lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Viešieji ryšiai

 
 
Aprašymas

Viešieji ryšiai

Tema: "SOS gyvūnų" darbo grupės
Aprašymas: Savanoriai, atstovaujantys "SOS gyvūnus" parodose, renginiuose ir įvairiose viešumo akcijose bei projektuose, o taip pat reklamos ir paramos klausimais užsiimantys savanoriai.
Sukurta: 2011-01-22 16:11:54
Nariai: 10
Grupės tipas: Tai - privati grupė. Vartotojo narystę turi patvirtinti administratorius.
Ši grupė yra matoma visiems.
RSV dienoraštis
Tinklaraštyje nėra pranešimų
Diskusijos
Jūs neturite leidimo peržiūrėti, arba ši funkcija yra išjungta.
Žymės
Žymės nerastos

Valdymas
Veiklos srautas
iks -> Viešieji ryšiai
2017-01-10 18:53
5 juoduliai, pilkutė ir persikas
Šį vakarą mes norime truputį praskleisti mūsų  kasdienybės uždangą: kaip į globas ar Akropolio „SOS gyvūnų“ namelį  patenka katės. Ir kiek tai kainuoja. Ne, čia ne apie sužalotus,  partrenktus, čia tie paprasti kiekvienos dienos bėduliai, kurie nedaug  visuomenės dėmesio sulaukia, bet jų prieglaudose daugiausia.  

Dažniausiai jie atvyksta iš lauko, blusuoti, pilvuose krūvos kirminų,  ausyse - erkučių, jie neretai peršalę, viduriuoja. Viskam reikia vaistų  ir vienos, dviejų, trijų savaičių... Kartais ir ilgiau varguoliai tupi  narvukuose ir gydosi. Už kiekvieną dieną reikia mokėti. Kai jie jaučiasi  geriau, reikia kastruoti ar sterilizuoti, paskui paskiepyti, čipuoti.  

Katino pilnas paruošimas kainuoja vidutiniškai 37 eurus, katės - apie 45  eurus. Ir taip kiekvienas, kiekvieniausias mūsų suaugęs globotinis...  Ir tik retas iš jų atsineša su savim finansinį kraitį, todėl jų skolos  apmokamos iš kiauros mūsų sąskaitos.

Esame be galo dėkingi tiems, kas  supranta šį kasdieninį prieglaudos triūsą. Aišku, galėtume nepriimti,  sakyti ne, ne ir ne, nes kainuoja, nes netelpa, o patys sėdėtume ir  nosis krapštytume, kas mėnesį priimdami keletą sunkiausių atvejų ir  garsiai skalambydami... Bet kaip tada su tais, kurie tiesiog nepataikė  vietos, kur teisingai gimti?..

Jei galite paremti mūsų globotinius, žiūrėkite čia:  http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/ - nebūtinai po visą sumą,  tinka ir po kelis eurus, tikrai būsim dėkingi:)  Prašome paremti Garį iš Gariūnų (17), Garitą iš Gariūnų (25) - jiems  abiems paaukojo pagavėjai 40 eurų, Pilkę (45), rastinukę Vingą (45,  rasta prie Vingio kino teatro), Pelenių (37), Tukas (37).   Ačiū.

DSCF3857.JPG
Tukas

DSCF3844.JPG
Garita

DSCF3843.JPG
Jos brolis Garis

DSCF3860.JPG
Jaunuolis Pelenius

DSCF3845.JPG

DSCF3847.JPG
Pilkė gražuolė.

DSCF3855.JPG
Naujoke rastinukė Vinga
*
 
*
iks -> Viešieji ryšiai
2016-12-06 18:28
Jei savo šventės proga norite dovanų... mums
Džiugina, jog visuomenė vis palankiau žiūri į nevyriausybines, nesiekiančias pelno organizacijas, kurios padeda nuskriaustiesiems. Be įprastų aukų ir lauktuvių, be kurių prieglauda neišsilaikytų, po truputį gausėja atvejų, kai kas nors vietoj dovanų savo šventei paprašo draugus paaukoti prieglaudai. Ir dovanojantiems, ir šventės kaltininkams, ir mums bei mūsų globotiniams tada gera nuotaika garantuota!

Kad galima būtų dailiau pranešti apie tai, sumanėme tarsi dovanų čekį atvirkščiai - „dokumentą“, kuriuo dovanotojai pasveikina sukaktuvininką ar jaunavedžius ir praneša, kad paaukojo „SOS gyvūnų“ prieglaudai jo šventės proga. Galima įrašyti, ką ir kiek, o galima ir nerašyti, kaip jau susitarsite.

2016-12-06 18_07_18-SOS_gyvunai_padeka_mazhas_PINK(2).pdf - Adobe Reader.png

Čia galite parsisiųsti du variantus:

Jei galite atsispausdinti ant dviejų pusių (ant A4 - ir tada iškirpti)

Jei jums patogiau atspausdinti ant vienos pusės ir tiesiog perlenkti kaip atviruką:

Naudokitės į sveikatą!

Labai dėkui Aušrai Dobiliauskaitei, kurios pastangų dėka mūsų abstrakčios idėjos buvo  įgyvendintos:)
iks -> Viešieji ryšiai
2016-11-24 14:37
Ačiū už 2 proc. paramą!
Brangūs mūsų draugai, rėmėjai ir pagalbininkai. Širdingai džiaugiamės, kad pelnėme jūsų pasitikėjimą savo darbais ir nenutrūkstančia veikla: šiemet gavome 82 000 eurų paramą iš 2 proc. nuo GPM:) Tai beveik 15 tūkst. daugiau nei pernai. Oi, kaip neramu būna kasmet, ar mūsų drąsūs planai galės išsipildyti, ar turėsim iš ko gyventi – juk iš valstybės ar savivaldybės, tuo labiau ES fondų finansinio palaikymo neturime. Ir pagaliau – gera žinia, lengviau atsikvėpėme: jūsų dėka, mielieji, nelikom pliki basi:)

Tada atsisėdome, paskaičiavome ir iškart pervedėme susikaupusias skolas:
veterinarijoms – 24 123,
mokesčiai ir įmokos – 1297,
statybos, remontai (taip pat avansai už būsimus darbus) 13 482,
kuras, buitinės išlaidos, kompiuterinė įranga – 975,
maistas gyvūnams – 4773.

Suma sumarum, daugiau kaip pusės pervestų lėšų jau nebeturime... O likusią stengiamės išdalinti ateinantiems 12 mėnesių... Ir išeina ne taip jau ir daug, ypač žinant atvykstančių gyvūnų kiekius ir tai, kad norime užbaigti „SOS apartamentus“, o kur dar mokesčiai ir buitinės išlaidos. Todėl jūsų parama konkretiems gyvūnams ir toliau bus gyvybiškai svarbi, kad gelbėjimo procesas nesustotų.

O dabar paskaičiuokime dar vieną dalyką, jau ne pinigus. Paskaičiuokime išgelbėtas gyvybes:)

Iki lapkričio per šiuos metus padovanojome 417 kačių ir 310 šunų, du graužikus ir vieną triušį, šeimininkams grąžinta viena katė ir 9 šunys. Tai iš viso 743 laimingos istorijos, tai vidutiniškai po 2 istorijas kasdienJ Kai kurie pas mus pagyveno trumpai, kai kurie ilgiau, sulaukė namų šilumos ir senukai, ir visai mažyliukai.

Ačiū visiems, kas padeda kurti stebuklus! Žmonėms, kurie priima į šeimą prieglaudinuką, savanoriams ir globėjams, kurie jais rūpinasi, socializuoja, rėmėjams, kurie padeda juos paskiepyti ar pamaitinti, talkininkams, kurie atvyksta tvarkyti mūsų kiemelio, veterinarams, kurie taiko mūsų globotiniams nuolaidas, taip pat „Kikos“ ir Vilniaus Akropolio vadovams, kurių dėka per bendrus projektus namus rado daugybė mūsų globotinių.

Kol bus pagalbos reikalingų beglobių naminių gyvūnų – tikime, kad bus ir žmonių, kurie siekia padėti jiems. Būkime kartu, nes kartu mes galime paversti problemas sprendimais!

DSCF3407.JPG
iks -> Viešieji ryšiai
2016-10-20 17:07
Per akciją nemokamai sterilizuota virš 200 gyvūnų
Keletą rugsėjo ir spalio mėnesių dienų vykusioje „SOS gyvūnų“ inicijuotoje nemokamų sterilizacijų akcijoje sterilizuota ir kastruota 203 gyvūnai. Iš viso sterilizuota 8 dienas.

Akcijos tikslas – humanišku būdu mažinti beglobių gyvūnų populiaciją. Nemokamų sterilizacijų vietos buvo skirtos beglobių gyvūnų globėjams, šėrėjams, žmonėms, kurie neturi finansinių išgalių pasirūpinti savo augintinio sterilizacija, buvusių prieglaudos globotinių šeimininkams. Iš viso sterilizuota 113 kačių, 31 kalytė, kastruoti 45 katinai ir 14 šunys.

unnamed.jpg

„Sterilizacija – tai humaniškas būdas siekti, kad beglobių populiacija mažėtų. Kaip žinia, nesterilizuotos katės, ypač gerai šeriamos, per metus gali atsivesti po dvi vadas, o jose būna net iki septynių kačiukų. Jokia prieglauda nepajėgs priimti visų didmiestyje atsivedamų kačiukų, visų šunelių, kuriuos išmeta juos priveisę šeimininkai arba atsiveda pabėgusios kalytės. Todėl mūsų prieglaudos tikslas – ne vien suteikti laikiną prieglobstį ir ieškoti namų naminiams gyvūnams, bet ir padėti tiems, kas prižiūri sulaukėjusias kates, globėjams, nepasiturintiems gyvūnų šeimininkams“, - sako VšĮ „SOS gyvūnai“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva.


Dėkojame Tarandės veterinarijos klinikai, suteikusiai nuolaidas paslaugoms ir privačiai parėmusiems šią akciją Kęstučiui Daukšiui ir Gailei Dagilienei (likusi dalis apmokama prieglaudos lėšomis).


Kviečiame tiek įmones, tiek pavienius asmenis prisidėti prie būsimų akcijų finansiškai ar kitais būdais. Tik intensyvinant sterilizacijas galime išvengti geometrine progresija augančio beglobių skaičiaus. Daugiau informacijos info@sos-gyvunai.lt, ilona@sos-gyvunai.lt. Rekvizitai: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/
iks -> Viešieji ryšiai
2016-10-14 23:28
Trys varguoliukai prašo pagalbos
Padėkime mums padėti jiems... Šis "SOS gyvūnų" šūkis tiksliai atspindi dabartinę susidariusią padėtį ir poreikį mūsų prieglaudoje. Kreipiamės į visus visus, neabejingus, nuskriaustiems gyvūnėliams. Dabartinė situacija veda į neviltį: gyvūnų skaičius niekaip nemažėja, o tik daugėja ir tikrai norisi pagelbėti visiems išduotiems gyvūnams.

Norime pristatyti šeimynėlę, kuriai labai reikia Jūsų palaikymo: turim tris mažus gumulėlius iš vieno Vilniaus Žirmūnų rajone esančių kiemų.Gyventojai kreipėsi tikėdamiesi pagalbos šiems kačiukams, kurie gyveno tiesiog po balkonu. Suskubome padėti kuo galime. Kačiukai iškart pateko į veterinarių rankas ir, deja, pasirodė turį visą puokštę ligų.

Nematę gero gyvenimo, jie turi silpną imunitetą. Tačiau, mes žmonės, kačiukams galime padėti.

Kačiukams pagalba jau teikiama, tačiau labai nedžiugina besikaupianti suma. Šiai dienai jau turime 150 eur.skolos. Labai prašome paaukoti, paskirtimi - "Žirmūniukams", sveikatos labui http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/
Ačiū labai visiems palaikantiems!!!
iks -> Viešieji ryšiai
2016-09-17 00:51
Kai į prieglaudą grįžtama sirgti...
 Daili šnypštukė pilkanosė, pūkuotu švelniu kailiuku - tai Maira.

maira.jpg

 Ir išsekusi, dehidratavusi, nusividuriavusi, nelaikanti išmatų ir  šlapimo, iššutusia oda, išsigandusi ir nelaiminga - tai irgi Maira.  Tiesa, trumpą laiką ji pabuvo Grėja... Bet tas laikas jau, atrodo,  baigėsi.
Papasakosime neilgą istoriją apie tai, kaip svarbu laiku pastebėti blogus simptomus ir paprašysime trupučio pagalbos.
 Maira pateko pas mus su broliuku, kuris greitai rado namus, nes buvo  drąsesnis. O ši gražuolė, ~7 mėn. katytė žmogaus prisibijo, nors nemuša,  bet apšnypšti nevengia:) Tačiau visgi ji sužavėjo vieną mūsų lankytoją  ir iškeliavo Maira į namus... Ir sustresavo. Ir susirgo. Nes jei katė  nelaiko šlapimo ir išmatų, mieli žmonės, mieli potencialūs kačių  turėtojai - tai ne „gal praeis" - tai „skambinu į veterinariją ir  užrašau tyrimams"! Po pirminės apžiūros tyrimai nebuvo užsakyti, tad  paskirtas tik simptominis gydymas, kuris reikalų smarkiai pagerinti  negalėjo. Na, ir po neilgo svarstymo Maira grįžo į mūsų globą...
 Mes turime daugybę gyvūnų ir nykstamai mažai laiko, krūvas skolų, bet  mums rūpi globotiniai, net šnypštukai. Maira nuvežta į veterinariją,  paskirti antibiotikai, bet tai tik pradžia. Kad sužinotume, kas jai yra,  reikia padaryti koprologinį tyrimą, kraujo tyrimą. Tikimės, kad jie  atsakys į klausimą, kas šiai jaunai katytei atsitiko ir kaip su tuo  tvarkytis. Nes atvejis tai tikrai nedažnas, mūsų praktikoje pirmas.  Padėkite sužinoti, kaip pagelbėti vargšei Mairai!
Koprologinis  tyrimas kainuos apie 11 eurų, kraujo tyrimai apie 50. Tai nemažai. Už  tiek galime paskiepyti visą vadą naujokų kačiukų... Bet to juk  nepasakysi Mairai, tiesa? Jei galite pagelbėti, http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/ rasite mūsų rekvizitus. Nepamirškite parašyti, kad skiriate Mairai. Ačiū!
iks -> Viešieji ryšiai
2016-08-16 17:08
Kokių šeimininkų nelinkime globotiniams?
Neseniai  teko skaityti viename portale tekstą apie autorės vis  prarandamus šunis. Nuosavus, priveistus namie, kažkodėl paleidžiamus  lakstyti be priežiūros, žūstančius naktį savo kieme ir t.t., ir pan. Ne  pirmus metus savanoriaujant gyvūnų globos srityje tokios istorijos  turėtų nestebinti, nes iš tiesų į mus kreipiasi daugiau žmonių,  nemokančių rūpintis augintiniais, negu kad mokančių. Nesenas pavyzdys, žmogus kreipiasi dėl kačiuko, kurį laikytų bute: „O jūs, kai užaugs, skiepysit, kastruosite?" „Nee, na kaip, mes tik auginsim".

DSCF2195.JPG

Tai  va, tokių augintojų dėka vis dar pilni kiemai beglobių, nes nutikus  kokiam netikėtumui gyvenime augintinis neatsakingų žmonių be didelių skrupulų išmetamas  arba neprižiūrimas pabėga (nors taip, žinome, kad yra net kenčiančių mylimo nekastruoto katino žymėjimus ir maurojimus bute, nes „tai įprasta" - nors tai jau seniai nebe įprasta).

Todėl visi atsakingi gyvūnų  globėjai ne perša savo globotinius, ne turguj ar šventėse dalina į rankas, o žiūri į  norėtojus įtariai ir atidžiai. Kartais mes ir patys sau jau panašūs į  paranojikus, bet tai dėl patirties. Skaudžios patirties. Dėl apgavysčių,  melų, abejingumo. Dėl to, kad tau į akis sakoma viena, o paskui per  aplink sužinoma kita. Dėl atvejų, kai pabėgusio šuns ar katės net  neieškoma - ai, prieglaudinis, neįvertino savo laimės. Dėl ramia širdim nešamų eutanazuoti, nes „nusibodo gydyti"  arba „iškeliauju į užsienį".

Paprastai gyvūnų globėjų  straipsniuose rasite prieglaudinukų pristatymus, raginimą nebijoti imti  šunį ar katę ne iš veislyno, o paprastą, „lietuviškąjį". Bet šiuo  tekstu norime atvirkščiai, paraginti neimti gyvūno, neprašyti jo šeimos  narių, jeigu:

neturite kantrybės ir nuosavas komfortas jums svarbiau už viską;
jei dėl gyvūno reikmių nenorėsite nieko keisti savo gyvenime - pvz., skirti laiko ir lėšų dresūrai, žaidimams, mokymui, specialiam mitybos režimui ar vaistams, jei gyvūnas susirgs ir pan.;
jei esat linkęs neklausyti jokių patarimų, nes „visi tie veterinarai sukčiai, o tik aš vienas viską žinau";
jei manote, kad gyvūnas - patogus daiktas, kol jis sveikas ir jaunas, o jei kas nutinka, tai migdyt ir viskas;
jei  esat „natūralas" - norite, kad katė ar kalė vestų jauniklius, nes juos  išdalinsite (aha, kurgi ne, tik iš kur tos dėžutės prie prieglaudų  vartų - ar tik ne iš tų, kurie „išdalino");
jei gailite pinigų augintinio sveikatai ar normaliam maistui, nes „taigi čia tik gyvūnas";
jei  imate gyvūną kaip treniruoklį prie vaikų turėjimą, jį planuojate  išlepinti, užsileisti ant galvos, o paskui, kai jo vietą užims vaikas - su ašara balse sakyti,  kad tenka atsisveikinti, nes ak, šuo/katė pavydi;
jei imate augintinį „vaikams", o pats jo nemėgstate, nesuprantate ir neketinate rūpintis;
jei imate augintinį seneliams, visiškai neplanuodami pagelbėti, jei jiems bus per sunku;
jei  esate iš tų keistuolių, kurie apskritai nemyli gyvūnų, bet jo nori kaip  statuso patvirtinimo, ypač kalbant apie veislinius šunis.

Na neimkite  gyvūno, jei jūs toks žmogus! Nei iš veislyno, nei iš nelegalios  tvartinės daugintojų peryklos, nei iš prieglaudos. Jam bus geriau be  jūsų, o jums - be jo. Nes galbūt bus gerai ir gražu viskas, kol nėra jokių  kliūčių ir sunkumų, o paskui - kantrybė greit išseks. Žinot, kuo tai dažnai baigiasi? Pabėgimais, išmetimais, nugrūdimais į kaimą seneliams ant lenciūgo, ligomis, navikais (kiek esam gelbėję nesterilizuotų kačių ir kalių su pieno liaukų auglių arba gimdos uždegimais).

Arba štai mylimas augintinis atsiveda tuntą jauniklių. Tikrai visi jie laukiami? Mes dažniau susiduriame su atvejais, kai iškaišiojami giminėms ar kaimynams iš bėdos - nes „kitaip seneliai užkas". Per nenoriu paimti gyvūnai anaiptol ne visi gyvena ilgai ir laimingai savo namuose, dalis jų tampa beglobiais ir atsiveda naujų beglobių kartą...

O kiek šunų randama pastaruoju metu  pasiklydusių, kad ir su antkakliais, bet neieškomų, be jokių kontaktų,  nekalbant apie čipavimą! Tai ar tikrai reikia gyvūno, jei jam pabėgus  numojama ranka ir nepasikrutinama, kad surastum?

Todėl dar kartą  pasikartosim - gyvūną turi imti tik tas, kas ne vien myli juos, bet ir  apskritai gyvenime yra pareigingas ir mąstantis žmogus, planuojantis  ateitį. Nes mes už juos juk atsakingi. Jie - visada silpnoji pusė. Ir  atiduoda šeimininkams visą savo šilumą nesverdami, neskirstydami. Labai  liūdna, kai už draugystę jiems atitenka tik beglobio dalia...
Papildymas
Dar alergijas pridėkit. Kiek mylimų (?) gyvūnų tampa nebereikalingi, kai patiems ar vaikams alergijas diagnozuoja (arba "diagnozuoja").... Sakytum dar dar koks tikrai kazuistinis atvejis ir kūdikis, bet "klasikiniais" atvejais kažkaip žmonės "pamiršta" pasidomėti, kad yra atitinkamos priemonės mažinančios reakcijas, specifinė imunutorapija ir t.t. Bet gi ne, apie tai niekas "negirdėjo", nors pas alergologus lyg ir lankosi, kad tiksliai savo diagnozes žino. O kam, kai gali turėt oficialią priežastį atsikratyt ir dar supratimo sulaukt?. P.S. esu alergiška. Mano gyvūnas dėl to nekaltas.
0 AtsakytiDaugiau


Moderatoriai


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS