lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 2623506
Šiandien: + 10128
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Prašau patarimo

Puslapiai: 1
Atsakyti
RSS
Prašau patarimo
 
Sveiki,
kreipiuosi į auginusius laukinukes ar puslaukines kates. Gal galėtumėte patarti, kaip, kuo mažiau stresuojant katę, pripratinti ją leistis paimamą ant rankų? Mano globojama eks-benamė nėra visiška bailiukė laukinukė, kuri sprunka nuo žmogaus į toliausią kampą. Ji jau ateina pašaukta, leidžiasi glostoma, murkia ir mina, neprieštarauja, jei kasau paausius, pakaklę ar nugarą (pilvo neduoda, šonus - irgi nelabai nori). Šiaip mes su ja puikiai bendraujam, bet paimama ant rankų nesileidžia niekaip. Jei bandau kelti, kimba nagais į viską, kas aplinkui arčiausiai būna, spardosi, draskosi ir pan. Ir taip jau kuris laikas. Logika man sakė, kad gyvūną reikia pratinti pamažėle, taigi iš pradžių bandžiau ją tik apimti rankomis (nepyko), po poros savaičių - vos vos pakelti nuo žemės kūno priekį (nepatinko, iš karto išsprūdo iš rankų ir vis dar kaskart išsprūsta). Kažkada įkėliau į visai šalia padėtą jos lovytę, tai apšnypštė, apdraskė kaip reikalas ir nubėgusi pasislėpė. Katė sveika, o suimti ją ir kelti visada bandau labai švelniai, tad tikrai neturėtų skaudėti, turbūt tiesiog jaučiasi nesaugi, kai tvirtas pagrindas iš po kojų išslysta, bet nesugalvoju, kaip čia ją įtikinus, kad nieko blogo nepadarysiu. Maniau, kad labai iš lėto didinant kėlimo atstumą, katė apsipras ir nebebijos, bet klydau. Galbūt turėdami tiek patirties su beglobiais gyvūnais, kurie tikrai ne visi būna drąsūs "rankinukai", būsite susidūrę su panašia problema ir radote sprendimo būdą?
Būčiau labai dėkinga už patarimus, nes ši katė, paimta iš gatvės sunkiai serganti rinotracheitu, buvo gydyta antibiotikais vet. gydyklos stacionare. Kai ja man atidave (po gydymo toj pačioj klinikoj katę sterilizavo ir pašalino didžiulę išvaržą), lyg ir viskas gerai buvo, bet netrukus ji ėmė šnarpšti viena nosies puse, toje pačioje snukio pusėje esanti akis irgi ėmė vandeniuoti, tad norėčiau katę parodyti gydytojui, bet nėra kaip. Pati į jokį boksą niekada nelįs (boksas tiesiog stovėjo katės gyvenamojoj patalpoj beveik savaitę, kad taptų jei įprastas aplinkos objektas, tada bandžiau įvilioti su pelyte, kurią ji labai mėgsta gaudyti - nėjo vidun, įdėti maisto - irgi nėjo vidun. Gudruolė mano :))
Turim ir kitą bėdą: katei tris kartus kas mėnesį buvo lašinti blusas/utėles/pūkagraužius visose vystymosi stadijose išskyrus kiaušinėlius naikinantys vaistai, kailis dabar švarus (kasdien šukuojamės (jai labai patinka), vis išpešu kokį kuokštelį ir iš pilvo bei kojų (jai tai visai nepatinka) pasižiūrėt, ar kokių augintinių vėl neatsirado, bet ne), tačiau katė vis kaso su dantukais (jų pusės, deja, nebeturi) ir laižo kojytes, tiek priekines, tiek užpakalines. Pažiūrėti neleidžia, bet kai vaikšto ar prausiasi, aiškiai matyti, kad jokių išplikimų nėra (katė ilgaplaukė, tikrai pastebėčiau), tad grybelis atkrenta (ir aš neapsikrėčiau, nors jau kiek laiko kasdien ją glostau). Sarkoptozė ar demodekozė, kiek žinau, irgi išplikimus sukelia (tiksliau, gyvūnas nusikaso iki žaizdų), nors niekada su jokia niežinių erkučių paderme susidurti realiame gyvenime neteko. Alergija labai abstraktus dalykas, gydymas daugiausia steroidinis, bet steroidų joks normalus vetas, neįsitikinęs, kad katei būtent tai, neskirs vien pabandymui, maždaug, o gal praeis, nes steroidai labai kerta per kepenis. Kiek teiravausi, visi vetai iš karto prašo gyvūną atvežt, ir aš juos kuo puikiausiai suprantu, bet negaliu to padaryti, nors tu ką. Jei kam kils kokių minčių, kokios problemos čia mus kankina ir kaip jas išspręsti, labai prašau, pasidalinkite. Ačiū :)
 
O nepavyktu jos su skanestais pripratinti lipti jums ant keliu kai sedite ant sofos ar fotelio? Zinoma reikia laiko, kad suprastu jog jus nieko jai nedarysite ir ilgainiui pati lips jums ant keliu tikedamasi skanesto? Kai kurios kates tiesiog nemegsta buti ant ranku ir nieko cia nepadarysi. As turejau kadaise katina, kuriam patikdavo vaiksioti vienam. Nelabai jis norejo su mumis bendraut, bet paesti ir siltai pamiegoti i namus grizdavo.
 
norint tokia kate ideti i boksiuka reikia staigiu judesiu ja glostant griebti uz ciuprynos ir galva pirmyn ikisti greit i boksiuka... taip imamos kates tarsi sustingsta ir nesidrasko, nes mazus kaciukus mama ima pernesdama juos uz tos vietos, tai matomai jie turi toki igimta refleksa nesipriesinti, kai yra taip imami...o del kasymosi, tai gali tiesiog buti nevalingi judesiai, kai katytei neramu, ji save taip ramina, kai valosi kailiuka...ji buvusi bename, jai teko matomai daug ka ptirti, tad ji gali tureti psichologiniu problemu...manau del to kasymosi niekur jos nevezkite, bent jau tol kol nera nuplykimu ar zaizdu, nes tik apmokesite dideles saskaitas ir vargiai ar ka suzinosite...kai kates serga alergija jos irgi nuplinka ir kailiukas pasidengia zaizdelem...jei dar kas neaisku klauskite... turiu dedele patirti ir auginant ir priziurint kates, tad daznai issiverciu be gydytoju pagalbos...kate gana sudetingas sutverimas su savo kompleksais ir fobijomis....matomai zmogaus rankos jai primena kazka nelabai gero, tad ji ju ir vengia...todel duokite jai laiko, gal po metu kitu ji ir pati ateis pas jus, o gal ir niekada... kates turi ilgalaike atminti ir skriaudu jos nepamirsta niekada...tiesiog mylekite ja tokia kokia ji yra ...as turiu 4 kates ir is ju tik viena mielai ateina ant keliu pasilepinti, o kitas vos paimu iskart verziasi atgal...taigi teks jums salia sitos isigyti dar kokia katyte... gal ta bus labiau rankine:)))
 
Ačiū už pasidalintas mintis :) Variantą su keliais ir skanėstais išbandysiu, o kad katė pamėgtų eiti ant rankų, man ir nereikia, pakaktų, kad nebijotų, kai ją reikia kur pernešti, nukelti, įdėti į boksą ir pan. Nes dabar kiekvieną kartą stresuojam abi. Labai tikiuosi, kad keliai taps tarpiniu laipteliu link rankų :)
Kaip atrodo kačių alergija, nežinau, nes neteko susidurti, bet užtat turiu labai daug kam alergišką šunelį ir tikrai galiu pasakyti, kad nei vienoj kūno vietoj jam kailiukas nenupliko, bet nuolat ir labai stipriai niežtėdavo šonus, letenas, pilvelį ir pažastukus. Žaizdų nuo pačios alergijos kaip tokios irgi neatsirado, tik besikasydamas su nagais kiek įdrėksdavo odą, bet, laimei, niekad neįsimetė kokia odos infekcinė liga, kaip kartais būna. Šunelio alergiją pažabojom specialiu racionu ir padidinta apsauga nuo ektoparazitų šiltuoju metų laiku (šunelio imuninė sistema neadekvačiai stipriai reaguoja ir į įkandimus/įgėlimus), bet iki tol nemažai prisikankino ir jis, nuolat baisiai kasydamasis, ir aš, matydama, kaip jam bloga, ir nežinodama, kaip padėti (sunku buvo tikėtis, kad šuo gali būti alergiškas visų rūšių mėsai, išskyrus kalakutieną, taip pat visiems pieno produktams, kiaušiniams ir grūdams, išskyrus ryžius).
Labai gaila, tornado, bet kitos katytės įsigyti net ir labai norėdama negaliu: namuose jau gyvena penkios pamestinukės, tapusios nuolatinėmis augintinėmis, tokio paties likimo mišrūnas šunelis ir dar keturios globotinės, kurių viena ir yra ši katė, apie kurią rašiau. Be jos dar globoju garaže įsikūrusią priklydėlę Snaigę, malkinėje - senutę kaimynų katę, kuria šeimininkai visai nesirūpina, o buvusiame sandėliuke - šitą pikčiurnėlę ir dar vieną absoliučią naminukę visai jaunutę katytę Pėdutę, kurią po Vėlinių kažkas tiesiog atvežė ir paliko (radau prie vartelių grįžusi iš darbo). O veterinarijos klinikoje dar glaudžiasi katė su mažuliukais kačiukais, kuriems globėjų taip ir neatsirado, o aš vietos pas save irgi visiškai nebeturėjau, bet ir palikti gatvėj numirti nuo šalčio ir ligų nebuvo kaip. Vieną katuką pavyko padovanoti normaliai šeimai, o dėl kitų kol kas kreipėsi tik visokie labai įtartini asmenys, tad jie vis dar laukia savo šeimininkų. Jų skelbimukai yra ir SOS gyvūnų puslapyje - katinukas Liuksas ir katytė Liusytė.
Redaguota: Rita R. - 2011 11 25 13:31:17
 
Suprantu jus, nes ir pati turiu septynis gyvunus namie. 6 kates ir vienas sunelis. Tokiems kaip mes sunku apsiriboti vienu augintiniu, nes beduliu daugiau, nei norinciu juos priglausti. Normalius, rupestingus seimininkuis sunku rasti, nes ju nera dauguma, deja.Bet man smagu su jomis nors ir nelengva ir svara palaikyti ir ismaitinti irteikti joms vepagalba prireikus. Sekmes jums.
Puslapiai: 1
Atsakyti
Skaito temas (1 svečių)
Atsakymų forma
 
Pranešimo tekstas*
Įkelti bylas ir vaizdusVilkite bylas įkėlimui čia
Vilkite bylas čia
Įrašų nerasta.
Įkelti nuotraukas
 
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS