lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 5060373
Šiandien: + 22360
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Apie prieglaudos statybas

Mieli „SOS gyvūnų“ skaitytojai ir draugai,

tik jūsų dėka svetainės dienoraščiuose nuolat pasakojamos beglobių gyvūnų, kuriuos išgelbėjome, istorijos. 2008 metų vasarą, kuomet gavome pirmąją 2% paramą, įsigijome mobilų namelį ir jame įkūrėme nedidukę prieglaudėlę, pavadintą „SOS gyvūnų nameliu“. Šiame namelyje ir apgyvendinome daugumą savo istorijų herojų. Daug jų jau mėgaujasi šiluma ir meile naujuose namuose, o kai kurie jos dar tik laukia...

Labai džiaugėmės, sulaukę tokio didžiulio pritarimo mūsų idėjai – globoti nuskriaustus gyvūnus ir ieškoti jiems naujų šeimininkų neribotą laiką, be jokios grėsmės užmigdyti „nepaklausius“. „SOS gyvūnų namelis“ tapo itin mėgiama vieta, kur gali apsilankyti ir pagelbėti neabejingi gyvūnams žmonės – įsitikinome, kad beveik visi jie nuo pat vaikystės svajojo apie... nuosavą gyvūnų prieglaudą.

Tad 2009 metais mes pakvietėme visus, ką vienija ši svajonė, ją kartu įgyvendinti, ir ėmėmės naujo iššūkio – tikros, visus standartus atitinkančios gyvūnų prieglaudos statybų, kurių šūkiu tapo „Pastatykime prieglaudą kartu!“ Vienas pagrindinių projekto tikslų - mūsų gyvūnų globos namai turi atitikti visus keliamus reikalavimus ir gauti oficialų prieglaudos statusą. Tai būtų pirmoji savanorių ir gyventojų lėšomis bei pastangomis pastatyta oficialų statusą turinti prieglauda Lietuvoje, projekto nefinansuojant jokioms ES ar valstybės institucijoms.

Per kelis savo veiklos metus mes spėjome savo kailiu pajusti, kokie sunkumai nuolatos lydi globotinius ir savanorius, kai gyvūnus tenka glausti nepritaikytose patalpose, o patiems galvoti apie nuolat pečius slegiančius nuomos rūpesčius ir gresiančias kraustynes. Jos visada keldavo didžiulį nerimą - juk tokių nuomotojų kaip mes niekas nelaukia, o jei ir surasdavom kokią nors vietelę, niekada nebūdavome tikri, kad kitą dieną nesulauksime šeimininkų skambučio su reikalavimu išsikelti per savaitę... Tad mūsų tikslas buvo savo jėgomis kartu su savo draugais ir rėmėjais pastatyti tokį pastatą, kuris bus nuo pat pradžių tikslingai suprojektuotas ir pritaikytas gyvūnų prieglaudos funkcijoms, kad galėtume tęsti savo pradėtus darbus dar didesne apimtimi bei pagerintomis gyvūnų laikymo sąlygomis. Kadangi nuosavo žemės plotelio neturėjome (ir net sunku buvo pasvajoti, žinant sklypų kainas), mes sugalvojome padaryti šią prieglaudą... kilnojamą!

Vos tik 2009 m. rudenį gavome 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio paramą, supratome – mes galime ne tik svajoti, bet ir išties su žmonių pagalba įgyvendinti sumanymą!

Pirmieji darbai, be abejo, buvo paruošiamieji. Galutinai apsisprendus dėl kilnojamo tipo pastato ir jį statysiančios bendrovės, pagaliau tapo aiškus ir būsimosios prieglaudos plotas bei forma - tai bus 108 kv.m. stačiakampio formos patalpos, gautos sujungus 4 mobiliuosius konteinerius. Ypač svarbus šio sprendimo pranašumas buvo (ir liko) tas, kad bet kada, atsiradus papildomų lėšų, šias patalpas galėsime praplėsti, prijungdami papildomus konteinerius.

Sekantis žingsnis - detalus patalpų planavimas. Ilgai nagrinėjome užsienio šalių prieglaudų planus bei rekomendacijas, paišėm ir braižėm, siekdami maksimaliai išnaudoti plotą bei tuo pačiu atitikti keliamus reikalavimus gyvūnų globos namams, o taip pat suplanuoti patogų prieglaudos personalo, lankytojų bei skirtingų gyvūnų grupių judėjimą.

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

6.jpg

8

Prieglaudos planas

Išsinagrinėję ne vieną specialistų straipsnį ir rekomendacijas apie prieglaudų planavimą, statybines medžiagas bei apie skirtingų grupių gyvūnų laikymo ypatumus, paruošėme preliminarų planą ir mums rūpimų klausimų sąrašą.

Tuomet mes dar papildomai konsultavomės ir susisteminome visus patarimus, kuriais pasidalino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, mus konsultuojantis veterinarijos gydytojas Jakovas Šengautas bei UAB „Ryterna“, kurioje buvo užsakyti prieglaudos įrengimo darbai, projektuotojai. Taip gimė galutinis „SOS gyvūnų“ prieglaudos planas su numatytais 3 kambariais katėms (talpina 48 kates), 3 kambariais šunims (talpina 18 šunų - 6 didelius ir 12 mažesnių), gyvūnų priėmimo patalpomis (apžiūros ir veterinarijos kabinetas), WC bei nedidele rūbine savanoriams.

9.jpg

Netrukus pastatą statančios bendrovės dirbtuvėse ėmė kilti būsimosios prieglaudos sienos. Vieni svarbiausių prieglaudos statybų ir įrengimo principų buvo šie: infekcinių ligų prevencija (patalpų atskyrimas; lygūs, tačiau neslidūs paviršiai; lengva jų dezinfekcija ir priežiūra; tinkama nuotėkų ir ventiliacijos sistema) bei įrengtos prieglaudos ilgaamžiškumas, kad po metų-kitų neprireiktų kapitalinio remonto (atsparios braižymui bei agresyviems chemikalams medžiagos, nerūdijantis plienas, stiprios konstrukcijos). Būtent šie poreikiai lėmė tai, kad mūsų prieglaudos statyboms parinktos medžiagos buvo brangesnės už dažniausiai naudojamas (tačiau mes to nei kiek nesigailime - kokybė geriau už pigų daiktą, kuris tarnauja vos kelis mėnesius).

Kyla prieglaudos konstrukcijos

2010 m. pavasarį prieglaudos konstrukcijos jau buvo paruoštos pervežimui į reikiamą vietą.

Prieglaudos konstrukcijos jau baigtos!

Tačiau šioje vietoje prieglaudos statybų istorija trumpam sustojo, nes tapo galutinai aišku, kad mūsų nuomotoji žemelė Žalgirio gatvėje jau visai greitai bus parduota, tad į ją vežti didžiąją prieglaudą neverta. Neišvengiamai teko ieškoti išeities, ir mums dar kartą pavyko.

Sakoma, kad kuo daugiau žmogus turi veiklos, tuo jis daugiau suspėja. Panašiai ir su mumis – kuo daugiau mes apsiimame, tuo mes daugiau padarome. 2010 m. mes pasirašėme sutartį dėl žemės sklypo Minsko plente pirkimo. Sąskaitoje pinigų po prieglaudos statybų buvo likę nedaug, tačiau vėl sulaukėme rudens bei 2% nuo GPM paramos, kurios didžioji dalis ir atiteko žemės pirkimui, o dar likome nemažai skolingi.

Prieglaudos sklypas

Kad ir labai sunkiai, bet vis dėlto pagaliau mes įsigijome SAVO valdas ir SAVO sienas. Įsigytame sklype mes nuolat organizavome talkas, kad jis taptų tinkamas prieglaudos pastatymui. Prie žemės darbų taip pat prisidėjo Vilniaus miesto savivaldybė bei UAB „Grinda“ - be jų technikos bei specialistų nebūtume išsivertę. Kadangi išlaidos neapsiribojo vien gyvūnų priežiūra, šėrimu ir veterinarais, o apėmė dar ir žemės įsigijimą bei statybas, finansiniai sunkumai buvo neišvengiami, tad visi metai taip ir prabėgo, vos galą su galu suduriant – veiklos juk stabdyti negalėjome, beglobius gyvūnus ir toliau, kiek tik galėjome, priėmėme.

Įveikę dar vienus metus, mes sulaukėme 2011 m. rudens – kaip žinote, kiekvienais metais mums tai yra laukimo ir vilties metas, kuomet kasdien su nekantrumu laukiame ateinančios 2% nuo GPM paramos. Taip ir šį kartą mes kiek lengviau atsikvėpėme, nes pagaliau galėjome padengti skolas. Kita vertus – sąskaita ir vėl liko beveik tuščia... Nieko nepadarysi, užmojai platūs, tad tenka ir toliau suktis iš paskutiniųjų bei prašyti visų paramos kasdienėms reikmėms.

Tą patį rudenį mes galutinai atsisveikinome su savo laikinąja prieglaudėle Žalgirio gatvėje. Į naująjį žemės sklypą buvo pervežtas „SOS gyvūnų namelis“ bei papildomai pastatyti ir suremontuoti dar 2 mobilieji nameliai, taip pat įrengti voljerai šunų laikymui bei aptverta gyvūnų pasivaikščiojimo aikštelė.

Prieglauda persikėlė į naująjį sklypą

Šunų voljerai

Taip ir pragyvenome žiemą. O vos sulaukę atlydžio po žiemos bei atlikę visus žemės paruošiamuosius darbus, sulaukėme išsvajotosios akimirkos – į mūsų kiemą pagaliau buvo atvežta naujoji prieglauda! Šis įvykis vainikavo trejus metus laukimo, velniškai sunkaus darbo, vilčių ir tikėjimo.

"SOS gyvūnų" prieglauda

Šunų laikymo vietos

Iškart po įkurtuvių suskubome ruoštis pavasarinei beglobių gyvūnų sterilizacijos akcijai. Mūsų pastangos nenuėjo perniek - prieglaudėlėje įrengėme veterinarijos kabinetą, kuriame buvo sterilizuoti keli šimtai gyvūnų.

Veterinarijos kabinetas

Sunku ir patikėti, kad vos prieš trejus metus mes vargome mediniame namelyje Žalgirio gatvėje ir tik pasvajoti tegalėjome apie nuosavus gyvūnų globos namus bei veterinarijos kabinetą. O dabar Vilniaus pakraštyje pamažu auga mūsų mūsų SOS miestelis, kuris dar po kelerių metų galbūt jau atrodys ne blogiau nei užsienio prieglauda.

SOS gyvūnų miestelis

Šiuo metu mes ir vėl nekantriai laukiame rudens paramos, nes mūsų projektas dar nebaigtas. Į mūsų sklypą dar būtina įvesti elektros bei vandentiekio tiekimą, o taip pat nuotėkų sistemą - tai pareikalaus nemažų investicijų bei mažiausiai pusės metų laukimo. Tam ir bus skirta 2013 metų 2% nuo GPM parama.

Štai taip po truputį, po žingsniuką, su Jūsų pagalba kyla mūsų visų išsvajotoji prieglauda – prieglobstis namų netekusiems gyvūnams, kur jie saugiai lauks savo šviesaus rytojaus ir naujų šeimininkų, kurie niekada daugiau nebeišduos.

Takelis į geresnį gyvenimą

Nuoširdžiai dėkojame visiems mus parėmusiems žmonėms ir organizacijoms - be Jūsų pagalbos šis sumanymas taip ir būtų likęs svajonėse. Tad ir toliau Jus kviečiame - statykime prieglaudą kartu! Užsukite pas mus (žemėlapis), prisidėkite savo darbais (savanoriaukite), dalyvaukite talkose, skirkite „SOS gyvūnams“ 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio (tai nieko nekainuoja!) pirkite mūsų paramos krautuvėlėje, paremkite finansiškai ir daiktais- visa tai mums be galo svarbu, kad galėtume užtikrinti SOS globojamiems gyvūnams saugią ir jaukią užuovėją.

Visas naujienas apie prieglaudos statybas galite skaityti statybų dienoraštyje. Jūs taip pat galite pasižiūrėti daugiau naujosios prieglaudos nuotraukų mūsų fotoalbumuose.

Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS