lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 1608321
Šiandien: + 16239
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

grybai, grybeliai

Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
RSS
grybai, grybeliai

Susirgo katinelis grybeliu. Kas zinot, kaip gydyti, kaip apsaugoti save ir kitus katinukus? Ar ilgai reikes kovoti su tuo grybu? Girdejau, kad vakcinuoti neapsimoka, vistiek imuniteto neigyja. Ar tikrai? Kas buvote kas susidure su sita liga? Kates auginu 15 metu, susiduriau pirma karta. Ar dabar visas kates tikrinti? Kur gydo pigiausiai? Gal kas zinot? Nes internete daug sneku, bet mazai naudos.

Gražina, parašykite man į odetamot(eta)gmail.com  

Pasiūsiu informacijos, nes čia per daug rašyti. Šiaip tai Liudmila turi realios patirties, tik ji dabar išvykus.

Atsiprašau: pasiųsiu :)

p. Grazina, mes prieglaudeleje siuo metu gydome nemazai serganciu grybeliu katinuku. Galetume pasidalinti savo patirtimi apie tokiu ligoniuku gydyma ir slaugyma, gal nurodytumete el.adresa, nes man trumpai parasyti ko gero neiseis... Mano el adr. irena.grusauskaite@vuoi.lt

Norėčiau Jūsų paklausti: iš kur katinas gali pasigauti grybelį; ar tik nuo kito katino, ar yra ir kitokių ligos plitimo būdų?

Ilo. Kol., grybelis plinta sporomis, tad užsikrėsti galima per tiesioginį kontaktą arba per drabužius ir kt. daiktus, su kuriais užsikrėtęs gyvūnas/žmogus turėjo sąlytį.

Tai va, mus tas grybelis irgi siaubingai kankina. Buvau anksčiau rašiusi apie priglaustą keturių katyčių šeimynėlę (dvi margutės ir dvi pilkos). Visas labai greitai išdovanojom, viena liko pas mus (pilkutė). Deja, turim "džiaugsmą" - grybą (mikrosporiją).

Dvi katytes pasiėmė viena šeima (pilką ir margą), deja, vienos iš jų jau nebėra (pilkutės) :( Kita laikosi, kaip ir visai neblogai, didelė tikimybė, kad pasveiks. Viena katytė (margutė), kurią pasiėmė tokia moteris, visai sveika. Mūsų mažoji serga. Gydomės jau gerą mėnesį, bet progreso nėra, visa laimė, kad nors neblogėja.. Šiaip būtų labai šaunu gauti dar kokios nors info, kaip prieglaudėlės gyventojus gydote ir kaip sekasi sveikt. Mes kolkas gydomės tik išoriškai, tepam/prausiam visą kailiuką. Bet jei ir toliau negerės, teks gerti tabletes, o jos labai kenkia kepenims, o katytė dar tokia mažutė..

Beje, kaip užsikrėtėm? Buvom apžiūroje pas veterinarą, laukėme eilėje, priėjo tokia mergaitė, kuri buvo siaubingai išberta (jau man iš karto toks įtarimas ir bloga nuojauta), na ir paglostė mūsų dvi pilkutes katytes (viena iš jų, kaip ir minėjau, jau vaivorykštės šalyje).. Dabar kaltinu save, kodėl nesudraudžiau ir leidau, bet iš kitos pusės žiūrint, šalia stovėjo jos mama ir nepasakė nei žodžio, išskyrus "ach, kokie gražūs kačiukai" ir pan. Kalbėjau paskui su veterinare, tai sakė, kad toji šeimynėlė tyrė savo katiną, nes dukra iš kažkur grybeliu užsikrėtė, tai įtarė savąjį augintinį. Neįsivaizduoju, kaip suaugęs žmogus gali būti toks neatsakingas..

P.S. Mano paštas: sarune_kav@yahoo.com. Labai lauksiu bet kokios info ar patarimų..
Redaguota: Šarūnė Ivoškienė - 2009 12 12 00:17:44

ŠARŪNE, ačiū, kad pasidalinote patirtimi. Maniškis sveikas. Bet aš kontaktuoju su kiemo katinėliais, tai ir pamaniau, kad reikėtų pasiklausinėti apie šią ligą. O Jums patarti kaip kovoti su liga gal galėtų Irena, parašykit jai el.laišką.

Laba diena, norejau Jusu paklaust ka daryt tokiu atveju. Musu uosviai buvo isgelbeje mazute bename katyte, kuria kokias 2 savaites palaike ir padovanojo ideje skelbima. Katyte turejo sasiuku, bet mes galvojom, kad ji lauko katinu apdraskyta. Dabar tiek man, tiek vyrui, tiek vyro sesei atsirado pleiskanojanciu demiu ant kuno. Vyro sese issityre ir nustate, kad tai grybelis ir pasigavom nuo tos katytes, nes visi turejom kontakta ir pas visus demes atsirado tuo paciu metu. Beda ta, kad mes issigydisim, bet tiek uosviai, tiek mes patys turim katinus. Ir musu katei ant ausytes atsirado puses 1 cento monetos dydzio raudona papleiskanojus demele, nors su laukinuke jokio kontakto neturejo. Ji tos demeles nesikaso (mum visiem irgi neniezti). As labai bijau del katytes. Ka mum daryt? Gal galetumet padet. mano el pastas tuntyte@inbox.lt Ar galima ta ausyte patept tepalu skirtu zmonems nuo grybelio?

Manau kad katytę reikėtų parodyti vet, gydytojui.
Žmonių tepalas ne ką čia padės. katinėliams reikėtų padaryti tyrimus.
Manau, kad reikėtų pasiteirauti ir padpovanotos katytės šeimininkų, kokia jos sveikatėlė.
Neaišku kas ją paėmė, ir ar atsakingai bus žiūrima į ligotą katytę. Juk
žmonės gali ir negydyti, tuomet ji vėl atsidurs benamės statuse. Aš taip pat
labai daug išgelbėju gyvūnų, tačiau visuomet turiu naujų šeimininkų telefonus. Sėkmės Jums.

pasidalinau savo patirti ir turimomis ziniomis su sveciais elektroniniu pastu. Jei noretumete daugiau info, gal atvyktumete i prieglaudele, pamatyti ir pakalbeti su vadovais Ilona ar Andriumi, kurie turi issamios informacijos ir patirties, taip pat galetume pabendrauti su dr. Grazina nuvykus i Jakovo klinika. rasykite, kaip sekasi? dalinkimes patirtimi, nuomonemis
Redaguota: Irena Pifo - 2009 12 22 17:35:25

Keista, kad niekas neparaso cia kaip reikia gydyti grybeli. O gydymas nera itin sudetingas, tik uzima daug laiko, nes greitai liga nesitraukia. Tepti reikia Imuverioliu, parduodamas vet vaistineje, skiedimo dozes su vandeniu reikia derinti su veterinaru. Maudyti kas tris dienas, paskui jau galima tepti isplikusias vietas. Geriausiai izoliuoti augintini, nes jeigu vaikscios namie, tai tikimybe uzsikresti zmonems 99proc. Butinas geras maitinimas ir vitaminai, skiepas nepadeda (pasidare blogiau), nes jis tinka tik nesergantiems. Mes gydeme tris katinelius, taip, kad info patikrinta.

Svecias, mes prieglaudeles karantinuojamus del grybelio katinukus gydome labai panasiai kaip Jus aprasete - kompleksiskai: isorinis gydymas (Imuverol purskimas, skiedzimas 1:50, tepaliukai), imuniteta stprinantis gydymas (vitaminai, visavertis maistas, siluma) ir - vakcina. Zinome, kad ne visi veterinarai naudoja vakcinas, nes grybelis imuniteto nusilpimo liga, todel del gydymo vakcina yra priestaringu nuomoniu. Mes vakcinavome jau keleta katinuku dabar ir anksciau (buvo ir suniuku), jie jauciasi gerai. Netgi vakcinavusiu savo gyvunus zmoniu teigimu - po vakcinacijos ju gyvunai pasveiko, nieko net daugiau daryti nereikejo... Todel labai prasau parasykite - ka pastebejote po savo katinuku vakcinavimo, kas jiems pasidare blogiau? Taip, vakcinuoti reikia neturincius gretutiniu ligu (ar bent pasibaigus ju gydymui skirtu medikamentu veikimui)gyvunus, nes reakcija i vakcina buna geresne ir igyjamas stipresnis imunitetas. Gydymo tikslu vakcinuojama du kartus.
Gyvuna pirmiausiai reikia izoliuoti (narvelis, vonios kambarys ar kita patalpa lengvai plaunamomis grindimis), daznai keisti guoliukus, maisto indukus. Naudoti vienkartines pirstines priziurint gyvuna ir butinai dezinfektantus, veikiancius grybeli, vedinti patalpa.
Lauksime patikslintos informacijos is Svecio.
aciu
Redaguota: Irena Pifo - 2009 12 23 16:39:56

Mums labai idomu ir aktualu kuo daugiau tureti informacijos apie vakcinas nuo grybelio :-{ .
Jei vakcinavote savo katinukus sia vakcina, prasom pasidalinti mintimis, patirtimi, ziniomis &)  :$ .
dekui [}

Grybelia nemegsta rugsciuos terpes, as dabar vaika tepiu su salicilo rugstimi, tikrai kuno oda tikrai atrodo neblogai, kaip ir neliko beveik demiu. Namuose ka galiu plaunu su actu arbasu chloraminu. Dar vetas sake reikia kvarcuoti patalpas.

keiskit vaiko patalyne kiekviena diena nauja, o sena isskalbkite ir pries tiesdami butinai karstu lygintuvu islyginkite, tas pats ir su visais rubais, butinai islyginkite visus drabuzius kasdien, nes kitaip issigydysite ir vel apsikresit is naujo. Avalyne reiktu ismesti lauk, arba jeigu tokios galimybes nera purksti su specialiomis priesgrybelinemis priemonemis is vaistines. Jeigu viska atliksite saziningai tai grybelis greitai praeis per menesi.

Pataline ir drabuzelius priziuriu tvarkingai. Ligios odos demes jau beveik nematyti. bet deme ant pakauscio, niekaip nepraeina. Nors ji nepleiskanuoja, o plaukai beveik neauga ir ten atsirado guziukas viduje. Mes vaika jau viena karta skutome, dabar turbut vel reikes ta padaryti.

Perskaičiau internete tokios informacijos ir iškart prisiminiau jūsų foruma:)"Vakcina nuo mikrosporijos (Microsporum canis) nesudaro pakankamo imuniteto, kad ją būtų verta naudoti. Apskritai grybelinės odos ligos – tai organizmo nusilpimo požymis ir nevertėtų jų gydyti vakcinomis. Mikrosporijos vakcina gali sumažinti sergančio paciento klinikinius simptomus, tačiau paciento imunitetas nesusiformuoja toks, kad organizmas būtų pajėgus sunaikinti mikroskopinį grybą – taigi paprastai liga sugrįžta." Panašią nuomonę esu girdėjus ir iš savo veterinaro, kuriuo labai pasitikiu, dėl to skeptiškai reaguoju į raginimus naudot vakcinas kovojant su grybu. Teko su juo susidurt, pakako imuverolio ir bendro kačiukų organizmo stiprinimo vitaminais.

vakcinavimas tikrai padeda, pas mus po 2-3 vakcinu iskart pasveiksta.

Citata
Svečias parašė:
vakcinavimas tikrai padeda, pas mus po 2-3 vakcinu iskart pasveiksta.
Svečias, bet juk vakciną reik kartot kas porą savaičių. jei daromos trys vakcinos (kaina jau siekia kokių 60 lt, neklystu?) tai užtrunka 1 mėn. Aš savo augintinius imuveroliu išgydžiau per 3 savaites ir žymiai mažesnėm išlaidom.

Tai zinoma, kad galima ir kitaip isgydyt. Pavyzdiui 1 kaciukas, kuri paemiau is lauko, sirgo grybeliu (pacia pirma petekimo pas mane diena paemem paseli, nes grybas nesviete), po 10 d atejo rezultatai, kad yra grybas, bet nuejus pas veterinare(be jokio gydymo per tas 10d tik geresniu maitinimu, nei greiciausiai tas kaciukas gavo kol buvo lauke) ji pasake, kad net nebesupranta, kurioj vietoj ta gryba radom pries tai... Jis buvo sunaikintas grynai siek tiek sustiprejus imunitetui (aisku, nesakau, kad visus grybus galima taip sunaikinti, galbut yra tokiu atmainu, kurios taip greit nepasiduoda, bet cia sakau is savo patirties)
Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
Skaito temas (7 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS