lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 5011938
Šiandien: + 8377
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

"SOS gyvūnų" dienoraščiai22

 • Archyvas

  «   Spalis 2019   »
  P A T K P Š S
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

Triufelio bėdos

Kas per siamukų skriaudimo metas:( Rastas dar vienas kakavinis varguolis, šįkart su greičiausiai nepagydomai sužalota letenėle. Jį priėmėme po savo sparnu, pavadinome Triufeliu.

triufelis.jpg

Triufeliukas - kastruotas, jaunas katinas. Labai meilus ir draugiškas, žodžiu, naminis. Šiuo metu jis Tarandės stacionare, esam dėkingi už priežiūrą ir rūpestį. Kadangi išsekęs, ne vieną dieną badmiriavęs, kol kas jam statomos lašelinės, kad ištvertų būsimą operaciją. O ji būtina... Labai gali būti, kad prireiks amputacijos.

Daugiau...

Nuotrauka:

Nemylėta, palikta, partrenkta... Prašome pagalbos

Ankstyvas  ketvirtadienio rytas, policijos skambutis, prašymas... Prašymas padėti  naktį automobilio partrenktam šuniui Didžiasalio kaime, Vilniaus rajone.  Pagal pirminę informaciją, šuniui atviras kojos lūžis. Ką daryti? Ką  išsiųsti į įvykio vietą įvertinti situacijos? Negi visame kaime nėra  žmogaus, galinčio padėti kenčiančiam ir kraujuojančiam gyvūnui? Nėra,  nes gyvūnas kaime dažniausiai – grandine prirakintas prie būdos, badu marintas  lojantis daiktas, kurio gyvybė vargu ar kam nors rūpi.

 Mums rūpi. Kad ir slegiami didelės finansinės naštos dėl skolų  veterinarijos klinikose, kasdien spręsdami galvosūkius, kur apgyvendinti  plūste plūstančius nabagus benamius gyvūnus bei stokodami darbščių  savanorių rankų, suskubome imtis šios gelbėjimo operacijos bei  aiškintis, kokios pagalbos reikia įvardintam gyvūnui, turėdami tik  minimalią informaciją ir galimą įvykio vietos adresą.

Didžiulis  dėkui p. Vitalijui, kuris nepaisydamas savo dienos planų, akimirksniu  nuvyko į Didžiasalio kaimą bei rado sužalotą gyvūną. Pasirodo tai  maždaug 6-7 metų kalytė, kuri jau kurį laiką pusbadžiu buvo laikoma prie  negyvenamos sodybos, ją kiek pamaitindavo greta gyvenantys žmonės,  tačiau net ir atokioje vietoje gyvenanti kalytė kažkam užkliuvo – ėmė ir  paleido nuo grandinės prie šalia esančio kelio.

 Rezultatas – sunkiai sužalota, kruvina, šoko būsenoje ir drebanti ji  buvo pristatyta į Jakovo veterinarijos centrą Vilniuje specialisto  traumatologo apžiūrai.

didzhiasale.jpg

Klinikoje kalytei suleisti nuskausminamieji bei  kiti būtini vaistai, padarytas rentgenas dėl spėjamo stuburo lūžio,  susiūta atvira dešinės kojos žaizda, sutvarkytos kitos daugybinės  žaizdos ant kojų, lašinami skysčiai, atliktas kraujo tyrimas, kuris  parodė gerokai pakitusius kepenų rodiklius, mažakraujystę bei  besivystantį uždegimą. Kaip ir apsidžiaugėm, kad rentgenas stuburo  lūžimo nepatvirtino, tačiau kalytė nesistoja bei nesišlapina savarankiškai, dešinė priekinė koja šiai dienai nejautri, tad įtariamas  nervo pažeidimas ir kol kas neaišku, ar leidžiami vaistai padės, ar vis  tik teks tabaluojančią kojytę amputuoti. Be to, spėjama, kad smūgio  metu, stubure galėjo susidaryti išvarža, kurią patvirtinus reikės  skubiai operuoti norint „pastatyti“ mergytę ant kojų.

didzhiasale4.jpg

Tačiau tai galėtų  patvirtinti tik tomografija, kuri kainuoja apie 100 Eurų be jau  klinikoje įvardintos sumos už kitas suteiktas gydymo paslaugas, tyrimus  bei klinikos stacionarą – dar plius apie 200 Eurų. Taigi liekame  skolingi klinikai apie 300 Eurų, kurių, deja, neturime ir su baime  laukiame rytojaus, nes jei mergytei pasitvirtins įvardintos bėdos, tai  teks jai atlikti bent 2 sudėtingas ir brangias operacijas.

 Galbūt kažkas suabejos, ar verta benamės kalytės gyvybė tiek? Tad  siūlome pažvelgti jai į akis ir atsakyti į šį klausimą patiems.

didzhiasale2.jpg

 O mes norime kreiptis pagalbos į tuos, kurie neabejoja ir tiki, kad  visų jūsų ir gydytojų pastangų dėka, kalytė pasveiks, turės mylinčius  šeimininkus ir vėl džiaugsis gyvenimu.

Norintys padėti mums surinkti lėšų kalytės gydymui, gali tai padaryti štai taip:
http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/     paskirtyje nurodant, kad norite savo auką skirti Didžiasalio kalytei.

Dėkojame už jūsų geraširdiškumą.

Senjorė pekino mišrūniukė Knopkė ieško saugių namų

Atšalo naktys, aptemo dienos, drėgna, lyja, šalta ir baisu...Bandome  įsivaizduoti, ką gali jausti mažutė senjorė šunytė, išmesta į gatvę. Naminė ir visai nemokanti išgyventi lauke.

  Pekinukiškos išvaizdos draugiška bei miela kalytė buvo rasta Vilniuje,  Subačiaus gatvėje, kur tris dienas buvo pastebėta mieganti po  gyvenamųjų namų balkonais. Susivėlusi, neprausta Knopkytė atvyko į mūsų  globą bei labai labai tikisi, kad ją pastebės geraširdžiai žmonės bei  priims į savo šeimą.

knopke.jpg

 Rami,  santūri mažulė papuoš jūsų namus ir suteiks ramybės jausmą žiemos  vakarais, o šiltais vakarais išsives jus pasivaikščioti bei pasigrožėti  gamta.

knopke2.jpg

knopke3.jpg

Jei susidomėjote šia gražuole, labai prašome susisiekti  su mumis tel.: 8 600 39525 bei atvykti į prieglaudą adresu Minsko pl.  33a, Vilnius, su ja susipažinti.

Dovanojama bus tik pilnamečiams,  rimtiems žmonėms, tvirtai apsisprendusiems priimti Knopkytę į savo  šeimą, ją mylėti, rūpintis ir saugoti. Gyvenimui lauke prie būdos ar voljere dovanojama, aišku, nebus.

Norintys  padėti Knopkytei pasiskiepyti (reikia 9 eur) bei apsilankyti grožio  salone (apie 30 Eur), gali pervesti bent po lašiuką savo aukų į  sąskaitą: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/     paskirtyje nurodant, kad norite paremti Knopkytę (skiepas, grožio procedūros).

Nikutė - kalytė, kuriai trūksta Žmogaus

Mūsų globotinė Nikutė - šiek tiek pinčerio kraujo turinti kalytė. Na, ne tiek jau daug, bet būdas visgi panašus, ji labai labai nori būti mylima ir glaustis prie žmogaus. Deja, jai nelabai sekėsi gyvenime, vienas iš šeimos narių ją mylėjo, o kitas ne, net skriaudė. Todėl kalytė baikščiai reaguoja į staigesnius judesius, garsus, trūktelėjimus vedant su pavadžiu. Jai tai primena visai nedžiugius dalykus...

DSCF5832.JPG

Bet!

Nikutė daro didelę pažangą: ji dar nėra drąsumo įsikūnijimas, bet greit  pratinasi, po kelių dienų Akropolio  "SOS gyvūnų" namelyje (Vilnius) jau nevengia išeiti pasivaikščioti, pasitinka lankytojus - jei  mato antrą kartą, net ir džiaugiasi.

DSCF5819.JPG

Jai reikia ramių namų, kur būtų popinama, glostoma, giriama. Ji jau pradeda atsiskleisti, kokia gi bus puiki, kai pasimirš nuoskaudos!

Ši kalytė nedidukė, lengvutė stirnakojė, kaip matote, mėgsta tupėti ant kelių:) Apie 5 metų, sterilizuota, skiepyta.

Užsukite į mūsų namelį, jei norite susipažinti, dirbame kasdien. Šis prieglaudos filialas įsikūręs antroj Vilniaus Akropolio pusėje, greta autoplovyklos, lauke.


Takešis - iš balkono "nulijęs" kačiukas

Eini sau, tuščiu boksu mosuodamas, ir akies kraštu matai, kaip iš pirmo aukšto balkono žmonės pasiūbavę švyst kažką cypiantį į žoles...

Tokia istorija nutiko prieglaudos savanorei, o kiek tokių istorijų nutinka niekam nematant...

Cypliukas pasirodė beesąs mažutis, rainas 2 sav. katinėlis. Žmonės pasakė, kad rado jį vieną, be mamos ir be kitų kačiukų lauke, bandė padėti savo katei, ji nesusidomėjo, tai jie ir išmetė atgal. Ar tai tikra istorija? Kas gali žinoti...

Dabar šis nulėpausis kačiukas, gavęs Takešio vardą, namų globoje.

DSCF5756.jpg

Jis atrodo stiprus ir švarus, turbūt naminės katės vaikas. Geria iš buteliuko kitymilką, terliojasi, cypia, paskui miega iki naujo išalkimo Jis tikras šaunuolis, jau moka išmiegoti ramiai visą naktį. Bet rėpinėja dar drebindamas uodegytę, sunkiai pakeldamas galvą, - mažiukas...

Daugiau...

Nuotrauka:

Iš gatvės surinkti ar iš parodos pabėgę?

Gavome pranešimą, kad Vilniuje, Žirgo gatvėje, kieme be priežiūros laksto trys pūkuoti jaukūs kačiukai. Tai jau tikrai, puiki vieta mažyliams!

Laimė, savanorei pavyko juos rasti, tik ne tris, o keturis, o pas kitą savanorę atsirado namų globa. Ne, mes nepavogėme kažkieno mylimų kačiukų... Mylimi kačiukai visų pirma nepaleidžiami daugiabučių kiemuose, o visų antra, jei jie suserga - yra gydomi! O šie mažiai jau buvo apsirgę, ašarotom akytėm. Aišku, kad katės mamos nei katino tėčio šeimininkams, jei tokie yra, jie nerūpėjo.

Globoje jie gavo vaistų kursą ir jau į pasaulį žvelgia kur kas plačiau atsimerkę:)

Taigi, pristatome nepaprasto grožio ir pūkuotumo ketvertuką iš Žirgo gatvės. Kačiukai auga tikros grožybės ir meilybės!
 Rainoji Meškutė jau padovanota, o Pelėda, Uka ir Bonifacijus dar laukia namų. Visi švelnūs, jaukūs, mieli. Uka pati mažiausia, jai dar reiktų sustiprėti.

Kačiukai apie 2 mėn. amžiaus.  Pasikalbėti dėl dovanojimo galima tel.  861290677. Globojami Vilniuje. Ateityje privaloma sterilizacija/kastracija (su mūsų sutartimi nuolaidos Vilniuje).

Puikenybė Pelėda.

peleda.jpg

peleda2.jpg

Bonifacijus

bonifacijus.jpg

bonifacijus3.jpg

bonifacijus2.jpg

Trapioji Uka

uka3.jpg

uka2.jpg

uka.jpg

Meškutė (padovanota)

meshkute.jpg

Miela trumpakojė Mira ieško namų

Džiaugsmas, vizginimas, meilė ir pozityvumas - štai taip galima apibūdinti neseniai į prieglaudą atvykusią kalytę Mirą. Ji buvo rasta Vilniuje, Naujininkuose prie parduotuvės, kur liūdnai gulėjo ir jokių šeimininkų nesimatė. Ja susirūpinę žmonės prieglobstį galėjo suteikti labai trumpam, todėl kalytė atkeliavo į "SOS gyvūnų" prieglaudą.

DSCF5686.JPG

Tai tikrai mažo ūgio kalytė, garbanoto švelnaus kailiuko, neagresyvi, nesiekianti dominuoti, meili, norinti dėmesio, protinga ir supratinga.

Daugiau...

Nuotrauka:

Cypliukai In ir Jan

Du mažutėliai cypliukai atkakliai rėpliojo. Kur - jie nežinojo. Kartais net ratu. Mamos nebėra, reikia rasti mamą! Aplink buvo daug kietų akmeninių dalykų, o nebuvo nei skanaus mamos pienuko, nei švelnaus jos liežuviuko... Bet staiga atsirado šiltos žmogaus rankos, kurios juos pagriebė ir nusinešė.
Mamos katės nepalieka tokio amžiaus kačiukų vienų. Kas nutiko, ar mamą kas nudaigojo, ar žmonės tiesiog juos atvežė į kapines toliau nuo akių, nežinome...

Radusi kačiukus moteris niekad neturėjo tokių spirgučių, o ir darbo grafikas neleido jais kokybiškai rūpintis, todėl duetas atkeliavo į mūsų savanorės Sigitos globą. Na taip, guminė ne tik prieglauda, bet ir mūsų savanorių namai, - galėtume
patentuoti šį išradimą:)

IMG_0209.JPG

Kačiukai vos 1 mėnesio, dar nelabai ėda patys, bet bando, kabinasi į gyvenimą, makaluojasi po maistelį... O nusiprausti tai dar sunku. Dėl to juos teko truputį praskalbti;))) Ko gero, baltoji bus mergytė, o juodas - berniukas, bet 100 proc. dar
negalim pasakyti.

IMG_0197.JPG

IMG_0175.JPG

IMG_0184.JPG

IMG_0225.JPG

Jei galite paremti kokybišku mažučių kačiukų maistu, sausu ir konservais, užneškite į Akropolio "SOS gyvūnų" namelį
Vilniuje! Ačiū. Kiekvienas gyvūnėlis kainuoja, kartais žmonės piktinasi, kai tą sakome, bet juk taip, jie ne orą ėda, jie ne oru gydomi... Ir kartais savanoriai tiesiog nebeišgali už viską mokėti patys.

Kačiukai dar kol kas tik rezervuojami (sigitacim@yahoo.com), bet tik labai rimtai nusiteikusiems, nes iki padovanojimo dar praeis bent 2-3 savaitės, priklausomai nuo jų pažangos. Vilnius.

Mažieji šunyčiai: padėkite paskiepyti!

Ši savaitė gausi naujokais. Mažus šunelius, kurie patenka iš įvairiausių sąlygų, reikia laiku paskiepyti, kad išvengtume sunkių šunų virusinių ligų. Labai būsime dėkingi, jei paremsite mūsų naujokėlius! Jau paskiepyti atvyko tik Seli ir Arčis.

Jei galite padovanoti 9 eurų auką vienam iš mažių, jums čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/, o pervesdami rašykite:
skiepiju Ričį;
skiepiju Dolčę;
skiepijų Bobiką;
skiepiju broliuką (Ričio ir Dolčės du broliai dar negavo vardų:)).

O dabar pristatome juos pačius. Štai viena šeimyna mažulių, kurie nekantriai laukia savo nuostabių šeimininkų, atvykę į mūsų globą iš Marijampolės prieglaudos, kur jiems nesisekė rasti namų (neįtikėtina, tiesa? Juk tokie dailūs!).

ciuciai.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Mistiška katė Arvena

Turėjau globoje ne vieną ir ne dvi kates, visos jos skirtingos, taip, apie kiekvieną gali pasakyti, kad "tokios dar nebuvo", bet Arvena... Na TOKIOS tikrai dar nebuvo:)

DSCF5166.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Kas išvyko į namus

Globos ideali išeitis - nauji geri namai! Kiekvienas iškeliavęs su šeimininku gyvūnas užleidžia vietelę kitam, dar niekieno nemylimam ir nepastebimam, todėl paimdami prieglaudos globotinį, jūs suteikiate namus vienam, o kitam - suteikiate šansą juos rasti.

Išlydime savo globotinius ir tikimės, kad tai jau visam laikui naujas gyvenimas, kad jie niekad netaps pamirštaisiais...

Į namus pastaruoju metu iškeliavo:

Kalytė Uoga.

uoga namo.jpg

Šuniukas Rufus

rufus namo.JPG

Kalytė Ronda

ronda namo.jpg

Kalytė Anakonda

anakonda namo.jpg

kalytė Lota

lota namo.JPG

Kalytė Berta

berta namo.jpg

kalytė Medutė

medute namo.jpg

šuniukas Unis

unis namo.jpg

Šuniukas Tibis

tibis namo.JPG

Kalytė Zuika

zuika juodmarge namo.jpg

Kačiukas Pipiras

pipiras namo.jpg

Kačiukas Robokopas

robokopas namo.jpg

Rainiukas Tamsutis (ir jo brolis Šviesutis).

rainiukas tamsutis namo.jpg

Kačiukas Arktikas

arktikas namo.jpg

Broliukai Kavasakis ir Poliaris

poliaris ir kavasakis namo.jpg

Katytė Smeliuona

kate smeliuona namo.jpg

Katytė Mokita

mokita2.jpg

Taip pat kalytė Karlita, kačiukai Kipšiukas ir Angeliukė, Čikas, katinai Fanfanas ir Bešamelis.

Linkėjimus iš namų siunčia Vilkutė, dabar Pupa,

pupa-vilkute.jpg

ir Liepa, dabar Upė.

liepa upe.jpg

Failai:
arija_norfolk.mp3 (7.33 Mb)

Geroji Snaigė - pakeliui į naują gyvenimą

Sakoma, džentelmenai myli blondines... Taip sakoma, mes nieko neteigiame!:) Tiesiog įdomu, ar šviesioji mūsų naujokė sulauks džentelmenų ar ledi dėmesio, nes, kad ir blondinė, jai iki išpuoselėtos kalytės dar ilgas kelias.

snaihe.jpeg

Snaigė - tai maždaug 3-4 metų šunytė, kuri buvo palikta likimo valiai Vilniaus rajone šeimininko, nemaitinama, be priežiūros, be meilės ir dėmesio. Gyveno ji kaip išmanydama, prisiglaudusi gerų žmonių teritorijoje, šiltuoju metų laiko mito tuo, ką palikdavo poilsiautojai, lakė ežero vandenį. Kur ir kaip ji žiemodavo nežinia, žinome tik tiek, kad šunytė nesterilizuota ir nuolat susilaukdavo šuniukų vadų. Šių metų vasarą vieną mažulį pavyko pagauti geriems žmonėms ir jis išvyko į namus, kiti du sulaukėję (ir jau ūgtelėję), kol kas jų pagauti nepavyksta.

O štai gražuolės mamulės gaudyti nereikėjo. Kodėl? Todėl, kad ji meilumo įsikūnijimas. Ji pati priėjo prie rankų, godžiai ėdė atvežtą maistą, ramiai stovėjo ir mėgavosi glostymu, tykiai primerkusi savo baltas blakstienas, kurios slėpė nuo sunkaus gyvenimo pavargusias akis.

Reto grožio ir gerumo šunytė, kuri visai neprieštaravo važiuoti automobilyje bei pažindintis su nauja aplinka prieglaudoje ir prieglaudos globotiniais.

Snaigė ramiai reagavo ir į tai, kad savanoriai puolė iš jos pešioti prisisiurbusių erkių bei ją purkšti visokiais purškalais nuo parazitų. Kailiukas kol kas labai nušiuręs, purvinas, galima suskaičiuoti visus kauliukus. Be to, Snaigutės priekinės dešinės kojytės pėdutė sužalota - nutraukta brakonieriaus kilpininko spąstais. Dėl to Snaigutė nesiremia viena priekine kojyte. Nors jai tai netrukdo, ji puikiai vaikšto ir ant trijų kojyčių, o trumpesne kojyte pasiremia.

Tiems, kurie ieško širdies gerumo, ta kojytė netrukdys.

Dovanojama tik atsakingiems pilnamečiams žmonėms, ne prie lenciūgo. 8 600 39525, 8 683 39826. Vilnius.

Žinoma, kalytė atvyko pas mus neskiepyta ir nesterilizuota. Todėl verkiant reikia tuo pasirūpinti ir kuo skubiau, o lėšų neturime dėl prasidėjusių prieglaudos plėtimosi statybų. Mielieji, labai prašome padėti mums ir paaukoti Snaigės skiepui (9 Eur) ir sterilizacijai (40 Eur), nes ji didelė, tai ir kainuos daugiau nei mažam šuneliui.

Norintys padėti, rekvizitus rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/ Paskirtis: Snaigei
Padėti gali ir emigrantai, nes turime PayPal:) Ačiū! Kartu nutieskime Snaigei kelią į naują, geresnį gyvenimą!

Primename Akropolio namelio senbuvius

Norim priminti Akropolio "SOS gyvūnų" namelio senbuvius ir beveik senbuvius. Liūdna, kai visus metus katinėlis neranda šeimininkų, nes kiek vyresnis, o gal kiek baikštesnis, o gal neaišku kodėl...

Nebūna idealių kačių, kaip nebūna idealių žmonių, bet būna mylimos ir godojamos! Labai to linkime savo murkliams ir burgzliams.

Storuliukė Timė. Rami, tikrinanti žmogų katė, nemėgstanti familiaraus elgesio, bet mėgstanti neįkyrų dėmesį.

tUGwZroRZelUjzw-qEDiGU7T-Pq82nQB6RpbG9wo_fmGNzoSaR0V06a65WcPFiGj5qV3Xs9vXmV0aEA=w1248-h780.jpg

time.jpg

Lyriškai atrodantis Forsaitas - iš tiesų žvalus, žaismingas, pašėlęs katinas.

IMG_0339.jpg

Pūkis meiliausias tam, kas ateina su skaniais konservais:) Jis "viengungio katinas", nemėgstantis bet kurio žmogaus, tačiau išsirenkantis sau draugus.

pukis.jpg

Ramaška, mūsų generolas. Jai virš 10 metų, ji linkusi aiškinti kitoms katėms ir kačiukams gyvenimą, bet žmogui draugiška ir rami. Galėtų gyventi ir sodyboje. Nebijo nei šunų, nei erdvės, smalsi.

jIR_tgdIFDw8xUAIpu9PT9jwPgG1jdZMhLG5ZM1D01C7beBXdcoL7enkuhYExWoe9yZHJtlhqXOkidg=w1248-h780.jpg

Mirabelė - švelnutė, atsargi katė. Labai daili pampuškytė:)

mirabele2.jpg

Pura visiškai kitokia - drąsi, rami, išlaikyta, mėgstanti glostymą.

pura.jpg

O Markas Aurelijus - koks nuostabiai storas... oi, nuostabiai baltas katinas:) Jis, beje, ne kurčias. Mėgsta pažaisti, mėgsta ir paėsti, pamiegoti, pakibinti žmogų. Jo akys - nuostabiai šviesios.

IMG_0405.jpg

Vasilisa... Pūkuota, miela gražuolė. Moka susiriesti visokiom pozom. Gal atrodo išdidžiai, bet iš tiesų ji draugiška.

vasilisa.jpg

Micė - irgi rimto būdo katė, kuri gerai tiktų į vyresnių žmonių šeimą. Ne, žinoma, visos katės mėgsta pažaisti, o kartais pašėlioti, bet ji, manom, prisitaikytų prie ramesnio gyvenimo būdo. Draugiška, jauki, savarankiška..

mice.jpg

Milka - mūsų ryškiausia katė, tiesiog kaip ankstyvo rudens miškas snigtelėjus: oranžinė, juosva ir balta. Jei rodytųsi, liptų kiekvienam ant kelių, turbūt seniai būtų iškeliavusi į namus, bet Milkos kitoks būdas, ji romi, trapi, švelnaus charakterio ir nesibruka kiekvienam. Ramiuose namuose tikrai atsiskleistų.

milka.jpg

Taip, ir dar turime šunelių:) Alanija tikisi, kad jos dar nepamiršot ir ateisit aplankyti, jei kačių kažkodėl privengiat:)

alanija.jpg

Katės, katinai ir šunys kastruoti, sterilizuoti, skiepyti.

Pasiteirauti: info@sos-gyvunai.lt, 8 683 69502 (nepamirškite gyvūno vardo skambindami). Vaikams gyvūnai nedovanojami, kaip daiktai ar žaislai irgi.

"SOS gyvūnų" namelis stovi antroj Vilniaus Akropolio pusėje, greta autoplovyklos, dirba kasdien su trumpom pertraukom 10-21 val., o ilgesniems pokalbiams geriau patogiausia užsukti 12-20 val.


Barzdotosios damos ir ne vien

Nors prieglaudoje verda statybos (žr. šį straipsnį), pagrindinė veikla irgi nesustoja, atkeliauja naujokai, kai kurie, laimė, randa ir naujus namus.

Prieglauda pasipildė naujokėmis - tai 3 žavios šiurkščiaplaukės damutės, jaunos, gražios, visos sterilizuotos. Trumpai apie jas:

Liolikė - tai maždaug 4 metų sterilizuota šiurkštukė, kuri papuoštų jūsų namus :). Kokių veislių mišrūnė nežinome, bet atrodo labai smagiai, lyg ką tik iš kirpyklos :).

liolike.jpg

Bolikė - tai Liolikės dukra, šiurkštukė, jai apie 3 metus, sterilizuota. Šiek tiek didesnė nei vidutinio ūgio, su smagia barzdele. Žinome, kad yra žmonių, kurie barzdotus šunis laiko senukais, bet yra ir tų, kuriems barzdikė - žavi eksterjero dalis:)) (P.S. o jei kas klaus, visada galima pasakyti, kad čia pilkasis Rytų Europos šnaucerpuceris!)

bolike.jpg

Naujoke.jpg

Jos labai panašios...

liolik ir bolik.jpg

Čigonė - 1 metų, sterilizuota kalytė neeilinės spalvos - gintarinėmis akimis. Draugiška, puikiai sutaria su kitais gyvūnais.

cigone3.jpg

cigone2.jpg

cigone.jpg

Visos išgelbėtos iš "Grindos".

Jei susidomėjote bent viena iš jų, maloniai prašome atvykti į prieglaudą adresu Minsko pl. 33a, Vilnius, iš anksto suderinę vizitą paskambinę telefonu 8 683 39826 arba 8 600 39525, arba el. p.: info@sos-gyvunai.lt

Nes tik pamatę gyvai, galėsite įvertinti šunyčių grožį, pabendrauti, susipažinti bei išsirinkti sau mieliausią, pačią nuostabiausią :).

O štai rimtuolė Lada. Daug kas ieško šuns, kuris būtų jaunas, bet kartu ir ramus. Deja, taip būna labai retai, brandaus proto šunys paprastai būna ir amžiumi vyresni:) Jei ieškote ne brendo, o širdžiai artimo, protingo šuns, rinkitės Ladą. Žinokit, ji - tikras lobis.

Lada.jpg

lada4.jpg

Ramaus būdo, santūri, protinga ir labai adekvati šunytė. Ramiai eina su pavadžiu, puikiai važiuoja automobilyje, kantri ir išmintingomis akimis, kuriose atsispindi gyvenimo sukaupta patirtis. Dovanojama tik rimtai nusiteikusiems įsigyti augintinį pilnamečiams asmenims, suprantantiems, kad šuniui reikia žmogaus dėmesio, meilės ir rūpesčio.

Be šių mūsų prieglaudoje dar daug daug kitų šunų, didelių ir mažų, vyresnių ir jaunesnių, pašėlusių ir ramių. Tik gerai apsispręskite ir telydi jus sėkmė renkantis:).

Kačiukų lietus

Vasara į pabaigą, bet ne į pabaigą mažų kačiukų derlius... Vieni mažyliai atvedami kiemuose, krūmuose, po balkonais, kitus namie priveisia neatsakingi arba neišmanantys žmonės - ir retas nori pasilikti jauniklius sau... Tada jie tiesiog išmetami, prie konteinerių, miške, soduose, statybose, o kartais - "arčiau prieglaudos", - juk prieglauda guminė. Kai kurie sugeba netgi atvirose kartoninėse dėžėse palikti, - tai tokio kvailumo arba žiaurumo žmonės, kad nesuvokia, jog kačiukams pralindus per tvorą į teritoriją, kur laksto DAUG šunų, iš kačiuko NIEKO nelieka. Išgelbėjote, tiesa? Akys nemato, širdies neskauda?

Mums skauda... Mes matom... Deja, negalime išgelbėti visui visų, tai net fiziškai neįmanoma. Bet darom ką galim ir tikimės moralinės ir finansinės paramos - kačiukams reikia kokybiško maisto, tablečių ar pastos nuo kirminų, pudros nuo blusų, vitaminų, pienuko, paskui skiepų... http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/ galite pervesti pagal išgales paramą, rašydami "kačiukams". Jų tikrai daug, taip kad pravers bet kokios sumos!

Pirma komanda: Karoliukai.

Vilniuje, Karoliniškėse Povilaičio gatvėje prie gyvūnų prekių parduotuvės kažkas išmetė 2-3 mėnesių kačiukus. Visą naktį verkė, ieškojo mamos. Aplink visos katės sterilizuotos, taigi, viskas aišku kaip dieną - kačiukus atnešė ir išmetė "žmogus". Po gelbėjimo operacijos 5 mažyliai iškeliavo į globą pas mūsų savanorę Sigitą.

11217541_10153557893993767_4922181149318446758_n.jpg

11892029_10153557894143767_7543291611372695314_n.jpg

11863510_10153557893648767_873737455707027089_n.jpg

Du mažyliai iš statybvietės. Juos rado statybininkai. Mažučiukai, vargšiukai.

IMG_6097.JPG

Priglausti prieglaudos vadovės Ilonos namuose, kačiukas (šviesesnis) ir katytė kitą dieną, sušilę, pasisotinę jau pradėjo žaisti:) Mažylius pavadinome Baltanosiu ir Pampuška. Jiems vos 1,5 mėn.

IMG_6120.JPG

Du kačiukai, juodas Kipšiukas ir pastelinė Angeliukė rasti išmesti soduose. Jaukūs, naminiai kačiukai šiuo metu tupi klinikos stacionare, nes kitur jau nėra vietos:(

angeliuke.JPG

angeliuke2.JPG

kipsiukas2.JPG

kipsiukas.JPG

Dar 6 įvairių vadų kačiukai palikti prie prieglaudos vartų.

Dar viena katytė mūsų globoje - eismo pažeidėja:) Mažė išbėgo į Kalvarijų g. sankryžą ir sukėlė 3 mašinų avariją... Katytė nenukentėjo. Ją iš gatves tuoj pat į savo mašiną pasiėmė moteris, kurios mašina buvo sudaužyta pati pirma. Katulytė nukeliavo pas mūsų savanorius, ir atvyko su narvuku ir kraiteliu (ačiū!). Mažiukei vos vienas mėnuo.

Klinikos stacionare taip pat neseniai apsigyveno naujokas rainiukas Robokopas ir kitas rainiukas, Beuodegis.

Beuodegis dar tik keli mėnesiai šiame pasaulyje, bet kol kas patyrė tik didelį žiaurumą ir skriaudą iš žmogaus. Katuliui nutraukta uodega, sužalota ausytė...

beuodegis.jpg

Žaizda po truputėlį traukiasi, atliktos pagrindinės vet. procedūros. Tad ieškome mažyliui namų globos, o idealiu atveju nuolatinių namų. Dėl katuko kreipkitės į Iloną 860039525, Vilnius.

Daugiau informacijos apie Beuodegį skaitykite čia:

http://www.sos-gyvunai.lt/lt/bendravimas/dienorasciai/sos/Linksmine-blog-lt/maylis-beuodegis-ieko-nam-globos.php

Robokopas - tikras artistas, moka garsiai kniaukti reikalaudamas dėmesio ir meilės. Pupsiką pakrūmiuose rado
policijos pareigūnės ir nuvežė į stacionarą - ten katulis nukirmintas, apžiūrėtas, artimiausiomis dienomis bus paskiepytas. Pavadinome ilgaūsį "pareigūną" Robokopu, jam labai tinka! :)

robokopas.jpg

Jei norite suteikti Robokopui nuolatinius namus, arba laikiną globą iki padovanojimo, skambinkite tel.nr. 860039525 arba 861626728, Vilnius. Bus dovanojamas su "SOS gyvūnų" sutartimi pilnamečiams atsakingiems žmonėms.

Dar viena katė atkeliavo iš Salininkų. Visiems buvo gaila jaukios jaunos katulės, aiškiai besilaukiančios, bet vieta jai atsirado tik pas mūsų savanorius... Ir ką gi, Lina su Vytu turi didelį papildymą - mamytė atsivedė net 7 mažiukus:)

katyte.jpg

Patiems baisu skaičiuoti, kiek per keletą dienų naujokų atsirado po mūsų stogu. Bet faktas, kad benamių kačiukų būtų mažiau, jie į šią problemą visuomenė kreiptų daugiau dėmesio, nes kelios organizacijos tikrai nepajėgios visko "sutvarkyti".

Lauko kates sunku sugaudyti, ne kiekvienas gali susitvarkyti, bet labai prašome - savo namų, savo tvartuko kates, kurios jus prisileidžia, nuvežti sterilizuoti tikrai galite, tai nėra kažkas antgamtiškai sunkaus. O jei priglaudžiate katę iš lauko, turbūt 80 proc. tikimybės, kad ji nebuvo sterilizuota ir pasilakstė, taigi, nelaukite, kol bus per vėlu, neškite pas veterinarus! Iš tiesų kartais atrodo, kad žmonės mano, jog kačiukai atsiranda kopūstuose:) Ne, juos atsiveda nesterilizuotos katės, o katės gali morčiuoti beveik visus metus, jei tik yra sąlygos.

Neaišku, kiek naudos iš tokių pamokslų, tiesiog gaudami daug laiškų ir skambučių susidarome nuomonę, kad sterilizacija vis dar daugeliui terra incognita.

Bet patikėkit, yra moterų, kurios net NE SAVO nuosavas, o aplinkinių kiemų laukinukes kates sterilizuoja už savo pinigus, nors nėra milijonierės, ir ne 2-3, o 20, 30, 40 - po truputį, iš kiekvienos algos. Taip, jos egzistuoja, tai ne gandas iš "Animal Planet"... Tai sužinojus, turėtų būti gėda kiekvienam šeimininkui, kurio argumentas - "tai kad brangiai kainuoja", "neturiu kuo vežti", "nerandu laiko"... Būkim atsakingi visi ir kiekvienas, ir daug mažiau vairguolių turės bandyti išgyventi po balkonais.


„SOS gyvūnų“ kiemelio lobiai. I dalis: mažas kalibras

Mūsų prieglaudos, įsikūrusios Minsko pl. 33a Vilniuje, sklypas - tikras poligonas šuneliams. Kasti, rausti, kažko ieškoti jie labai mėgsta. Gal kokio dinozauro kaulą nori rasti, o gal naftos ar aukso? Tik jie nežino, kad sklypo gelmėse nieko ypatingo neras, kad didžiausi lobiai čia - jie patys:)

Norime pristatyti keletą globotinių, kad patys tuo įsitikintumėte!

Nuostabusis mini Alanas.

DSCF4510.JPG

Šis šuniukas yra jau suaugęs, bet labai žemo ūgio. Užtat ausų galėtų ne vienas šikšnosparnis pavydėti:)

Daugiau...

Nuotrauka:

Kudliukė - grąžinta, kad pagydytume

Geros ir blogos naujienos mūsų veikloje greta vaikšto...

Čia - blogoji.

Ši katytė, kurios grožio, deja, nuotrauka neatspindi, šiandien buvo grąžinta į prieglaudą iš namų, kuriuose pagyveno šešis mėnesius. Kudlė buvo padovanota kaip ir visi, su perklausimais, ar būsimi šeimininkai supranta, kad gyvūnas gali suteikti ir rūpesčių, su prašymais kreiptis, jei bus bėda, su informacija apie kačių elgesį ir galimas problemas...

DSCF4595.JPG

Kreipėsi - tik ne su problemomis, kurias galėtume patarti, kaip spręsti, o iškart su visa kate boksiuke, kurią paprašė paimti atgal.

Neturime vietos? Neturime. Paėmėme? Paėmėme...

Kudliukė nusikalto, labai nusikalto, nes šlapinosi ne vietoje. Taip, vienu ar kitu metu katei gali taip nutikti ir nesakom, kad nereikia susirūpinti. Tada mylintys šeimininkai ieško priežasties: tai gali būti netinkamas maistas, kraikas, stresas, susirgimas. Deja, katę bandyta auklėti, su "pažįstamu veterinaru" tik pakalbėta, bet jokie tyrimai katei nebuvo padaryti. Juos turėsime padaryti mes, kad atmestume arba patvirtintume galimas inkstų ar šlapimo pūslės problemas. Buvusi šeimininkė bent kol kas nepaliko tam lėšų, todėl esame priversti dėl šio nenumatyto atvejo kreiptis į jus, bičiuliai. Tyrimai kainuos apie 50 eurų, dar reikės bent poros dienų stacionaro. http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/  - pervesdami rašykite "Kudliukės gydymui". Dėkui.

Duokdie, kad problema pasirodytų neužleista. Duokdie, kad viskas susitvarkytų pakeitus maistą ar kraiką (streso išnykimo mūsų šurmulyje sunku tikėtis). Duokdie, kad Kudlei atsiras nauji šeimininkai, kurie nešers pačiu prasčiausiu sausu maistu, koks atkeliavo kartu su ja, ir kuris galėjo sukelti sveikatos problemas...

Plyšta širdis, kad naminė, švelnutė katė palikta - galbūt - sirgti prieglaudoje, kur aplink dar dešimtys kačių, o ne gydoma priprastuose namuose, kur dėmesys būtų tik jai vienai:( Bet gal viskas į gera? Nesitikėdami to negalėtume kaskart tokiais atvejais nusipurtyti blogų minčių ir eiti toliau.

Varguolis Arbūziukas

Laimei, kad Lietuvoje yra gerų žmonių, nes vienų tokių dėka šis mažylis buvo išgelbėtas iš siaubingo gyvenimo. Policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Vilniaus rajone esančiame kaime prie būdos prirakintas ir be priežiūros paliktas šunelis. Nuvykę į įvykio vietą jie rado vos 3 mėn. amžiaus šunytį. Šunelis buvo pririštas prie būdos stora grandine, nežinia kada paskutinį kartą jis buvo gavęs paėsti, nes jo šonai įdubę, šonkaulius galima skaičiuoti...

Mažylis visas praplikęs ir nusikasęs, nes jam niežai ir niekas nesiruošė jo gydyti. Pareigūnai, išlaisvinę vargšelį iš jį smaugiančios grandinės, įsisodino į mašiną ir atvežė mums.

arbuzas.jpg

Šunelis gavo Arbūziuko vardą. Klausiate kodėl? O todėl, kad kai jis pasveiks jis bus apvalutis ir gražutis, kaip ir didelis arbūzas :)

Jei norite ir galite suteikti Arbūziukui šiltus ir saugius namus, o patys tapti mylinčiais ir atsakingais šeimininkais, tad skambinkite tel. nr. 868339826. Susitarę atvykite susipažinti adresu Minsko pl. 33A, Vilnius.

Ačiū geriems žmonėms už paramą mažyliui!

Namų ieško triušytė

ieškome namų jaunai triušytei nuostabios spalvos kailiuku.Janutė, stambi, sutaria su šunimis ir katinais.Triušytė yra laikinoje globoje Vilniuje, skambinkite 860039525 arba rašykit (aiškiai ir plačiau) ilona@sos-gyvunai.lt. Vilnius.


triushka.jpg

triushka2.jpg


VAIKŲ PRAŠOME NERAŠINĖTI IR NESKAMBINĖTI. Sprendimus priima
atsakingi ir suaugę žmonės. Tokie, kurie nepalikinės gyvūno prie
prieglaudos tvoros, jei kažkas nesusiklostė...

Dar vienas žavių kačiukų ketvertukas mūsų globoje

"SOS gyvūnų" prieglauda praturtėjo dar keturiais katinėliais. Dvi nuostabiai ryškiai rainuotos katytės ir du juodi pūkuotukai, sesytė ir broliukas, laukia atsakingų šeimininkų. Ne tokių, kaip jų buvę, kurie naminių kačių nesterilizuoja, o prieaugliu atsikrato "dėžutiniu būdu"... Kačiukai draugiški; kartą jau nukirminti.

Kol kas rado laikinus namus prieglaudos kaimynystėje, bet tai išeitis tik iš bėdos, ir labai tikimės, kad jie neužtruks išvykti į tikrus pačius saugiausius ir šauniausius mylinčius namus.

IMG_5771.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Keturi smagūs kačiukai laukia namų

Keturi  mūsų savanorės globojami katinėliai jau ieško namų. Tik pasižiūrėkit,  kokie vyrai mūrai! Taip, šioje vadoje visi pasitaikė patinėliai.  Pavadinome juos Frodu, Meriu, Pipinu ir Semu. Ei, nuotykių gerbėjai,  nežiopsokite, katinėlis namie - tai nuolatinis nuotykis:))

Frodas - juočkis - pats savarankiškiausias, Pipinas, matosi, augs didžiausias, o Semas su Meriu mėgsta išversti pilvuką, kad pakasytum:) Ai, visi jie mieli, susipažinkite gyvai ir pamatysite.

Frodukas

frodas.JPG

Pipinas

pipinas.JPG

Meris

meris.JPG

Semas

semas.JPG

Jiems  apie 2 mėn., dukart nukirminti. Jei norite susipažinti, paskambinkite  865055274 arba parašykite laišką globėjai sigitacim@yahoo.com. Vilnius. Su mūsų dovanojimo sutartimis - nuolaida kastracijai.

Rudis - žmonių nuskriaustas, žmonių išgelbėtas...

Ar pamenate graudžią  Karveliškių kapinių "saugotojų" istoriją? Tai du šuneliai (kalytė ir  patinukas), kurie neaišku kaip atsidūrė kapinių teritorijoje ir gyveno  ten prašydami žmonių pagalbos. Kas pamaitindavo, kas gal paspirdavo, bet  jie neturi kur eiti, todėl, kad ir alkani, aptekę parazitais, jie  budriai sargavo tokioje šunims netinkamoje vietoje.

Į jų tylų pagalbos šauksmą atsiliepė tikrai nemažai žmonių, bet šunys daug ko matę ir  iškentę, žmonių prisibijo, todėl gaudynės, jaukinimai, kalbinimai  tikrai užtruko. Ir štai, turim rezultatą. Dėkui merginoms iš VšĮ  "Rainiukas", pagaliau patinukas yra pagautas. Valio! Pavadinome jį  Rudžiu.

2015 07 05 Rudis.jpg

Bet... čia tik pradžia.

Jo kailio būklė tikrai apgailėtina, laukia  tyrimai, gydymas. Oda žaizdota, nuplikusi, pleiskanota. Dar blogiau,  dviejose vietose lūžęs galinės kojos šeivikaulis, koja ištinusi, jis jos  nemina, pradėjęs vystytis uždegimas. Be to, sužalota ir priekinės kojos  pėdutė. Tad šiandien iš karto Rudis apsilankė Jakovo vet. centre, kur  jam buvo peršviesta kojytė, suleisti vaistai, sužalotos kojos  sutvarstytos. Dar laukia pakartotini vizitai pas veterinarus. Jau  šiandieną likome skolingi klinikai 64 eurus.
 2015 07 05 Rudis..jpg

2015 07 05 Rudis1.jpg

Mielieji mūsų draugai ir neabejingi gyvūnų mylėtojai, mes labai būtume  dėkingi, jeigu galėtumėte bent kažkiek prisidėti prie Rudžio gydymo.

Mūsų rekvizitus rasite štai čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/ (prisidėti gali ir emigrantai - per payPal).

Iš anksto labai dėkui visiems neabejingiems Rudžiui!

Mažieji Akropolio miau

Dovanojami "SOS gyvūnų" globotiniai - katinėliai. Jie šiuo metu gyvena Akropolio "SOS gyvūnų" namelyje, antra Vilniaus Akropolio pusė, greta autoplovyklos.

Susipažinkite su Ereliuku, Pilkučiu, Piratu ir Sese!

Ereliukas - iki 2 mėn. pilkai baltas mažius, kantrus, drąsus, betarpiškas.

ereliukas3.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Katinas Silveris: ir šautas, ir partrenktas...

DSCF3734.JPG

Kaip juokingai katinas laiko kojytes, lyg vištukė! Tokia gali būti pirma reakcija, bet iš tiesų nieko juokingo... Šis didelis, gražus, draugiškas rainius buvo partrenktas automobilio. Tai nutiko Lazdynuose; kadangi moterėlės jau ne pirmą savaitę jį maitino kieme, o ir katinas nekastruotas buvo, šansų, kad tai "kažkieno pabėgėlis" labai mažai... Greičiausiai Silveris - kažkieno išmestasis... Todėl visos jo viltys - į mus. Ir į jus, nuskriaustųjų draugai.

Geroji naujiena ta, kad padarius rentgeną lūžių ar išnirimų neaptikta. O blogoji - kad nuo sutrenkimo galbūt pažeisti nervai ir katinas eina vilkdamas užpakalines kojytes, remdamasis jų viršutine "plaštakos" dalimi. Tačiau moka ir pasprausti po savim, taigi, jos nėra visai nevaldomos arba nejautrios.

Daugiau...

Nuotrauka:

Mus paliko prie vartų, už kurių skalijo šunys...

Trys oranžiniai saulės zuikučiai ir juodbaltis džentelmenas su gerute mama trispalviuke, - tai dar vienas mūsų džiaugsmelis, kuris kažkam pasirodė tokia našta, kad paliko šeimyną prie... Kinologijos centro vartų.

Ten, kur už tvoros loja ir laksto tarnybiniai šunys, ten, kur tikrai niekas neužsiima kačių globa. Kačiukai jau landžiojo po tvora, nes jiems 1,5 mėn., jau ne tokie mažiukai, buvo tik žingsnis nuo nepataisomos nelaimės... Kokia vieta galvojo jų atsikratę žmogeliai, sunku net pasakyti. Taigi, tą ankstų rytą sulaukėm skambučio iš savo netolimų kaimynų su prašymu pagelbėti.

IMG_5631.JPG

IMG_5635.JPG

Prie didelės jau esamų augintinių komandos šeimynėlę laikinai paėmė savanorė Liuba.

Visi tikrai iš namų išmesti, meilūs ir jaukūs. Kačiukai labai gražučiai, švaručiai ir linksmučiai. Geroji mama Arija kol kas nesterilizuota, dar maitina juos, bet jau stengiasi ėsti ir patys, - priklausomai nuo būsimų šeimininkų patirties liepos 6-15 d. jie galės keliauti į naujus namus. Žinoma, ieškome namų ir mamai, juk ne vien mažyliai turi turėti namus.

Pristatome šeimyną.

Mama Arija.

IMG_1928.JPG

IMG_1924.JPG

Katytė kiek suvargusi, bet atsigavus turėtų išskleisti savo puošnią uodegą, atsiauginti žandukus.

Gražuolis Zoro.

IMG_1919.JPG

Limpopo

limpopo.JPG

Keksiukas (Kieksikas) labai panašus į brolį, tik kur kas mažiau mėgsta fotografuotis:)

unnamed.jpg

IMG_1926.JPG

Foksikas irgi labai judrus, smagus, todėl "portretiškai" nufotografuoti jį be pagalbos praktiškai neįmanoma:)

foksikas.JPG

Koks "nekaltas žvilgsniukas", beveik galima patikėti;)) Foksikas turi mažiausiai baltos spalvos. Limpopo baltas brūkšniukas ant kaktos siauresnis nei pas Kieksiką.

Arija su kačiukais globojami Jašiūnuose, Šalčininkų raj., tel. 868224411, paštas: post15@zebra.lt (lietuviškai arba rusiškai). Atvežimą į Vilnių galima aptarti, bet tik jei labai rimtai sukalbėsite, geriau atvažiuoti patiems.

Kačiukai dovanojami ne kaip žaislai pusmečiui, ne kaip "treniruotė prieš vaiko turėjimą" (paskui katinai neretai išmetami, nes "žaidimai baigėsi, mes jau surimtėjom"). Jie turės būti laiku skiepijami, apie 8 mėn. amžiaus kastruoti. Vilniuje keliose vet. klinikose su mūsų dovanojimo sutartimis teikiamos nuolaidos kai kurioms paslaugoms.

Katinai gyvena 10-20 metų, ir reikia tą turėti omenyje pasiimant augintinį: kraustantis, keičiant darbą, į jį reikia irgi atsižvelgti.
Pages: Prev. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... 25 Next

 


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS