lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Teisininkų darbo grupė

 
 
Aprašymas

Teisininkų darbo grupė

Tema: "SOS gyvūnų" darbo grupės
Aprašymas: Darbo grupė, skirta savanoriams, gerinantiems gyvūnų gerovės situaciją Lietuvoje teisiniu lygmeniu.
Sukurta: 2010-07-04 01:28:44
Nariai: 5
Grupės tipas: Tai - privati grupė. Vartotojo narystę turi patvirtinti administratorius.
Ši grupė yra matoma visiems.
Dienoraščiai
Tinklaraštyje nėra pranešimų
Diskusijos
Jūs neturite leidimo peržiūrėti, arba ši funkcija yra išjungta.
Žymės
Žymės nerastos

Valdymas
Moderatoriai
Nėra moderatorių

Veiklos srautas
Orinta Valiūnienė -> Teisininkų darbo grupė
2011-03-06 20:14
Kilpų gyvūnams žudyti "konstruotojas". Būkime budrūs.
Į mus kreipėsi p. Daiva, gyvenanti Rokantiškių sodų 3 - iojoje gatvėje. Daivos šeima myli gyvūnus ir turi du augintinius. Vienas jų - katinėlis Micius - prieš savaitę, pusvalandį palakstęs lauke, grįžo su letenoje įstrigusia viela.Šeima čiupo fotoaparatą ir nuskubo ieškoti kaltininko. Šalia esančioje 4 - ojoje g., prie vieno kaimyno namo, buvo aptikta daugybė kilpų žvėreliams gaudyti.Daiva pasakojo, kad vasario 28 d. parėjo namo Micius su viela ant letenos, letena sutinusi, žodžiu, nusilankstė vargšiukas vielą ir pabėgo. Šeima viską nufotografavo ir ryte nuvažiavo į policiją. Parašė pareiškimą. Moteris klausė, ar yra kokių nors dar realesnių priemonių tokiam piktadariui sutramdyti? Įtariamas kaimynas (atvykus pareigūnams vyras prisipažino, kad vielos jau nuo vasaros pastatytos), anot Daivos, vasarą dar laiko didelį kiekį bičių katorgos sąlygomis, realiai bitės kankinasi.. Rašė Daiva į visokias įstaigas laiškus, bet atvažiavo inspektoriai lapkričio mėnesį kai jau bitės buvo suneštos žiemoti į to pačio kaimyno namą...(tai Daivos šeimynos įtarimai).
Dar po kelių dienų moteris paskelbė informaciją Face book'e, po ko sulaukė kitų gyvūnų gelbėjimo organizacijų patarimų ir siūlymų, kreipimųsi į Ekologinę policija. Ši po kelių dienų atvyko, nufotografavo kilpas. Pradėtas tyrimas.

Informuosime toliau, kaip vyks tyrimas ir kokie bus jo rezultatai.

O visus gyvūnų mylėtojus ir augintojus įspėjame: būkite atidūs ir budrūs! Apie galimus spąstus gyvūnams praneškite policijai bei gyvūnų globos organizacijoms.

Taip pat primename, jog gyvūną būtina kastruoti/sterilizuoti, siekiant jį "pririšti" prie teritorijos, t.y. taip išvengsite jo klajonių, poros paieškų, kurios gali baigtis tragiškai. Jeigu Jūsų gyvūnėlis išeina į gyvenamojo namo teritoriją, kiemą, neužmirškite jam uždėti antkakliuko su Jūsų tel. nr., taip pat efektyvus ir "čipavimas".


Apie šį įvykį taip pat skaitykite: http://www.delfi.lt/news/daily/crime/...d=42729027
Neringa
Valio!!!!!! Šaunuoliai p.Daivos šeima. Gal bus precedentas lietuviškoje teisėsaugoje, tai bus kaip tokius ... pyyypt pyyypt ... (negaliu keiktis viešoje erdvėje  :( ) pakart už įvairių jų kūno vietų. O kitiems, su tuo susidūrusiems (nes netikiu, kad tokie pyypt ... išnyks visai), bus aiškiau ir greičiau kovot.
0 AtsakytiDaugiau
*
 
*
Ina -> Teisininkų darbo grupė
2010-08-14 21:54
Gyvūnų gerovės politika, susitikimai
Sveiki,

deja mažai spėju surašyti informacijos apie gyvūnų gerovės politikos gerinimo veiksmus, bet įvykių iš tiesų yra nemažai.
1. Kitą savaitę rugpjūčio 19 11 val. Seimo Konstitucijos salėje  (I rūmai) įvyks susitikimas su Dr. Marlene Wartenberg, tarptautinės gyvūnų gerovės organizacijos Briuselyje  "4 Pfoten" Europos viešosios politikos biuro vadove. Kas norėtų sudalyvauti praneškite el. paštu lina.skeberdyte@lrs.lt arba telefonu 8 5 239 6337.

2. Jau yra patalpintas pastaboms Gyvūnų gerovės įstatymo projektas, kurio rengime aš aktyviai dalyvavau, bet ne viskas galutiniame variante tenkina. Pasižiūrėkite, praneškite savo nuomonę, galėsime aptarti komentaruose, nes planuojama teikti pastabas šiam įstatymui ir toliau kovoti kad mūsų gatvėse nebeliktų benamių gyvūnų:

http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska...13&p_fix=y

Tai tiek kol kas trumpai. Ina
Ina
Dėl įstatymo projekto padariau forumą, kuriame bus galima toliau bendrauti. it, pateikėt gerus pastebėjimus. Iš tikrųjų, norima ir iš gyvūnų globos organizacijų dovanoti tik registruotus gyvūnus, nes tai padėtų nustatyti gyvūnų savininką ir taip sumažės galimybės tiesiog mesti gyvūną lauk ir likti nežinomam. Pačiom organizacijoms irgi būtų naudinga žinoti kurie gyvūnai buvo jų. Bet svarbu įstatyme užtikrinti, kad organizacijos neturi mokėti už registravimą ir nemokėtų registracijos mokesčio. Tokį pasiūlymą surašysiu, nes jei teks mokėti tai bus jau per daug, organizacijos nesugebės tai daryti savo lėšomis.

Pavojingo šuns sąvoka įstatymo projekte yra, ten įeina kovoms išvestų veislių šunys bei šiaip agresyvus šunys. Tam tikrų veislių šunys turi būti numatyti, nes jie būtent kovoms išvesti ir jų laikymas turi būti draudžiamas. Kaip tik kinologai ir pasiūlė neskirti šunis vien pagal veisles (išskyrus kovinius), o numatyti šuns charakterį
0 AtsakytiDaugiau
grazina
Jaudina dar vienas dalykas ( apie tai jau kalbejau susitikimuose, Savivaldybes tarybos atstove Podolskaite pritare) : surinkau nelaimelius, sterilizavau, isgydziau, operacijas apmokejau po suzalojimu, dabar reikes moketi kas menesi, kai lesos nueina nezinia kur ir tikrai ne gyvunu gerovei kelti. Jei dar ir uz cipus po 100 litu, tai amen. AR JUMS NEATRODO, KAD NOREDAMI ISVENGTI CIPAVIMO, NIEKAS NEIMS IS GATVES BENAMIUKO, O DAR BAISIAU, KAI ISMES, KAD NEREIKETU MOKETI UZ CIPA IR KAS MENESI. Tokie istatymai labai nuskriaudzia gyvunu myletojus, siaip gailestingus zmones. Ar neduos mums lazda antru galu?  hmm  
0 AtsakytiDaugiau
Ina
Del lėšų jau yra parengtas pakeitimas viename įstatyme, kuriame numatyta, kad surinktos savivaldybių lėšos neis į bendrą biudžeto, o gali būti naudojami tikslams, dėl kurių jie renkami. Beje, kažkodėl savivaldybės pačios nesugebėjo tokių įstatymu pasirūpinti, jį parengė Seimo narys Petras Auštrevičius, o svaivaldybėms viskas ir taip yra gerai. Kas liečia privaloma čipavimą dovanojant gyvūną - nežinau, kas iš darbo grupės įstatymui rengti įtraukė šią normą, bet matyt reikės prašyti ją išbraukti, nes gali labai brangiai atsieiti. Gražina, Jus taip pat galite pateikti tokią pastabą įstatymui - ten virš teksto yra tokia raudona nuoroda.
0 AtsakytiDaugiauSprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS