lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 3676308
Šiandien: + 55340
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Patarimai teisės klausimais

Neradę atsakymo į jums rūpimą klausimą, jį galite mums užduoti, užpildę pranešimo formą ir nurodę tinkamiausią kategoriją.

 • Ar yra kokių nors valstybinio mokesčio nuolaidų gyvūnams kurie buvo paimti iš prieglaudos ir priregistruoti?
 • Kaimynai rašo skundus į policiją, kad mano šuo kaukia, o pareigūnai grasina, kad konfiskuos augintinį po dar poros iškvietimų. Ar taip gali būti?
 • Gyvenu daugiabučiame name ir norėčiau įsigyti augintinį. Ar tam reikalingas specialus visų gyventojų sutikimas?
 • Kokios yra Lietuvoje skiriamos nuobaudos už netinkamą elgesį su gyvūnais, jų žalojimą?
 • Kur kreiptis, jei noriu pranešti apie netinkamą elgesį su gyvūnu (-ais)?

 • Ar yra kokių nors valstybinio mokesčio nuolaidų gyvūnams kurie buvo paimti iš prieglaudos ir priregistruoti?
  Aktualu būtų žinoti, apie kurį miestą eina kalba. Jei apie Vilnių, tai dalinamės nuoroda, kurioje rasite aktualią registracijos ir mokesčio tvarką: http://www.vilnius.lt/vaktai/Default.aspx?Id=3&DocId=30003292. Kaip matote, asmenys, pasiėmę globoti šunį arba katę iš Vilniaus miesto gyvūnų globos namų, atleidžiami nuo vienkartinės įmokos už šuns arba katės registravimą ir nuo 12 mėnesių įmokos už šuns arba katės laikymą daugiabučiame name. Iš Grindos turite gauti pažymą. Atkreipiu dėmesį, kad kalba eina tik apie iš šios įstaigos paimtus gyvūnus. Aktualu būtų žinoti, apie kurį miestą eina kalba. Jei apie Vilnių, tai dalinamės nuoroda, kurioje rasite aktualią registracijos ir mokesčio tvarką: http://www.vilnius.lt/vaktai/Default.aspx?Id=3&DocId=30003292. Kaip matote, asmenys, pasiėmę globoti šunį arba katę iš Vilniaus miesto gyvūnų globos namų, atleidžiami nuo vienkartinės įmokos už šuns arba katės registravimą ir nuo 12 mėnesių įmokos už šuns arba katės laikymą daugiabučiame name. Iš Grindos turite gauti pažymą. Atkreipiu dėmesį, kad kalba eina tik apie iš šios įstaigos paimtus gyvūnus.
  0

  Kaimynai rašo skundus į policiją, kad mano šuo kaukia, o pareigūnai grasina, kad konfiskuos augintinį po dar poros iškvietimų. Ar taip gali būti?
  Šuns kaukimas gali reikšti, kad šunimi nesirūpinama, kas yra žiauraus elgesio su gyvūnu požymis. Jei gyvūnui gresia žūtis, policijos pareigūnai gali kreiptis į teismą dėl gyvūno paėmimo iš savininko. Papildomai, gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad gyvūnai netrukdytų kitų asmenų ramybės. Todėl privalote tinkamai pasirūpinti savo šunimi bei užtikrinti, kad jis netrikdytų kaimynų ramybės.
  0

  Gyvenu daugiabučiame name ir norėčiau įsigyti augintinį. Ar tam reikalingas specialus visų gyventojų sutikimas?
  Skirtinguose Lietuvos miestuose nustatytos skirtingos gyvūnų laikymo taisyklės, jose ir yra pažymėta, ar reikalingas kokių nors kaimynų sutikimas, ar ne. Gyvūnų laikymo taisykles galite rasti mūsų svetainėje: http://sos-gyvunai.lt/lt/naudinga/gyvunu-laikymas-ir-mokesciai/
  0

  Kokios yra Lietuvoje skiriamos nuobaudos už netinkamą elgesį su gyvūnais, jų žalojimą?
  Atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta dviejuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose – tai yra Administracinių teisės pažeidimų kodekso 90 straipsnyje ir Baudžiamojo kodekso 310 straipsnyje. Už žiaurų elgesį su gyvūnais ar jų kankinimą gresia bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų. Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas bei tuomet, kai per vienerius metus asmuo už tokius veiksmus jau buvo trauktas administracinėn atsakomybėn, - baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
  0

  Kur kreiptis, jei noriu pranešti apie netinkamą elgesį su gyvūnu (-ais)?

  Pastebėjus žiaurų elgesį su gyvūnais reikia nedelsiant paskambinti policijai pagalbos telefonu 112, nes tik policija gali taikyti atitinkamas poveikio priemones. Pagal galimybę verta surinkti įrodymus, kurie padėtų nustatyti įvykio aplinkybes: pvz., užrašyti mašinos, iš kurios gyvūnas buvo išmestas į gatvę, numerį, ar padaryti nuotrauką.

  Papildomai galima paskambinti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nemokamu telefonu: 8-800 40403.
  0

  Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS