lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 5011938
Šiandien: + 8377
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

"SOS gyvūnų" dienoraščiai

 • Archyvas

  «   Spalis 2019   »
  P A T K P Š S
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

"Pliušini" šuniukas, kurį paspaudus išgirsi cypt

Hmmm...dar ne šv. Kalėdos, o Senelis Šaltis su mažaisiais elfais vis dar darbuojasi Šiaurės Ašigalyje, bet mes jau gauname „šventines“ dovanėles. Turbūt šiais metais buvome labai geri, kad prie prieglaudos vartelių „nuostabiai“ papuoštoje dėžutėje radome „pliušinį“ šuniuką.

Apie 14 val. skardus šunų lojimas atitraukė mus nuo kasdieninių darbų prieglaudoje ir sukvietė prie vartų. Iš toli pastebėjome dėžutę ir artėdami bandėme save paguosti, kad ten rasime kokių skanių konservų, dubenėlių ar pavadėlių. Deja, atidarius dėžutę mus ištiko šokas, apėmė pyktis, net rankos nusviro iš nevilties... Ten radome kruviną šuniuką!!! I
Netraukėme šuniuko iš dėžutės, paėmėme su ja ir lėkte nulėkėme į artimiausią kliniką. Vargšas, bejėgis šunytis iš baimės net nejudėjo, o tik gyliai ir dažnai kvėpavo. Kruvinos letenos... kraujo bala po galvyte... nuo šlapio kūno permirkęs dėžės dugnas pradėjo plyšti... Važiavome tylėdamos, savyje kovodamos su liūdesiu ir pykčiu...

„PetCity“ klinikoje mus priėmė iš karto. Perdavėme nelaimėlį į rūpestingas rankas ir nuėjome laukti. Po apžiūros sužinojome: berniukas, kokių 6 mėn. amžiaus, nečipuotas, labai žema temperatūra, šoko būsenoje, sumuštas snukutis ir pilvas, žaizda galvoje, šuniukas beuodegis. Jam pastatė lašelinę, suleido reikiamų vaistukų. Palikome šūnelį klinikos stacionare. Po kelių valandų paskambinusios sužinojome, kad šunelis šiek tiek atsigavo, pradėjo reaguoti į aplinką, gleivinės atgavo naturalią spalvą, jis net šiek tiek pavalgė, galinė dešinė kojytė sulaužyta, vidaus organai nepažeisti, nors įtarimų kelia šlapimo pūslė, jei nesišlapins, teks statyti kateterį... Šunelio lauks sunki operacija, teks vežti į kitą kliniką, bet pirmiausia reikia pralaukti pirmą naktį.

Net neįsivaizduojame ar šio šunelio kas nors ieško, net neįsivaizduojame kurioje vietoje šį šunelį ištiko tokia baisi nelaimė... Nieko, visai nieko nežinome ir ta nežinia slegia. Tikime, kad net tik gėris, bet ir blogis grįžta bumerangu, todėl tam, kuris be jokios sąžinės graužaties galėjo taip pasielgti bus atlyginta su kaupu.
Gal atpažinote šį šunelį? Gal matėte kaip kas nors kur nors nutrenkė šį šunelį? Jei turite kokių žinių ar tai Jūsų augintinis, tai skambinkite tel. nr. 868339826.

Davėme jam Auksinio vardą. Ačiū visiems, kas paaukojo jo gydymui!

2.jpg

1.jpg4.jpg3.jpg5.jpg

Mažutis Pabirutis skubiai ieško namučių!

Liepos pradžioje pas mūsų savanorę apsigyveno trys žavūs katinukai, kuriuos norėjo sukapoti begėdės varnos.  Sesutė ir du broliukai pasveiko, sustiprėjo ir kibo į nuolatinių namų paieškas. Du mažyliai pasidovanojo, liko tik vienas Pabirutis. Pabiručiui jau apie 4 mėn. Puikiai naudojasi kraiko dėže, turi puikų apetitą, daug energijos ir meilės savo mažoje širdutėje. Pratęs tiek prie kitų kačių, tiek prie šunų.
Dovanojamas su prieglaudos sutartimi. Sulaukus tinkamo amžiaus bus privaloma kastruoti. Privaloma turėti specialią transportavimo dėžutę. Dėl Pabiručio skambinkite tel. nr. 860865456, Vilnius.

pabbbb.jpg

pabbb.jpg

pab.jpg

pabb.jpg

pabbbbb.jpg

Civilizuoti laikai, bet dar daug neišprususių žmonių

Atrodo, jau gyvename civilizuotame pasaulyje, tačiau aplink dar pilna neišprususių žmonių... Prieš kelias dienas sulaukėme skambučio su prašymu priimti kalytę su mažais šuniukais. Skambinusi moteris papasakojo, kad jos kaiminystėje skurdžiai gyvena žmonės ir „ant lenciūgo“ augina kalytę, kuri neseniai atisvedė šuniukų. Skambinusi moteris ir kiti kaimynai vis pamaitina šunę, nusegė jai grandinę, pastatė didelį bliūdą su vandeniu, tačiau po vieną pradėjo dingti šuniukai. Deja, kai atvažiavome, buvo likes tik vienas mažylis... Pakalbėję su šunės šeimininkais, gražiuoju išsiskyrėme, pasiėmėme kalytę su šuniuku ir išvažiavome į prieglaudą. Istorija paprasta ir dažna...žmonės nėra blogi, tačiau skurdžiai gyvena, retai patys neturi ką valgyti, o šunį vis tiek laiko (turbūt apsaugai), atsiradus šuniukams, jais atsikrato kaip senais laikais (jie net nežino apie tokį dalyką, kaip sterilizacija).  Tai gi kalytė Polina (toks tikras jos vardas) ir jos mažylis Čipolinas saugiai įsikūrė mūsų prieglaudoje. Jos ilgai įkalbinėti lipti į mašiną nereikėjo, o joje ramiai sėdėjo.  Polinai apie 4 metus, o jos mažyliui gal dar tik kokia savaitė. Mamytė vidutinio ūgio.  Polina draugiška ir meili, nerodo jokios agresijos žmogui, net kai jis liečia jos vaikiuką. Ji turi labai gerą apetitą, todėl būsime labai dėkingi už kokybiškus konservus ir sausą maistą matinančioms kalytėms. Galite palikti Akropolio „SOS gyvūnų“ namuke arba pagrindinėje prieglaudoje  Minsko pl. 33A.
Kol kas nei mamytė, nei vaikiukas nedovanojami.
Prašome paramos jų nublusinimui(3,50 + 3,50), mamytės nukirminimui (3,50) ir skiepui (7,50). Iš viso: 18 eurų. Pinigėlius taip pat galite palikti Akropolio „SOS gyvūnų“ namuke esančioje aukų dėžutėje, tik būtinai budinčioms savanorėms pasakykite, kad skirta Polinai ir Čipolinui.
Kaip paaukoti rasite žemiau pateiktoje nuorodoje. Pavedimo paskirtyje nurodykite „Polinai ir Čipolinui“.
http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/
AČIŪ!!!  (love)
Polina

c.jpg

Pakeliui į prieglaudą
b.jpg

a.jpg

Kinkis ir Pinkis ieško kur gyventi :)PADOVANOTI.

Gegužės 25 dieną šie du gražuoliai peržengė mūsų prieglaudos slenkstį ir tapo mūsų didelės šeimos dalimi. Nenorime, kad jų vaikystė prabėgtų linksmame šunų būryje su mylinčiais savanoriais, bet tik su nedideliu lašeliu dėmesio. Mes norime, kad jų vaikystė ir visas gyvenimas būtų nugyventas su mylinčiais ir daug dėmesio tik jiems vieniems skiriančiais šeiminkais/draugais/šeima.
Pinkiui (trumpu kailiuku) ir Kinkiui apie 2 mėn. Jie nukirminti, nublusinti, paskiepyti mažų šuniukų skiepu, čipuoti.

Spėjame, kad Pinkis ir Kinkis augs nedidukai, bet laibakojai. Dovanojami tik gyvenimui kambaryje. Jie jau pradėjo pratintis prie vaikščiojimo su pavadėliu. Kol kas sekasi juokingai, bet tai tik pradžia. Naujųjų šeimininkų ir šių gražuolių laukia dar daug sunkaus darbo, bet taip pat labai daug linksmybių. Įsišuninę vieną iš jų Jūs niekada nebeliūdėsite, nesijausite vienišas bei nenuobodžiausite.


13384654_10209647041358563_809628609_n.jpg

Kinkis  – drąsesnis, aktyvesnis, trumpai tariant šustresnis už broliuką. Nori būti šalia žmogaus, žaisti su juo ar tiesiog ramiai gulėti jam ant kelių.

13413976_10209647030518292_1068516429_n.jpg13390879_10209647028478241_673425671_n.jpg13384733_10209647036438440_577777491_n.jpg

Pinkis – mėgsta šiek tiek dramatizuoti ir paverkšlenti. Labai mėgsta būti ant rankų, tada nusiramina, prisiglaudžia ir ramiai sau guli.
13384697_10209647035398414_714384237_n.jpg13393410_10209647039638520_1647033142_n.jpg13414715_10209647037798474_1490253713_n.jpg

Esate apsišarvavęs kantrybe, apsiginklavęs žiniomis apie šunų auginimą, apsirūpinęs finansiškai (kasmetiniai skiepai, kastracija, periodiškas nukiriminimas, apsauga nuo erkių, susirgus gydimas, kokybiškas maistas – visa tai nemažai kainuoja)? Jūsų išsinuomoto buto šeimininkai ar Jūsų šeimos nariai davė tvirtą leidimą į namus priimti mažą šuniuką, kuris viską bandys pagraužti, visur kur pasysioti ar palikti krūvelę? Jūsų kaimynai nekvies policijos jei mažas šuniukas paliktas vienas namie šiek tiek patriukšmaus kol pripras?  Nesigėdysite ir netingėsite lauke susirinkti savo šuniuko kakučių? Apgalvojote visą savo gyvenimą artimiausiems 10-15 metų į priekį ir esate tikras, kad visus tuos metus galėsite auginti ir mylėti vieną iš šių mažylių ir laimėje, ir nelaimėje? Kad ir kas benutiktų tikrai neatsisakysite ir neišduosite jo?  Jei atsakėte į visus klausimus teigiamai, tada sulaukite dienos, skambinkite tel. nr. 868339826 ir susitarkite dėl pasimatymo. Jei neatsilieps, tai parašykite aiškią žinutę ir Jums atskambins. Pinkis ir Kinkis globojami pagrindinėje prieglaudoje Minsko pl. 33A, Vilniuje, bet atvažiavę nesusitarus galite nieko nerasti. Labai prašome būkite supratingi jei iškarto neatsiliepiame ar negalime iškarto Jūsų priimti.

Kas nerizikuoja - negeria šampano :)

Kai po prieglaudos kiemelį laksto gausus būrys šunelių, tiesiog neįmanoma kiekvienam skirti tiek dėmesio kiek kiekvienam iš jų reikia, sunku kiekvieną pažinti iki smulkmenų. Ypač sunku, kai atvažiavus į prieglaudą tiesiog randame prie tvoros pririštą šunį. Juk nieko apie jį nežinome, net neįsivaizduojame ar einant artyn puls ar ne, ar tik sustresavęs urzgia, ar leisis nurišti pavadį nuo tvoros ir įsivesti pas kitus šunis...

Šįkart papasakosiu apie Tofi, kuri šiais metais kovo pabaigoje buvo tiesiog pririšta prie tvoros. Nebuvo nei raštelio su jos vardu ir gyvenimo aprašymu... Laimei ji neparodė agresijos žmogui, o tik kitiems šunims. Ją apgyvendinome atskirame voljere. Ji niekada nepuola žmogaus, visada leidžiasi prisegti pavadį ir išsivesti iš voljero, leidžiasi paglostoma, bet glostoma visada keistai sustingsta, net nesuprasi, ar iš baimės, ar iš malonumo. Jos žvilgsnis šiek tiek gąsdina, tad niekada nesinorėdavo rizikuoti ir smarkiai ją niurkyti, kibinti ar daryti ką nors kita, kas gali nepatikti. Vieną dieną nusprendžiau surizikuoti ir išbandyti kiek ir ką leidžiasi daryti Tofi. Dovanojant šunį būtina žinoti kuo daugiau apie jį, kad ir jam ir naujiems šeimininkams būtų lengviau susidraugauti. Mano didžiam džiaugsmui Tofi leidosi daryti daug ką, tad čiupau į rankas šepetį ir ėmiau ją šukuoti. Net suskaudus šukuojant jos kaltūnus ji niekada net nebandė kąsti, o tik sucypdavo ir kantriai laukdavo.  Tofi leidosi ir niurkoma ir visur kur glostoma. Ji buvo labai laiminga ir net išvertusi pilvelį šiek tiek ramiai pagulėjo. Galiu drąsiai sakyti, kad Tofi tikra gerietė ir meilybė. Mes abi nelabai buvome pažįstamos, bet nuo tos išbandymų dienos mes tapome draugėmis ir ji visada, džiugiai trepsėdama, mane pasitinka ir noriai bendrauja, net pradėjo su manimi žaisti ir iš jos akių dingo tas gąsdinantis žvilgsnis. Tofi apie 5 metus, paskiepyta, artimiausiu metu bus ir sterilizuota. Ji vidutinio ūgio.

SDC16972.JPG

Oi kaip gražiai pozuoja  (love)SDC16979.JPG

SDC16978.JPG
SDC16977.JPG

Uch kiek kudlų   (lol)
SDC16986.JPGSDC16982.JPGSDC16981.JPG

Tinka gyventi lauke, bet geromis sąlygomis (daug vietos, šilta būda, užuovėja, apsauga nuo lietaus ir kaitrios saulės). Ji noriai bendrauja, tad ir naujieji jos šeimininkai privalės noriai su ja bendrauti. Turite tinkamas sąlygas tokiai damutei ir norite su ją susipažinti? Tad skambinkite tel. nr. 868339826 (jei neatsilieps parašykite aiškią žinutę ir jums perskambins) ir susitarkite dėl pasimatymo. Vilnius.

SDC16989.JPG

05.28 rastas Gėlos ežero sargas Džasperas. Reikalinga finansinė parama

Į pintinę įsimeti sumuštinių, arbatos ir išleki pailsėti prie ežero. Smagiai sau sėdi, užkandžiauji, grožiesi gamta, o tyliai iš niekur nieko prie tavęs prisėlina keturkojis pavargęs nepažįstamasis. Taip atsitiko vienai porelei gegužės 28-osios vakare Nemenčinėje prie Gėlos ežero. Esame naivuoliai, kad tikimės jog kažkas netyčia pametė ir nekantriai ieško šio neprižiūrėto šunelio. O gal? Gal kas pametėt? Šunelį radusieji pasakojo, kad matėsi jog jis čia jau gana seniai, nes buvo išsirausęs duobę, kurioje ruošėsi miegoti...

Šunelį radusieji jį priglaudė pas save, nes prieglauda jau perpildyta ir nėra tinkamų sąlygų tokiam nabagėliui. Šunelis dar jaunas, kokių 3 metų. Nedidelio ūgio, visiškas gerietis, tvarkingai elgiasi kambaryje. Globėjai jį pavadino Džasperu. Džasperas išsekęs, sulįsęs, praplikęs, kūnelis buvo nusėtas erkių, ant dešinės šlaunies plėštinė žaizda. Norint sutvarkyti žaizdą teko šunelį primigdyti, tad tuo pačiu veterinarijos gydytoja jį ir kastravo bei pašalino labai keistai išaugusį penktą nagą, kuris matosi, kad šuneliui kliūdė.
Džaspero žaizda susiūta, išvalyta,  įdėtas drenas, jam suleisti antibiotikiai, vitaminai, vaistai nuo skausmo, sulašinti lašiukai nuo erkių ir blusų. Po narkozės Džasperas gana greitai atsigavo, tik buvo nepatenkintas savo naujuoju draugu – gaubtu.  

Jei tai jūsų keturkojis, tai skambinkite tel. nr. 860039525. Globojamas Vilniuje.

Labai prašome padėti apmokėti Džaspero skolą klinikai – 62 eurai.
Kaip paremti rasite žemiau pateiktoje nuorodoje. Pavedimo paskirtyje būtinai parašykite „Džasperui“.

http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Mielas kudlius
SDC16922.JPG

Be galo mielas ir draugiškas
SDC16921.JPG


Žaizda

SDC16923.JPG


Ilsisi po visų procedūrų

SDC16924.JPG

Mamytė Arfa ir penki jos arfiukai

Su keturiom kojytėm, minkštučiai storuliukai, daug valgo ir triukšmauja. Kas? O gi tai Arfos arfiukai.

Arfos mažyliams jau daugiau nei mėnuo, jie jau du kartus nukirminti, paskiepyti pirmu mažų šuniukų skiepu, nublusinti, čipuoti. Jie puikiai patys valgo tiek konservukus, tiek sausą maistelį, tad jau ieškome jiems nuolatinių puikių namučių.

Visi protingi žmonės puikiai supranta, kad maži šuniukai tai ne žaisliukai, ne dovanos vaikams ar artimiesiems, kad tai didžiulis džiaugsmas, bet ir rūpestėlis bei didelė atsakomybė. Kiekvienas nusprendęs į savo šeimą priimti naują šeimos narį, ypač tokį mažą kukuliuką, turi suprasti, kad šunelio išlaikymas nemažai kainuoja (reikia skiepyti, reguliariai nukirminti, saugoti nuo erkių, susirgus gydyti, šerti kokybišku maistu). Taip pat turi suprasti, kad maži šuniukai daug ir viską graužia, visur kakoja ir sysioja, reikia skirti daug laiko ir kantrybės jų tinkamai dresūrai.

Arfos mažyliai bus šiek tiek didesni nei vidutinio ūgio, turbūt ne ką maženi nei mamytė (panašaus ūgio, kaip vokiečių aviganiai).

Dėl mažylių skambinkite tel. nr. 868339826 (dienos metu). Jei neatsilieps, tai parašykite aiškią žinutę ir Jums perskambins.

Metas su jais susipažinti iš arčiau:
Rytė
Rytė.jpg

Julita
Julita.jpgSDC16867.JPG

Erdvilas
Erdvilas.jpg

Erikas
Erikas.jpg

Venancijus
Venancijus.jpg

SDC16865.JPGSDC16861.JPGSDC16859.JPGSDC16873.JPGSDC16877.JPGSDC16853.JPGSDC16876.JPGSDC16850.JPGSDC16851.JPGSDC16839.JPGSDC16830.JPGSDC16838.JPGSDC16841.JPG

Šiaurytė moka mylėti ir dalintis meile. Ieško namučių :)

Dauguma žmonių nori, kad ką tik sutiktas šuo iš karto jį pamiltų, jam paklustų, bet sargautų ir neprisileistų kitų. Dažnai išgirstame tokių pageidavimų, bet tai nelogiška ir neįmanoma!!!

Ar ką tik sutiktas žmogus galėtų iš karto tapti Tavo geriausiu draugu? Ar galėtum iš karto pradėti pasitikėti juo? Ar galėtum jam tą pačią minutę patikėti savo slapčiausias paslaptis? Aišku, kad ne. Pasitikėjimą reikia užsitarnauti! Tai kodėl dauguma žmonių mano, kad prieglaudos šuo, tik ką pamatęs svetimą žmogų, turėtų šokti jam į glėbį, atsigulti šalia kojų, pradėti bučiuoti rankas ir iš karto jam paklusti? Mes šito nesuprantame.

Papasakosiu Jums apie vieną mūsų senbuvę, kuri yra nuostabus šuo, ir jei kas norėtų su ja susidraugauti ir stengtųsi tai padaryti, tai tikrai nepasigailėtų. Ji taptų jam pačia geriausia drauge, kokia tik šuo gali tapti žmogui.  (love)

zzzzzzzz.png

Šiaurinei Meškutei, savanorių vadinamai tiesiog Šiaure arba Šiauryte, yra apie 4 metus. Į prieglaudą ji pateko vos kelių mėnesių. Ji su broliuku buvo rasti Rudaminoje. Broliukas dar nepasiekęs prieglaudos rado naujus namus, o Šiaurytė atkeliavo pas mus ir užsibuvo. Sunku pasakyti, kodėl ji dar nesurado naujų namų.

Daugiau...

Nuotrauka:

Dėžutėje plazdančios septynios širdelės ieško namučių ar naminės globos

Nesterilizavote savo kalytės ir ji atsivedė šuniukų? Jie jums nereikalingi? Nežinote, kur juos padėti? Štai tiesiog tobulas nereikalingos naštos atsikratymo būdas:

1. Sudėkite visus šuniukus į dėžutę. Dėžutę galite užklijuoti ir nepalikti jokių skylučių, taip šuniukai greičiau uždus nei bus kieno nors surasti. Taip pat galite dėžutės neužklijuoti ir net neuždaryti, tada keli šuniukai galės išlipti ir būti suvažinėti arba sužaloti kitų gyvūnų.
2. Pasirinkus vieną iš šių variantų, dėžutę su šuniukais tiesiog palikite prie kieno nors tvoros ir ramia sąžine nueikite šalin.

Sveikiname! Jūs tikras šaunuolis, juk šuniukų nepalikote miške, neišmetėte į konteinerį ir nenuskandinote upėje.

auu.jpg

Taigi, prie prieglaudos ankstų šeštadienio rytą radome neužklijuotą dėžutę, bet, laimei, visas dėžutės turinys liko nepažeistas. Ten glaudėsi vienas prie kito septyni kokių 5 savaičių šuniukai, keturios žavios mergytės ir trys išdykę berniukai. Nebeturime laisvų mielų vardelių, tad šuniukus pavadinome galingais galingų kalnų grandinių vardais. Tikimės, kad šie šuniukai užaugs tokie pat tvirti ir nesunaikinami, kaip ir tos kalnų grandinės. Susipažinkite su Himalaja, Alpe, Karpata, Tatra, Pirėnu, Andu ir Atlasu.

Daugiau...

Nuotrauka:

Medžioklės sezonas atidarytas!!! (Katės Persėjos istorija)

Niekada nemaniau, kad žmogus gali būti toks žiaurus. Maniau, kad jis tik gali švelniai glostyti, leisti sėdėti jam ant kelių, kad tik jis palepina skaniu žuvies kąsneliu. Nežinau ką blogo padariau jam. Gal nepatiko mano murkimas ir trynimasis į kojas? Gal mano kailio raštas pasirodė negražus, o aš pati per sena?   (hmm)

Ankščiau niekada nebuvau jautusi tokio deginančio skausmo. Pajutau jį staiga, nesupratau kas įvyko, bet smūgis mane nubloškė į šoną. Aš suklykiau iš skausmo, bet niekas prie manęs nepribėgo. Laukiau, atrodo, kad visą amžinybę, bet niekas taip ir nepasirodė. Dar pagulėjusi sukaupiau visas jėgas ir nušliaužiau į šoną išsilaižyti kailiu srūvančio kraujo. Maniau, kad taip išsilaižysiu ir sunkiai pakeliamą skausmą... Bėgo dienos, o aš niekaip negalėjau atsistoti ant užpakalinių kojų, bet sukandusi dantis šliaužiau ieškoti maisto. Gyvenau Nemenčinėje netoli vienos įmonės, tad stengiausi prie jos kuo arčiau prisiglausti. Mane nuskriaudė žmogus, aš juo nepasitikėjau, bet alkis ir vis dar geliantis skausmas mane vertė prašyti jo pagalbos. Taip apie savaitę gyvenau prie tos įmonės, kur mane maitino geri žmonės. Vieną dieną pamačiau, kaip vienas žmogus kažkam paskambino, ilgai kalbėjo, o tada priėjo prie manęs, paėmė ant rankų ir nusinešė į mašiną. Aš nesipriešinau, nes nebeturėjau jėgų, o ir žmogaus veidas buvo man jau pažįstamas. Visą kelią galvojau, kad žmonės nieko blogiau man jau negali padaryti.

Važiavome ilgai. Mašinai sustojus mane vėl paėmė ant rankų ir nusinešė į keistą pastatą. Jame uodžiau keistus man dar nepažįstamus kvapus, girdėjau kačių miaukimą. Mane atvežęs žmogus ilgai kalbėjo su kitu žmogumi (kaip supratau vėliau, tai veterinarijos gydytoja), tada mane perdavė jam ir išėjo. Mane paėmęs žmogus pradėjo mane čiupinėti, visur spaudžioti, bandė pastatyti ant visų keturių kojų, bet galinės neklausė. Stengiausi stovėti, bet nepavyko. Pajutau kelis bakstelėjimus ir skystį, įtekanti man po oda. Tada mane nunešė ir uždarė į narvelį, kuriame buvo minkštas guolis, vanduo, maistas ir dėžutė su keistu smėliu viduje.  Pavalgiusi saldžiai užmigau, nes buvau pavargusi, o čia buvo taip šilta ir gera.  (love)

SDC16080.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Kruvinas radinys prie prieglaudos tvoros...

Šiandien prie prieglaudos radome išmestą šunę... Sena, neprižiūrėta, kraujuojanti iš nosies ir gimdos, pilna auglių, negalinti atsikelti, užsilenkusiais nagais, mirštanti vokiečių aviganio mišrūnė... Palikta tiesiog ant sniego šalia konteinerio, kaip kokia šiukšlė. Jai nenuimtas net pavadis, bet jis nepririštas, nes tokios būklės šunė niekur jau nebepabėgtų.

Prieš kelias dienas sulaukėme skambučio iš moters, kuri sakė norinti atvežti mums seną savo vokiečių aviganio mišrūnę, kad užmigdytume. Mes ne veterinarijos klinika, tad jei nėra kitos išeities, pasiūlėme jai kuo skubiau savo augintinę nuvežti į artimiausią vet. kliniką ir užmigdyti, o ji atsakė, kad jai sąžinė neleidžia pačiai vežti migdyti šunį. O išmesti prie prieglaudos ant šalto sniego sąžinė leido (spėjame, kad ta pati boba išmetė, nes per daug sutapimų). Ne žmogus, o š krūva!!! Siaubas, ir iš kur tokių padarų atsiranda. Ir kaip gali nepykti, nesinervuoti, nesikeikti, neįtariai žiūrėti į kiekvieną norintį paimti gyvūną iš prieglaudos, kai tokie dalykai vyksta...


suooo.jpg

suoo.jpg

suo.jpg

Šunė buvo nuvežta į kliniką, ačiū atsiliepusiems ir palaikiusiems.

Deja, sužinojome blogas naujienas, liga buvo pernelyg užleista.

Kraujo tyrimai labai prasti, auglių yra net burnoje, vėžys išplitęs po visus vidaus organus... Vargšės šunės kančios baigėsi. Deja, bet jai jau niekas nebebūtų padėjęs. Dabar. Bet gal galėjo padėti ANKSČIAU, jei šeimininkai būtų domėjęsi ir nenumoję ranka!!!

Kaip būtų gera, kad visi žmonės suvoktų, kad gyvūnai taip pat serga, kenčia, kad jiems reikalinga medicininė pagalba, kad daugelio ligų galima išvengti, o jei jau situacija beviltiška - kad reikia būti nesavanaudžiu ir priimti gyvūnui tinkamiausią sprendimą...

Laimei, kad ši vargšė šunytė bent kelias valandas rūpėjo mums ir Jums, nes jos šeimininkams ji buvo nereikalinga. Laimei, kad paliko prie mūsų konteinerio, o ne kažkur miške griovyje. Ramiai, be kančių ji iškeliavo į gražesnį pasaulį...

Ačiū, kad palaikėte ją.

Graikų dievas Poseidonas ieško meilės ir jaukių namų

Šalta žiema. Dar vienas kiemas. Dar vienas atklydęs katinukas prisijungęs prie vietinių kiemo katinų. Geros kiemo moterys pradėjo maitinti dar vieną burnytę, bet lauke šalta, o tokiam katinukui, tai pražutis. Atvežė į Tarandės veterinarinės klinikos stacionarą ir apmokėjo visas išlaidas, kad tik katinukas būtų pilnai paruoštas kelionei į Akropolio „SOS gyvūnų“ namuką ar tiesiai į naujus jaukius namus. Katinukas gavo Poseidono (vyriausias jūrų, taip pat žemės drebėjimų ir arklių dievas graikų mitologijoje) vardą. Kodėl tokį vardą? Todėl, kad kai jis išgirdo ir pamatė dulkių siurblį, tai jo narvukas atrodė kaip po žemės drebėjimo, o kai jis sugalvoja pažaisti su vandens dubenėliu, tai jo narvukas pavirsta tikra jūra. Šiuo metu Poseidonas jau kastruotas, du kartus nukirmintas, nublusintas, o pirmadienį bus paskiepytas, padaryti testai. Jam apie 1 metus. Poseidonas prisibijo staigių judesiu ir triukšmo, bet noriai bendrauja, murkia, glostomas vartosi iš laimės, miaukia norėdamas atkreipti dėmesį, švelniai kramsnoja ir laižo pirštus. Jis žaismingas ir išdykęs, puikiai naudojasi kraiko dėžute. Galėtų būti puikus draugas kiekvienam.

Poseidonui jau nusibodo sėdėti klinikos stacionare, todėl jis jau pradeda žvalgytis rimtų tikrų namų ar bent jau laikinos globos (2 savaitėms), kad pradėjus veikti skiepui galėtų keliauti į Akropolio namuką. Dėl Poseidono rašykite linksme@sos-gyvunai.lt, skambinkite 861626728 (tik nuo trečiadienio), Vilnius.

Poseidonas ne daiktas, kuris ramiai stovės ten kur bus padėtas. Jis gyvas, energingas, jaunas ir žaismingas katinas, kuris viską tyrinės, uostinės, bandys visur užlipti ir lakstys po visus namus. Ar pasiruošę, kad kartais jūsų namai atrodys kaip po žemės drebėjimo ar kaip šėlstanti jūra? Tada skambinkite ir susitarkite dėl vizito pas Poseidoną.  

SDC16047.JPG

SDC16045.JPG

SDC16048.JPG

SDC16044.JPG

Kisa ieško namų, kuriuose bus mylima ir vertinama

Apvalutė, plačiažandė, baltanosė - tikras malonumas akims  (smile)
Nuostabioji Kisa vis dar nekantriai laukia nuolatinių namučių. Jai apie 7 mėn. Nukirminta, paskiepyta, sterilizuota.
Kokia ji? Ji tiesiog nuostabi! Kisa mėgsta būti šalia žmogaus. ant žmogaus ir su žmogumi.Ji labai meili, švelni ir draugiška murkalė, mėgstanti pakalbėti ir pasikviesti pabendrauti.
Puikiai naudojasi kraiko dėžute. Bijo šunų lojimo.
Dėl Kisos skambinkite jos globėjai tel. nr. 869928790. Globojama Vilniuje.


SDC16020.JPG

12345522_10153768385563767_3070435904214104340_n.jpg

12299138_10153768385528767_6078412313136997862_n.jpg

12311081_10153768385503767_5638694923106230171_n.jpg

12313872_10153768385513767_1529058230054308609_n.jpg

Bėda po vieną nevaikšto... prašome finansinės paramos

Niekada nežinai kada užklups nelaimė, kada susirgsi ir teks kovoti dėl gyvybės.

Vieną dieną viskas gali apvirsti aukštyn kojom, kai mažytė erkė klastingai įsisiurbia į šoną. Kelios dienos, ir iš aktyvaus, energingo šuns lieka tik gulintis, viskam abejingas vargšą šunelis... Rodos, mūsų senbuvė Lota išgyveno babezioze, bet ši liga paliko savo gilų pėdsaką, o dar netikėtai atsivėrusi žaizda pablogino situaciją. Deja, bet esant tokiam gausiam globotinių, o mažam savanorių skaičiui, sunku pastebėti visus šunelių įbrėžimus, nubrozdinimus, įkandimus, ypač kai išoriškai jie būna beveik nepastebimi... Nuvežus į kliniką sutvarkyti žaizdos, operacijos metu paaiškėjo, kad žaizda yra daug didesnė nei atrodė iš išorės ir gana sena.  Lotai buvo pašalinta nemažai mirusių audinių, įdėtas drenas, sukabinta žaizda. Jos kepenys pažeistos, prasidėjęs vidinės pilvo sienelės uždegimas. Padarius kraujo tyrimus, rezultatai nuliūdino: inkstų rodikliai labai prasti, eritrocitų kiekis kraujyje labai labai mažas...

SDC15914.JPG

Lota jau beveik tris savaites gyvena Tarandės veterinarijos klinikos stacionare. Tvirtai nusprendėme kovoti už jos gyvybę, kad ir kiek laiko, kantrybės ir pinigų tai kainuotų. Vaistai nuo vėmimo, antibiotikai, lašelinės, žaizdos valymas tapo Lotos kasdienybe. Ji viską kantriai kenčia ir didžiam mūsų džiaugsmui kasdien jaučiasi vis geriau.

Daugiau...

Nuotrauka:

Undinėlė Stela vis dar ieško namučių

Stela tikra maža žvaigždutė, galinti nušviesti kiekvieno gyvenimą ryškiomis šviesomis.

Iš pradžių pas globėją katytei Stelai teko apsigyventi vonioje.
Mažylė sparčiai auga, todėl ji jau sugeba iššokti iš vonios, tad teko ją paleisti į plačiasias buto lankas pasiganyti. Oi kokia ji nenuorama ir išdykėlė.  (fly)
Mėgstamiausios veiklos: persekioti šunį ir senolį katiną, murkiant trintis miegančiam žmogui į veidą ir kandžioti ausis, turbo greičiu lakstyti po namus, valyti dulkes po spintelėmis.
Mėgstamiausi žaislai: kitų gyvūnų uodegos, žmonių kojos, batai, lovų užtiesalai, tušinukai, įvairios dėžutės ir visa kita.
Sveikata: viena akytė aptraukta blankiu debesėliu.
Stela labai meili ir švelni katytė, niekada tyčia nesidrasko. Vakarui atėjus, užgesus šviesoms ji tyliai prisėlina, įsitaiso ant kojų ir pradeda tyliai murkti.  (love)
Nukirminta, paskiepyta pirminiu skiepu. Jai apie 3 mėn. Puikiai naudojasi kraiko dėže. Sulaukus tinkamo amžiaus bus privaloma sterilizuoti ( su prieglaudos sutartimi taikoma nuolaida). Būtina turėti transportavimo dėžutę.
Globojama Vilniuje, dėl jos skambinti tel. nr. 862832146 (neatsiliepus, parašykite žinutę).

1.JPGSDC15872.JPG

SDC15878.JPG

SDC15882.JPG

Linksmasis penktadienio vakaras

Ką veikiate penktadienio vakarais? Susitinkate su draugais? Einate vakarienės į mėgstamą restoraną? Vakarą leidžiate su antrąją puse kino teatre? O mes galvojame apie tai, kiek galime priimti katinukų ir šuniukų į savo globą, kur juos patalpinti, kaip juos išmaitinti, iš kokių pinigų paskiepyti… Praėjęs penktadienis mums buvo sunkus, teko kaip reikiant pasukti galveles  (hmm)
Susipažinkite su mūsų naujokais:

Mažoji  Luką (jau padovanota)!
Mažylė rasta Pilaitėje, gyveno po laiptais su savo mama. Gali būti, kad mama vėl laukiasi, todėl Lukos nebepripažįsta... Vieniša mažylė buvo paimta gerų žmonių ir atvežta į Akropolio "SOS gyvūnų" namelį. Jos gelbėtojai paaukojo ir jos skiepukui. Luka - nors ir gimusi lauke ir dar nedrąsi, tačiau meili ir visiškai nesidraskanti katytė. Jos kailiukas, nors dar truputį ir pilkas nuo kiemo dulkių, bet minkštas ir švelnus lyg vata.
luka.jpg

Arčis ir Seli (love)

Šuniukai atvyko iš Marijampolės į sostinę naujų namų paieškai. Tikėkimės, kad jie ilgai neužsibūs Akropolio “SOS gyvūnų” namuke, o iškeliaus į nuostabius mylinčius namus.  Susipažinkite: berniukas Arčis, o mergytė Seli. Arčiui apie 4 mėn., o Seli apie 2.5 mėn. Seli tikra nenuorama ir persekiotoja, jos pilna visur. Ji be galo meili, na tikra meilės bomba, taip ir bando visus visus išbučiuoti.  Mažyliai nukirminti, nublusinti ir jau paskiepyti. Jie bus labai dėkingi už kokybiškus konservukus ir sausą maistelį. Dėl šuniukų skambinkite tel. nr.868369502, užsukite susipažinti į Akropolio “SOS gyvūnų” namuką. Šuniukai dovanojami tik gyvenimui kambaryje, o sulaukus tinkamo amžiaus bus privaloma sterilizuoti Seli. Spėjame, kad šuniukai nebus dideli.

Deja, bet vakar vakare Arčiui pasireiškė babeziozė tad nuvežėme jį į Tarandės veterinarijos kliniką. Prašome paramos jo gydymui apie 30 eurų.

Arčis ir Seli
sss.jpg

s.jpg

Seli
ss.jpg

Mama katė ir šeši jos vaikiukai (pretty)

Viena moteris pastebėjo, kai kažkokie žmonės iš mašinos išmetė pintinę susuktą į paklodę. Priėjo, pažiūrėjo ir rado pilną krepšį „grybų“ – mamą katę ir šešis jos vaikiukus. Moteris neturėjo kur jų patalpinti, tad atvežė mums. Šeimynėlė šiltai įsikūrė savanorės namuose. Mama meili, rami, išsekusi, sulysusi, peršalusi katė, o vaikiukai maždaug 1,5 mėn. amžiaus išdykę nenuoramos. Kačiukai dar žįsta mamytę, bet jau puikiai valgo patys tiek konservus, tiek sausą maistelį. Reikalinga parama katės mamos apžiūrai, skiepui ir sterilizacijai, visai šeimai tabletėms nuo kirminų apie 60 eurų. Taip pat labai reikalingas kraikas, konservai mažiems kačiukams ir kokybiškas sausas maistas maitinančiai katei arba mažiems kačiukams. Dovanėles galite palikti Akropolio “SOS gyvūnų” namuke.

m.jpg

mmmm.jpg

mm.jpg

Robinas Hudas

Savanorė po pasivaikščiojimo su šunimis Akropolio automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėjo tarp mašinų lakstantį katiną. Įtartinai katinukas atrodė, gal mašinas apvogti bandė.  Savanorė šunelius paliko namuke, pasiėmė konservukų ir grįžo ieškoti bastūno. Ji galvojo, kad pavyks jį tik pamaitinti, bet pavyko ir pagauti. Katinas visai neagresyvus, turbūt buvęs naminukas. Jo akutės varvančios, vietomis kailiuko nebėra, šonai įdubę, kaklas aplipęs erkėmis… Kol kas apgyvendinome jį Tarandės veterinarijos klinikoje, nes nei prieglaudoje, nei pas savanorius namuose vietų nebėra. Naujoką pavadinome Robinu Hudu, kai jis atsigaus ir sustiprės, tai bus tikras gražuolis. Gal norite suteikti jam nuolatinius ar bent jau laikinus namus? Skambinkite tel. nr. 868369502. Labai prašome paramos Robino Hudo išlaikymui (gydymui, skiepui, kastracijai, stacionarui). Kol kas negalime pasakyti tikslios sumos, nes nežinai kiek laiko jam teks tupėti klinikos stacionare ir kaip seksis sveikti, bet pradžiai reiktų 40 eurų.


rbbb.jpg

rb.jpg

rbb.jpgKaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/
Pavedimo paskirtyje nurodykite kam skiriami pinigai.


Dėkojame iš anksto  (love)

Dovanojama ruda „voverytė“

Tindi rindi riuška,
kas prie prieglaudos ten triuška?
Ar tik ne šunytė
maža beuodegytė?

Tindiriuška, tai mažo ūgio ne daugiau 2 metų amžiaus šunytė. Jos istorija: atėjo, pririšo, pabėgo.
Nežinia koks jos gyvenimas buvo, kodėl ji buvo palikta, kur dingo jos uodegytė, kodėl jos šoneliai įdubę, o akutės pilnos baimės... Nežinome ir nesužinosime. Žinome tik tiek, kad Tindiriuška šiek tiek drovi ir baikšti, bet norinti būti šalia žmogaus. Jai reikalingi namai, kuriuose ji bus apsupta meile ir supratingumu. Jos naujieji šeimininkai turėtų būti kantrūs ir atlaidūs, norintys padėti mažylei apsiprasti su ją supančia nauja aplinka.
Labai prašome paramos Tindiriuškos skiepui (10 Eur) ir sterilizacijai (35 Eur) iš viso 45 eurų. Kaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/
Mokėjimo paskirtyje parašykite „Tindiriuškai“.
Po visų procedūrų Tindiriuška keliaus į Akropolio „SOS gyvūnų“ namuką, o kol kas ji dar pagrindinėje prieglaudoje (Minsko pl. 33A, Vilnius). Norėdami su ja susipažinti skambinkite tel. nr. 868339826 ir susitarkite atvykimo laiką.
Dovanojama tik gyvenimui kambaryje!!!

SDC15419.JPG

SDC15420.JPG

Rikis Laikinas ieško tik suaugusiųjų draugijos

Prieš kurį laiką iš sanitarinės tarnybos „Grinda“ į mūsų prieglaudą atkeliavo grynaveislis Rusų europinių laikų atstovas, rasti veisėjai, bet niekaip nepavyko atsekti, kam buvo padovanotas. Šunelis rastas lakstantis Vilniuje Fabijoniškių rajone ir taip pateko į „Grindą“. Jis gana greitai surado naujus nuostabius namus, deja, neilgam... Naujuose namuose paaiškėjo, kad Rikis Laikis (buvęs Laikinas) tiesiog nekenčia mažų vaikų ir juos puola. Kelis mėnesius naujieji šeimininkai visaip bandė perauklėti šunelį, bet deja... Kad ir kaip kartais būna sunku, tačiau reikia priimti sprendimus, kurie atrodo teisingiausi.

Taigi Rikis Laikis ir vėl ieško naujų  namų, bet tik tokių, kuriuose nėra mažų vaikų. Jis tobulas draugas suaugusiems žmonėms, tad jeigu ieškote naujo ištikimo draugo, užsukite į prieglaudą su juo susipažinti (Minsko pl. 33A, Vilnius). Būtina iš anksto susitarti atvykimo laiką tel. nr. 868339826.  Rikiui Laikinui apie 4 metus, skiepytas, čipuotas.

llllll.jpg

Rikį Laikiną labai pamilo jo naujieji šeimininkai, skaudančia širdimi su juo skyrėsi...

Štai ką apie jį jie pasakoja:

„Rikis (tikrasis vardas) Laikis (pavardė)  (wild)

Nuostabus grožio ir meilumo šuo, deja tik suaugusiems.

Nežaidžia su kamuoliuku, bet labai mėgsta šokinėti. Užšoka visur, kur tik įmanoma - į mašina pro atvirą langą, ant kėdės, ant stalo, ant šulinio, ant aukščiausios kompostinės dėžės. Užšoka, sėdi ir stebi aplinką...gali ir užmigti. Tikras strakalas!  (fly)

Rikis duoda leteną. Jis mėgsta, kai jam kasai šoniuką - valandų valandas gulėti gali!   (pretty)

Mėgsta, kai jį šukuoji, bet tik paprastomis šukomis ir ne uodegą. Iššukuoti povilnę - tikras vargas - muistosi, griebia už rankos (bet nekanda), todėl patogiau uždėti antsnukį - tiesiog žymiai greičiau atliksite savo darbą, o paprastų šukų tokio šuns kailiui tikrai neužtenka.

Rikis labai mėgsta važiuoti automobiliu. Puikiai žino savo vietą, nesidrasko - būna ramut ramutėlis. Bijo šūvių ir visų skambių garsų - griaustinio, fejerverkų ir pan.

Saugo savo žaislus, miego vietą, maistą - neprileidžia kitų šunų. Žaidžia šiek tiek „per smarkiai“ -  vyriškai - nekanda, bet sukabina rimtai. Agresijos žaidžiant su kitais šunimis tikrai nepastebėjome.
nežinia kuo šuo buvo šertas, tačiau gavęs vištienos nuopjovą (žinoma be kaulų!), ją išspjovė.Tiesa, dabar jau laukia kiekvieno mėsos gabaliuko - išmoko šuo valgyti ne tik sausą maistą. Mėgsta varškę, bet prastai valgo net su kauliukais virtą košę. Kaulus (džiovintas odas) dažniausiai užkasa, o štai džiovintą stemplę ir pimpaliuką graužia su malonumu. Visiškai nevalgo daržovių. Vieną kartą tik pavyko įsiūlyti griežinėlį obuolio. Reikštų, kad reikia labai atidžiai rinktis tokiam šuniui maistą arba vitaminais papildyti racioną.

Paliestas nuo pavadėlio Rikis pabėga gana toli ir ilgam, bet visada grįžta (tiesa , kartais tenka palaukti ir pusvalandį). „Greta“ eina puikiai, kai pavargsta, šiaip pasivaikščiojimo pradžioje gali ir pasitampyti - reikia trumpinti pavadėlį ir jokių problemų neliks. Komandą „pas mane“ irgi žino iki pusės - pribėga ir atsisėda prie žmogaus (neapeina) laukdamas skanėsto.

Atsargiai su katėmis - pamatęs tikrai nusivys!
Nesuprantu kodėl Rikis urzgia ant vaikų (tiktai ant labai mažų). Labai gaila... Kentėjom, laukėm, gal apsipras. Deja... Rikis puolė mažą šalia jo žaidžiančia mergytę, įkando į petį.“


lllllll.jpg

llll.jpg

l.jpg

Laki ima interviu

Žurnalistė Laki žino ir mato viską, kas vyksta „SOS gyvūnų“ prieglaudoje Minsko pl. 33 A. Prieglaudoje ji jau nuo 2010 metų kovo mėnesio, todėl ji viską ir apie visus puikiai žino. Ji dalyvauja visuose įvykiuose. Laki net pro mažiausius tarpelius įlindusi pas nedraugiškai prieš kitus šunis nusiteikusius prieglaudos gyventojus saugiai paima iš jų interviu. Jai apie 9 metus, bet niekas nepraeis pro prieglaudos kiemą nepastebėtas žvitrios Laki akies.

Prieš porą dienų „SOS gyvūnų“ prieglaudos žurnalistė šunė Laki ėmė interviu iš kelių prieglaudoje jau kurį laiką gyvenančių šunelių.

Laki.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Mažylei amsinčiai Zylutei reikalinga parama!

Šiandien vakare sulaukėme skambučio su pagalbos prašymu. Skambino sunerimusi moteris, nes Kalviškių kaimo miške rado mažo ūgio šunytę. Šunytė be galo meili, išalkusi ir sužeista... Ji nemina galinės kojytės ir kiekvieną kartą darydama staigesnį judesį suklykia iš skausmo. Moteris pasimetusi, nes nežino ką daryti, kur ir kaip ją vežti. Ji pati be mašinos, o visi aplinkui atsisako pavežėti. Na ką, mūsų svanorės Nadia ir Natalija kiek galėdamos greičiau baigia visus darbus prieglaudoje ir lekia į pagalbą, o moteris kantriai laukia šalia sužeistos šunytės, ją guosdama. Telefonu gaudamos nurodymus mūsų savanorės pasiekė kelionės tikslą, kur jų nekantriai laukė mažoji nelaimėlė su savo globėja. Vedant šunytę į mašiną prie savanorių priėjo kita moteris, kuri pasakė, kad šunytė čia jau buvo pastebėta prieš tris dienas, bet visi galvojo, kad niekas jai savaitgalį nepadės ir nieko nedarė.

Patalpinus brangųjį krovinuką į mašina savanorės kartu su šunytės radėja iškeliavo į Jakovo veterinarijos kliniką. Ten jų jau laukė. Po apžiūros nustatyta, kad kalytei stiprus uždaras kojos kaulo lūžis (gana seniai lūžo) ir reikalinga skubi operacija.  Dėl šios priežasties ji liko veterinarijos stacionare.

Šunytė gavo Zylutės vardą. Iš jos kūnelio buvo ištraukta ne viena bjauriai įsisiurbusi erkė.

Labai prašome finansinės paramos ir palaikymo šunytei Zylutei. Rytoj jos laukia sunki diena -  operacija.

Reikalinga suma 250 eurų (operacija, skiepas, sterilizacija, vaistai, stacionaras), vieni tokios skolos padengti negalėsime, todėl labai reikalinga visų Jūsų pagalba.

Kaip paaukoti rasite čia:
http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Pavedimo paskirtyje nurodykite, kad šunytei Zylutei.

Įdomu kaip tokia maža meili šunytė atsirado miške ir dar sužeista...
Šunytė su antkakliu, todėl galime spręsti, kad ji turi arba kažkada turėjo namus ir šeimininkus.

Ilgas kelias tikslo link...
0.jpg

1.jpg

11.jpg

1111.jpg

111.jpg

11111.jpg

Zylutė kantriai laukė...

unnamed.jpg
Nuotrauka:

Panda, kuri visai nepanaši į pandą

Pandų kailis juodai baltas, o mes turime rudai juodą pandutę   (silly)

Pamąstykime kodėl ši mažytė Pandutė vis dar prieglaudoje:
Gal todėl, kad jos išvaizda niekuo neypatinga, nes kailiukas ne baltas, ne ryžas, o tiesiog juodai rudas.
Gal todėl, kad ji nėra mažo ūgio ir jos nebus įmanoma nešiotis po pažastimi (nors žmonės turintys dideles pažastis – galėtų).
Gal todėl, kad ji dar nemoka atlikti reikalų tik lauke.
Gal todėl, kad kartais vis bando ką nors pagraužti.
Ai tiek to, nesukime galvos kodėl...  (glasses)  

Pandutė, kad ir išvaizda nėra išsiskirianti, bet ji yra nuostabi šunytė su unikaliu vardu  (love) Ji labai meili, draugiška, ne tokia hiper aktyvi, kaip dauguma mažų šuniukų, šiek tiek drovi, sargi...  Pandutė mėgsta eiti pasivaikščioti, aišku dar nepažįstamose vietose būna baikšti, bet greitai apsipranta. Lauke jai patinka gaudyti vėjo blaškomus medžių lapus, rinkti kankorėžius, graužti pagaliukus, lakstyti, viską uostinėti ir degintis prieš saulutę.   (cool)

Pandutei apie 5 mėn. Ji jau paskiepyta. Tinkama gyventi tik kambaryje. Pandutei ieškomi atlaidūs, kantrūs, norintys mokytis ir mokinti šeimininkai, kuriems šuniukas nėra tik trumpalaikė užgaida, žaislas vaikams.  Jei susidomėjote Pandute, tai skambinkite tel. nr. 868369502 arba tiesiog užsukite į Akropolio „SOS gyvūnų“ namuką.

Prašome paramos Pandutės sterilizacijai 35 eurų.
Pavedimo paskirtyje nurodykite,  kad „Pandai“.
Kaip paremti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/
Jei pinigėlius atnešite į Akropolio „SOS gyvūnų“ namuką, tai būtinai pasakykite, kad pinigai skirti Pandai.  

Iš anksto dėkojame  (love)


SDC14054.JPG

SDC14190.JPG

SDC14188.JPG

SDC14181.JPG

SDC14195.JPG

SDC14187.JPG

SDC14175.JPGSDC14178.JPGSDC14177.JPG
Nuotrauka:

Plaukia gulbelė per vandenėlį, valgo gulbelė žolių gniužulėlį...

Pagalbos prireikia ne tik sužeistiems šuniukams ir kačiukams, bet kartais net ir gulbėms.
Praėjusią savaitę mums paskambino moteris prašydama pagalbos. Žvejai rado gulbę, kurios šnervėje įstrigęs kabliukas, pats snapas apsisukęs valu, o gerklėje velniai žino kas įstrigę. Moteris skambinosi į kelias veterinarijos klinikas, tačiau nei viena nesutiko priimti vargšės gulbės... Pradėjome mąstyti ką daryti, nes gulbei buvo reikalinga skubi pagalba. Laimei Tarandės veterinarijos gydytoja Rasa sutiko priimti paukštį. Tai gi gulbė skubiai buvo nuvežta į kliniką.
Gelbėjimo procedūroms gulbė priešinosi, žnaibėsi ir šnypštė, bet jai nepavyko pasprukti. Iš gulbės gerklės buvo ištrauktas žolių, valo ir batono gniužulas. Gulbei buvo suleisti vaistukai ir naktį ji praleido klinikos stacionare.
Ryte gulbė jautėsi puikiai, šnypštė ir rodė savo nepasitenkinimą atėjusiais. Po rytinės veterinarinės apžiūros ir pasikonsultavę su ornitologais išskubėjome paleisti gulbę į laisvę.

Nusprendėme, kad tinkamiausia vieta gulbės išlaipinimui yra Valakampių paplūdimys, nes ten patogiausia prieiti prie upės. Su narvu atnešėme gulbę prie vandens ir atidarėme dureles į laisvę. Gulbė išlindusi iš narvelio atsigavo, išsitiesė visu ūgiu, nusiražė ir patenkinta nužingsniavo į vandenį. Po kelių valandų sulaukėme skambučio, kad gulbė grįžo ten kur buvo rasta žvejų.
Gulbė išplaukė nesusimokėjusi, o mes likome skolingi klinikai 15 eurų. Būsime labai dėkingi už paramą.

Kaip paremti rasite čia:
   
http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Pavedimo paskirtyje nurodykite, kad GULBEI.

Dėkojame iš anksto.

Nuoširdus AČIŪ Tarandės veterinarijos gydytojai Rasai ir visiems, kurie liko neabejingi gulbės nelaimei.


IMG_0694.JPG

IMG_0696.JPG

IMG_0700.JPG

IMG_0699.JPG

IMG_0698.JPG

gu.jpg

IMG_0703.JPG

IMG_0701.JPG

gulbeeee.jpg

gulbeee.jpg

gulbee.jpg

gulbe.jpg
unnamed.jpg
Nuotrauka:

Vanilinis tortukas - Ula :)

Mano gimtadienis dar negreit, bet kai mačiau vyrą nešiną tortu ir žengiantį pro Akropolio „SOS gyvūnų“ namuko duris šiek tiek apsidžiaugiau. „Tikiuosi, kad šokoladinis“ – pagalvojau aš ir mano pilvukas net suburbuliavo. Deja, bet ten buvo ne tortas, o baltas mažas kamuoliukas su dviem juodais į mane žiūrinčiais taškeliais. Taip, tai Akropolio „SOS gyvūnų“ namuko naujokė. Ji gavo Ulos vardą. Ulai ne daugiau 2 mėn., o jai jau tapo nereikalinga ir kelias dienas gyveno laiptinėje. Laiptinėje visi ėjo pro šalį, kas maistelio numetė, kas namuką pastatė, bet taip niekas jos namo ir neparsinešė (turbūt ji per daug užima vietos ir pas nieką namuose nėra laisvo kampelio). Vienam vyrui labai jos pagailo ir vakar jis ją atvežė pas mus.
Nakčiai Ulą parsivežiau pas save, nes jai labai reikėjo maudynių.
Naktį ji išmiegojo ramių ramiausiai savo patogiame guoliuke, tik ryte radau ją pavogusią mano šlepetes ir įsitaisiusią ant jų.  
Ji labai drąsi ir be galo žaisminga maža šunytė. Jai labai patinka sekioti paskui ir bandyti atsigulti ant kojų. Ula jau moka ir urgzti, ir loti.
Tai gi mažoji Ula dabar jau išmaudyta, išpurkšta nuo blusų ir vieną kartą jau gavo pastos nuo kirminukų.
Spėjame, kad ji bus nedidukė, bet čia tik spėjimas.
Turbūt nereikia net rašyti, kad dovanojam tik gyvenimui kambaryje, atsakingiems, savimi galintiems pasirūpinti pilnamečiams asmenims, kurie supranta skiepų ir sterilizacijos svarbą ir t.t.
Tokiai trapiai būtybei reikalingas ypatingas dėmesys ir priežiūra, kantrybė ir meilė.
Jeigu pamilote šią mažylę ir norite jai suteikti nuolatinius namus, tai skambinkite tel. nr. 868369502 ir atlėkite su ja susipažinti.

Mažylė turi puikų apetitą, todėl būsime labai dėkingi už konservukus mažiems šuniukams.

Dėkojame iš anksto!

SDC13843.JPG

ula.jpg
ulaa.jpg
6.JPG
7.JPG
8.JPG

4.JPG
9.JPG
3.JPG
2.JPG
5.JPGuu.jpg
1.JPG
u.jpg
uuu.jpg
Nuotrauka:

Šuo žmogui su didele širdimi, nes reikės mylėti labai didelį šunį :)

Vasario 8 d. Vilniuje Šeimyniškių gatvėje, netoli Prokuratūros, esančioje šunų vedžiojimo aikštelėje visą dieną sėdėjo šuniukas ir niekas negalėjo jo priglausti ar atvežti į prieglaudą. Na ką teko važiuoti patiems. Ir tikrai prie aikštelės pasitiko gausus būrys vaikučių, kurie apipylė klausimais ar tai mūsų šuniukas, kas mes ir t.t. Vaikai visą dieną rūpinosi mažuoju klecku, pastatė jam pastogę, atnešė pavalgyti virtinukų ir pavadino Džekiu.

Sunku patikėti, bet Džekiui apie 3 mėn. Jis dar visiškas vaikas, o jau toks didelis, sveria apie 15 kg. Sunku net įsivaizduoti į kokį milžinuką jis išaugs.  (silly)

Džekis gana lėtas ir nerangus šunytis. (lol) Labai išdykęs ir meilus, šiek tiek bijo eiti į lauką, bet pradėjęs vaikščioti nebenori grįžti atgal. Jis labai protingas, supranta, kad reikaliukus reikia daryti lauke, bet kartais užsimiršta. Jis mėgsta miegoti po stalu šalia arba ant žmogaus kojų.

Šis gražuolis tikrai didelis šuo, bet tai dar nereiškia, kad jis negalėtų gyventi kambaryje. Dar ir kaip galėtų!

Džekis apsistojo Akropolio „SOS gyvūnų“ namuke. Dėl jo skambinkite tel. nr. 868369502.

Džekiui labai reikalinga parama skiepui ir mikročipui - 20 eurų.
Kaip mus paremti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/
Paramos paskirtyje būtinai parašykite, kad skirta Džekiui.dzekiss.jpg

SDC13730.JPGSDC13773.JPG

SDC13780.JPG

SDC13783.JPG

Džekis labai susidraugavo su Apolu, kuris mėgsta lauke jį pavedžioti :)
SDC13781.JPG

SDC13792.JPG

SDC13791.JPG

Skirtingų svorio kategorijų kovotojai Džekis ir Apolas. Žinoma, kad Džekis beveik visada laimi  (funny)
SDC13794.JPG

Kai ant sofos nebėra vietos, nes mažoji Pandutė (apie 3 mėn.) ten patogiai įsitaisiusi...
SDC13799.JPG

Džekiui tenka miegoti po stalu  (funny)
SDC13746.JPG

Džekis galėtų tapti puikiu dideliu draugu kiekvienam, kuris jį įsišunintų  (love)
SDC13758.JPG

Metas apsipirkinėti!!! (Labdaros krautuvėlė jūsų paslaugoms)

Sparčiai artėja šv. Kalėdos ir visi suka galvas ką padovanoti artimiesiems. Oi ne, tikrai nesiūlysime iš prieglaudos paimti mažyti šunelį ar pūkuotą kačiuką. Čia ne daiktai tinkantys dovanoms! Mes Jums pasiūlysime kai ką mielo ir gražaus.

Dovanojant dovanas nėra svarbu, kad dovana būtų kuo brangesnė ar didesnė, svarbiausia,  kad ji būtų dovanojama su meile. Kiekviena net menkiausia smulkmenėlė gali labai pradžiuginti. Ką nors pirkdami iš mūsų paramos krautuvėlės Jus ne tik pradžiūginsite artimuosius miela smulkmenėle, bet tuo pačiu ir paremsite prieglaudoje gyvenančius šunelius ir katinėlius.  

Mūsų buvusi globotinė Lialia kol gyveno Akropolio „SOS gyvūnų“ namuke labai mėgo apsipirkinėti. Tad parduotuvių maniakė Lialia Jus supažindins su „SOS gyvūnų“ paramos krautuvėlės prekėmis.

lialia.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Plaukit, žuvelės, į gilius vandenėlius...

„Dievas man atleis“ tokie buvo bobulės žodžiai, kai moteris iš jos rankų išplėšė maišą su dviem išsigandusiais kačiukais ir dideliais akmenimis. Laimei jų egzekucija buvo laiku pastebėta ir katinukai tik sušlapo kojytes... Verkdama moteris su kačiukais atvažiavo pas mus prašyti pagalbos, nes pati namo jų nešti negali (vyras neleidžia, šuo nepriima, maži vaikai...) Priėmėm. O kur dėti? Prieglaudoje visai laisvos vietos nėra... Na ką, į narvelį ir slapta pas savanorę į namus (kur šeimininkai neleidžia, kur jau du šunys yra)...

1.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Prašome, prašome ir vėl prašome finansinės paramos...

Prašome, prašome ir vėl prašome...  (sad)

Gausų būrį šunelių ir katinėlių sunku prižiūrėti, sunku jais pasirūpinti, bet visada stengiamės kaip tik galime. Pažiūrėk jau keli susipyksta ir še tau žaizda šone ar įdrėksta akis, vienas pradeda čiaudėti, tai jau žiūrėk ir kitas tuojau pradės. Kažkas pradeda mažiau valgyti ar viduriuoti, tai jau stebėk kas ir kodėl. Atkeliauja nauji gyvūnai - juos iškart reikia skiepyti, atkeliauja kalytės ar katės - jas kuo skubiau reikia sterilizuoti, o dar visus ir nukirminti, nublusinti reikia, o jei dar ausų erkučių turi, tai dar ir gydyti. Dažniausiai mes nieko nežinome apie gyvūnų gyvenimo sąlygas ir sveikatą iki atvykimo pas mus, todėl dažnai laikui bėgant pasirodo įvairios ligos.

Visi kas nors kartą su savo augintiniu lankėtės veterinarijos klinikoje puikiai žinote kaip viskas brangiai kainuoja. Vien už gyvūno apžiūrą sumokama 60-100 lt, o jei gyvūnas suserga ar jam reikalinga operacija, tai jau šimtais mokama.   (wow)

Neprašytume jei tikrai nereikėtų, tačiau šiuo metu mums labai reikalinga finansinė parama. Kiekvienas litas mums labai svarbus.

Kaip paremti rasite čia: http://sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Apmokėjimo paskirtyje nurodykite kokiam gyvūnui skirta, o mums komentaruose parašykite kiek pervedėte (taip bus patogiau ir greičiau suskaičiuoti kiek kam jau paaukota).

Taip pat paramą galite palikti Akropolio „SOS gyvūnų“ namuke, tik būtinai pasakykite kam skirti pinigėliai.

Ačiū už Jūsų paramą ir palaikymą!  (love)

Čia visi gyvūnai, kuriems šiuo metu labiausiai reikalinga finansinė parama:

REIKALINGA PARAMA RENETO GYDYMUI (trūksta 320lt)

Prieglaudos senbuvį Renetą ištiko labai didelė ir skausminga bėda... Renetukui hemorojus. Kas antrą dieną vežėme į kliniką procedūroms, tačiau situacija išties labai bloga, tad prireikė chirurginės hemorojaus šalinimo operacijos. Kai kurių klinikų darbuotojai siūlė nevargti ir migdyti Renetuką, bet kaip mes nepabandę išsikapstyti galime pasmerkti myriop tokį nuostabų katiną? Renetui hemorojus pašalintas prieš gerą savaitę, tačiau katukas vis dar klinikoje, prireikė rimto pooperacinio stebėjimo ir gydymo, buvo sutrikus kraujotaka, teko tvarkyti "viduriukus". Operacija, vaistai, gydymas, stacionaras atsieis apie 350lt. Ačiū veinai moteriai, kuri neliko abejinga ir paaukojo 30lt. Iki reikiamos sumos dar nemažai liko. Prašome Jūsų paramos, aukodami nurodykite, kad skirta RENETO GYDYMUI.


renetas.jpg

PARAMA GAUTA!!!! PRAŠOME PAREMTI STINGULĮ (reikalinga suma 200lt)

Mielieji draugai, pamenat rašėm, kad iš aktyvaus šunelio Stingas virsta piktu bambekliu? Visai atsitiktinai aptikome, kad Stingo dantukai yra tiesiog tragiškos būklės... Skausmingos, net pūliais apsinešusios dantenos, dantys apsinešę akmenimis, kai kurie dantukai labai prastos būklės, tad teks rauti lauk. Akmenis pašalinti, dantis sutvarkyti, narkozė bei vaistai kainuos 100lt. Ta pačia narkoze norime Stingulį ir iškastruoti, kad išvengti daugiau sveikatos sutrikimu. Kastracija kainuos irgi 100lt. Kaip paremti rasite čia, būtinai nurodykite, kad auka skirta STINGUI.


stingas.jpg

PRAŠOME PAREMTI KATYTĘ TARANDĖS KLINIKOJE (200 Lt)

2014.08.15 Fabijoniškėse, prie P. Žadeikos g. 14 namo rasta nedidelė 4-6 mėn. raina katytė. Ant kaklo turėjo raudona antkakliuką. Matosi, kad naminė, noriai bendrauja ir nebijo žmonių, labai draugiška, moka naudotis tualetu, švari.

Gal kas pametėte arba žinote kas pametė?

Katytė serga, jos burnytė pilna žaizdų. Prieglaudoje visos saugios vietos jau apgyvendintos ir jai reikalingas gydymas, todėl katytė buvo palikta Tarandės veterinarijos klinikos stacionare.

Katytės vaistams, gydymui ir stacionarui reikia apie 200 Lt.
Jeigu kas nors galite ją priglausti namuose ir ja rūpintis, tai reikalinga suma ženkliai sumažėtų.

Aukodami nurodykite, kad skirta KATYTEI TARANDĖS KLINIKOJE.


tarandes aktyte.jpg

PRAŠOME PARAMOS DELMAI (150 Lt)

Mūsų patrakėlė Delma su kažkuo susipešė ir jos šone atsivėrė gyli žaizda. Tokiai nelaimei nutikus negalėjome tiesiog laukti ir rinkti pinigus, todėl skubiai vežėme siūti žaizdą. Klinikai likome skolingi 150 Lt.

Aukodami nurodykite, kad skirta DELMAI.

Delma.jpg
Pages: 1 | 2 | 3 | Next

 


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS