lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 741916
Šiandien: + 11052
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Agreyvūs šunys

Puslapiai: 1
RSS
Agreyvūs šunys, Kartais agresyvūs šunys būna ne tik beglobiai. Girdėjau, kad jie tokie tampa, kai susiburia į gaują ir bastosi be globos, kaip vilkai, juk iš esmės šuo yra ne kas kita, kaip prijaukintas vilkas.

Dažnai tenka tranzuoti. Šale pamėgtos tranzuotojų vietos yra sodyba (prie Garliavos, šale kelio Kaunas – Alytus), prie kurios bastosi 3 šunys. Dažnai aploja, kai sustoja mašina ir pradedu eiti link jos kimba į kojas, lenda mašinai po ratais, kai mašina pajuda. Šiandien va kaip tik vienas grybžtelėjo dantimis. Visa laimė, kad šunys ne koviniai. Spėju kad jie nėra beglobiai, įtariu, kad iš minėtos sodybos. Šiaip nesu nusistatęs prieš šunis, netgi juos mėgstu. Šuo yra vienas mano mėgstamiausių gyvūnų, kita vertus nėra malonu, kai šuo, kad ir nedidelis bando įkasti, nu būtų mano tie šunys, tai pririščiau prie būdos, ar apynasrį bent jau už dėčiau… Nežinau… Kaip manot ką tokiu atveju reiktų daryti?
Edvinas Žiūkas

Gal nueiti į tą sodybą pašnekėt apie situaciją su šeimininkais? nuolat gyventi prie būdos šuniui gyvenimas labai liūdnas, bet apynasris būtų jau gerai.

O jei vieną dieną pervažiuos tą šunį mašina, arba kam nors atsibos jų lojimas ir nudobs, šuns gyvenimas taps linksmesnis?
Juk taip nuolat nutinka. Va pavyzdžiui: eidamas link tranzavimo vietos Prienuose (na aš iš Birštono) melioracijos griovyje mačiau negyvą šunį su iššieptais dantimis. Greičiausiai užpuolė kokį praeivį, o šis ėmė ir pribaigė nelaimėlį. Arba kelyje dažnai matau suvažinėtų šunų, kačių. Kitų gyvūnų.
Taip nutinka, todėl. Kad šeimininkai netinkamai rūpinasi savo augintiniais, na jie mano: "pašėriau ir mano pareigos tuom baigėsi". O ką jų augintiniai veikia visą dieną - neaišku: loja, ar dar blogiau - puldinėja praeivius. Šunys, kaip ir kiti gyvūnai linkę daugintis, ir tame nėra nieko blogo - savaime, bet - kaip manai iš kur atrsiranda tie beglobiai šunys? Jų vis daugėja, vien dėl to kad šeimininkai paprasčiausiai tinkamai neprižiūri savo augintinių. Vien apynasris šių bėdų neišspręs.
Na aš bent jau taip manau: jei negali savo augintiniui skirti daugiau laiko ir stebėti, ką veikia, tai bent jau pasirūpink, kad jis nesibastytų kur papuola.
Na tpavyzdžiui sodybose, kaimuose pas tvarkingus šeimininkus šuo nuolatos pririštas prie būdos ar tvoros. Jei nenori "smaugti" šunį - į aptvarą jį. Miestuose šunys ir katės gyvena butuose su savo šeimininkais ir į lauką išvedami tik pavedžiot. Bet jie nesibasto, kaip beglobiai.
Na bet kokiu atvėju, Monika - ačiū už patarimą. Gera mintis, nueiti pas šeimininkus ir aptarti situaciją.
Yra posakis: "Vienas lauke - ne karys". Na aš žinoma galiu nueiti pasikalbėti, bet reiktų ko kokio nors autoritetą turinčio asmens ar institucijos pagalbos. Nežinau kur kreiptis.
Edvinas Žiūkas

kažkas tą rajoną prižiūri, seniūnas ar apylinkės įgaliotinis, gal sudrausmintų žmones, pagrasintų baudomis. nors tokie gali ir išsiginti, kad ne mano... parašius laišką įstaigai, per 20 darbo dienų turi atsakyti. pabandykit pirma gal taip, susižinoję, kieno tai teritorija.

O šiaip, pagal įstatymus šuo jeigu yra agresyvus nuosavoje sodyboje turi būti pririštas, ar aptvare?
Nu - jei įkanda preiviui ir šis pasiskundžia įgaliotiniui, tai įgaliotinis turi teisę grasinti baudomis šeiminkams, jei jie nežada imtis priemonių, kad ateityje tokių incidentų su jų augintiniu (-ais) nebūtų?
Klausiu, nes menkai teišmanau įstatymus.
Šiaip sodyba yra ne mieste, ji yra nuošali, šale jos tik kelias.
Redaguota: Edas - 2012 03 24 20:06:07
Edvinas Žiūkas

Edai, ne vienus metus as su beglobiais dirbau, taip kad gerai zinomi man visi Tavo apmastymai:) bet va seimininkam turbut ne, gal nesirupina, o gal net nezino, kad tokia problema ju sunys kelia. sakyciau labai gerai pradziai nueiti ir kuo draugiskiau pasikalbeti, isdestyti viska ka cia susakei. jei nesileis i kalbas - tada jau  ir apie institucijas pradet kalba, pagasdint baudom ir tt.:) labai saunu, kad nelieki abejingas:)

Padariau, kaip ir patarėte: pirma nuėjau iki savininko sodybos. Jo paties neradau, bet pasikalbėjęs su kaimynu sužinojau, kad sodybos savininkas buvo žadėjęs išvykti tą dieną ir kad kaimynas esą yra kalbėjęs su šunų šeimininku apie tai ne kartą, tačiau bendros kalbos šiuo klausimu nesurado, tat ir man sakė kad su šunų šeimininku nesusitarsiu. Tai aš nieko nelaukdamas nuėjau į Garliavos Savivaldybę, Apylinkių Seniūno neradau, tai viską išdėščiau jo Pavaduotojui, šis žadėjo perspėti sodybos šeimininką. Ir ką jūs manot: gryžęs į tranzavietę šunų jau neradau. Po dviejų dienų (šiandien - '12.04.26) vėl teko tranzuoti, šunų - nei kvapo :))
Ačiū jums už patarimus dydelis ir lenkiu žemai galvą ;)
Redaguota: Edas - 2012 04 26 20:44:32
Edvinas Žiūkas

Beja, Monika: gražiai atrodai šioje nuotraukoje(x)
Edvinas Žiūkas

:D ačiū:)  pakalbėt man tai nesunku, o Jūs, va realiai šį tą nuveikėt:) kaži tik, kur tie šuneliai dabar :>

Iš tiesų tai - nežinau, greičiausiai: uždaryti aptvare, arba pririšti.
Šiaip jau Garliavos Savivaldybė sakė yra pasirašiusi kontraktą su šungaudžiais (kurie lokalizuojasi Alytuje - na aš pasidomėjau), bet čia ko gero ne tas atvejis. Ko gero užteko perspėjimo šeimininkui.
Aš net neabejoju, kad šuneliams viskas tvarkoj :)
Edvinas Žiūkas

optismistas pasakyciau, jus Edvinai. jei seimininkas nesutariamas, o sunys dingsta, tai tik viena mintis teateina...
Puslapiai: 1
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS