pl

Nowiny mail’owo

Najnowszy towar w sklepiku wsparcia


Bransoletka „Pasek“
15,00 Lt


Przejdź do sklepiku wsparcia >

Nasze chwile

Nasze chwile
Więcej zdjęć

Ofiarować przez

Inne sposoby wsparcia

   

Facebook

 
Hits: 5060413
Today hits: + 22400
Login:

Hasło:


Login

Zapomniałeś/aś hasła?
Rejestruj

SOS gyvūnų prieglauda

Mieli "SOS gyvūnų" skaitytojai ir draugai,

tik jūsų dėka svetainės dienoraščiuose nuolat pasakojamos beglobių gyvūnų, kuriuos išgelbėjome, istorijos. Praėjusių metų vasarą, kuomet gavome pirmąją 2% paramą, įsigijome mobilų namelį ir jame įkūrėme nedidukę prieglaudėlę, pavadintą „SOS gyvūnų namelis“. Šiame namelyje ir apgyvendinome daugumą savo istorijų herojų. Daug jų jau mėgaujasi šiluma ir meile naujuose namuose, o kai kurie jos dar tik laukia...

Labai džiaugiamės, sulaukę tokio didžiulio pritarimo mūsų idėjai – globoti nuskriaustus gyvūnus ir ieškoti jiems naujų šeimininkų neribotą laiką, be jokios grėsmės užmigdyti „nepaklausius“. SOS gyvūnų namelis tapo itin mėgiama vieta, kur gali apsilankyti ir pagelbėti neabejingi gyvūnams žmonės – įsitikinome, kad beveik visi jie nuo pat vaikystės svajojo apie... nuosavą gyvūnų prieglaudą.

Šiandien norime pakviesti visus, ką vienija ši svajonė, ją kartu įgyvendinti. SOS gyvūnų namelio sėkmė ir patirtis paskatino mus imtis rimto projekto – pastatyti naują, standartus atitinkančią SOS gyvūnų prieglaudą ir tęsti savo pradėtus darbus dar didesne apimtimi bei pagerintomis gyvūnų laikymo sąlygomis. Žemės sklypo įsigijimas ir statybos pareikalaus didžiulių finansinių išteklių, tačiau tikime, jog kartu su jumis mes įveiksime šį iššūkį. Šioms statyboms atiteks visos šiemet gausimos lėšos, skirtos VšĮ „Pifas.lt“ pagal 2% nuo GPM deklaracijas, o taip pat šiam tikslui paaukotos fizinių ir juridinių asmenų lėšos į prieglaudos statybai skirtą banko sąskaitą. Mūsų visų svajonė gali virsti realybe, jei pasistengsime pritraukti kaip įmanoma daugiau žmonių paremti šį projektą finansiškai.


Kuo skirsis „SOS gyvūnų prieglauda“ nuo „SOS gyvūnų namelio“? 

Šiuo metu SOS gyvūnų namelyje galime priglausti palyginus nedaug gyvūnų – apie 15-20 kačių ir kelis šunelius, tačiau negalime užtikrinti keliamų reikalavimų gyvūnų globos namams dėl nedidelio jo ploto: praktiškai neįmanoma laikyti atskirai karantinuojamus bei dovanojamus gyvūnus, tinkamai apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

Pastačius SOS gyvūnų prieglaudą, dabartinis namelis bus eksploatuojamas kaip karantino patalpos, kur 10 dienų naujai patekę gyvūnai bus laikomi izoliuoti ir bus stebima jų sveikatos būklė bei elgsena. Praėjus šiam terminui, gyvūnai bus perkeliami į naujosios prieglaudos patalpas: čia su jais galės susipažinti augintinių ieškantys žmonės, gyvūnus bus galima laikyti grupėmis. Numatome atskiras vietas sužeistiems ir sergantiems gyvūnėliams, taip pat jaunikliams.

Prieglaudos vizija

Projektuojant naująją prieglaudą, bus remiamasi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintais Veterinarijos reikalavimais gyvūnų globos namams, užsienio šalių patirtimi, jau esamų prieglaudų projektais ir rekomendacijomis.

SOS gyvūnų prieglauda bus statoma Vilniaus mieste arba rajone ir projektuojama taip, kad su laiku galima būtų pastatyti papildomus blokus ir ją didinti. Pradžiai mes planuojame tokias galimybes (šiuo metu lentelės duomenys preliminarūs, jie dar derinami):

Laikymo
vietos tipas

Šunys

Plotas (m2)

Katės

Plotas (m2)

Aptvaras gyvūnų grupei

2 aptvarai po
6 šunis = 12

12 x 3 = 36

2 aptvarai po 15
(20) kačių = 30 (40)

30(40) x 0,85 =
25,5(34)

Narvas patelei su
žindančiais jaunikliais

2 narvai po 1 vadą =
2 vados (~10 šunų)

2 x 8 = 16

2 narvai po 1 vadą =
2 vados (~10 kačių)

2 x 4 = 8 [4]

Individualus narvas

2 narvai po 1 šunį = 2

2 x 3 = 6

4 narvai po 1 katę = 4

4 x 0,85 = 3,4 [1,7]

Viso:

24

58

54

36,9-45,4 [31,2-39,7]

Čia pateikta preliminari lentelė, kiek gyvūnų galima būtų laikyti naujoje prieglaudoje ir kokio ploto prireiks pagal reikalavimus. Karantinuojamų gyvūnų neįtraukėm, nes jiems bus skirtas dabartinis SOS gyvūnų namelis. Katėms [skliausteliuose] pažymėtas GRINDŲ plotas, nes narvus galima statyti dviem aukštais. Individualūs narvai skirti sužeistiems, sergantiems gyvūnams.

SOS gyvūnų prieglaudoje bus gyvūnų laikymo zona, lankytojų ir gyvūnų priėmimo vieta, persirengimo kambarys ir dušas personalui. Planuojame įrengti ir tinkamai įrengtą veterinarijos kabinetą, kuriame dirbs etatinis veterinarijos gydytojas (taip sutaupysime išlaidas veterinarų paslaugoms). Kieme bus šunų voljerai, vedžiojimo aikštelė bei mobilusis „SOS gyvūnų namelis“, kuriame bus laikomi karantinuojami gyvūnai.

Ypatingą dėmesį skirsim užsienio specialistų rekomendacijoms dėl tinkamiausių medžiagų grindų dangai, garso izoliacijai bei natūraliam apšvietimui, kad patalpos sukeltų kuo mažiau streso mūsų globotiniams, būtų patogios juos prižiūrintiems savanoriams ir kuo malonesnės lankytojams.

SOS gyvūnų prieglauda – tai vieta, kurioje visi gyvūnai bus laikomi tol, kol jiems bus surasti nauji šeimininkai (išskyrus kritinius sveikatos būklės atvejus). Norėtume pabrėžti, kad nesame valstybės institucijų remiama organizacija, todėl negalėsime priimti VISŲ gyvūnų, dėl kurių tik gausime pranešimus. Prieglauda bus suprojektuota konkrečiam gyvūnų skaičiui, kuriems bus skirtas reikalavimuose gyvūnų globos namams nustatytas plotas, be to, esame prieš gyvūnų migdymą, todėl turėsime ribotas galimybes priimti agresyvius gyvūnus.


Žemės įsigijimas

Be abejo, mes negalime pastatyti prieglaudos ore, mums reikalingas žemės sklypas. Atsižvelgiant į krentančias žemės sklypų kainas, manome, kad arčiau šių metų rudens kainos bus itin palankios. Mes labiausiai tikimės surasti išperkamosios nuomos variantą – taip mūsų išlaidos išsiskaidytų į kelis metus. Sklypą ketiname pirkti Vilniaus mieste arba rajone. Atsižvelgiant į planuojamą prieglaudos plėtimąsi ateityje, mus domina variantai nuo 1000 m2 (10 arų). 

Jeigu turite gerų pasiūlymų įsigyti tinkamą žemės sklypą, prašome rašyti el.p. prieglauda(eta)sos-gyvunai.lt arba skambinti tel. 8-675 42646 (Andrejus).


Projektavimas ir statybos

Moderni gyvūnų prieglauda – pastatas, kurį statant reikia atsižvelgti į specifinius su gyvūnų laikymu susijusius dalykus: akustiką (kad būtų kuo mažiau triukšmo), vandens nuotėkų sistemą (padidintas kiekis kailio ir purvo), ventiliaciją (kad gyvūnų kvapas nepersismelktų į kitas patalpas) ir pan. Mūsų šalyje vargu ar yra jau patyrusių tokio tipo statinių projektuotojų ir architektų, todėl stengsimės konsultuotis su užsienio šalių specialistais. Statyboms rinksimės firmą pagal darbų kainą ir konstrukcijų tipą. 

Jeigu esate projektuotojas, architektas ar statybos organizacija ir turite gerų pasiūlymų ar rekomendacijų, prašome rašyti el.p. prieglauda(eta)sos-gyvunai.lt arba skambinti tel. 8-675 42646 (Andrejus).


Bendravimas būsimosios prieglaudos tema vyksta specialiai atidarytame forume. Būsime labai dėkingi, sulaukę aktyvios diskusijos, vertingų pasiūlymų ir pastabų.

Pastatykime prieglaudą kartu!

Rozwiązanie: The site runs on the 1C-Bitrix       Design: DESS