lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 3562329
Šiandien: + 24274
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Vilniaus istorija

Puslapiai: 1 2 Pirmyn
RSS
Vilniaus istorija

Kai parsivežiau savo Vilniuką namo pagalvojai: jis nemato, bet girdi, taigi neįsižeiskite, bet pakeičiau jo vardą, nes daug šiuo klausimu skaičiau ir yra rekomenduojama, kad gyvūnas - ar tai katė, ar šuo geriau įsimintų savo vardą, būtinai turi būti raidė R, tai aš sugalvojau skambų, truputi juokinga vardą Rička - trumpas ir skambus, kad gerai girdėtu. Mano Ričkutis parvežtaskokias dvi valandas sukosi po įvairius buto kampus, kaip supratau susipažino su aplinka, kad geriau orientuotusi. Mano trys katės tuoj šnypždamos užšoko ant palangės, kalytė, nors šiuo metu ir ieško patonėlio (morčius) kaip nekeista visai nekreipė jokio dėmesio, taigi šiuo atveju problemų lyg ir nėra. Kai pastebėjau, kad Rička priėjęs prie kačių dėžės, įkėlęs koją pradėjo kasti smėlį, supratau  - reikia nešti į kiemelį. O svoris Ričkos aš galvoju gal apie 15 kg, nes sunku buvo iš 2 aukšto nunešti. Lauke visiškai nevaikščioja, tik pastatytas atliko visus reikalus, bet vaikščiot nevaikšto, taip 2 kartus jau nešiau. Iš pradžių vyduriavo du kartus, bet kai daviau vištytės suvalgyti, tai nesenai namie ant parketo ne tik prikrovė jau tvirtesnę krūvą, bet ir pasiusiojo. Bet mane tokie menkniekiai neišgasdino, juk viską galima greitais sutvarkyti, atidaryti langus ir išvėdinti. Tiesa tik parsinešusi įdėjau į vonią ir gerai išmaudžiaui, tai maudant taip jau dūsavo, o paskui tikriausia pavargo, kad net dantukus man parodė, na bet nieko. Tiesa, kai buvau išnešusi į lauką, tai užlašinau ant kaklo ampulę nuo parazitų - gerai, kad jas turėjau. Ričkutis, kas mane nustebino, visai nesukudęs, kai gyvenantis gatvėje, netgi galima  sakyti apkunus. Tik matosi jau visiškai neturi jėgų kojytėsi, nes kai stovi, tai į visas puses linguoja. Vargšiukas, kaip jis gatvėje ir išgyveno. Pasistengsiu nuskaidrinti paskutines jo dieneles.

Aciu Jums labai labai!

Visi labai džiaugiamės, kad Vilnius (dabar Rička:) - geras vardas (s) ) nukeliavo į Jūsų kantrias rankas. Šunelis turėtų apsiprasti naujoje aplinkoje ir pradėti Jus girdėti, suprasti, klausytis. Pas mus ne vienas aklutis yra gyvenęs. Galbūt norėtumėte pasidalinti patarimais su žmonėmis, turinčiais aklus augintinius?
Beje, Rička, matyt, kankina sąnarių skausmai, senatvės negalavimai. Gyvenimą jam tikrai palengvintų šunims skirtas Gliukozaminas. Kad kojos mūsų mylimųjų "geriau judėtų", skiriami ir leidžiami spec. tirpalai.
Na, tegul pirmiausia Jūsų augintinis atsigauna, apsipranta (x)  Ačiū.

Aciu Jums.

O čia tai naujienos!!!...tikrai nesitikėjau, kad šunelis ras globą. Tikrai puiku.
O dėl kojyčių tikrai reiktų pasikonsultuot su veterinaru. Gali būti, kad šuniukas kenčia didelius skausmus ir vaistukai tikrai palengvintų jo gyvenimą. Būtinai pasirodykit veterinarui...juk šuo neparodys, kad jam skauda. O jei jau beveik nepastovi ant kojyčių, tai tikrai prastai :(
Sėkmės Jums kuo didžiausios.

Jus nuostabi, sidelios sirdies Zmogus!!! Sveikit:)

Tikrai nuostabus jus zmogus, kad tokiu daugiau butu tai visi gyvuneliai turetu namus  :X

Naujienos iš Ričkos narmų: kadangi pastebėjau, kad jis snargliuojasii ir čiaudo nutariau vakar vakare duoti tetraciklino,man jį baltarusijos atvežė, žinau, kad reikia duoti kokias 5 dienas. na ir ką gi - naktį, kai nuėjau paiklinosižiūrėti kaip sekasi, tai vos negavau šoko - nežinau, kaip vos vakare judantis šuo, naktį sau ramiai užlipės ant sofos, išsitiesęs ant dėkio ramiai sau knarkia, tai gal tetraciklinas padėjo. iš ryto 6 valandą paėmus ant rankų,o svera tikriausia virš 15 kg nunešiau į lauką, kad atliktų visus reikalus, tai žiūriu uodega į viršų pastatės ir vos aš paskui jį spėju. daviau vištienos, įdėjau maisto papildo-vivavit kalcis ir magnis plius vitaminas d. dabar vakare vėl da4viau tetraciklino.ir svarbiausia man atrodo pirmoj vietoj labai geras maistas,  šiandien dar nupirkau jautienos faršo, rytoj jį apvirsiu. nes jau rezultatai matosi - išmatos jau ne šviesiai geltonos, kas labai nenormalu, o į rudumą. jūs sakote parodykite gydytojui, tai jūs tikriausia ne iš šios planetos, man vien mastui mano dar vienam šuniukui - kalytei, trims naminimas mano katinams, mano papugai ir amadinai,o dar darbe keturios katės kasdien iš ryto išsirikiavusios lauke, aš jas maitinu du kartus kasdien apie 8 val ir 16 val, o dar kieme šešioskatės kas vakarą laukia grįžtant iš darbo kaip laikrodžiai - 18 val jau visos susirinkusios. Na atleiskime man, kad esu tokia niekam tikusi ir nemoku pigiai maitintis savo globujamus gyvūnus, tai lydekos, tai vištienas, tai royal canin sausas. ir taip kas mėnesį 600 litų vien gyvūnų maistui. pavyzdžiui kai gruodžio mėn pradžioje per šalčius vaikščiodama su šunim radau sušalusę, kritusę zile, tai pirmu taikymu į parduotuve prkti sėmkųir į turgų - ten parduoda riebalų rutuliukus pakabinamus zilėms. tai paskaičiuokit - 4 lesyklėlės, kas dien išeina 400 gr, padauginkit iš 30 dienų, išeis 12kilogramų sėmkų ir rutuliukai, tai papildomi 80 litų mėnesiui. aš tik vakar, kai atsinešiau Rička nukabina lesyklėlės. o dar mėnesio pradžioje prkau savo trim katėm lašiukus 3 po 13.7 kiekvienas ir tabletes nuo kirminų. tai išėjo 60 litų, nes tais pigiais lašiukais kur turguje pardavinėja po 2 litus nusivyliua ir jų neperku. o dar amadina skrisdama nabagėlė, netyčia atsitrenkė į papugėno narvelį ir susilaužė sparnelį, aš iškart taksi, nes pati mašinos neturiu ir į karoliniškes, pas veterinarus, tai tie už apžiūra ir už tai, kad suleido vitamino c ampulę paėmė 50 litų, o tokius mažus paukštelius jie į įtvarus nededa, o už taksi taip pat pinigai. taip kad kai man sako parodykite gydytojui, aš žinau kiek vien apžiūra kainuoja ir gydymas. nes prieš pora metų buvau iš jūsū paėmusi kalyte Gulbę- gal kas prisimena, kai pas vieną močiute iš rusio išlaisvino daug šunų, tame tarpe ir tą Gulbę, kurią kažkokie narkomanai buvo perdurę,ir jinai, kai šlapinosi visa laika kraujavo, tai aš perskaičiau laikraštyje tą įstorija, paagailėjau ir paėmisu. na ir ką - gydžiau kalvarijų vet. priešais turgų - aišku iškart echoskopiją padarė, paskui įvairios lašelinės. per svaitė - 600 litų ir vistik nusilpusi nuo ilgalaikio kraujavimo  mirė. taip kad pas mane tik viena alternatyva - arba labai geras maitinimas ir priežiūra- vaistai nuo parazitų arba kitos išeities nematau. o Rička aš paemiaui, kas jis galėtų nors paskutinius metus gauti mano namuose visada šiltą guolį ir tikrai visaverti maitinimą. o gydytojams, jau  atleiskite man, tai ir visiškai apribojusi savo pačios poreikius, pinigų neturiu. manau svarbu suteikti saugius namus ir bendraviną, kurio tokiems senučiukams trūksta. sakysite perskaitę, kad aš nenormali. gal būt

Jus nuostabi, didziule pagarba Jums. O kad daugiau tokiu zmoniu, kurie butu neabejingi beglobiams gyvunams, o ne tik zavetis maziukais ciucikais ir pasiemus grazinti, nes jis namie siusioja...  8)

Citata
buniukas1 parašė:
sakysite perskaitę, kad aš nenormali. gal būt

Buniuke, sveika prisijungusi į nenormaliųjų kompaniją!!! Yra čia tokių ir daugiau  [.|.|.|.]  Ir ačiū Jums nuoširdžiausias! Iš tiesų, ką gali dėl gyvūnų padaryti pats ir dar nutuoki, ką turi daryti, tai kam tampyti po veterinarus ir mokėti nerealius pinigus  :$
Žmogus, priklausantis katei :-)

Labai teisingai viską parašėte, Buniuke. Prisimenu ir Gulbę. Jos sesutė Era ir dabar dar prieglaudoje. Veterinarai reikalingi tik jei reikalinga chirurginė  arba stomatologinė pagalba. Tetraciklinas jūsų šuneliui  nužudė kažkokią tūnojusią  infekciją, nuslopino uždegimą ir jėgos sugrįžo. Antibiotikai, nuskausminamieji, priešuždegiminiai, pvz, nimesilas, yra namų vaistinėlėse. Žmogiškais vaistais visad gydžiau visus gyvūnų negalavimus, nes veterinarų apetitas pinigams nepasotinamas. Tik kartą praradau budrumą, atsidaviau veterinarų  "globai' ir po gausybės tyrimų, lašelinių ir kt., kai šunelis mirė, suvokiau, kad  reikėjo mąstyt pačiai. Gal eiliniai antibiotikai, kurių jam neskyrė . būtų  išsaugoję jo gyvybę.O kiekvienas  vizitas- tai 100 litų, ir dar pasakoma, kad tai"su nuolaida".Tiesiog sielvartas dėl  ilgamečio draugo ligos ir visuotinis veterinarų lankymo bumas tarsi užslopino man mąstymą.

malonu,kad palaikot, o jeigu veterinaras dar skiria tam tikrų injekcijų ar lašelinių kursą tai kiek kainuo *^  0) s taksi į vieną ir į kitą pusę. na o Rička jau vakiinas atsigavo, suprato kokia bus jo dienotvarkė - pakolkas 4 pasivaikščiojimai į dieną lauke po pusvaladį, kur atliekami visi gamtiniai reikaliukai. šiandine apie pusę septynių išnešiau ant rankų - nes laiptinės laiptais tikrai jis nelips. prisipažinsiu, kad nešti man tikrai sunku, sustojam pailsėti 4 katus. po kelių dienų tokio nešiojimo skauda visi raumenys, bet ką padarysi. o geros naujienos, kad per šias dvi dienas visiškai susitvarkė virškinimo sistema, nebeviduriuoja, o lauke tik uodega pakėles jau kone ristele, kapsto koja žemę, uostinėjasi. prie pavadėlio matosi kad nepriratės, tada sustoja kaip asiliukas ir nei iš vietos.todėl nuėmiau pavadėlį. man tiknuostabu kaip mūsų žmonės pripratę inkšti ir dejuoti, kad nebegali laikyti seno, aklo šuns, betgi jokios ypatingos priežiūros ir nereikia, jis juk jau senas, jam užtenka pasivaikščioti lauke, o paskui pavalgės miega beveik iki kito pasivaikščiojimo, taip pat kaip ir visi seni žmonės, o jam kaip sakė jau apie keturiolika metų. [.|.|.|.]

Pagarba jums.Negaliu dievinu tokius zmones,kurie nepraeina po benami gyvuna (x)

Gal neapsimkit 15 benamių kačių maitint, bet normaliai rūpinkitės bent vienu gyvūnu. Mano nuomonė paprasta ir kategoriška - jei neturi pinigų gyvūno gydymui, tai labai pagalvot reikia prieš apsiimant jį globot. Tos benamės katės išgyvens ir be jūsų vištienų ir lydekų, o šunimi, kurį priimat į savo namus, turit pilnavertiškai pasirūpint.
Džiaugiuos jūsų gera širdim ir palaikau, bet reikėtų persvarstyt prioritetus.

Citata
Svečias parašė:
Gal neapsimkit 15 benamių kačių maitint, bet normaliai rūpinkitės bent vienu gyvūnu. Mano nuomonė paprasta ir kategoriška - jei neturi pinigų gyvūno gydymui, tai labai pagalvot reikia prieš apsiimant jį globot. Tos benamės katės išgyvens ir be jūsų vištienų ir lydekų, o šunimi, kurį priimat į savo namus, turit pilnavertiškai pasirūpint.

Ooooo, koks supratingumas...
Kaip aš džiaugiuosi, kad turiu kitokią nuomonę, kad ji ne tokia kategoriška..
Svečias, gal ir sunku jums suprasti, bet ne viskas pinigais matuojama.....Ir gal geriau neaiškinkit, kas ką ir kaip "turi daryti".

O,Ričkai jau keturiolika metų!
Jei šuniukas išgyveno taip ilgai, net neabejoju, kad turėjo gerus namus. Matyt atsitiko kokia nelaimė, kad jis atsidūrė gatvėje, nes netikiu, kad tokį seną gyvenimo draugą galima būtų išmesti....

Ačiū šeimininkei už jūsų gerumą.

Dėl nešiojimo laiptine, noriu pasidalinti patirtimi. Turėjau didelį šunį, kuris savo gyvenimo gale nebevaldė užpakalinių kojų. Panešti jo buvo neįmanoma, tuomet iš senos tašės, (kuprinės dalių) pasiuvau tokį įrenginį (maždaug >-<). Jis dedamas po pilvu, o galai, kurie pereina į rankenas (OxO), eina tarp užpakalinių kojų ir ties priekinėmis. Puikiai laiko šunio svorį, kojos lieka laisvos ir kažkiek padeda lipant, o žmogui ir patogu ir lengva, nes neša, kaip tašę.. Tik reikia tuos diržus paminkštinti , kad neveržtų odos, bet gali būti ir ne diržai, o pvz. stipri medžiaga, su skylėm kojom.... Turbūt, jei supratote patį principą, galma sugalvoti kaip pasidaryti, nesunku, bet tikrai labai padėtų...
Redaguota: Giedrė Di - 2011 04 17 13:05:59

Citata
Svečias parašė:
labai ačiu už jūsų nuomone, dabar dar karta įsitikinau, kad neverta pasisakyti tokiuose forumose, nes visi tik moko, tik moko. savaitę laiko prieglaudoje šuniui net ausys nebuvo išvalytos nuo erkių, ką aš iškart padariau tai ką čia daugiau kalbėiti, todėl atsisveikinu su visais visiems laikams

Buniukas1, nedinkit gi dėl vienos išreikštos ir Jums nepatinkančios nuomonės.
Duok Dieve, kad Jūsų naudojamos priemonės tikrai padėtų Ričkai atsistoti ant kojų. jei jau dabar matot pagėrėjimą, tai gal iš tikro greit viskas susitvarkys. Bet jei matysit, kad šunelis vis tiek negali paeiti, visgi rekomenduočiau pasitarti su gydytojais - negalėčiau ramiai miegoti galvodama, kad šuo kenčia skausmus, o aš nieko nedarau. Taip, kai kuriais atvejais veterinarai tikrai nepasiteisina, bet dažnai jie tikrai gali labai daug pagelbėti.

Jus tikrai tikra saunuole! nuostabus zmogus, kad suteikiate siluma ir rupinates siuo gyvuneliu!! labai labai.. labai jums aciu ir sekmes besirupinan juo toliau!!! ACIU, uz tai,kad esate!!!!

Buniukas1, oi tik nedinkit! Tai, kad tokio garbaus amžiaus šunelis surado tokius nuostabius namus - tikras stebuklas ir mum visiems labai įdomu sekti naujienas, kaip gi jums abiem sekasi:) Tikiu, kad tinkamai pasirūpinsit Rička ir padarysit viską, kad tik jam būtų gerai, juk dabar jis jūsų šeimos narys. Visi čia komentuojantys labai myli gyvūnus, tad ir rūpinasi jų gerove, išsakydami savo nuomonę. Tų nuomonių visad bus labai įvairių, nes dažnai iš šono viskas kitaip atrodo. Nepriimkit jų taip asmeniškai, juk šalia Ričkos būtent Jūs, tad tik jūs ir žinot kas jam dabar geriausia. Laukiam tolimesnių naujienų!
Puslapiai: 1 2 Pirmyn
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS