Norite atiduoti gyvūną

Kodėl verta atiduoti iš vietos, kurioje gyvena gyvūnas

Gyvenamosios vietos pakeitimas, naujos neįprastos sąlygos (laikymo vieta, kiti gyvūnai, nauji žmonės ir pan.) gyvūnui visada sukelia daug streso, dėl kurio gyvūnas gali ir susirgti. Dėl to, apsisprendus atiduoti savo gyvūną rekomenduojame visų pirma jį dovanoti iš vietos, kurioje, jis gyvena (galimos išimtys - jeigu gyvūnas jau yra beglobis arba tai pastebėto žiauriaus elgesio su gyvūnu atvejis). Tam užtenka kelių paprastų žingsnių: gyvūno fotografija, skelbimo patalpinimas įvairiose internetinėse svetainėse ir/ arba spausdinto skelbimo teksto patalpinimas viešose tam leistinose vietose. Jeigu neturite sąlygų gyvūną nufotografuoti ir/ arba patalpinti jo atidavimo skelbimą internete, galime pasiūlyti savo pagalbą, - dėl to galite kreiptis į mūsų savanorius.

Tuo atveju, jeigu dėl tam tikrų sąlygų gyvūnas turi būti atiduotas iki tam tikros datos, rekomenduojame nedelsiant ir kaip įmanoma anksčiau rezervuoti vietą pasirinktoje prieglaudoje (žr. gyvūno atidavimas į prieglaudą), jeigu nepavyktų gyvūno atiduoti iš namų (taip pat nepamiršti atšaukti rezervacijos, jeigu gyvūnas yra atiduodamas iš namų).

Gyvūno atidavimas į pasirinktą prieglaudą


Prieš atiduodant gyvūną į prieglaudą rekomenduojama išsiaiškinti, kokio tai pobūdžio prieglauda, kokiais principais yra grindžiama jos veikla, kad žinotumėte, koks likimas laukia jūsų augintinio - dalis prieglaudų propaguoja gyvūnų eutanaziją, o kita vadovaujasi principu “no kill” - nežudyti.
Pasirinkus pageidaujamą prieglaudą, daugeliu atveju būtina išankstinė rezervacija: toks reikalavimas yra pagrįstas tuo, kad prieglaudos darbuotojai galėtų parengti tinkamas ir reikiamas sąlygas jūsų augintiniui (dažnai tam pasiruošti trukdo maksimalus globojamų gyvūnų skaičius prieglaudoje, kuomet reikia palaukti, iki bus padovanotas jau prieglaudoje esantis gyvūnas ir jo vieta galėtų būti parengta jūsų augintiniui).

Svarbu!

Gyvūno apsauga

Tiek dovanojant iš namų, tiek atiduodant gyvūną į prieglaudą, jis turi būti paskiepytas, atliktos kitos būtinos medicininės procedūros (išimtis - jeigu gyvūnas dovanojamas iš namų ir su naujuoju savininku yra susitariama dėl šių procedūrų atlikimo jau po gyvūno atidavimo): neskiepytas gyvūnas rizikuoja užsikrėsti pats arba užkrėsti kitus gyvūnus sunkiai pagydomomis arba nepagydomomis ligomis.

Informacijos atskleidimas

Tiek dovanodami gyvūną iš namų, tiek atiduodami į pasirinktą prieglaudą, nurodykite savo augintinio istoriją, jo charakterio/ būdo, laikymo ypatumus - tai yra būtina informacija, kuri padės tinkamai parengti laikymo sąlygas gyvūnui prieglaudoje, o kas svarbiausia, - žinant išsamią gyvūno informaciją, padaugėja galimybių, kad jūsų augintinis bus atiduotas į tinkamas rankas ir taip bus užkirstas kelias vėlesniems gyvūno atidavimams.