lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 5011938
Šiandien: + 8377
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Kačių stomatitas/gingivitas. Prašau pagalbos patarimais.

Puslapiai: Atgal 1 2 3 4
RSS
Kačių stomatitas/gingivitas. Prašau pagalbos patarimais., Kačių stomatitas/ligos
 
Sveiki,

Aš taip pat turiu katę, kuriai stomatitas, kurią labai ilgai gydome ir niekas nesikeičia... :(
Viskas prasidėjo seniai, galbūt prieš 4 metus, vežėme į prastą kliniką (vardo neminėsiu), ten katę gydė vos ne karvių vaistais, kurie buvo labai tiršti ir reikdavo leisti į šlaunį, adatos linkdavo... Tuomet užsirašėme į Vaidos veterinarinę, ten iš tikro labai daug padėjo, tiek pati Vaida, tiek gydytoja Dalia (Dalia apskritai yra didelė kačių mylėtoja ir savo srities specialistė). Iš pradžių, kaip ir Jūs Odeta Motiek, gydėmės vaistais, bandėme įvairius, nenorėjome rauti dantų, bet pavargome, labiausiai pavargo katytė, todėl išrovėm dantis. Tiesa, pradžiai ne visus, tik pačius problemiškiausius. Pagerėjo, kuriam laikui, po to vėl tas pats, vėl po kartą į mėnesį pas daktarus, vaistai ir t.t. Kai jau ir vėl vaistai nedaug tegelbėjo, išrovėm likusius, tuomet vėl gerai buvo apie 5-6 mėnesius, o tada vėl pradėjo skaudėti burnytę... Ką aš pastebėjau, kad visas tas skausmas nuėjo gilyn, skaudėjo nebe dantenas ir tas paraudimas ne prie dantenų, o daugiau gilyn į gerklytę, arčiau seilių liaukų... Tuomet gydytoja išrašė steroidinių vaistų, kurie labai gerai padėjo, ilgam (vėl kokiems 5-6 mėnesiam), bet tada ir vėl pablogėjo... ir vėl steroidai ir mes esame dabar stadijoje, kai yra pablogėjimas ir gana didelis... :( Man taip atrodo, kad katytei skauda giliau gerklėje, seilėjasi vargšelė, ant lūpų išaugo šašiukai (panašiai, kaip žmogui pūslelinė, bet daktarė kitą pavadinimą sakė iš g raidės, bet aš jau nepamenu...) ir ji praktiškai nebevalgo... sėdi liūdna, apsiseilėjus... kadangi neseniai praėjo steroidų kursą, aptetitas yra, norėtų valgyti, bet negali... labai liūdna į ją tokią žiūrėti, vėl važiuosime pas daktarę...

Jei po teisybe, daktare pasitikiu 100%, čia tiesiog noriu paguodos, užtarimo, kad taip gydydama, nekaninu katytės ir patarimų, kuo šeriate savo ligoniukes... Maniškė labai išranki maistui ir valgo tik tai kas jai tikrai skanu (faršą, tam tikros rūšies kačių maistą, kuris dažniausiai pašteto pavidalu ir pieną). Kaip palengvinti jos liūdnas dieneles... :(

Ir dar daktarė sakė, kad  tokių katinėlių daugėja, ji pati turi ne vieną tokį pacientą... Tai yra imuninė liga ir turbūt neišgydoma, neaišku nuo ko atsirandanti (mano atveju, katė nesterilizuota, neskiepyta ir lauko nemačiusi), greičiausiai tai atsinešama su gimimu
 
Meduti, aš tik tiek ir galiu padaryti - užjausti. Na, gal vieną menkutį patarimą galiu duoti pabandymui (jei nebandėte Loxicom), gal mažutė bent valgyti galės. Mano Micelei ta pati istorija, bet dar rankų nenuleidžiu. Namuose leidžiu jai Traumeel. Po steroidų - kai Micei pagerėja - Traumeel leidžiu kas trečia dieną, o kai pradeda blogėti - kasdien. Efektas tikrai yra ir tokiu būdu stipriai atitoliname steroidų leidimą. Be Traumeel mus labai gelbsti tokia tiršta priešuždegiminė suspensija Loxicom. Micė, nors ir skaudama burnyte mielai juos sulaižo. Ten yra įdėtas toks a-lia švirkštukas, į kurį pritrauki tos tirštos suspensijos pagal katytės svorį ir sugirdai viena kartą per dieną. Vaistukai veikia ir kaip nuskausminantys. Micelė kas rytą tupi prie indelių, bet nevalgo - laukia Loxicom. Kai suduodu juos, iškart pradeda valgyti ir valgo daugmaž visą dieną normaliai. Kitą dieną ta pati dainelė. To Loxicom irgi nerekomenduoja vartoti nuolat (čia vaistų aprašyme), bet neturim kitos išeities, tad geriam. Dar Micė labai puikiai sulaižo grietinę, kurią mėgsta nuo mažens. Pabandykite Loxicom, jei dar nebandėte. Buteliukas kainuoja apie 18 litų, jo beveik užtenka mėnesiui.
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Citata
Ilo. Kol. rašo:
Odeta, kaip Micelė? O kaip kiti jūsiškiai?

Ilona, apie Micę jau parašiau, na o apie berniukus būtų pasaka be galo. Maurelis išaugo į nuostabų, švelnų, ramų, protingą ir mylintį katiną. Kai prisimenu, kad kai pirmą kartą jį pamačiau, jis tesvėrė 150g, tai patikėti sunku - gražuolis turi labai stambų rėmą, sveria 7kg, bet nėra storas, tik jo ilgas plaukas daro jį gigantu. Mauras labai konservatyvus - nuo mažens ėda tik sausiuką ir visada tą patį. Tik neseniai pradėjo ragauti šlapiuką, bet tik tada, kai Micė nulaižo padažą. Jis labai didelis šnekorius, visas emocijas reiškia balsu. Vienoks miaukimas, kai nori valgyti, kitoks - kai prašosi į lauką ar nori būti paniurkomas. Draugiškas su visais, meilus visiems, bet ypatingai myli mane. Lauke su nepažįstamais žmonėmis atsargus, dauguma kaimynų jo net nėra matę, nes jis ištikimas tik savo šeimai.
    Mažius - jau kita istorija. Mane jis vos vos gali toleruoti, ant kelių niekad neina, nesileidžia net paglostyti. Manau, kad Mažius nori būti vienas katinas namuose, jam labai reikia žmonių, kurių meile nereiktų dalintis su kitais katinais. Jį, matyt, juodai užkniso mano gelbėjimai ir katinų tysimas į namus. Išgujo Mažius ir Svečią iš namų. Kovos pasidarė tokios baisios, kad turėjau Svečią iškastruoti ir surasti jam namus, nes jau buvo tapęs visiškai jaukiu naminiu katinėliu... Kuriam laikui Mažius nusiramino (kai Svečias išvyko į naujus namus), paskui pradėjo nebepareidinėti į namus. Įsivaizduojat, kokia buvo mano būsena, kai tekdavo ieškoti jo naktimis su prožektoriais. O kai randi kur gulintį po egle, tai deda fūgą ir pabėga. Vėliau sužinojom, kad Mažius tapo mūsų kaimynų katinu. Tie jį dievina, perka vištienos krūtinėlę ir gamina jam kukulius kasdieną. Jis ne tik leidžiasi jų glostomas, bet ir myluojasi, ir bučiuojasi visaip. Bėda ta, kad vakarais tie žmonės Mažių išleidžia į lauką, nenori, kad jis pas juos nakvotų. O tas ir lieka miegoti jų kieme, po krūmais. Į namus pareiti visai nenori. Kalbėjau su tais kaimynais, prašiau, kad nebevarytų lauk, kad pasiliktų, bet taip ir nepešiau nieko. Keletą kartų aptikau Mažių pūliuojančia ausimi, pradrėksta akimi, vežiau pas veterinarus, gydžiau, mokėjau pinigus... O jis po to ir vėl laimingas su kaimynais bučiuojasi :) Bet kaimynai atsakomybės prisiimti nenori. Bijau, kad Mažius netaptų lauko valkatėle, bet nieko negaliu pakeisti - tokį gyvenimo būdą jis pats pasirinko. Kartais, - labai labai kartais - grįžta pavalgyti (Mažius dievina valgymą, gali valgyti be saiko), bet pavalgęs lyg svetimas į mane dėbteli ir draskosi į lauką... Tai va taip va pas mus.  
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Sveikos likimo draugės, ketvirtadienį jau suėjo savaitė , kai mums ištraukė dantukus. Jau leidžia apžiūrėt, tai dar be tų kur apačioje palikt, dar yra palikti viršuje du maži dantukai ir vienas krūminis. Valgyt valgo, bet matau, kad jai dar nesugijo, nežinau ar niežti , peršti ar skauda, bet kartais kelia letenėlę prie burnytės ir suprunkščia kaip kumeliukas. Aš net nepaklausiau gydytojo ar jai stomatitas ar gingvitas...
Meduti, o jūsų katytei dantukai sveiki buvo? Maniškei tai buvo sugedusių ir klibančių. Įdomu ar čia tos pačios ligos...kai paskaitau, tai liūdna darosi, kad nepagydoma.
Aš saviškei patepu medetkų aliejumi,  nemėgsta, bet po to matosi, kad jai gerai būna.
 
Ačiū, Odeta, už tokį puikų pasakojimą. Labai apmaudu, kad Mažius pasirinko šeimininkus, kurie visai nenori būti jo šeima. Gal atėjus šalčiams jis vis tik nuspręs grįžti pas jus.
 
Mes trečia diena gulime ligoninėje :( statomos lašelinės, lašinama glukozė, kiti vitaminai, skysčiai... katytė visai nebevalgė, buvo nusilpusi, tačiau su daktare nusprendėme pabandyti dar kartą...
Kas liūdniausia, kad tas negalėjimas valgyti greičiausiai atsirado dėl didelių vaistų dozių, kaip šalutinis poveikis, labai nusilpo imunitetas... esame užburtam rate, kadangi katei skaudą burnytę, bet imunitetas nusilpęs, tai vaistų nebegalime duoti... kol kas statome lašalines ir tikimės sustiprės (lyg ir stiprėja). Dėl nusilpusios sveikatos, katytei lėčiau viskas gyja, tikimės, dabar greičiau sugis.

Skipute, mūsų katytei taip pat dantukai buvo sugedę jau, todėl rovėme. Bet galbūt Jūsų katytei viskas gerai bus, kaip man daktarė aiškino, kad labai daug priklauso nuo katės genų, imuninės sistemos. Galbūt Jūsų katytei dabar viskas gerai bus, ko ir labai linkiu :) iš tikro daugelis katyčių po dantų rovimo gyvena sau puikiausiai, nebesikartoja tokie skausmeliai, nepersimeta į dantenas... Maniškė smulkutė nuo mažumės.

Bet tai kad ji eina prie dubenėlių, bando laižyti (maišome maisteli su vandeniu, ačiū Odeta Motiek, pati taip gal nebūčiau sugalvojus), ateina prašosi glostyti, murkuoja, žodžiu, pati katytė dar bando kabintis, aš negaliu dabar imti ir pasiduoti :) labai tikiuosi, jog dar šįkart pavyks.

Odeta Motiek, pamėginsime ir Loxicom, šito atrodo dar nemėginome
 
Oi, Meduti, kokios blogos naujienos. Kaip gaila jūsų abiejų, kad tiek turit kentėti. Mano Skipei jau gerai tfu tfu tfu, bet labai bijosiu, kad neatsinaujintų. Maniškei dar nebuvo taip blogai, ji valgyti  visada valgydavo, tiksliau prarydavo nekramčius. Tai ir dabar tą patį daro. Labai tikiuosi, kad  padės dantukų išrovimas.Dabar ir iš burnytės nėra blogo kvapo.Mes vaistų, tai nedaug gavusios, vis tepdavomės žmonių vaistais nuo parodontozės.Baisiausia tas stomatitas,nes visa burna būna žaizdota.
Na, bet tik  čia patekus,pirmą kartą išgirdau, kad tai nepagydoma...reiks plačiau pasidomėti, nueiti į rusaičių forumą.Man veterinaras nieko panašaus nesakė.
Stiprybės visiems ligoniukams.
 
Meduti, mano Micei tos košelės buvo vienintelė išeitis. Aš pirkdavau (ir dabar perku) Gourmet maistuką, paštetą. Čia mažiausia, arba visai nėra įmaltų kauliukų. Sumaišau truputį to pašteto su šiltu vandeniu (šiltas maistas labiau kvepia ir skatina apetitą), gerai išmaišau ir Micė sulaka. Dehidratacija mums niekada negrėsė, net blgiausiomis dienomis Micė gaudavo bent jau pakankamai skysčių. Šiuose paštetuose nėra arba beveik nėra maltų kauliukų, kurie, katytei ryjant, labai erzina tas žaizdas burnytėje. Jai žaizdos nueidavo net iki ryklės, todėl net ir nekramtant labai skaudėdavo. Dabar " sėdim" and Loxicom, leidžiu Traumeel kas antrą dieną, Micė valgo labai neblogai ir net priaugo svorio. Pažiūrėjus, tai dantenos jau ir vėl paraudę, bet nekraujuoja, tad aš tempiu kiek galiu, kad kuo toliau nustumti vizitą pas vetus. Žiūrėsim kaip toliau bus. Gal dar išvengsim steroidų, gal vėl antibiotikais bandysim. Nors irgi nieko gero, bet kuriam laikui padeda. O steroidai tikriausiai labiau alina organizmą.
    Laikykitės ir rašykit.
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Labas, Odeta, malonu tave vėl išgirsti. Mano Micikė (nes turiu Micę, o kaimynai išmetė jiems neįtikusią katytę irgi Micę, tai pastarąją pavadinau Micike, kas visada prajuokina veterinarą.Jis sakė, kad girtuoklių blavumą reikia tikrinti, kartojant žodį "Micikė" :)), tai, va, mano Micikė t.p. serga. Jai jau 14 metų. Maždaug 1 kartą per mėnesį einame pas vetą, ten suleidžia vad. kokteilį. Kaip sako, kas ją gelbsti, tas ją sunaikins. Bet man nieko kito nebelieka. Dantukų jau mažai turi. Tai sausą maistą padrėkinu, tai šlapią duodu. Taip ir verčiamės. Kiek Dievulis leis.Ir nieko neįmanoma, pasirodo, padaryti.
 
Sveikos :) Visos temos neskaiciau, taciau noreciau pasidalinti ir savo patirtimi apie katytes stomatita/gingvita. Pries kelis metus pastebejau, kad patinusi kates lupa. Is pradziu truputi juokas eme, nes gana juokingai atrode. Juokai baigesi, kai pastebejau, kad ant tos lupos yra zaida, kuri vis dideja. Netgi turiu nuotrauka, jeigu kam butu idomu. Vezem pas veterinarus, jie sake, kad tai kazkoks matyt virusas, nes pas juos tuo metu ir daugiau kaciu buvo su ta liga. Ir jau liga buvo isplitus abejose pusese ir ant liezuviuko. Tai gydymas buvo sunkus, su antibiotikais, valymais ir t.t. Kai katyte pasveiko man labai palengvejo, kol po kurio laiko vel pastebejau, kad stomatitas atsinaujino. Turejau namie tokio tepaliuko FLUCINAR, tepiau su juo, tai po kokios savaites zaizda apsitraukdavo. Bet po keliu menesiu ir vel viskas kartojosi is naujo. Konsultavausi su veterinare, sake, kad gal yra dantukas uzkrestas, reikia rauti. Bet kadangi jau ji tose klinikose buvo tiek iskankinta, vis nesiryzau vezti raut dantuko, padepdavau tuo tepaliuku ir tikedavausi, kad daugiau liga nepasikartos, nors po keliu menesiu budavo vel tas pats. Neperseniausiai pakeitem kaciu guliasa, visada pirkdavom WHISKAS, o pradejom pirkti FRISKIES. Ir ka jus manot? Nuo to laiko stomatito ne zenklo, lupyte graziai uzgijus, katyte sveika :) O jau netikejau, kad ta baisi liga gali pasitraukti. Ir kai pirma karta skaitinejau internete apie ta liga, buvau radus, kad kazkieno katei irgi buvo nuo guliaso, bet tuo metu to kazkaip nesureiksminau, bet dabar atsitiktinai pakeistus maisteli, labai dziaugiuosi rezultatais :) Nesakau, kad ir jusu katytem taip yra del maisto, taciau tikiuosi, kad gal kieno nors augintinei si informacija bus naudinga.
Redaguota: jollanciukas - 2014 02 16 11:21:45 (parasiau ne ta pavadinima)
 
Mano sūnaus katinas vemia iškart nuo Friskies. Nieko ten gero nėra. Jums tiesiog taip sutapo.
 
Citata
jollanciukas rašo:
Sveikos :) Visos temos neskaiciau, taciau noreciau pasidalinti ir savo patirtimi apie katytes stomatita/gingvita. Pries kelis metus pastebejau, kad patinusi kates lupa. Is pradziu truputi juokas eme, nes gana juokingai atrode. Juokai baigesi, kai pastebejau, kad ant tos lupos yra zaida, kuri vis dideja. Netgi turiu nuotrauka, jeigu kam butu idomu. Vezem pas veterinarus, jie sake, kad tai kazkoks matyt virusas, nes pas juos tuo metu ir daugiau kaciu buvo su ta liga. Ir jau liga buvo isplitus abejose pusese ir ant liezuviuko. Tai gydymas buvo sunkus, su antibiotikais, valymais ir t.t. Kai katyte pasveiko man labai palengvejo, kol po kurio laiko vel pastebejau, kad stomatitas atsinaujino. Turejau namie tokio tepaliuko FLUCINAR, tepiau su juo, tai po kokios savaites zaizda apsitraukdavo. Bet po keliu menesiu ir vel viskas kartojosi is naujo. Konsultavausi su veterinare, sake, kad gal yra dantukas uzkrestas, reikia rauti. Bet kadangi jau ji tose klinikose buvo tiek iskankinta, vis nesiryzau vezti raut dantuko, padepdavau tuo tepaliuku ir tikedavausi, kad daugiau liga nepasikartos, nors po keliu menesiu budavo vel tas pats. Neperseniausiai pakeitem kaciu guliasa, visada pirkdavom WHISKAS, o pradejom pirkti FRISKIES. Ir ka jus manot? Nuo to laiko stomatito ne zenklo, lupyte graziai uzgijus, katyte sveika :) O jau netikejau, kad ta baisi liga gali pasitraukti. Ir kai pirma karta skaitinejau internete apie ta liga, buvau radus, kad kazkieno katei irgi buvo nuo guliaso, bet tuo metu to kazkaip nesureiksminau, bet dabar atsitiktinai pakeistus maisteli, labai dziaugiuosi rezultatais :) Nesakau, kad ir jusu katytem taip yra del maisto, taciau tikiuosi, kad gal kieno nors augintinei si informacija bus naudinga.
Visų pirma, jūsų katyei tikrai nebuvo stomatito. Kaip ir vetai sakė, - gal koks virusas. Antra: Friskies nuo Whiskas mažai kuo skiriasi - tas pats ekonominis niekalas, na, bet ir vaikai juk kartais ant čipsų auga :) Trečia: jūsų atvejis TIKRAI tik sutapimas.
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Na, as taip nemanau :) o katei buvo tikrai stomatitas, ir kartojosi, kartojosi, kartojosi.
Puslapiai: Atgal 1 2 3 4
Skaito temas (2 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS