lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 5083624
Šiandien: + 21202
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Agresyvi katė. Ką daryti?

Puslapiai: 1 2 3 4 5 ... 8 Pirmyn
RSS
Agresyvi katė. Ką daryti?
 
Sveiki, į jus, forumo dalyviai, kreipiasi Laumės šeimininkė. Katytė paimta iš prieglaudos jau pusmetį karaliauja namuose. Viskas lyg ir gerai - Laumė gudri, tvarkinga. Bet... Kuo toliau tuo ji darosi agresyvesnė. Puola svečius, kurie ją nori paglostyti. O dabar pradėo puldinėti draugą, kartais net ir mane. Tiesiog ją glostant piktai kanda ir dreskia. Jos tikrai niekas neskriaudžia, net kai taip puola jos nemusam tik papuciam i snukuti oro. Tiesa, šiuo metu jai yra šlapimo pūslės uždegimas, bet ji gydoma, o agresija prasidėjo gerokai gerokai anksčiau. Tad su kokia liga neturėtų būti susijusi. Taip pat jau keli mėnesiai kaip sterelizuota, tad neturėtų siautėti hormonų audros. Padėkite, patarkite, nes jau neišmanom kaip tvarkytis.
 
DARIJA, o gal tai tik žaidimai tokie. Katės medžiotojos ir jų žaidimai, vystantys būtent medžiojimo įgūdžius. Maniškis taip pat žaisdamas, kaip pereina nagais ir dantimis, kad ojoj, arba iš už kampo griebia nagais už kojos. Jau ketverius metus, kiekvieną vakarą žaizdas tepuosi gydomuoju kremu. Tikrai KIEKVIENĄ vakarą. Glostyti saviškio taip paprastai irgi negaliu, turiu pagauti ir tokį įsitempusį bei išsižiojusį išniurkyti, kas baigiasi aršiu jo puolimu ant manęs. Gal parašys kas nors, turintis didesnės patirties už mane. Bet Jūsų situacija mano akimis nėra gąsdinanti.
 
Darija, man kažkaip šviečiasi, kad Laumei skauda ir dėl to ji pikta ant viso pasaulio. Jei pūslės uždegimas pasireiškė tik dabar, tai nereiškia, kad ji jau anksčiau blogai nesijautė. Aprašykit smulkiau apie Laumytės sveikatą, net smulkmenas.
   Mūsų katelės Micė ir Pupcė tai visai šilkinės, o jau Usurskėlis kitoks. Jam taip pat užeina tokie agresyvumo priepuoliai, bet aš pastebėjau, kad tai vyksta tada, kai jis šlapinasi krauju. Niekaip kitaip negaliu to paaiškinti ir su niekuo kitu susieti, kaip tik su bloga savijauta. O jau beveik mėnesį, kai siūsiukas tapo toks, koks turi būti, katinėlis neapsakomai pasikeitė. Kartais pagalvoju, kad Usurskėlio gal jau ir nebebūtų gyvo, arba būtų ėjęs nuo rankų į rankas, vis suverčiant jam kaltę dėl bjauraus charakterio. Buvo laikas, kai tikrai norėdavau išsiverkti iš nevilties arba eiti kur akys mato iš namų dėl jo elgesio, bet nusiramindavau tik todėl, kad žinojau - jis serga...
   
    Pūslės uždegimas nepaprastai, nematytai skausmingas dalykas. Gal mažutė jau negalavo anksčiau, bet negalėjo pasakyti. O kaip pastebėjote, kaip diagnozavo tą pūslės uždegimą, kokie simptomai buvo? Kaip ją gydo? Kokius vaistus leidžia? Kada pasireiškė pirmieji ligos požymiai? Kada pasireiškė agresyvumas - po kastracijos, prieš kastraciją? Gal buvo jai pakeistas maistas, kitoks, nei buvo anksčiau? Aš taip stipriai nusivyliau veterinarais, kad jau nebetikiu jų diagnozėmis ir profesionalumu visai. Tik antibiotikus ir žino, kaip vaistą nuo visų ligų...

   Pabandysiu rytoj pagooglinti apie tai, jau esu skaičiusi kažkur. Bet aš esu įsitikinusi viena, kad katės niekad nieko nedaro be priežasties ir ta priežastis dažniausiai būna rimta. Nenusiminkite, gal ką nors surasim.
Redaguota: Odeta Motiek - 2009 11 05 23:55:53
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Labai svarbus visokiems pūslės ir kitų urinarinių takų susirgimams yra maistas. Jei kačiukas yra paveldėjęs šiuos organus silpnesnius, tai, pvz. amerikiečiai visomis keturiomis nusistatę prieš sausą maistą. Mieloji Ramutė neseniai atsiuntė straipsnį, kurio dar gerai neišstudijavau, bet akis užkliuvo už augalinės kilmės angliavandenių, kurių milžiniškos dozės yra kišamos į sausus maistus (ryžiai, kukurūzai ir kt.). Ypatingai į dietinius maistus, skirtus neva linkusiems tukti katinams ir katėms. Rašoma, kad pagal katinų organizmo ypatybes jiems tinka tik gyvulinės kilmės maistas ir mišiniai. Tame straipsnyje įrodinėja, kad katės tunka nuo judėjimo stokos (kalti dažniausiai mes patys) ir nuo streso (kai kurios katės tiesiog reikalauja žmonių arba kitų gyvūnų draugijos). Kiek seniau rimtuose forumuose esu skaičiusi, kad kačių elgesio specialistai kaip nutukimo ir kačių streso prevenciją siūlo auginti ne vieną, o bent du augintinius. Besirūpindami vieni kitais jie yra nuolat "alert", kas skatina kalorijų deginimą ir streso nukreipimą naudinga linkme.

   Bet čia parašiau tik dėl visa ko, kad turėtumėt medžiagos apmąstymams ir detalių aprašymui :)) Labai jau brangi man Laumytė - sena mano meilė nuo prieglaudėlės laikų, tad tokios naujienos mane labai nuliūdino.
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Sveiki,
kreipiausi, nes nebežinom kaip reaguoti ir savarankiškai spręsti tą problemą, nes, atrodo, lepinamam be galo, neskriaudžiam, nenaudojam kažkokių bausmių, viską leidžiam. Tad kyla klausimas, gal mes kažką ne taip darom, ne taip ją suprantam...
O liga tai jau nebe pirmą kartą. Pats pirmas pūslės uždegimas buvo trys dienos po kastracijos, bet suleidus vaistukų, greitai viskas baigėsi. O atpažįstų, kad kažkas negerai, pagal tai kiek laiko atlieka savo siūsių ir kiek siusiukų gumulėlių bi kokio dydžio randu vakare. Pati turiu šią moterišką bėdą, todėl labai greit pastebiu, jei Laumė pradeda vaikščiot į kraiką dažniau nei įprasta. Tai va, o dabartinis, antras kartas, prasidėjo (tiksliau pastebėjau) sekmadieni. Kaip tik grįžau iš gimtinės ir pastebėjau, kad katytė laksto dažnai į kraiką (penktadienį viskas dar buvo normoj). Pirmadienį iš karto nuvykom į Vetos kliniką, ten suleido dvi ampules vaistų ir davė geriamų antibiotikų "Synulox". Tai dabar ryte-vakare juos geriam. Tik bėda, kad katytei labai nestipriai geriau, todėl šiandien vėl važiuosim pas veterinarą.
O dėl maisto, tai nelabai veterinaro klausom - duodam sausą (net ne dietinį ir ilgaplaukėm katėm nuo plaukų gumulų) tik kaip papildomą maistą, kurio visada būna jos dubenėlyje. Šiaip kasdien ji suėda po du pakelius šlapio "Friskas Grill" (tik tokį ir dar kur kainuoja 100 g. virš 3 lt. jinai valgo.) Be to rytais ir kai grįžtam iš darbų Laumė išsireketuoja tai virto kiaušinio trynio, tai kumpelio, tai grietinėlės ar grietinės...
 
Ai, dar pamiršau parašyt. Kad tokie agresyvūs ir pikti (tiesiog matosi iš akiš ir elgesio kada ji tik žaidžia , o kada piktybiškai puola) išpuoliai prasidėjo dar prieš sterelizacija. Pavyzdžiui, išeinant į darbą ją su ranka traukiant nuo durų jinai su klyksmais puola. Arba norint paglostyti irgi kerta smūgį iš letenos piktą kartais. Šiaip labai ją mylim, bet nežinom kaip reaguoti ir kaip auklėti tokiu atveju. Ji yra užpuolusi ne vieną mūsų svečią, nors šis tik ketino paglostyt. Taip pat žymiai dažniau puola mano draugą su kuriuo gyvenam, o su manim ji švelnesnė... Savo pyktį ji pradėjo rodyti, beje, kažkur mnuo laiko kai ją pasiėmėm ir kai jau visai apsiprato su namais.
 
Dėl kačių elgesio 8-618-17006 darbo dienomis 10-12val. Radau savo užrašų kn.
 
Ilo. Aciu Jums tikrai reiks pasiskambint. Dar pas veterinara siandien vaziuosim tai ir ten paklausiu, kaip tvarkytis su agresijos priepoliais...
 
Gal Jusu katytei truksta demesio? Man ta Jusu aprasyta rytine scena prie duru sako, kad katyte nenori Jusu isleisti is namu, kad ji nenori pasilikti viena.  Kates is prigimties yra energingos medziotojos ir jei jos neturi kur tos energijos nuleisti, kenteti tenka seiminikams, griebia viskam kas juda, netgi svecius griebia. Skaiciau, kad  jau nuo mazumos nereikia leisti pasireiksti tokiems grubiems ispuoliams, galima kaciuka sudrausminti svelniai kepstelejamt jam per nosyte, galima paimti uz ciuprynos ir ilgai, idemiai pasiziureti jam i akis, paleidus nekreiti i ji jokio demesio keleta minuciu. Galima tokiu ispuoliu metu garsiai pliauksteleti per stala knyga, zurnalu, kitaip tariant truputi ji isgasdinti. Jokiu budu fizines bausmes  negalima taikyti, tai tik pablogintu situacija.
Ir dar sakote, kad ji daugiau puola Jusu drauga. Tai gali buti del to, kad Jus ja ierzinate, niurkydama ar kitaip, ji Jusu pulti nedrista, bet visa savo pykti islieja ant kito pirmo pasitaikiusio  objekto.  Tai vadinama Paveluota agresija.  Reikia stebeti kate net ja glostant, jei pradeda dauzytis uodega, patartina palikti ja ramybeje, jai glostymas nusibodo ir tapo nemalonus. Isivaizduokite, jei Jusu draugas pradetu Jums plekstoti per ranka ir tai testusi kokias 10 min. Ne visos kates megzta ilgus pasiglostymus. Manau, kad Jusu augintinei reikia daugiau zaidimu, kad ji galetu issikrauti, smagiai pamedzioti ir pakramtyti zaislus. is savo patirties galiu pasakyti, kad mano namuose kito katino atsiradimas pagerino sitacija, na ir katino amzius jo aktyvumui turi reiksmes.
 
Sveiki, as kaip zmogus kasdien susijes su gyvunais galiu is savo pastebejimu patarti, visiem gyvunam kuriem yra slapimo taku akmenliges problemos buten laikytis veterinaro nurodymu specialios dietos 'Urinari' ir jokiu kitokiu palepinimu pavaisinimu aisku prie viso to naudoti vaistus kuriuos paskyre veterinaras. Problema po kokiu 3 men turetu isispresti.Veliau deretu padaryti pakartotinus slapimo tyrimus. ;)
 
Citata
Darija parašė:
Pirmadienį iš karto nuvykom į Vetos kliniką, ten suleido dvi ampules vaistų ir davė geriamų antibiotikų "Synulox". Tai dabar ryte-vakare juos geriam. Tik bėda, kad katytei labai nestipriai geriau, todėl šiandien vėl važiuosim pas veterinarą.

Darija, gal galėtumėt man atsiųsti savo telefono nr. į odetamot eta gmail.com

  Daug ką norėčiau parašyti, bet per daug rašyti. Labai prašau, nedelskit.
Žmogus, priklausantis katei :-)
 
Na štai, buvome pas gydytoją pirmadienį ir dar šiandien, nes liepė ateiti. Tai po suleistu vaistuku penktadieni, atrodo, įvyko persilaužimas sveikime. Jau visai greit padaro siusiuka ir didesnius ir į tualetą nebelaksto dažnai. Tai kažkaip net lengviau pasidarė, kad sveikstam. Tik, va dar antibiotikus reiks savaitę gert, kol galutinai isgysim.
Dar pasiklausinėjom dėl agresyvumo, tai sakė, kad čia charakteris ir supyksta dėl jos susidarytos herarchijos šeimoje pažeidimų (pasirodo aš esu šioks toks genties vadas, o mano draugas herarchijoj žemiau už Laumę :) ). Užtat ir elgiasi taip nevienodai... Dar kiek pasidomejus sužinojome, kad katytė yra Norvegijos miškų katinų mišrūnėlė, o jų žaidimai labai agresyvūs ir mėgsta kandžiotis. Taigi bandysim taikytis prie jos dar labiau :).
 
Sveikit greičiau ir niekada nebesirkit  ;) O vardas, pasirodo, labai jau vykusiai parinktas [:) Norvegijos miškų Laumė, o kad mišrūnėlė- neesmė  ;) Papasakokit, kaip Jums sekasi taikytis su Laumės nuomone ir požiūriu, kokių kompromisų darote Jus, kokių- ji  ;)
 
Oi, Laumė tai kompromisu nedaro ir vargu ar darys. Taip sakant, yra tvarka ir viskas  ;)  . O mes tai tiesiog dabar dažniau nagus karpom, kad mažiau kentetume ir dar atradom, kad bent kokią nemalonią procedūrą, kaip nagų karpymas, užpakalio plaukų nukirpimas ar šukavimas galima palengvinti duodant kokių skanėstų (kaip grietinė ar tunas). Šiaip stengiamės patys nelįsti kai laumei ne ta nuotaika  :]  ir svečius perspėjam kad neglostytų. Tai vat taip ir bandom gyvent :). Dabar svarbiausia galutinai pasveikti :).
 
Sveiki.Turim tokia pta problema ir mes.Priglaudem is gatves katyte,o dabar patiems namie vietos nebera.Puola ir mane ir vaika.Negaliu visiskai namuose atsipalaiduoti,puldineja,kanzdioja,draskosi,niekad nezinosi is kurios vietos tave uzpuls ir kada jai uzplauks.Ji jauciasi tikra siu namu seimininke,nei barimai nei jokios kitos priemones nepadeda,dar tik labiau isiaudrina,pradeda snypsti...Siaubasss... :{ jau vaikas net parase Kaledu Seneliui laiska"kaledu Seneli,buk geras paimk mano mano katyte ir surask jai naujus seimininkus,cia vietoj dovanu." :D Juokas pro asaras,bandysim dar klaust veterinares patarimu,bet jeigu niekas nesikeis,tai jau pradesim jai ieskot kitu seimininku,kur nors kaime,gales ten medzioti peles,nes kaip mes ja bemyletume,vaiko saugumas man svarbiau. :-( pavargom,nebesinori net namo eiti. :-{
 
Labai įdomu, kaip "agresyviom" katelėm sekasi? Kaip su tuo kovojat? Maniškis paskutinėm dienom elgiasi lyg pasiutlige sirgdamas  :O Atėjo kaimynė su savo katinu, po kurio laiko tas svečias užsimanė namo ir pradėjo kapstyti duris. Ką gi, kaimynė ir mano mama ėjo link durų, tai Micius pasivijo jas įsisegė mamai į koją iki kraujo. Mama pabėgo ir užsidarė miegamajame, tada jis kaukdamas puolė kaimynę ir porą kartų šoko jai ant kojų, kol ji neišlėkė pro duris. Tada nuėjo į miegamąjį ir urgzdamas puolė mamą. Jai- senam žmogui- teko užšokti ant lovos. Nusprendėme, kad jis taip agresyviai gina savo draugą, nes anksčiau kaimynų katinas namo eiti nenorėdavo ir nešamas imdavo burgzti, tai maniškis visada puldavo ginti jo ir kandžioti visus po dantimis papuolusius žmones. Tačiau rytojaus dieną toji pati kaimynė atėjo pasiskolinti bulvių, užsidarė virtuvės duris ir rinko bulves į maišelį. Micius šoko ant virtuvinių durų, atidarė jas ir puolė kaimynei kąsti. Ji ėmė bėgt prie lauko durų, jis vytis ir kandžioti jai kojas. Juokėmės visi iki ašarų, kol jis siautėjo. Jau pripratom, kad rytais abi su mama esam apkandžiojamos, kol jis gauna pusryčių. Susitaikiau su tuo, kad valydama vonią ar unitazą esu apkandžiojama tiek kojos, tiek alkūnės. Bet jeigu jis kibs į blauzdas kiekvienam svečiui...  :-[ Tai štai kaip smagiai mes gyvenam :D Laumė- Norvegijos miškų karalaitė, jai tai leistina, bet mano lietuviškasis konteinerinis kokias čia pretenzijas į titulus reiškia  :L
 
Oho kiek dau patarimu
 
Sakykit jaigu katyte pradeda taip elgtis:neprisileidzia zmoniu,puola zmones ka daryti??? :-{
 
manau kad agresija jai po sterilizacijos. sakoma kad gyvūnai labai pasikeičia po tokių operacijų ir kaikurie šunys net ima bijoti šeimininkų arba jų nepripažysta... O katės dažnai sulaukėja ir nepripažysta visų kas juda, dažnai žaidžia grubiai ir nemėgsta būti tar žmonių. O galbūt ji tiesiok taip išreiškia savo jausmus?
jei ji puola svetimus reiškia kad bijo, jei puola artimą gal pavydi del dėmesio? sunku spėti...
 
Kai aš buvau jaunesnė mano katinas visalaika manes bijojo nes as ji tampydavau kaip žaisla
kol vieną dieną jis užsilipo ant židinio ir tikriausei pasijuto saugus ir mane puolė. taip ir sedėdavo kiauras dienas ant židinio ir jei aš praeidavau imdavo pulti. taigi tuomet jis išsidrasino ir ėmė valdyti
lovą. jei aš tik priguldavau iškart imdavi šniokšti. tuomet man nusibodo būti varinėjama ir visalaiką kai jis ant manes šokdavo atkišdavau jam po nisim buteliuką su amonijaku. visiem tas kvapas nepatiko.
veliau jis atprato pulti ir tik šniokždavo. arba katės puolą prisiatinusi žmogų todėl kad jiam užtektinai dėmesio.
tiesiok jis ginasi žmogaus nes jam nusibodo būti tampomu. Pripažinkim jog katės yra vienguniai
padarai todėl jie nori ramybės bet kartu ir šilimos.. :$
Puslapiai: 1 2 3 4 5 ... 8 Pirmyn
Skaito temas (2 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS