lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 1623115
Šiandien: + 13576
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Rita R. (Visi naudotojo pranešimai)

Pasirinkti datą kalendoriujePasirinkti datą kalendoriuje

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 Pirmyn
[ uždaryta] Ką tik priklydo meilūnė švarutėlė naminė katytė, o pas mane jau 14 kačių :( Skubiai reikia prieglobsčio!

Katytei globa atsirado. Jau sterilizuota, kai pasveiks, bus paskiepyta ir galėsim namų ieškot. Tik su uodega dar reiks kažką daryt :)
[ uždaryta] Ką tik priklydo meilūnė švarutėlė naminė katytė, o pas mane jau 14 kačių :( Skubiai reikia prieglobsčio!

Štai ir nuotraukos. Labai labai ir kuo skubiau reikia pagalbos!

Tekste parašyta: fotoaparatas atostogauja su mano sese, iki lapkričio 6 d. vidurnakčio neturiu galimybės jį gaut :( O mano telefonas daro tik nykštukines ir labai nekokybiškas nuotraukas, iš tokių jokios naudos. Bandysiu apskambint draugus, kad paskolintų normalų fotoaparatą ir kuo greičiau galėčiau rastinukės nuotraukas padaryt.
Redaguota: Rita R. - 2013 10 26 22:27:26

Prieš dešimt minučių ramiai sėdėjau prie kompiuterio ir mokiausi kelių eismo taisykles (ruošiuosi vairavimo egzaminui), kai už lango išgirdau tylų prikimusį "miau". Pagalvojau, kad Snaigė Mau mane bando iš lauko pašnekinti, bet atsidariusi langą pamačiau galvytę užrietusį ir į mane žiūrintį niekada nematytą katinėlį. Vėl "miau". Ir vėl. Jau ant dviejų kojyčių stojasi, tuoj lips per langą vidun. Mečiau visas taisykles, išlėkiau laukan, o ten tikrąja to žodžio prasme man kaip mat ant rankų užsilipo maximum pusės metų ilgaplaukė nuostabaus grožio katytė vėžlinukė. Švarutė gražutė naminukė, meilūnė glaustūnė, drąsuolė žaisminguolė. "Atklydo" per lietų sausut sausutėlė, tik letenytės sušlapti tespėjo... Apžiūrėjau: kailiukas švarus, ausytėse nė dulkelės, akytėse nei vienos traiškanos, nagiukai irgi švarutėliai. Matyt, tiesiai nuo pagalvių vargšė... Baisu jai lauke, prisiglaudė iškart prie manęs, ėmė murkti glostoma.
Maldauju globos šiai katytei - pas mus glaudžiasi jau 14 kačių, dvi iš jų nepagydomai ligotos, fiziškai nebeturiu laisvo kampo. Nunešiau nakčiai į rūsį, nors ten šalta ir drėgna, bet vis šis tas. Priklojau pledukų į boksą, pavaišinau Josera (laaabai patiko), bet daugiau nieko pasiūlyti negaliu. Rūsyje žiemą gyvena Snaigė, jis laisvas tik kol lauke nešalta ir Snaigė dar iš garažo kraustytis nenori. Priklydėlė katytė sveikutė švarutė, ją tik nukirminti dėl šventos ramybės reiktų. Sterilizacijai užrašyčiau kad ir rytoj (apmokėčiau taip pat), jei tik kas pasiūlytų šiltą namų globą, kur mažė tinkamai prižiūrima galėtų sveikti po operacijos (su katytėm niekada nežinai, ši jau tokio amžiaus, kad potencialiai gali būti ankstyvos stadijos nėštukė, nesinorėtų rizikuoti ir atidėlioti sterilizaciją. Rūsyje, deja, drėgna ir šalta, gali greit komplikacijų kilti). Skiepus paskui irgi apmokėčiau.
Labai labai prašau, suraskite vietelę pas save šiai katytei. Tokia gražuolė tikrai netruks namučius susirasti (negaliu nufotografuoti, nes sesė išvykdama atostogų pasiėmė fotoaparatą kartu - jei kas galėtų atvykti padaryti nuotraukų, būčiau labai dėkinga (mano telefonas neišmanus, kamera jame labai prasta)). Jei galite padėti, skambinkite Ritai 860373007 bet kuriuo paros metu. Katytė randasi Vilniuje, Belmonte.

Redaguota: Rita R. - 2013 10 27 17:52:01
Laukinukė katytė sužeista koja Vilniaus centre. Padėkite pagauti ir pagydyti

Labai ačiū, Ilona, Jums už gerumą, bet kol kas, deja, nėra ką atvežti. Katulės nuo vasario 14 d. vakaro nė karto nemačiau nei aš, nei į pagalbos prašymą padėti pagauti atsiliepusios "Rainiuko" savanorės. Nuo penktadienio iki vakar dienos bandyta gaudyti šešis kartus, bet nei vieną kartą nepavyko katytės bent pamatyti. Šėrykla kasdien tikrinama, belieka tikėtis, kad trauma nemirtina, o į žaizdą neįsimes infekcija, ir anksčiau vėliau bailiukė pasirodys. Kai tik turėsiu kokių naujienų (gerų ar blogų), pranešiu.
Po kastracijos katytė suagresivėjo

Jei po sterilizacijos operacijos praėjo vos kelios dienos, katė pyksta, nes jai skauda, - žaizdos pilnai sugyja juk tik po beveik dviejų savaičių. Be to, sterilizacijos operacija yra rimtas stresas organizmui, po kurio katytei reikia ramybės atsigavimui, užtat atskirkite ją kuo greičiau nuo kitos katytės ir palikite ramybėj (tik siūlės nepamirškite pavalyti vandenilio peroksidu bent kartą per dieną ir žiūrėkite, ar katytė normaliai ėda bei ar neišsikrapštė siūlių). Hormonų audros kaip tik kamuoja nesterilizuotas kates ir nekastruotus katinus - Jūsiškė Tina paprasčiausiai sustresavusi ir tiek. Kai pasveiks ir atsigaus, viskas stos į senas vėžes.
Laukinukė katytė sužeista koja Vilniaus centre. Padėkite pagauti ir pagydyti

Vienai mano šėryklinukių vakar atsitiko bėda - nežinau, kaip, bet katytė susižeidė užpakalinę koją. Laiko nuolat pakabintą, visai nejudina, tad bijau, kad kojytė gali būti lūžusi. Nuo žmogaus katytė traukiasi, bėga, tegu ir ant trijų kojų, bet vis tiek gana greitai, rankomis nepagausi. Prašau pagalbos pagauti graibštu (gaudyklės ji bijo, šita katytė ir dar dvi bailiukės yra vienintelės likusios nesterilizuotos tame kieme), su kuriuo pati visai elgtis nemoku, transporto į kliniką, paramos katytės gydymui (aš, deja, galėčiau padengti tik sterilizaciją) ir globos, kad nereiktų pinigų stacionarui. Pati šiuo metu namuose turiu šunį ir 14 kačių, iš kurių trys sergančios (jau po truputį sveikstanti Badytė, kuri visą mėnesį vien Virbac vitaminų pasta ir metabolazės injekcijomis gyva buvo, neseniai operuota ir su kepenim problemų turinti Coliukė bei Gražuolė lūžusią kojyte), tad tiek laiko, tiek vietos, tiek finansų prasme esu neįgali padėti šiai vargšiukei. Be to, kol pas mane yra neprognozuojamai besielgiantis kitoms katėms agresyvus globotinis katinas Kvazimodas, kuris užpuolęs ir sužeidė Coliukę taip, kad reiktų operuoti, net ir turėdama vietos negalėčiau rizikuoti imti dar vieną gyvūną dėl jo paties saugumo (neturiu kur visiškai atskirti Kvazimodo).

Labai prašau pagalbos katukei, jai tikrai skauda - urzgia ir gailiai kniaukia kaskart stodamasi. Išgijusią būtų galima paleisti atgal (katytė jauna, daugmaž 2 metų amžiaus). Jei galite padėti, skambinkite 860373007 (Rita). Ačiū!!!!
Redaguota: Rita R. - 2013 02 15 14:19:04
laukinukė namuose

Kitos katės kvapas ne pritrauks, o kaip tik atstums naujokę katytę. Pagal nerašytą taisyklę kiekvienai katei turi būti atskira dėžė kraiko, atskiri dubenėliai ir atskira gulėjimo vieta. Geriau, aišku, ne gretimai, bet kaip jau išdėlioti, priklauso nuo buto išplanavimo, apstatymo ir Jūsų fantazijos. O kas dėl nakties miego?
laukinukė namuose

Jei gyvenate nuosavame name, turėtumėte turėti galimybę atskirti senbuvę katę nuo naujokės. Kieminukei aplinkos pasikeitimas jau didelis stresas, jokiu būdu negalima jos iškart paleisti po visus namus. Geriausia ją apgyvendinti atskirame kambaryje, leisti apsiuostyti su senbuve vien pro uždarytų durų apačią. Ir turėti kantrybės. Daug. Jei jūsiškė katė labai nepakanti kitiems, jos gali ir niekada nesusidraugauti, tokiu atveju reiktų tiesiog sureguliuoti kačių "judėjimą" namuose taip, kad katės nesusitiktų (pati turiu namuose šešias kates, iš kurių viena nekenčia likusių penkių, tad kai penketukas dieną miega savo kambary, piktuolė vaikšto po visus namus, kur panorėjusi, o kai grįžtam po darbo ir penketukas keliasi, tad juos išleidžiam po visą butą, o ana katė keliauja į savo uždarą kambarį miegoti).
Tualetas daugeliui laukinukių nebūna problema - imu PSP laukinukes po sterilizacijų pagloboti, dar nei vienai nereikėjo aiškinti, kam dėžutė su kraiku pastatyta. Suaugusi katė turi instinktą kasti, kai nori į tualetą, užtat svarbiausia tame kambaryje, kur apgyvendinsite katytę, nepalikti jokių vazonų, žaislų dėžių ar pan., kuriuose irgi būtų galima kasti, tik tualeto dėžutę. Laukinė katė gali iš pradžių nepripažinti kraiko, ypač su kokiu levandų kvapu arba silikoninio, tad pradžioj geriau įpilti žemių iš savo kiemo arba rinktis bentonitinį kraiką, kuris artimesnis dirvožemiui nei pjuveninis ar silikoninis.
Rasta katyte, Po laiptais rasta katyte

Gerb.Inga, šiuo metu prieglaudoje vyksta šilumos tiekimo sistemos įvedimo darbai, tad nauji globotiniai nepriimami ne tik dėl vietų stygiaus, bet dar ir dėl to. Skambinkite vadovei Ilonai ir prašykitės į eilę - kai atsilaisvins kokia vieta, praneš Jums. Neparašėte nieko apie katę - ar ji draugiška, jauki, leidžiasi imama ant rankų ar priešingai, bailiukė laukinukė (laukinukų talpinti į prieglaudą nėra prasmės, jie prie žmogaus nebepripranta, blogai jaučiasi uždaryti, gali net susirgti iš streso). Užsirašius į eilę reiktų per tą laiką katytei suduoti vaistų nuo kirminų ir kailio parazitų, tada po dviejų savaičių paskiepyti. Bėda ta, kad porą dienų po skiepo gyvūno imunitetas būna susilpnintas vakcinos, tad geriau bent tas porą dienų katytę palaikyti bent jau stacionare (tik būtinai atskirai nuo užkrečiamomis ligomis sergančių gyvūnų). Jei atiduosite į stacionarą, galima iškart ir sterilizuoti, po operacijos gyvūnui stacionare reiktų praleisti dar apie savaitę. Taip pat nufotografuokite katytę, sudėkite dovanojimo skelbimus skelbimų portaluose, užsakykite skelbimą laikraštyje,  paplatinkite pažįstamiems per facebook'ą ir pan. - prieglaudos savo globotiniams namų ieško lygiai tais pačiais būdais.
Dideliam katinui reikalingas kampelis arba namai

Ilona, gal kartais dėl šio katuko (http://www.gyvunugloba.lt/lt/help/news.30753) tarėtės (skelbime nurodyti pagalbos prašiusios moters kontaktai)?
Klausimas dėl gyvūnų eilės į prieglaudą

Jei tik gyvūnus atsakingai imtų iš prieglaudų taip sparčiai, kaip juos ten atiduoda, tikrai visi būtų primti ir niekam atsakyti nereikėtų. Gaila, bet realybė kitokia: priimti prašomų, numetamų, po nakties paliekamų ir visaip kitaip atsikratomų gyvūnų keliolika ar net keliasdešimt kartų daugiau nei paimamų. Kai tik atsiranda laisva vieta, ji bemat užpildoma kitu gyvūnu. Savanorių, kurie visą dieną galėtų prižiūrėti apie šešiasdešimt šunų ir tiek pat kačių taip pat yra vos keli, kiti tik po darbo ar savaitgalį porą valandų tegali padėti. Ne tik vietos, bet ir darbo jėgos trūkumas taip pat yra vienas iš faktorių, kodėl nepriimame gyvūnų iki begalybės.
Rastas sergantis kačiukas

Fainulkė iki negalėjimo, oi kaip aš myliu rainius :) Aranėja, kai Lilė galutinai pasveiks, duokit žinią, susitarsiu su vet. Aurimu dėl skiepų.
Savanoriavimas VILNIUJE, Diskusijos "SOS gyvūnų" draugams iš Vilniaus

Pasiskambinkite vadovei Ilonai ir pabandykite susitarti - visada geriau su žmogum tiesiogiai pasikalbėti.

Gerbiamieji, atvykite nors vieną kartą į prieglaudą - pamatysite, kokios ten neribotos galimybės...

Pabandykite kabinti popierinius katytės-rūsinukės skelbimus, tik būtinai su nuotraukomis. Ne visi žmonės internetu naudojasi. Kitas variantas yra apmokėti skelbimo įdėjimą į popierinius laikraščius, pvz., Alio reklama.

Dėl katyčių globos po sterilizacijos: vis turime ne tik šeimos narių ir kaimynų, bet ir draugų ar tolimesnių giminaičių - gal jų tarpe rastumėte mylintį gyvūnus? Sterilizuoti geriausia šiltu metų laiku, tada galima palaikyti kokiame sodo namelyje, sandėliuke ar pan. Dėl narvelio gražiai paprašius gal padėtų kuri globos organizacija, paskolintų kuriam laikui. Kitas variantas yra toks, kaip aš pati dariau - lieki kurį laiką be pietų, bet apmoki gyvūnui tas 3-4 paras vet.klinikos stacionare.
Pamestinukas

Įdėkite nuotraukų ir nurodykite savo kontaktus, kuriais būtų galima kreiptis dėl tikslesnės informacijos. Pabandykite šunį pašerti, pakalbinkite, pažiūrėkite, ar prisileidžia žmones. Labai reiktų ją ir veterinarui parodyti.

Vien maitinti yra gal net dar blogiau nei nemaitinti, nes taip tik prisiveisia dar daugiau niekam nereikalingų gyvūnų. Benames kates būtina sterilizuoti, o tada jau galite ir ramia sąžine, kad nedauginate beglobių, jas ir maitinti.

Dėl eilės paskambinkite Ilonai, jos numeris beveik kiekvieno SOS dienoraščio pabaigoje nurodomas, tik ta eilė nelabai turi prasmę dėl po nakties vis randamų "staigmenų" arba pareiškimų "imat, arba vežu į Grindą". O katytėms galite padėti padarydama jų nuotraukų, dėdama dovanojimo skelbimus į įvairius internetinius portalus, delfi ir 15min. Taip pat sulašinkite katytėms vaistų nuo blusų ir suduokite nuo helmintų bei užrašykite bei, jei galite, nuvežkite į Nemėžį vis dar vykdomai nemokamai sterilizacijai (tartis reiktų su šunų priežiūros koordinatore savanore Nadia). Taip pat, jei įmanoma, perkelkite kačių dubenėlius į mažiau į akis krintančią vietą toliau nuo namo ar žmonių vaikštomų takų, geriausia už ar po krūmais, taip pat parinkite tokios spalvos dubenukus, kad kuo mažiau išsiskirtų iš bendro fono.
Redaguota: Rita R. - 2012 10 17 23:55:51
Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 Pirmyn
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS