lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 5011938
Šiandien: + 8377
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

"SOS gyvūnų" dienoraščiai23

 • Archyvas

  «   Spalis 2019   »
  P A T K P Š S
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

Laiminga kalytės Tongos istorijos pabaiga

Kiek to laukta, kiek tikėtasi, kiek platinta informacija... Ir štai, visagalė televizija padarė savo!:) "SOS gyvūnų" globotinė Tonga pastebėta, mūsų gražuolė trikojukė krito į širdį mylintiems gyvūnus žmonėms.

Ar džiaugiatės kartu su mumis?:))

Tikime, kad taip!

tonga2.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Grikio kančia (N-18)

Ir vėl automobilio sužalotas gyvūnas... Mūsų savanorės Anželikos pasakojimas apie skaudžius šio vakaro įvykius:

"Nuo ko pradėti? Gal nuo kito galo, vis dėlto – leisgyvis, gyvai pūvantis, su atviru galinės kojos lūžiu, priekinės kojos lūžiu ir daugybiniais sužalojimas, dvokiantis kaip krūva pūvančios mėsos, purvinas ir visiškai bejėgis šunelis šiandien skubiai buvo transportuotas į vet. kliniką pas specialistą traumatologą apžiūrai ir skubiai operacijai...

Priešistorė, kaip ją mums pateikė – Dūkštų kaime rastas automobilio partrenktas nedidelis šunelis, tipo „šnauceris“, galbūt lūžusi koja arba kelios kojos, jis nuolat jas laižo, nesikelia, reikia pagalbos.

Skuodžiame, lekiame, nors visai tam nebuvo laiko, ieškom ir gelbėjam. Atvykus prie ženklo į gyvenvietę pasitiko apsvaigęs vyriškis, rankose laikydamas į skudurą suvyniotą nedidelį šiurkštuką / barzdotuką (toli iki šnaucerio), be antkaklio, purviną, žiūrintį nieko nesuprantančiom akim. Į klausimą, ar kalytė, ar patinas, žmogus neatsakė, tik sakė, kad jau senokai jis matyt partrenktas, nes visas smirda puvėsiais...

12647247_10153895103788767_3276730483118560369_n.jpg
 

Daugiau...

Nuotrauka:

Akropolio namelio naujokai

Užsukite į "SOS gyvūnų" Akropolio namelį susipažinti su naujokais!.

Pirmoji mus pasitinka Bona. Tai liekna raina katė, labai drąsi, komunikabili ir jauki. Ant kelių, ant rankų ji jaučiasi gerai, žmonėmis pasitiki. Ramaus, stabilaus būdo. Rekomenduojama ir vienišiams, ir šeimoms:)

bona2.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Katės Smurfos prašymas: greičiau mane paimkite į namus

Prieglaudoje matome įvairiausių  gyvūnų, skirtingų reakcijų į tai, kai šiltus namus tenka pakeisti  prieglaudos patalpomis ar stacionaro narveliu. Vieni prisitaiko greitai  ir lengvai, o kitiems būna didžiulis stresas. Smurfa - iš pastarųjų. Ji  labai nelaiminga. Jai taip baisu, kad net daro po savimi:((( O juk tai  normali naminė katė, švari, tvarkinga.

DSCF8001.JPG

Dėl Smurfos kreipėsi su ultimatumu... Pasirodo, susirgo jos šeimininkė, o sūnus dar ir kate rūpintis  visai nepageidavo. (Imdami gyvūnus visada pasitikslinkite, ar jums  negalint, bus kas jais rūpinasi iš giminių ar draugų...) Smurfa neturėjo  kitos išeities, kaip keliauti į prieglaudos narvelį.

 Tai stambi, išpuoselėta trejų metų rainė didelėm žaliom akim. Rami,  miela, leidosi glostoma, o tada vėl nusisuko į kamputį... Nenoriu nieko  matyti, tarsi sako ji, mano gyvenimas baigtas...

DSCF8004.JPG

DSCF8014.JPG

Tikrai tikimės, kad ne, kad ji dar suras naujus namus. Padėkite mums jų ieškoti!

 Sterilizuota, prieš atvežant perskiepyta. Smurfa ieško rūpestingų,  kantrių ir švelnių šeimininkų. O taip pat namuose neturėtų būti kitų  kačių, nes ji yra jautraus imuniteto ir saugiau būtų vienai (kitų gyvūnų  gali būti, jei tik jie jos nekamuos).

Smurfa įsikūrė "SOS  gyvūnų" Akropolio namelyje, Vilniuje. Pasiteirauti 868369502 arba  info@sos-gyvunai.lt. Dirbame kasdien, 10-21 val.

Neįtikėtina Goldės istorija: nuo pradžios

Kiek į prieglaudas patenka neprižiūrėtų, suvargusių gyvūnų, sunku ir suskaičiuoti. Bet kai kurių vaizdas šokiruoja ir daug mačiusius savanorius.

Goldė į Vilniuje įsikūrusią „SOS gyvūnų“ prieglaudą atvyko šių metų sausio 10 dieną iš Juodšilių.

g.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Senjoro Fokso kelias: iš karantino tarnybos į saugų prieglobstį

Vieni pasitinka naujus metus atsikratydami žalingo įpročio, o kiti, deja – atsikratydami seno augintinio... Kam ir kuo nebeįtiko nedidukas garbingo amžiaus šunelis – niekada nesužinosime, tačiau į praeitį ir nesidairome, gyvybes gelbėjame čia ir dabar.

Užteko vos mesti akį į sanitarinės tarnybos „Grinda“ naujoko, 2016 m. sausio 3 dieną sugauto bevalkataujančio speiguotose gatvėse, nuotrauką, kad suprastume – imam, tuoj pat. Šunelis buvo išsekęs, sušalęs, drebantis, nepastovintis ant kojų:

Foksas Grindoje.png

Smailianosį baltai rudą švelniakailį naujoką pavadinome Foksu ir pradėjome pažindintis. Jo paties ir kitų globotinių saugumui, karantino periodu laikinai apgyvendinome Foksą atskirame erdviame narvuke. Pirmosios dienos buvo jaukios ir malonios – šunelis šiltai miegojo, sočiai ėdė ir atstatinėjo jėgas. Pasirodė besąs ramaus charakterio, nepretenzingas, išmintingas senukas.

Foksas narvuke.jpg

Tačiau nepraėjo nei savaitė ir jau lėkėme į kliniką, nes savo bjaurią galvą pakėlė virusas gražiu pavadinimu – Corona. Kasdienybe tapo lašelinės, kad išvengtume dehidratacijos ir išsekimo, bei nesuskaičiuojamos injekcijos – nuo vėmimo ir viduriavimo, antibiotikai, vitaminai...

Foksas pas vet.jpg

Globėjų džiaugsmui, gydymas buvo sėkmingas, įvyko lūžis ir Foksas pradėjo valgyti. Tiesa, po to sekė daug permainingų ir nerimo kupinų dienų, nes virusas labai nenoriai apleido savo pozicijas šiame sename kūnelyje, šunelis ėda tai geriau, tai blogiau, jautėsi tai stipriau, tai silpniau... Taigi Fokso laukia dar ilgas atsistatymo kelias, tačiau su mūsų pagalba, tikime, jis tai įveiks.

Foksas kambariukyje.jpg

Kad tokie kaip Foksas senjorai turėtų kur gyventi saugiai ir šiltai gyventi prieglaudoje, statome "SOS vilties apartamentus". Ačiū visiems, kas prisideda!

Taip pat primename, kad nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d. jau galima  skirti 2% nuo GPM "SOS gyvūnams". Jūsų pagalba mums aukso vertės!  Informaciją, kaip tai padaryti, rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/2gpm/

Naujokas Saliamonas - oranžinis bėdulis

Būna, kad sau sakai, jog daugiau bėdulių šiom dienom nebegali paimti, kad per sunki finansinė našta (aukos paprastai padengia tik dalį išlaidų), kad nebežinai, kur visus karantinuoti, po kokias globas iškaišioti, į kokias eiles statyti... Va kai bent du trys pasidovanos, visi likę „pasislinks“, tada – taip.

Bet vienas skambutis – ir tavo planai lekia velniop.

Gražuolis oranžinis katinas atklydo pas žmones į sodą per didelius šalčius. Namie karaliauja nemėgstantis kačių vokiečių aviganis, todėl katiną jie įleido į garažą pasislėpti. Deja, svečias aiškiai buvo naminis, storo kailiuko neužsiauginęs, nepratęs prie tokių sąlygų, tad vis tiek smarkiai apsirgo... Sutikome priimti, nes laukti jau nebuvo ko, nebent dar didesnių bėdų.

saliam.jpg

O jų pasirodė ir dabar net ne viena. Gražuolį, kuriam davėme Saliamono vardą, kamuoja ne vien rinotracheitas, liaudiškai sakant, kačių gripas, bet ir akmenligė. Katinas nekastruotas, tad dar vienas įrodymas, jog tik mitas, kad šia liga serga vien kastruoti katinai. Visai gali būti, kad būtent todėl katiną ir išmetė „gerieji žmonės“, - dėl skausmo šlapinantis jis iki šiol vengia kraiko dėžutės. Dėžutėje jis tik šiaip tupi...

saliam2.jpg

Žmonės, katinai ne šiaip tą daro, tai signalas, kad kažkas negerai su sveikata!!! Savo augintiniu reikia rūpintis, o ne išmesti jį, jei tik pasidaro „nebepatogus“... Beje, akmenligę skatina ir prastas maistas – pigūs sausiukai, nepakankamas šlapio maisto kiekis (dėl to susidaro skysčių trūkumas).

Šiuo metu Saliamonas klinikoje. Jis draugiškas. Ne jauniklis, bet ir ne senolis. Jau akytės prasimerkė, pradžioje buvo visai užlipusios nuo išskyrų... Jam sunku šlapintis, jis gailiai miaukia, nes šlapime daug struvitinių kristalų, bet bent jau nereikia kateterizuoti... Laimė, daug laka, tad kažkiek „druskų“ išplaus. Jam duodamas specialus urinary maistas, kuriam būsim priversti prašyti paramos, nes jis nepigus.

saliam3.jpg

Viskas ėjo geryn, tačiau jau kelios dienos Saliamonas liūdnas, viduriuoja, vemia, neturi apetito... Laimė, maro testas neigiamas, bet kol kas situacija ne geriausia. Kokių tik skanėstų jam nesiūlo, bet Saliamonas didelio noro ėsti neturi:( Labai tikimės, kad įvyks lūžis, ir šis dičkis galės keliauti į laikiną globą pas savanorę, baigti sveikti ir pasirodyti visu gražumu.

Už stacionarą kol kas Saliamonas skolingas 25 eurus, už maistą ir vaistus dar apie 20. Jei oranžinių katinų gerbėjai jam skirtų kažkiek pinigėlių, mes kartu su juo būtume labai dėkingi. http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Trys kalytės šaunuolytės

"SOS gyvūnų" Akropolio namelyje - šunų vaikų darželis ... Dūksta, siaučia trys buvusios nereikalingos mažylės - Nendrė, Švendrė ir Smilga!

Iš kairės: Švendrė ir Smilga
smigla ir shvendre.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Simba - kaip iš pieno plaukus kalytė

Šventės baigiasi, nupuoštos eglutės sumetamos prie šiukšlių konteinerių, o gyvos nereikalingos dovanos, tokios kaip šuniukai, kačiukai ir kiti gyvūnai atsiduria...kur? Turbūt irgi prie šiukšlių konteinerių? Jau pasipylė pranešimai apie šiukšlėse rastus augintinius, o mums paskambino žmogus, kuris sakėsi ieško, kur „iškišti“ pažįstamų naujametinę „dovaną“ – jauną šunytę, laikos ir labradoro mišrūnę, kurią kažkas paėmė kažkokiame kaime, o atgal grąžinamos ten nepriėmė...

simba3.jpg

Gi gyvūnas ne pliušinis žaislas ir tikrai ne tik šventiniam periodui! Tikėkimės, kad pamažu žmonės ims suvokti, kad taip nesielgiama su gyvūnais.

Na, tiek to. Palikime šia niūrią praeitį praėjusiems metams ;). Pažvelkime geriau į ateitį, o dar geriau į mažosios foto :D. Va toks baltutėlis su vos keliom rudom dėmelėm stebuklas atvyko į prieglaudą laukti gerų bei mylinčių šeimininkų. Ir mes pasistengsime, kad ji nebetaptų dar kartą nepageidaujama dovana, o būtų paimta į kantrių ir mylinčių šeimininkų namus.

Daugiau...

Nuotrauka:

Minkštakailė kalytė Čita

Strazdanė Čita - tikras prieglaudos strakalas makalas:) Visus myli, visus sutinka, visiems draugė! Ši pusės metų kalytė labai ieško namų, nes kad pritapo "SOS gyvūnuose", prieglaudos senbuve virsti tikrai jai nederėtų!

citata.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

7 Kalėdų senelio elniukai... oi, šuniukai

Kur slepiasi per tokius šalčius Kalėdų senelio 7 elniukai? Ogi sulindę į šiltą mamos paruoštą guolį. Mama - laukinė kalytė, kuri neina prie žmonių ir bėga tik paminėjus jai suteiktą vardą.

O elniukai - tai 7 mažiukai šuniukai, kuriems dabar yra ~ 2 mėn., jie jau savarankiškai ėda ir jau norėtų dairytis savo būsimų šeimininkų :).

Iš jų 5 patinukai ir 2 mergytės. Žavingi mažyliai! Ir visi atidundėjo pas mus, į "SOS gyvūnus", nes negalėjome mažylių palikti likimo valiai. Jei norėtumėte pagelbėti juos nukirminti ir paskiepyti, kol lauks naujų namų, tai kiekvienam reikės 9 eurų. Juos galite pervesti čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/, tik parašykite, kad šuniuko iš septintuko skiepui (arba jo vardą). O vardus kol kas davėme tokius:

Airis

2016 01 04 Airis.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Nuostabūs šuniukai iš Druskininkų, kurių nemylėjo

Tai mažyliai, kurie gimė pas vieną neatsakingą šeimininką, kuriam visai neįdomu, nei kuo minta jo augintiniai, nei kaip jie atrodo, ar daug parazitų turi ar ne, ar šiltai miega ir ar sočiai valgo, nes ne tas rūpi „seno kirpimo“ kaimo žmogui – svarbu, kad pačiam sotu, šilta ir dar centą iš augintinių užsidirbt galima. O jei neužsidirbi, tai jau tada visai nereikia.

Gal gana apie tą žmogų, geriau pažvelkime, ką gi mums likimas padovanojo šį kartą;). Ogi 7 mažaūgius leliukus, kurių vienas patinukas jau rado namučiuos Druskininkuose, 4 atvyko į sostinę į laikinas globas, o dar 2 mergytės į sostinę atvyks netrukus.

Mažyliams apie 2 mėn. Tikrai neaugs dičkiais, bet nebus ir jorkšyro ūgio; tokie mažesni nei vidutiniai, kaip paprastai mišrūniukai būna.

Maja ir Bucke.jpg

Iš kairės į dešinę: juodukas patinukas (padovanotas), rudoji Maja ir trispalvė Bučkė. Maja ir Bučkė dabar globojamos Druskininkuose, tel.nr. 865500087. Bet greit

Kiti du šuniukai - Feliksas ir Pupis - bei dvi mergytės, Mažė ir Nika, globojamos Vilniuje, bet ne prieglaudoje, o namuose pas globėjus, taip jiems saugiau.

Pupis, 8 606 16255.

Pupis1.jpg

Nika po maudynių. Matote, kokia ji mažulytė... 8 658 67683

image1.JPG

Feliksas - tas didžiaausis. 8 658 67683.

image3.JPG

Mažė, a la toiterjero mišrūnė. 8 658 67683


image4.JPG

Kaip matote, mažyliai labai liesi, kailiukai negražūs... Kodėl? Ogi dėl prastos vaikystės.

Ir vėl apie tą žmogų... Na niekaip neina jo pamiršti, nes tokių siaubingai blusomis, utėlėmis ir plaukagraužiais aptekusių šuniukų dar globėjoms neteko matyti!!! Jau nekalbant apie tai, kad ir nukirminimu irgi tasai žmogus nepasirūpino.

Tad visa našta krito ant mūsų pečių. 4 jau dabar sostinėje globojami mažiukai apsilankė pas veterinarus, nusikirmino, buvo apžiūrėti jų tiesiogine prasme nutriušę ir nuplikę žaizdoti kailiukai bei paskirtas gydymas, jie nuparazitinti, paskirti antibakteriniai šampūnai plikai, pleiskanotai ir žaizdotai odai prižiūrėti, paskirti vitaminai naujam kailiukui augintis bei jėgoms atstatyti po ilgo badavimo ir šalimo lauke.

Nukirminti 2015-12-31, skiepyti 2016-01-03.

Tad labai prašome padėti mums padengti susidariusią skolą veterinarams, kuri sudaro 40 eurų bei padovanoti mažiukams skiepukus (kiekvienam reikia dar po 9 eurus). Iš viso susidaro visai nemenka suma šiai dienai – 76 eurai, kurių mes neturime, nes mažiukų ir vėl pasipylė ir nepadėti tiesiog negalime dėl oro sąlygų bei kitų pavojingų aplinkybių. Ar prisidėsit prie gerų darbų darymo ir jūs? Juk vieni mes neįstengsime nei fiziškai, nei finansiškai...

Labai dėkojame visiems neabejingiems. Paaukoti galima į sąskaitą (kas kiek gali, nebūtinai visą paminėtą sumą, pav. Druskininkiuko Pupio skiepukui ar gydymui): http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/

Paskirtyje nurodykite, kad tai Druskininkiukų skiepams ir / arba gydymui (jei skirsite konkrečiam leliukui, prašome nurodyti paskirtyje jo varduką :)). Dėkojame širdingai!

O norintys priimti bent vieną iš šių gražuoliukų į savo šeimą, gali kreiptis prie nuotraukų nurodytais telefonais bei domėtis, klausinėti, susipažinti su jais (norėtume dar juos stebėti patys iki 2016-01-10 dienos, o tuomet jau gali vaikai važiuoti namučio). Skambučiai laukiami tik iš pilnamečių bei labai atsakingų žmonių, turinčių galimybę auginti šuniuką bei juo rūpintis, mylėti bei niekada neišduoti. Jei nedrįstate kalbėtis telefonu, parašykite angel_ltu@yahoo.com, bet galų gale rimtas pokalbis vis tiek turės įvykti:)

Dovanojami bus tik gyvenimui namuose, o ne rišimui prie būdos ar kur nors voljere.

Dvi mielos naujokės kalytės ieško namų

Maišiagala – tai neišsenkantis išmestų, paliktų ar šiaip nereikalingų  gyvūnų šaltinis. Pastarasis mūsų „laimikis“, kuris iš nevilties atvyko į  "SOS gyvūnų" (MInsko pl. 33a, Vilnius) kiemelį, tai dvi nuostabios kalytės: ~6 mėn. baltai ruda  vidutinio ūgio Čita ir ~1 metų visai mažutė šviesi šiurkštukė  kalytė Bebrė (sveria apie 4 kg).

Mažė Bebrė

2015 12 Bebre.jpg

Jaunoji Čita

2015 12 25 Cita1.jpg

Abi labai draugiškos bei meilios, strakalioja pamačiusios žmogų, meilinasi, prašosi paglostomos.

Bus dovanojamos tik pilnamečiams, rimtiems, atsakingiems bei gyvūnus mylintiems žmonėms, kurie priims mažyles į savo šeimas ir niekada jų  neišduos.

Susidomėję gali skambinti tel.: 8 683 39826 arba rašyti el.paštu: info@sos-gyvunai.lt

Dėl vizito būtina tartis iš anksto. Rišimui prie būdos ar ankštam voljerui dovanojamos nebus.

Jei neplanuojate priglausti šunelio, galite padėti ir kitap.

Kad mažylės saugiai  lauktų namučių, jas reikia paskiepyti. Norintys padovanoti Čitai ir / arba Bebrei skiepuką  (abiems reikia po 9 eurus) gali tai padaryti į SOS gyvūnų sąskaitą: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/

Paskirtyje  būtinai nurodykit, kad savo auką skiriate Čitai ir / arba Bebrei. Labai  dėkojame jums, mūsų draugai.  O dar kalytėms reikės sterilizuotis, tai būtina, kad nesikartotų amžinas ratas "ruja - nereikalingi šuniukai-prieglauda".

Mažylei Bebrei tai kainuos 30 Eurų, o vidutinio ūgio Čitai 55 Eurus. Dėkui jums už bent kokią auką.

Vinio šventės: partrenktas, bet gyvas

Kam šventės, o kam veterinarijos  klinikos stacionaras... Eilinė, rodos, istorija – pervažiavo šunį ir paliko  likimo valiai... Tačiau juk istorijos dalyvis gyvas,  jaučiantis skausmą padaras! Sužalotas šuo buvo atvežtas į Vilniaus miesto benamių gyvūnų  sanitarinę tarnybą „Grinda“.  

Paaiškėjo, kad tai mielas, gražus ir draugiškas  šunelis.

vinis.jpg

Pavadinome jį Viniu, jam apie 1,5 metų. Pradžioje  labai išsigandome, nes šunelis visai nevaldė galinės dalies, nejudino  kojyčių, buvo įtartas galinės dalies nervų pažeidimas, tačiau nuodugni  apžiūra bei rentgenas parodė, kad viskas yra pagydoma vaistais bei  „ramybės“ režimu. Viniui atskilęs nugaros slankstelis, kuris ir sukėlė  laikiną judėjimo sutrikimą. Laukia ilgas sveikimo kelias ir daugybė  vaistų.

Vinis atvyko į prieglaudą iš vet. klinikos  stacionaro, nors dar 3-4 savaites tęsime jo gydymą bei vizitus pas  gydančią traumatologę.

vinis2.jpg

Norėtume jau skelbti, kad ieškome Viniui  gerų namučių, tačiau dar neskubėsime, nebent Vinį priimtų į savo šeimą  atsakingi bei rūpestingi žmonės, kurie galėtų patys tęsti Vinio gydymą  bei vežioti jį specialisto konsultacijoms į vet. kliniką. Jei sudomino,  skambinkit 8 606 16255 arba rašykit info@sos-gyvunai.lt

Šiai  dienai už Vinio gydymą likome skoloje 142 Eurus ir dar turime tęsti  gydymą, pirkti papildomai vaistus (Neurorubiną), nes Vinis vis dar  vaikšto susikūprinęs, jam skaudam jis negali visiškai ištiesti nugaros.

 Tad labai prašome nepalikti mūsų tuščiomis rankomis ir su neapmokėta  sąskaita už Vinio gydymą. Galintys ir norintys padėti bent po kiek kas  gali skirti šiam bėduliui,  labai prašome paaukoti į SOS gyvūnų sąskaitą    http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/     paskirtyje būtinai nurodant, kad tai skiriama Viniui. Ačiū, jums, mūsų globotinių gerosios fėjos ir kalėdų seneliai :).

Viniui paaukota 20 e, taip pat kviečiame, jei ieškote rūbo savo mažaūgiam šuneliui, įsigyti vieną iš naujų rankų darbo megztukų, mums paaukotų, kuriuos rasite Akropolio "SOS gyvūnų" namelyje (Vilnius). Lėšos už juos keliaus Vinio skolai padengti.

Princas Largo ieško savo karalystės

Jis tarsi princas. Stotingas, aukštas, laibas, tvirtas. Įspūdingas. Galbūt dogo mišrūnas, galbūt dar kokios aukštaūgės veislės.
Vedžiodamas Largo, atkreiptumėt kiekvieno dėmesį:) Jau galit iš anksto sugalvoti atsakymą į klausimus, kokia čia veislė;)

lar2.jpg

Sunku patikėti, kad į „SOS gyvūnų“; prieglaudą jis atvyko sunkiai sužalotas, beveik nepasikeliantis, inkščiantis iš skausmo, tiesa? Largo buvo partrenktas mašinos, iš griovio prie Rudaminos jį atvežė mums policijos pareigūnai. Dubens kaulų lūžis. Operacija. Ar stovės, ar vaikščios?..


lar4.jpg

lar5.jpg


O dabar štai ir neįtartum, kad tokią operaciją atkentėjo - laigo po voljerą kaip užsuktas! Tačiau ir savo kambariuką mėgsta, mielai grįžta sušilti ir jaukiai įsitaisyti guolyje. Be to, labai tvarkingas - niekada nepriteršia viduje, visada sulaukia, kol gaus išeiti į lauką. Tad jis, nepaisant ūgio, tikrai ne voljero šuo, nekalbant jau apie trumpą plauką.

largo.jpg


Kitų šunų-patinų nemėgsta, koliojasi per tvorą kaip reikiant. O žmogui meilus, glaustosi, gerinasi:)

lard.jpg

Jei norite suteikti šiam jaunam šuniui namus, atvykite susipažinti į prieglaudą Minsko pl. 33a, Vilnius, tik prieš tai būtinai susitarkite dėl laiko tel. 8 683 39826 (jei ne iš pirmo ar antro karto pakels, nepykit, tai dažnai tiesiog fiziškai neįmanoma; parašykite aiškią žinutę (tik ne aš dėl šuniuko:)).

lar3.jpg

Primename, kad jei norėtumėte buvusį prieglaudinuką pamokyti komandų, dresūros, Vilniaus dresūros ir laisvalaikio klubas „Urban dog“ suteikia 30 proc. nuolaidą startiniam užsiėmimui.
Nuotrauka:

Katino Burbulo pasaka apie save

Mieli "SOS gyvūnų" svetainės lankytojai, norime jums pasekti pasaką, paremtą tikrais įvykiais. Tik nedidelė jų dalis - spėjami. Pasaką paprašėme papasakoti jos herojų, katiną Burbulą.

"Sveiki, aš Burbulas. Aš nešu laimę. Kol kas tik sau, bet jei leisite - atnešiu ir kam nors kitam!

Esu ne vilnietis, na, nebent iš pakraščių. Gyvenau greta žmogaus, pamaitinamas, bet neprižiūrimas. Dažnai niežėdavo kailiuką, bet niekas nesirūpino iš ten išvaryti bjaurių mažų vabaliukų:( O ir į namus neleisdavo. O vieną dieną mus su dviem broliais žmogus prisiviliojo ir išvežė. Pasakė, kad žino būdą, kaip sutvarkyti reikalus.

Išvežė į miestą, kur aš iki tol niekados nebuvau, paleido kieme ir nuėjo kikendamas. O čia buvo taip baisu... Didžiuliai namai, pilna mašinų, nėra mamos. Slapstėmės, bet alkis, traukiantis pilvukus, ginė prie žmonių, ypač tų, kurie, tiksliau, kurios kvepėdavo kažkuo katinišku, o dar maistu ir gerumu. Tiesa, jos mus kai pamatė, susiėmė už galvų, sako, ir vėl! Ir vėl kažkas atvežė ir išmetė mūsų kieme naujus katinus!!! Nes ten jau yra keletas, jie neblogai įsitaisę, prižiūrimi, tik tiek, kad turi ne didelius namus, o tokius mažus namukus. Tik mes jų bijojom ir nelabai sekėsi prisigretinti, jie irgi draugauti nenorėjo. Bandėm tai po mašinom tupėti (visos ausys paskui pilkos nuo jų dugnų), tai po laiptais slėptis... O jau šalta, gnybia žvarba, ypač ta bjauri drėgmė, pastebėjau, kad kai murkiu, dar ir karkiu kažkaip keistai, lyg gerklėje man būtų kas įtaisęs vožtuvėlį. Ir vėl jos už galvos susiėmusios, sako, ką daryti, kur jus padėti, nelaimėlius?? Jau ir sirgti pradedat! O namai tai ne guminiai...

Jūs pasakėte "namai"?

burbuliukas kieme.jpg

Aš ne prieš. Aš noriu turėti kokį mažą namuką. Tada nutariau persekioti vieną iš tų moteriškių. Tik ji pasirodo, ir aš atbėgu, miau miau, mur mur, po kojom griūvu. Atnešei ėsti? Gerai, palik, bet dabar pakasyk ir leisk dar pasivolioti. Ir tik nepabėk, nepabėk, NEPABĖK!

O ji pabėga. Ir lieku vienas. Ji kažkur liūdi ir man baisu.

Buvo atėję dar kitų žmonių, kurie manęs ieškojo, bet jie smirdėjo neapykanta gyvūnams. Jie užrito sunkiu akmeniu mano landą po laiptais, kur galėdavau pasislėpti nuo lietaus. Va taip vat, gruodžio pabaigoje, kai ir taip uodegiukui šalta. Gerai, kad manęs ten nebuvo tuo metu... O jeigu??? Kiti katinai šnekėjo, kad tai buvo netgi ne pikti kaimynai (jie čia turi vieną tokią pabaisą skundikę), o savivaldybės tarnautojai. Kokia įdomi savivaldybė Vilniuje, kokie keisti žmonės ten dirba...

Kol aš žaisdavau gaudynių su moteriškėm, mano broliukai laiko veltui neleido. Vienas, rainius, leidosi pagaunamas, o paskui ir kitas, baltai oranžinis. Truputį baisu, bet kadangi moteriškės geros, tai gal ir ne taip blogai? Tik vienam likti - brrrrr.

Ir visgi aš dabar pasakoju šią istoriją ne iš šalto rūsio ir ne iš sanitarinės tarnybos narvo. Nors nedaug trūko. Kitą dieną po mano pasidavimo jos tarnautojai atvažiavo ir išnaršė kiemus. Rado kitus, ne mane... Aš tuo metu jau tupėjau šilumoje, sotus ir saugus, ir galiu parodyti ilgą liežuvį slibinei skundikei, kurios dėka vyko visi šie persekiojimai:P Baisa pabaisa, atsiras ir kas tave nugalės!

Apsilankiau aš tokioje vietoje, kurią vadina veterinarija, kažkodėl katinai jos nemėgsta, bet man labai baisu nebuvo.

DSCF7257.JPG

Atsargiai, švelniai mane apžiūrėjo, ir aš irgi nieko blogo nedariau, net pamurkiau, ir tada daktaras pasakė, kad, brol, negeri garsai tavo gerklėje, gausi tablečių. Aha, dabar supratau, kodėl katinai turi nemėgti tų veterinarijų... Bet užtat mane "išvalė", vabaliūkščiai kailyje ir kiti kažkokie nemalonūs dalykai viduriuose buvo išvaryti lauk, dar ėmė kraują, kad patikrintų sveikatą, tai viskas su manim gerai. O paskui atvykau į namus, tik dar ne į nuosavus, o į laikinus, kad pasiruoščiau tikriesiems. Čia gaunu tris kartus per dieną paėsti, turiu savo kraiko dėžutę, savo foteliuką, kurį mielai užleidžiu globėjai, kai ateina su manim pabendrauti, turiu keletą žaisliukų (kadangi tikrinau, ar aš ne burtininkas, tai per dieną išnagrinėjau lazdelę su plunksnelėm; dabar tai atskirai lazdelė ir atskirai plunksnelės).

DSCF7359.JPG

DSCF7353.JPG

Iki gruodžio 28 d. gersiu tas kvailas tabletes, paskui mane dar žada skiepyti. Sakė, kad aš rubuilis, nes būdamas vos 5 mėn. sveriu 3,6 kg, bet manęs tai nežeidžia. Aš būsiu dar didesnis;)

DSCF7280.JPG

Mėgstu, kai mane kaso, esu truputį trintukas, truputį griuvinėtojas, murkliukas ir minkytojas letenomis. Nesu didelis drąsuolis, dar ne, bet sako, kad aš ramaus būdo ir tvarkingas.

Kada nors rasiu gerus namus. Iš kurių niekas manęs nebevarys ir neskriaus. O kol kas tiesiog... Noriu palinkėti sėkmės. Sau, savanoriams ir ypač tiems bedaliams, kurių nėra kam apginti nuo piktųjų slibinų ir slibinių, nes jų, globėjų ir savanorių, dar per mažai, o tų pabaisų dar tiek daug jūsų kiemuose..."

Dėl Burbulo galima kreiptis skruzdelynas@gmail.com, skambinti (po 12 val.) tel. 865074841. Vilnius.
Jis turės būti paskiepytas ir kastruotas.
Globėjai dovanoja gyvūnus tik jei mano, kad tai tinkamas variantas, nes geriausiai pažįsta gyvūną.

Kas mojuoja iš namų?

Nuolat gauname smagių žinių iš buvusių globotinių šeimininkų, ir kai kuriomis istorijomis norime pasidalinti su jumis:)

"Ar  pamenate kudlių Tuziką iš automobilių aikštelės? Dabar jis tikras  gražuolis, reguliariai lankosi kirpykloje ir miega ant pagalvėlės.

tuzikas.jpg

 Tuzikas mūsų namuose jau 1,5 metų. Sprendimas jį paimti yra pats  geriausias kurį priėmiau ir dėl kurio niekada nesigailėjau. Šuo  ypatingai meilus, tvarkingas namuose, saugo vaikus, žodžiu, radome tikrą  lobį. Ačiū jums už jūsų darbą ir mums suteiktą džiaugsmą!"

O kai atkeliavo pas mus iš stovėjimo aikštelės, kur šis mažylis "saugojo teritoriją", jis atrodė taip:

tuxika.jpg

Paskui, žinoma, Tuziką apkirpome:)

Dar vienas laiškelis.

gintarinemaja.jpg

 "Aš gyvenau "SOS gyvūnų" namelyje ir mano vardas buvo Gintarinė. Nuo 2015  kovo 11 d. mano vardas yra Maja :)) Esu labai mylima ir laiminga panelė.  Siunčiu visiems linkėjimus:)"

O štai Gintarinė vaikystėje:

gintar.jpg


Gražuolė Sintra (kas nespėjo pasigrožėti ja Akropolio namuke, pavėlavo:)) irgi siunčia linkėjimų iš namų!

 "Paėmėme katytę Sintrą iš "Akropolio štabo jūsų. Prašėte pranešti kaip  ji gyvena, tai su liūdesiu pranešu, kad niekada jos niekam neatiduosim.  Meilė iš pirmo žvilgsnio peraugo į ilgalaikį tarpusavio ryšį:)

sint.jpg

sintr.jpg

Kartu valgom, keliamės ir miegam. Jau turi savo mėgstamą guolį, tačiau mėgstamiausia jos vieta gulėti mums ant pečių."

Mažylė Nilė "augina" ausis naujuose namuose:

nile.jpg

Į namus išvyko oro uosto priklydėlė Samara.

samara.jpg

Buvusios Gruzdžių karantino gyventojos Leidi ir Čika, o dabar - Lialia ir Džulia išvyko į vienus namus!

leidi ir cika (lialia ir Dziulia).jpg

Buvęs vargšiukas Triufelis, kuriam dėl sužalojimų teko amputuoti užpakalinę kojytę, gyvena puikiai, kaip tikras ponas pataluose vartosi (pirmam plane).

triufelis.jpg

Į namus vyksta šunelis Kajus.

kajus.jpg

Jau senokai ponauja namuose buvęs Mailo, dabar Marlis, ypatingų spalvų šuva.

marliseksmailo.jpg

Linkėjimų siunčia ir Barbė, anksčiau - Čilė, kalytė jau sterilizuota.

barbeekscile.jpg

Iš "Grindos" pas mus atkeliavo pagyvenusi kalytė Ema. Ką gi, bent jau nugyvens pas mus sočiai ir saugiai likusį gyvenimą, manėme. Bet... atėjo jauni žmonės ir nutarė, kad suteiks jai tikrus namus:)

ema is grindos.jpg

Daugiau mūsų naujienų apie padovanotus gyvūnus rasite Facebook profilyje.

Šeši dresuoti ir šaunūs mūsų šunys jau ieško namų!

Norime pasidalinti savanorių, dresuojančių mūsų prieglaudos šunis projekte "Gyvenimo mokykla prieglaudinukams", įspūdžiais apie globotinius. Jei jie ras namus, tai bus tuo didesnis stimulas tęsti projektą, juk tada savanoriai galėtų padėti dar ne vienam prieglaudoje užsibuvusiam, niekieno nepastebėtam, bet geros dūšios šuniui! Jie iš "eilinio prieglaudinio" tampa numylėtiniais, pačiais šauniausiais, įdomiausiais, protingiausiais, vos tik atsiranda žmogus, kuris pasiruošęs padovanoti ne vien savo namus, bet ir meilę...

Vilnius.

Štai ką apie Vincuką rašo jo globėja Odeta:

Šiurkščiakailis  optimistas Vincukas, arba trumpiau - būsimasis  super šuo! Idealus buto gyventojas, griaunantis visus stereotipus apie  šiurkščiakailius vidutinio ūgio (~60 cm, 24 kg) šunis, tinkamus sargauti  ir gyventi tik būdoje.

01vincukas.jpg

Taip pat gyvas įrodymas, kad beveik nelojantys, namie  balučių ir krūvelių nedarantys, daiktų negraužiantys ar ne vietoje  palikto maisto vogčiomis nekniaukiantys šunys egzistuoja. Sunku  patikėti, kad šitoks lobis ir ramybės įsikūnijimas prieglaudoje slėpėsi!  Išdykavimas ir šunybių krėtimas visiškai nebūdingi, šunų žaislai gali  ir neegzistuoti, tačiau kaip tikras šuo neatsispiria pilvuko kasymui,  kailio šukavimui, o užvis labiausiai pasivaikščiojimams lauke.

Vincukas -  puikus kompanjonas, beveik netempiantis pavadžio, o jei ir užskuba,  sudrausmintas mielai palaukia ir binzena šalia. Kitus šunis mėgsta  ignoruoti, net jei koks įkyruolis nepaliauja skalyti reikalaudamas dėmesio. Tiesa, išimtiniais atvejais mandagiai pasiuosto su kitu  kultūringu šuneliu ar neatsispiria kokiai „damai“, tačiau į žaidimus  nesivelia. Šis atskalūnas yra geriausias žmogaus draugas - vienas  paliktas namie dažniausiai miega, tačiau vos atidarius duris pasitinka,  pavizgina uodegą, o paskui ir pats kaip uodegėlė binzena visur iš  paskos. Įkyriai nelenda ir dėmesio nereikalauja, tačiau mielai šalia kur  susirango ir stebi.

Vienintelis Vincuko trūkumas ir trikdis,  neleidžiantis iškart parodyti tikrojo savęs - baimė. Projekto pradžioje  - baimė beveik kiekviename žingsnyje ir, atrodo, mažiausiai tikėtinose  situacijose, tačiau dirbdamas perspektyvusis Vincukas labai greitai su  jomis susidoroja - viskas, ko reikia - šeimininko kantrybė. Truputis  kantrybės ir kažkam Vincukas gali tapti geriausiu pasaulyje, nes iki  super šuns jam trūksta labai nedaug!

Vincukui – apie 1,5 m., jis jauniausias projekto dalyvis. Vincukas yra kastruotas, sveikas ir pasirengęs keliauti į naujus namus.

Dėl Vincuko galite skambinti Odetai tel. 867108055

Štai ką apie Dorą rašo jos dabartinė globėja Miglė:

 Dora – ramus šuo, namuose nesukelia jokių rūpesčių, negadina,  neapkramto daiktų. Ji miela ir draugiška. Ją glostant, apkabinant ar  apžiūrint nerodo nei kiek agresijos. Ramiai lieka namuose viena ir  kantriai laukia šeimininko. Niekada nepyksta, kantriai laukia maisto,  nereikalauja jo. Dora protinga, greitai mokosi naujų dalykų ir lengvai  pasiduoda treniruotėms, klauso komandų.

02dora.jpg


Ji nereikli, ramiai leidžiasi,  kad jai būtų uždėtas pavadėlis, kai eina pasivaikščioti, nušluostytos  letenos, kai grįžta namo. Lauke vaikšto pavyzdingai, netempia  šeimininko, puikiai moka vaikščioti su pavadėliu. Lauke sutikusi kitus  šunis, nesivelia su jais į peštynes, ant jų neurzgia ir neloja, o  gražiai žiūri iš šalies. Netgi pamačiusi kates nesiveržia jų gaudyti,  tik stebi jų elgesį. Dora būtų puiki draugė, kuriai nereikia labai daug,  tik rūpesčio ir meilės. Ji gali tapti labai ištikimu draugu, mylinčiu  šeimos narius. Dora nėra labai aktyvi, energinga, todėl puikiai tiks  žmonėms, kurie mėgsta ramybę ir ieško šuns, kuriam nereikia nuolatinio  dėmesio ir kuris nesukels daug rūpesčių. Dora jam padovanotų savo meilę.  Ji tikrai nusipelno turėti savo namus ir mylintį šeimininką.

Dorai –  apie 8 m. (tiksliai nežinome, taip spėjo veterinarai), ji ne tik sterilizuota, bet dar ir turi čipą, o dėl vyresnio  jos amžiaus išsigąsti tikrai neverta - ji sveika, stipri nuostabaus  charakterio kalytė, kuri savo meile šeimininkus džiugins dar daug metų.

Dėl Doros galite skambinti Jolantai tel. 86751321

Eltonas už savo globėją parašė pats;)

"Labas, aš Eltonas. Ne, ne dainininkas, o tiesiog šuo. Nors aplinkiniai ir mano globėjai sako, jog esu
nepaprastas šuo. Jie mano, jog aš labai protingas, meilus, sumanus, mandagus, gražus ir tiesiog „super
šuo“! Na taip, sutinku, nesu kvailiausias šuo pasaulyje ar Lietuvoje, tačiau kaipgi nebūsi meilus ir
mandagus, kaipgi neklausysi, kai tave pasiima iš liūdno voljero į šiltus, jaukius ir mylinčius namus? Ir
kaipgi nedarysi visko dėl skaniukų ir pagyrimų? Aš jums ir atsisėsiu, ir atsigulsiu, ir pašliaušiu, ir
patarnausiu, ir polką ar tango sušoksiu, ir duosiu “labas”, duosiu “penkis”, ir net atsisveikindamas leteną
pamojuosiu, viską, ko paprašysi, mokysiuos greitai ir entuziastingai! Naktį ramiai miegosiu savo “oloje”, o
ryte lauksiu, kol pabusi ir kol pasikviesi mane pasisveikinti, per naktį tavęs juk taip pasiilgstu žmogiškos
šilumos!

03eltonas.jpg


Esu nuoširdžiai dėkingas už suteiktą progą rasti savo svajonių šeimą, todėl pažadu išlikti toks pats geras, o jeigu skirsi man daugiau dėmesio, tai pažadu tapti dar geresnis! Jau dabar gražiai vaikštau su pavadžiu, jo netempdamas, nebent kartais, kai pamatau kitą šunį, mėgstu sustoti į jį paspoksoti ir kartais norėdamas pasisveikinti, lengvai timpteliu pavadėlį, tačiau prisiekiu, vis dažniau sugebu nukreipti savo dėmesį nuo kitų šunų į vedlį ir vis dažniau ramiai praeinu pro keturkojus. Taip pat galiu pasididžiuoti, jog paleistas palakstyti po miškus, visada puikiai atsiliepiu kviečiamas, o jei dar gausiu už tai skaniukų, tai parskuosiu kaip vėjas ir darysiu viską ko paprašysi, kartais įsijautęs, galiu ir pamiršti apie pasivaikščiojimą, nes kol yra skaniukų, tol dirbsiu dėl jų kaip pasiutęs.

Tad, kaip jau supratai, ieškau namų, kuriuose galėčiau dalintis savo meile ir būti mylimas, todėl jei esi kažkur čia, gal skaitai šį laišką, o gal skaitydamas, prisimeni artimą draugą, kurio gyvenime kaip tik trūksta tokio stebuklo, kaip manęs? Bet kuriuo atveju, jeigu mane girdi, svajonių šeima, tai aš tavęs laukiu! Jeigu manai, jog galėtum manimi pasirūpinti, suteikdamas man šiltą guolį savo jaukiuose namuose, pamaitinti bei pavedžioti porą ar net kelis kartus dienoje, ir kitaip rūpintis bei mylėti mane visą likusį mano šunišką gyvenimą, tai gali susisiekti su mano globėja Grėte (861027391). Ji suteiks Tau daugiau informacijos apie mane, o jeigu norėsi, galės suorganizuoti susitikimą akis į šunišką akį. Kol lauksiu tavęs, toliau mokysiuos būti paklusnus ir mokysiuos naujų triukų, kaip „apsiversk“, peršokt per lanką, "numirt", kai į mane šauna bei daugelį kitokių linksmų komandų, kurias galėsime daryti kartu tavo šeimos bei draugų apsuptyje.

Eltonui – apie 2 m. Jis sveikas, energingas ir pasiruošęs keliauti į naujus namus.

Dėl Eltono galite skambinti Grėtei tel. 861027391.

Štai, ką apie Mango rašo jos dabartinė globėja Kristina:

 Švelnioji Mango! Moteriškumo įsikūnijimas… Ji visada atbėga pasitikti  su džiaugsmu, kai grįžti iš darbų. Mielai palaižo sušalusį skruostą, kai  būna viena namie - žaidžia su mažąja (kitu šuniuku), o po ilgų žaidimukų  išgriūna miegoti! Mėgsta būti savo narvelyje ir tempia į jį daug  visokių patalų, kad tik būtų šilčiau. Atėjus naujiems žmonėms į namus –  balso nerodo, tik smalsiai apuosto. Jokio piktumo, tad kaip sarginis šuo  ji tikrai netiktų, nes pati kartais išsigąsta staigesnių žmonių  judesių. Lauke jai viskas įdomu, kvapų karalystė... Vaikšto greta, netampo  už pavadėlio, o jei paleidi ramioje aplinkoje palakstyti – puikiai  klauso.

04mango.jpg

Mango labai mėgsta akių kontaktą – jei jau žiūri, tai tiesiai į  akis. Taip parodo savo pasitikėjimą manimi. Mango tikrai nusipelnė  šiltų, gerų namų. Ji kaip mamytė – švelni ir rūpestinga!

Mango – apie 3 m., ji sterilizuota, sveika ir pasiruošusi keliauti į naujus namus.

Dėl Mango galite skambinti Kristinai tel. 865867683

Štai, ką apie Tedį rašo jos dabartinė globėja Ilona:

 Auksinis berniukas Tedis - pats tikriausias geriausias žmogaus draugas.  Tavo širdį jis užkariaus užkrečiamu optimizmu, noru bendrauti. Nuolat  besišypsantis ponas linksmuolis mokosi naujų komandų, paklusnumo. Su  kiekviena diena globoje vis labiau atsiskleidžia žaismingas charakteris  ir imlumas naujoms taisyklėms, komandoms. Dievina žmonių dėmesį!  Paglostyk, paniurkyk ir jis jau geriausias tavo draugas. Jei kartais  neturėtum laiko su juo dūkti, jis atsiguls šalia ir kantriai lauks tavo  dėmesio. Paliktas vienas namie nesudaro jokių problemų, nesiaubia namų.  Turit mažų vaikų? Puiku! Gerietis Tedis tokioje situacijoje nesudarys  jokių problemų. Sakoma, gerumas ne profesija, bet jei būtų, tai Tedis  būtų tikras profesionalas.

05tedis.jpg

 Tedžiui – apie 3 metus, jis kastruotas ir sveikas šuo, nors ir neturi  galinės letenos pirštų – to žmonės dažnai net nepastebi, nes Tedis to  nepastebi ir pats, todėl dūksta ir laksto, kaip ir bet kuris kitas šuo.  Tedis nekantrauja iškeliauti į naujus saugius ir šiltus namučius.

Dėl Tedžio galite skambinti Ilonai tel. 862204748

Štai ką apie Delmą rašo jos dabartinė globėja Raminta:

 Kai žmonės ieško šuniuko, jie būtinai nori jauno. Daugelis kažkodėl  nepagrįstai įsivaizduoja, kad 3 metų šuo yra beviltiškai senas, o 8 metų  jau reikia nešioti ant rankų, nes pats nebepaeina. Delmai aštuoneri. Ji  ne tik vaikšto, bet ir laksto, žaidžia, nuolat šypsosi, nebegraužia  batų, nepalieka po savęs balučių, netampo už pavadžio, nelaksto į  svečius pas visus kaimynų šunis – štai kiek daug vyresnio šuns  privalumų. Taip noris pasakyti: „Žmonės, jei jums reikia tiesiog gero  draugo, nežadate auklėti šuns kažkokiai specialiai veiklai (pvz. narkotikų  paieškai ar kaniterapijai), paimkit suaugusį šunį – problemų bus  mažiau, o draugystė ir ryšys užsimegs ne ką mažesnis.

06delma.jpg

Kai stebiu Delmą,  man pačiai kartais sunku patikėti, kad 8 metų šuo savo žaismingumu  neatsilieka nuo kitos namų gyventojos - 6 mėnesių kalytės, tik pastaroji  labiau mėgsta žaisti su kitais keturkojais, o Delma renkasi žmogaus  kompaniją. Jei po kojomis netikėtai atsiranda kamuoliukas, žinok, Delma  šalia: žiūri į akis ir prašo: „Pažaisk, eime pažaisti! Prašau!!!!“.  Tikriausiai, kiekvienas šuo ypatingas, bet savo žaismingumu Delma  unikali. Ir ne tik juo. Jos stabilaus charakterio nesugebėjo sugadinti  visa eilė nemalonių gyvenimo patirčių. Stebiuosi, kad ji neturi jokių  baimių, agresijos, noriai važiuoja automobiliu, nesigąsdina naujų vietų,  nepuola kitų šunų ir elgiasi neįtikėtinai adekvačiai. Kai žiūriu į ją,  galvoju, kad sulaukus jos amžiaus (atitikmuo maždaug 50 žmogaus metų) ir  aš norėčiau turėti tokius „neištampytus nervus“ ir mokėti taip  džiaugtis gyvenimo smulkmenomis.

Delmai – apie 8 m. ji  sterilizuota, sveika kalytė, pasiruošusi keliauti į naujus namus,  kuriuose su ja tikrai niekada nebus nuobodu.

Dėl Delmos galite skambinti Ramintai 862010320. Vilnius.


Jei norėtumėte tęsti dresūros mokymus, nepamirškite, kad buvusiems prieglaudinukams "Urban dog" suteikia 30 proc. nuolaidą startiniam užsiėmimui ir 15 proc. nuolaidą narystei klube.

Naujokai: vilkšunė Jorė ir jos Jorytės

Ką gali jausti Žmogus, pamatęs šaltyje vargstantį, lietuje mirkstantį benamį, suvargusį ir perkarusį nuo alkio šunį? O dar ir su dviem mažiukais šuniukais, tiksliau, žaizdotais kaulų rinkinukais?

Skausmą, neviltį ir atsakomybę už svetimus, visai nepažįstamus valkatėles šunis... Taip, būtent taip vakar pasijuto Žmogus ir didžiosios raidės, o būtent mergina vardu Ivona, kuri važiuodama Karveliškių keliu aptiko netikėtą radinį, o kuris jai tiesiog nusirideno ant kelio po ratais. Taip taip, būtent nusirideno... Tai buvo vilkšunio mišrūnė mamytė, paskui kurią atsekė ir dvi jos apie 2 mėn. dukrytės, panašios kaip du vandens lašai.

O liesos, o blusuotos, o žaizdotos, alkanos ir purvinos...Tokios jos atsidūrė Ivonos automobilyje ir prasidėjo pagalbos  paieška. Tačiau laiko tam visai nebuvo, Ivona verkdama ieškojo šeimynai prieglobsčio, nes palikti toje vietoje prie judraus kelio tiesiog nesugebėjo. Kaip jau galite suprasti, šeimyna atkeliavo pas mus į globą:)

12295345_10153766687033767_5719027520388808063_n.jpg


12341579_10153766686913767_5213275992200212461_n.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Dovanojama mis Elegancija - pilkutė Širdelė

Širdelė - rami, švelni katė, atvykusi į mūsų globą su visa mažylių komanda. Jos Širdukai jau rado namus.

shirdele.jpg

Ši pilkoji gražuolė - naminė, sterilizuota, jauki katė, nėra įkyruolė. Nesiekia sudaryti konkurencijos kitiems šunims ir katėms, laikosi santūriai, bet savo namuose ji taptų mieliausia ir geriausia šeimininkų drauge:)

Daugiau...

Nuotrauka:

Kačiukai, dovanojami iš namų globos

Daug žmonių pastarosiom savaitėm ieško mažų kačiukų, kuriuos galėtų priimti į savo namus, bet nors kačiukų labai daug kiemuose, kol jie paruošiami dovanojimui, praeina daug laiko, nuteka ir nemažai pinigų... Daug aprėpti nepajėgiame, trūksta rankų, trūksta laiko ir vietos.
Todėl kviečiame savarankiškus, tiek veiksmais, tiek finansiškai, norinčius mokytis ir mylinčius gyvūnus žmones prisidėti prie beglobių gerovės suteikiant laikiną globą! Rašykite info@sos-gyvunai.lt ir aprašykite savo patirtį ir galimybes! (Tik vilniečiams - kituose miestuose reiktų kreiptis į juose esančias prieglaudas.)

O štai mūsų globotiniai.

Natašiukas. Švarus, mielas, jaukus, žaismingas. Eina į dėžutę. Apie 2 mėn. amžiaus.

natashiukas3.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Jaunuolė Čiliukė ir dėdė Pikselis

Štai kaip gražiai laksto lauke du mūsų  globotiniai, jaunoji Čiliukė, kuriai dar tik keturi mėnesiai, ir  Pikselis, kuriam apie trejus metus (ir tikrai tikrai - TIKRAI - jis nėra  "jau senas":))).

12191768_10153702197918767_4896451887748450818_n.jpg

12122745_10153702197843767_3073162113250400982_n.jpg

Daugiau dėmesio skyrėme šįkart Čilei.

 Tai kakavos spalvos gražuolytė, takso tipo. Arba dešrelės tipo:) Ji  neaukšta ir tikrai nebus net vidutinio ūgio. Kaip žinia, Pikselio ketera  vos siekia vidutinio ūgio žmogui kelius, tai patys galite suprasti,  kokia žemagrindė yra Čilė:).

12065997_10153702197508767_2795701571914174245_n.jpg

12195811_10153702197538767_7876078009460520074_n.jpg

12193383_10153702197703767_3753297516067978850_n.jpg

Ji jau paskiepyta. Dovanojama  tam, kas supranta, jog mažas šunelis atneš daug džiaugsmo, judesio,  juoko, ir... chaoso, rūpestėlių, valymo. Na, tokie jie jau būna, kol  išauga, o augdami turi būti auklėjami gražiai, kantriai. Čilytė kol kas  nemėgsta pasilikti viena, todėl jei jūsų kaimynai jautrūs graudžiam  au-au, gal tai nėra jums skirtas šuo...

12191751_10153702197523767_858730308411124354_n.jpg

12187760_10153702197968767_5436617505412744980_n.jpg

Ką gi, kviečiame  susitikti ir susipažinti (ir su Pikseliu, jei kas dar nepažįstamas, jis  puikus šuva;)). Abu jie gyvena dabar "SOS gyvūnų" Akropolio namelyje  Vilniuje. Jei bus padovanoti, informuosime, bet nepatingėkite ir  užsukite patys jų pirma pamatyti. Pasiteirauti - info@sos.gyvunai.lt arba 8 683 69502.

Dvi plius dvi plius viena = penkios paliktosios

Kadangi pas mus trūksta šunelių, nutarėme į prieglaudą priimti dar keletą:))

Juokaujam. Per ašaras. Šunelių tiek, kad kojos nėra kur pastatyti, bet kai išgirsti tokias istorijas... Norisi ir dantimis griežti, ir už galvos stvertis, bet aišku, kad tai niekam nepadės.

PIRMA ISTORIJA: jei būtų nepriimtos, būtų nušautos.

Dvi mažaūgės kalytės, greičiausiai mama su dukryte, rastos išmestos pamiškėj. Radęs žmogus skambino kur galėjo, niekur vietos neatsirado. O maitinti iš savo pensijos jis jų neplanavo, "paprašysiu medžiotojų nušauti - kad nesikankintų", štai tokia buvo išeitis sugalvota.

Čia Lietuva, čia Brisiaus galas šuniui - dar vis normalu.

Kalytės mielos, ne kokios laukinukės, labai liūdna žinoti, kad kažkam visiškai nerūpėjo, kad jos galėtų ramiai gyventi savo namuose.

ciuce.jpg

Vyresnioji, šviesi kalytė minkštu pasigarbanojusiu kailiuku, gavo vardą Ciocė. Nežinome, kiek jai metų, gal kokie 6. Mažesnioji juoda su įrūdžiu - 4 mėnesių, nepanašu, kad augtų dičkė. Gavo vardą Puka.

Daugiau...

Nuotrauka:

Ieškomi šeši savanoriai-dresuotojai!

eškomi 6 savanoriai dirbti su prieglaudos šunimis. Lapkričio 14 d. startuoja unikali Lietuvoje „Gyvenimo mokykla pamestinukams“– tai bendras prieglaudos „SOS gyvūnai“ ir šunų dresūros ir laisvalaikio klubo URBAN DOG projektas. Šio projekto metu 6 šunų mylėtojai priglaus namie po vieną prieglaudos gyventoją ir kartu su profesionaliais dresuotojais mokys juos pagrindinių komandų, teisingo elgesio namuose, reikalui esant, užsiims pamestinukų socializacija.

Visą projekto laikotarpį, 6 savaites, pamestinukai gyvens ir mokysis projekto dalyvių namuose, o kartą per savaitę – keliaus į gyvenimo pamokas URBAN DOG klube, kartu su profesionaliais dresuotojais mokysis bendro paklusnumo pratimų, rodys ką išmoko per savaitę bei gaus tolimesnius namų darbus. Projektas sukurtas siekiant surasti namus „SOS gyvūnų“ prieglaudos senbuviams, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių jau ilgą laiką lieka nepastebėti to tikrojo šeimininko, kuris juos mylėtų ir niekada nepaliktų. Pasak „SOS gyvūnų“ vadovės Ilonos Reklaitytės-Mezencevos, absoliuti dauguma prieglaudos šunų gali puikiai gyventi pas žmones namie. Taigi kviečiame prisidėti prie gražaus ir prasmingo projekto ir tapti projekto „Gyvenimo mokykla prieglaudinukams“ dalyviu. Pirmajam projekto etapui bus atrinkti 6 dalyviai, dirbs dvi URBAN DOG trenerės Vilma ir Agnė. Kiekvienas dalyvis drauge su dresuotoju visam projekto laikotarpiui pasirinks jam tinkamą šunį ir jį apgyvendins savo namuose. Kartu gyventi yra svarbu, nes siekiant efektyvesnių bei ilgalaikių mokslo rezultatų su šunimi bendrauti ir jį mokyti reikia kiekvieną dieną. Kiekvieną šeštadienį projekto dalyviai bus kviečiami į dresūros pamokas, kurių metu ne tik bus mokomasi pagrindinių komandų ir skiriami „namų darbai” visai savaitei, tačiau taip pat dresuotojos konsultuos, kaip spręsti individualias kiekvieno šuns elgesio problemas. Bus suteikta galimybė gauti profesionalų pagalbą viso projekto metu, konsultuotis iškilus klausimams ar sunkumams.


tediss.jpg
Tedis - vienas iš projekto šunų

Kiekvienas dalyvis į projektui sukurtą puslapį dės filmuotą medžiagą ar nuotraukas, iš kurių matysime jų „auklėtinių“ progresą. Projekto organizatoriai taip pat tikisi, kad dalyviai ir patys bandys surasti namus savo globojamam šuneliui.  
Jaučiate, kad galite tapti projekto “Gyvenimo mokykla prieglaudinukams” dalyviu? Pirmiausia – įsitikinkite, ar turėsite galimybę savo namuose 6 savaitėms (nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 19 d.) apgyvendinti šunelį iš prieglaudos ir šiuo laikotarpiu kiekvieną šeštadienį kartu lankyti dresūros pamokas (14.00-15.00 val.) Vilniuje. Ar pakaks laiko šunelį ne tik išvesti į lauką ir pamaitinti, bet ir kiekvieną dieną skirti laiko jo mokslams? Taip pat ar turėsite galimybę jį pafilmuoti ar nufotografuoti, kad ir kiti galėtų pasidžiaugti jo progresu, įdėti skelbimą ar kitaip pasistengti, kad Jūsų globojamas šunelis būtų pastebėtas naujų šeimininkų. Na, ir galiausiai – ar Jums jau yra bent 18 m.

Jei į visus klausimus atsakėte taip – siųskite mums trumpą prisistatymą, kuriame papasakokite apie save, savo patirtį su šunimis ir savanoriavimu, jei tokia yra, ir kodėl norite dalyvauti projekte elektroniniu paštu: justina@sos-gyvunai.lt Bet kokiu atveju su jumis susisieksime.

Ruošiamės žiemai: Barclays talka

Vakar, šeštadienį  į „SOS gyvūnų“  prieglaudos kiemą atskubėjo didelis būrys „Barclays“ kolektyvo. Ne  pasidairyti, o padirbėti. Kai prieglaudos vadovė Ilona paklausė, ar  norėtų kas nors kuo greičiau užbaigti darbus ir mėgautis šeštadieniu,  visi alei vieno pasakė, kad atvyko iš visos širdies padirbėti ir būti  kuo naudingesniais:)

talka2.jpg

„Žiūrėjau, drauge darbavausi ir širdis  džiaugėsi, kad jauni žmonės nesibodi sunkaus darbo ir sąžiningai atlieka  numatytus tikslus. Mielieji, buvot nenusakomai šaunūs ir nuostabūs!!!  Kiemelio malkos sutvarkytos ir link pasiruošimo žiemai padarėm ne vieną  dešimtį žingsnių. Kaip tyčia, dieną švietė saulė, džiugino šiltas oras, o  tada ir prasmingi darbai, atrodo, lengviau vyksta. Daug karmos  pliusiukų ir mūsų nuoširdi padėka!!!“

talka4.jpg

talka5.jpg

talka8.jpg

talka7.jpg

talka3.jpg

talka.jpgAtskirai dėkui organizatorei Salvijai:)
Pages: Prev. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... 25 Next

 


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS