lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 2629979
Šiandien: + 16601
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Morka

Puslapiai: Atgal 1 2
RSS
Morka, Morka, namai

Šiandien buvo Morkų, arba laimingų šunų, diena. Su Regina, mažosios Morkos ir Ūdros (buvusios SOS gyvūnų trumpalaikės globotinės) aplankėm Morką. Svarbiausia citata iš vizito: "Jei kas pasiūlytų ir milijoną liitų, Morkos neatiduočiau". Žmonės nuostabūs, ir jų požiūrio į gyvūnus linkėčiau kiekvienam. Tai siekiamybė - Morka jiems yra jaučianti ir suprantanti būtybė. Asmenybė. Morka turi savo kambarį ir savo sofą (atkreipiu dėmesį - ne būdą ar kampą, o apartamentus su židiniu). Šiltu metų laiiku dienas leidžia vasaros rezidencijoje, jei nori, žinoma, kur turi erdvų voljerą su būda, išklotą minkštais paklotais (kai šeimininkų nebūna namie), o šiaip gyvena erdviame name arba sodininkauja sklype. Nešioja malkas, tik nežinia, kokiomis kryptimis, padeda darže (todėl daržas dabar aptvertas, nors nelabai patikimai - bulvių lysvėje mums matant saugiai užkasė atvežtą dirbtinį kaulą).  Mane pažino - taip sakė šeimininkai, nes ji ne kiekvieną apdovanoja bučiniais. Viena bėda - labai sustorėjo. Labai.
Redaguota: Adelė - 2011 06 15 14:48:30

kokios saunios naujienos! :)

Ir dar noriu pridurti, kad Morka nė karto, nė vieno kartelio, nebandė pabėgti, nors peršokti per tvorą jai būtų buvė vieni niekai (kai dar nebuvo tokia storulė). Ji tiesiog parvažiavo namo. Tiesa, Dar yra ūkinis pastatas, kuriame Morka turi savo fotelį, jei nori pasislėpti nuo kaitrios saulės. Ten ant stalo, užtiesto užtiesto minkštu patiesalu, miega miega jos draugelis (draugelė?) įkirpta ausyte - turbūt pagl PSP programą sterilizuota ir šeimininkų priglausta katnų giminės atstovė/as.  

Apie laimingą Ūdros ir jaunesnėsės mano krikštašunės Morkos gyvenimą būtų atskira tema.
Redaguota: Adelė - 2011 06 14 23:36:59

Adele, kokios geros naujienos!!!! Super... Tik kažkaip tas jos viršsvoris mane neramina... reiktų pravest paskaitėlę šeimininkams apie jo nenaudą ir vėlesnes pasėkmes :) Pamačisu nutukusį šunelį iškart pagalvoju, kaip man jo gaila.
Bet šiaip, labai labai džiaugiuosi dėl Morkytės :) O jos vardas vis dar Morka?

Vardas Morka, Morkytė. Visokie mažyiniai variantai. Nutukimas ir man nerimą kelia. Ji mažiausiai dvigubai storesnė, kaip buvo. O dar tik dvejų metų. Sakėme su p. Regina, kad sveikatai kenkia, kad vėliau bus didelių problemų. Patys irgi supranta, žadėjo riboti maistą, bet...Ji sauso maisto neėda, košių taip pat, tik mėsą su kaulais. Perka ragu. Sakė, pradeda ryžių įdėti (N.B. - ryžių įdėti į mėsą, ne atvirkščiai). Kefyrą mėgsta (lpatarėm geriau pasukų duoti, bet, atrodo, tai praslydo neišgirsta). Aukse, gal jų adresas kur nors yra pasiekiamas? Surašyčiau instrukcijas raštu, tik dabar jau nežinau, kiek gr maisto jai reikia, kai tokia stora. Na, ir juda ji mažai - tik kiek palaksto kieme.   Gal jai su sveikata kas negerai, nors atrodo žvali ir laiminga. Kai kas nors išims nuotraukas iš telefono (nemoku), atsiųsiu. Morka ten šeimos narys, vaikas, anūkas, o anūkus seneliai pernelyg myli.

Dar žmonės sakė, kad turi žemės kažkur prie Elektrėnų, kurią atiduotų gyvūnų prieglaudai, jei kas apsiimtų įrengti.
Redaguota: Adelė - 2011 06 16 18:50:15

Adele, kad neturiu dabar priėjimo prie SOS programos - kažkas pas mene negerai ir negaliu prisijungti. Bet šiaip tikrai reikia maistą riboti. Nereik pamiršti, kad Morka sterilizuota. Jei nedaug juda, tai tuo labiau viskas į svorį eina. Mano supratimu reiktų maitint 2 kartus per dieną (aš tiktai vieną maitinčiau) po saują maisto. Juk nesunku įsivaizduoti, kokio dydžio jos skrandis. Būna šunys besočiai - Morka turbūt viena iš jų, o šeimininkai nevengia jos palepinti. Kitaip sunku jai bus :( tiesiog šeimininkai turi surast savy valios atsispirt jos gražiom sakutėms - vardan jos pačios.

Mano šuneliai turi taip pat turi antsvorio, kuris mane labai neramina. Pepė, kurią išgelbėjau buvo smulkutė mažutė ir labai greitai  bėgiojanti kalytė.  Tačiau vėliau, nepavykus išsaugoti, turėjo keturis šunelius, kuriuos sėkmingai išdalinau. Bet va "moteriškei" po gimdymo atsirado bėda dėl antsvorio. Manau, kad problema ta,  jog  ji mažai būna lauke. Man atrodo, kad ji valgo tikrai nedaug, tačiau nemėgsta jokių košių ir  šunų maisto. Tokiu būdu, maistą renkasi pati, t. y.  paukštieną, truputį jautienos ir mėgsta riebesnę virtą kiaulieną. Sakysit neteisingai maitinama, bet ką daryti,  kitaip ji nieko nevalgo. Nevalgė net keletą dienų, tuomet vežiau pas vet,gydytojus konsultacijai. Na gydytojas patarė mažiau maitinti, nes sako, neatrodo, kad kalytė nevalgytų.
Manytina, kad Pepė su anksteniaisiais šeimininkais gyveno kaime, todėl  ji buvo maitinama kaimiškais lašinukais, kuriuos žinoma gaudavo retai. Kol atradau ką ji valgydavo buvo tikrai bėda.

Po sterilizacijos šunims atkrenta daug problemų. Mažiau kvapų juos domina, nebėr potraukio ieškot "antros pusės", todėl jie mažiau juda. Viršsvoris auga, nors atrodo šuo nepradėjo daugiau valgyt. Todėl reikia arba mažiau šert, nes šuo neišnaudoja energijos, arba priverst jį daugiau judėt.
Puslapiai: Atgal 1 2
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS