lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 2598352
Šiandien: + 7431
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Šuo paniškai bijo perkūnijos, fejerverkų

Puslapiai: 1
RSS
Šuo paniškai bijo perkūnijos, fejerverkų
 
Du iš mūsų šunų kenčia nuo paniškos perkūnijos, fejerverkų, šūvių garso baimės: žiemą fejerverkai, o vasarą perkūnija ir medžioklių aidai.. Šunys tampa visiškai nevaldomi – baimė protą užtemdo, rodos, nė negirdi, kai bandai ramiu balsu šnekinti, raminti. Išties komplikuota darosi eiti pasivaikščioti: jei bent apniukęs dangus, neįmanoma išvesti iš namų, kiemo pasivaikščioti, o kieme jie "reikalų netvarko". Vienintelė vieta, kurioje nors šiek tiek ramiau pradeda kvėpuoti ir lyg mažiau drebėti (kvėpavimas net greitesnis būna nei gerai pasilaksčius, o dreba taip, kad baisu žiūrėt) vonioje - tamsioje, nedidelėje patalpoje be langų.. Deja, vienas šuo gyvena lauke ir ne visuomet pavyksta būti namie, kai užeina audra, kad galėtume "paslėpti" jį nuo siaubo vonioje.. Kol ne namie, ne prie žmogaus, kaukia, cypia lyg gyvam oda būtų diriama.. Tikrai neramu, kai esi silpnesnis už tą baimę..

Būtų šaunu, jei atsirastų žmonių, susiduriančių su panašiomis problemomis ir galinčių ką nors patarti. Bandėm duoti žmogiškus raminamuosius, veterinaras patarė stiprinti vitaminais.. Bet rezultatas nulinis. O vasara prieš akis dar ilga..
 
sveiki :)
maniskiam kazkas panasaus yra, bet ne taip stipriai. Jiss daug labiau bijo ciaudejimo, tai jam siaubas tikras bega sleptis kur toliau. bandziau tyliai ciaudet glostant ji. pradzioj buvo ta pati reakcija, bet po kurio laiko kazkiek ramesnis tapo. dabar garsiai nusiciaudau ir glostau ar tiesiog pasakau, kad viskas ok, pakalbinu ji ir kartias net nebega niekur, tiesiog issigandes sedi ir tiek :(. kai griaudija jis daznai slepiasi, arba kai pamato perkunija, tai net negirdi manes. surandu ji, tempiu iki kur matosi perkunijos ir jega laikau, glaostau, snekinu, zodziu raminu kaip moku. gal ir drastiska priemone, bet ji kazkiek veikia :). dazniausiai nebebega nuo griaustinio ir perkunijos, nebent labai jau stiprus garsas ir arti :).
taigi gal ir jusiskis isaugs is tos baimes :)
sekmes Jum ir kantrybes ;)
 
Ši tema tikrai yra aktuali. Aš turiu du šunis, vieną: radau miške, tai Pepė, kuri be galo jautri, jei tik nors kartelį išgirsta griaudint parkūniją, tai jau visa purta puse nakties. Liežuvėlis iškritęs, sunkiai alsuoja, iš tiesų graudu žiūrėti. Kalbėjau su veterinaru, jis paaiškino, kad pažeista šunytės psichika ir kažkokio gydymo neskyrė, patarė esant tokiam stresui sugirdyti raminamuosius. Tikrai įsitikinau, kad ši šunytė buvo mušama senųjų šeimininkų, nes tik pakėlus balsą, ji visa susigūžia ir pargriuva ant nugarėlės. Kitas mano šunelis, vardu Nikutis, kurį užsiauginau nuo mažo pipiro, išgirdęs griaudint pradeda loti ir šiaip į visus jam netinkančius garsus paleidžia savo balselį, bet nėra tokios baimės  kaip pas šunytę.
 
Na taip, problema tikrai aktuali daugelui manau. Mano mamos pataline sunyte su amzium (dabar jau apie 13m.) baigia visai isprotet. Anksciau drebedavo, lekuodavo nuo griaustinio, o dabar uztenka ir paprasto lietaus kapsenimo i palange...uzeina tokia baime, kad nepadeda nei uzdarymas i vonia su atsuktu ciaupu, kad garsa slopintu. Duoda ir raminamuju sunisku, bet rezultatas nulinis. O maniskei dabar 5m. ir ziuriu, kad kaip anksciau nieko nebijojo, taip dabar isgirdus griaustini vis labiau pradeda stresuot. Cia gal tikrai su amzium tokios baimes prasideda? Nes siaip nei viena is ju gyvenime nera mustos, skriaustos ar kazkaip gasdintos, nes visa savo gyvenimeli miega pataliukuos ir gauna milijona buciniu per diena.
 
Sveiki,
nezinau, ar pades mano patarimas :) - as nuo mazens vedziojau saviske netoli saudyklos, keleta kartu pacios papuolem i lietu, buvo ir griaustinio ir lietaus stipraus, bet gal del to ji gan ramiai, be panikos reaguoja i griaustini, fejerverkus... Aisku irgi pradzioj paramindavau - nebijok, paglostau, jei jau matau, kad gąsdinasi. Tas pats su riedlentininkais - ju bijo - tai gan daznai praeinu pro riedlentininkus, ja ramindama - nebijok - kaip ir ramiau....
 
Gyvūnų klausą ir kiti pojūčiai yra daugybę kartų jautresnį nei žmogaus ir į tokį garsą visi reaguoja baimingai. Todėl prieš kiekvienus naujametinius pašaudymus specialistai primygtinai pataria nevesti gyvūnų su savimi kieman, uždaryti kuo tylesnėje vietoje (vonia ar pan.). Beje, mano katinui šakutės nukritimas tolygus tornadui- skuodžia pasišiaušęs. Ir tai normali reakcija į klaikų triukšmą.
Puslapiai: 1
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS