lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 2514178
Šiandien: + 21101
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Simtazode (Visi naudotojo pranešimai)

Pasirinkti datą kalendoriujePasirinkti datą kalendoriuje

Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
Suo uzdarytas be vandens ir maisto lauko narve., Sarginis suo, kankinamas abejingu zmoniu, kencia bada ir troskuli.

Nors ir labai vėlai, bet noriu pranešti apie Dorio likimą - jį netrukus po sukelto šurmulio pasiėmė šeimininkai ir išvežė iš aikštelės. Nežinia, ar dori tie šeimininkai, kurie jau kartą paliko šunį kankintis, bet tikiuosi, kad Doris pradėjo gyventi geriau.
Suo uzdarytas be vandens ir maisto lauko narve., Sarginis suo, kankinamas abejingu zmoniu, kencia bada ir troskuli.

Sveiki
Mokslai uzspaude is tikruju ne juokais, o po to susirgau labai, prie kompo nebuvo jegu sedet. Aukse man pranese, kaip jai pavyko pasneket su seimininku. Jauciuosi nusivylusi, bejege, bet dar bandysiu ka nors sumastyt.
Kam reikia raktu, as mielai juos duosiu, tik susisiekit. Butu geriau padaryti rakto kopija, nes raktas nuo garazu buna pas mano teva. O be to, sargas dabar gali pradeti neigiamai reaguoti i Dorio isvedima. Bijau kad neuzkabintu papildomos spynos ant jo voljero. Reiektu graziuoju pasiulyti seimininkui, kad leistu vedzioti Dori, kad nereiketu kaip vagims selinti prie suns. Juk svarbu ne zmogaus ambicijos, teises ar pareigos. O suns gerove. Jis neturetu atsisakyti.

Gavau seimininko numeri, bet jis dabar ne Vilniuje.
Sargas toliau dievagojasi, kad suni vedzioja, kad labai ji myli ir priziuri. Pasake net, kad suo ten bus nebeilgai, kad kazkuriuo metu ji zada isvezt i privacia sodyba. Bet kazkaip nesitiki man.
Nu ka su tokiais zmonem daryti? As nenoriu atimt suns is zmoniu, kurie is tikruju ji myli. Bet gi negaliu as sau akiu isplest ir ausu uzkimst - faktai kalba patys zu save. Istorija kartojasi...
Visi pries tai buve kartai, kai Doris atkreipdavo i save demesi, baigdavosi lygiai taip pat.

Asta Ku, gudragalve :D
bet man irgi buvo tokiu minciu kile. Doris galetu issmukt is voljero, jis uzsuktas viela, bet va is pacios aiksteles niekaip... Bet jei jau visai niekaip nesiseks, galima ir toki varianta svarstyt. Nes as jo ten siaip nepaliksiu.

Svecias, gaunas kad yra kaip yra...
Teoriskai taip, neregistruotas suo yra niekieno. Seimininkas turi tureti ir privalomu skiepu knygele ir registracijos liudijima. Bet praktikoje viskas kitaip. As tikiuosi man nereikes griebtis grasinimu administracinemis baudomis ar kitu terorizmo metodu. viliuosi zmones savanoriskai palinkes suniui geresnio gyvenimo...

Na ka, susisiekiau su tuo sargu. Is balso keistas, pasirode neblaivus, bet gal tik siaip sunkiai sekesi sneketis.
Zmogus dievagojasi, kad suo yra priziurimas, kad yra seriamas, girdomas ir vedziojamas (!). Kai paminejau, kad suo akivaizdziai turi sveikatos problemu, paklausiau, ar jis kada buvo pas veterinara, iskart sako, kad Doris turi kitus seimininkus ir jam liepta ji tik sert, girdyt ir vedziot. Pasake, kad atsius man numeri seimininku, bet va jau valanda laukiu, ir nieko...nemoka sms'u siust zmogus gal. Bet dar palauksiu.

Kaip matot, situacija nera is lengvuju. Del kazkokiu priezasciu, sitiems zmonems svarbu, kad suo toliau gyventu tokiomis klaikiomis salygomis. Jie, matyt, bijo administracines atsakomybes, kuri siaip butu galima, jei as nebuciau humanisku derybu salininke.
Atrodytu, kiek sunu Lietuvoje gyvena tokiomis salygomis, dar mezesniuose voljeruose, su grandinem, su apvirtusiais vandens dubeneliais, su silpstanciomis letenomis ir darkoma psichika... Kodel man parupo butent Doris? Nes isgirdusi kaip is esmes tylus suo kaukia valandu valandas ir nesuprasi kodel, ar is sirdgielos, ar is vienatves, ar is skausmo, nebegaliu dabar visko mesti.

As savom akim maciau, kaip jis braido iki ausu savo paties suduose, atsiprasant. Kaip jis geria purvina balos vandeni ir godziai spaudziasi prie tvoros, gaudydamas trumpa zmogaus prisilietima. As negaliu jo dabar mesti! Jokie dievagojimaisi, kad suo kazkam rupi manes neitikins. Tai tik patvirtins, kad Lietuva pilna sadistu ir moraliniu iskrypeliu, kurie naktim ramiai miega, zinodami, kad ju suo egzistuoja sitaip.

As dabar zadu laukti "seimininku" kontaktu ir bandysiu jiems graziuoju paaiskint, kas vyksta ir kodel reikia keisti situacija. Bet jei jie neisgirs savo sazines ir sveiko proto balso, tuomet ateis laikas kviesti viesosios tvarkos atstovus. Jau per toli nuejom, kad eilini karta viska palikti, kaip yra....

Atsiprasau uz tokia emocionalia zinute, bet man spaudzia sirdi. Mano bejegiskumas mane veda is proto.

Dar siek tiek Dorio.
Laukiam iki vakaro, kol bus susisiekta su senaisiais Dorio seimininkais, atidavusiais suni i aikstele. gal jie nezino kas darosi ir nores atsiimti suni... Nors jei atidave ir nesidomejo, tokie jie ir seimininkai.

O jei dar ji issukavus (ismaudyt butu irgi neblogai, smirda biski sunekas, bet deja ne vasara jau ;[), koltunus nukirpus, tai pasaku princas tiesiog. Labai panasus i tikra ilgaplauki vokieciu avigani, jei ir maisytas, tai as net nematau su kuo.

Na va, pavedziojom dicki Dori. Aukse ji net truputi pasukavo, aikstelej jis elgesi visai graziai, bent tikejausi tikrai blogesnio varianto. Sunku buvo ji grazint i ta smirdanti anksta voljera. Doris kaip imanydamas prase jo ten nepalikti, grauze vielas, laize pirstus, gailiai inkste. Bet teko... Tikiuosi jis nepagalvojo, kad mes nebegrisim. Nes mes grisim. Butinai!
Veliau vedziodama savo suni girdejau, kad jis vis dar musu saukesi...

Jolita, reikes is pradziu paziureti kaip suo elgsis atviroj erdvej... ar begs, ar kaip tik bijos... visko gali but, jam gali ir stoga nuraut, bet tikekimes taip nebus. Atsarga gedos nedaro.
Va, Muse, jo dukra, pavyzdziui, irgi buvo labai guvi ir energinga savo ankstam voljere. O isvedem i lauka - spyriojasi. Arba is viso guli ant zemes uzsimerkus ir niekur neina. Net per bordiura nemokejo perlipt, isivaizduojat... Gali ir su Doriu taip but, juk tiek laiko uzrakintas sedejo.

Aukse, prastai maitinamas suo nebutinai buna kudas. :[ Kai maitina batonais ir neleidzia judet, suo tunka, del baltymu stygiaus silpsta raumenys, tai net blogiau uz kuduma. Jis siaip yra labai aukstas ir didelis suo, galva kaip spintele. Svers tikrai uz 50 daugiau.
As net nezinau ar jam veiktu grieztas antkaklis, ten tokie koltunai, nieko jis nepajaus. Uzciuopiau, kad jis turi ant kaklo kazkoki pavadi, tai gali ir neprireikt to griezto antkaklio, bet antsnukio - butinai.
Bet jei tiksimes, butinai renkis kazka, ko negaila susitept, suo purvinas, sokineja... :]

Tai del to vedziojimo, merginos. Bijau, kad po viena mes su Doriu nesusitvarkysim, bent kol jis neismoks valdyti savo emociju. As esu 183 ugio, bet su tokiu teliuku turesiu dar gerokai pasivarzyt turbut. Griausia tai po dvi daryt... prisegus du pavadzius.

Ta va, paskutines naujienos is Dorio.
Ka tik buvom prie jo aptvaro. Nieko nepasakysi, kazkas tikrai pasistenge padaryt tvarkos iliuzija. Atejes ten zmogus pagalvotu, kad as primelavau, kad suo yra niekam nereikalingas ir apleistas. Apmaudu, kad laiku nesugalvojau nufotografuot realios situacijos.
Kakuciai ir siuksles isgrebti, bet kampuose dar galima buvo iziuret zymes, bylojancias apie buvusi kakuciu tvano lygi.... Bendras kakuciu lygis sako, kad grebta buvo pries 4-5 dienas (kada tevas paskutini karta snekejosi apie suns likima su sargu). Nieko nuostabaus.
Ant zemes voliojosi virta vistos koja: cia gali buti svetimo per tvora imesta koja (suo matesi jos net neliete, nes nevalgo svetimu zmoniu atnesto maisto). Bet mes dar palikom sauso edalo ir ipylem vandens.
Labai reikai antsnukio ir griezto antkaklio... Suo purvinas, labai jaudinasi pamates zmones, sokineja, istrukes i laisve gali gerai truktelt, nes teliukas sveria vos ne 100 kg. Bet komandas zino, tik yra primirses.... Reiskia jis buvo dresuojamas, bet pastaruoju metu apleistas. Musu pagalba prisimine komandas "Sedet!" ir "Fu!", bet visvien yra labai susijaudines. Trinasi i tvora, kad ji paliestu, laizo rankas, inkscia, grauzia tvora, matesi, kad anksciau bande po ja pasikasti, istrukti... Bet akivaizdziai suns psichika nera sugadinta, kas yra puiku! Jis tiesiog beprotiskai issiilges zmoniu, prisielietimu, erdves. Jis yra visas koltunuotas, bet kailis svelnus, be praplikimu. Sokineja, yra guvus, tik kojos jo nusilpe - kilnoja uzpakalines letenas kai eina, jos biski kreivai stovi, tarp pirstu koltunai.
Pagal dantis sprendziant jis tikrai yra ne senas, jie truputi apsinese, bet visi sveiki. Duociau jam 6-7 ar net maziau metu, energingas yra ne pagal metus - kaip koks paauglys; akytes sveikos, rudos ir labai mylincios. Truputi bijo pakeltu ranku - merkiasi ir spaudzias prie zemes - ka tai galetu reiksi? gal muse ji? Apsiverkiau kol i ji ziurejau, tiek meiles, tiek noro patikti, tiek ilgesio....  

Tai va. Nuotraukos bus veliau, laukiu kol drauge atsius.
Dabar reiketu savanorio, kuris padetu man ji isvest i uz kokiu 50m esancia sunu vedziojimo aikstele. As turiu pavadi, bet reikia antsnukio, kad ji biski sudrausmintu arba griezto (su spygliais, labai dideliems sunims skirta) antkaklio. Jo letenos nors ir nusilpusios, bet bijau kad as jo neislaikysiu jei jis pajus laisve ir nores begti.

Suo yra draugiskas ir mylintis zmones, nors is pradziu ziurejo itariai, kai ejom link voljero.
Kai isejom, as dar ilgai girdejau, kaip jis kaukia... gal vel pagalvojo, kad ji paliko visam laikui?... Zodziu....Liudna.

kakuciu nevalo, tikrai nemanau, nes jei turetu sazines valyt kakus, tai ir isvest sugalvotu. Man panasu,kad ismatos tiesiog kompostuojasi jam po kojom, nuplauna lietus kazkiek, sniegas uzkloja, saule isdziovina. taip ir gyvena. Parasysiu zinute ryto po pietu, sutarsim del antsnukio. Gal tevas atvaziuos pades, juk suo ji turetu atsiminti...

Gerai, siaip, man atrodo, jis gali ginti savo teritorija, juk tam jis ten ir patupdytas. Tad noreciau tureti ta antsnuki, saugumo delei.  Gal kazkaip galim susitikt, kad as paimciau ji? Tokie sunys dazniausiai isvesti uz teritorijos ribu tampa ramus. Sakiau, kad daviau jam uostyt rankas, atsargus jis, bet uodega vizgino, i akis neziurejo, reiskia nelinkes pult viska kas juda.

Savaigali manes nebus. :( Nufotografuot su drauge bandysim rytoj. Gal kas turi antsnuki skirta dideliam suniui?

Ne, mes is 35 :]] Saket vilkas pas jus, mes lyg ir nesipykom su tokiais pastaruoju metu :D

Aukse, matot, mano darbo/mokslo grafikas nepastovus, daznai bunu isvaziavus, tad as galeciau ji isvest karta i savaite (gal jo tam ir uztektu, neiprates gi jis daug lakstyt), bet reikia kooperuotis maistui ir kitiems reikalams... as dar turiu rakta nuo aiksteles tvoros, o Dorio voljeras uzsuktas viela, galima butu uzeiti i vidu, rasykit kada galit.

Tevas pazadejo rytoj issiaiskint galutinai, ar kas nors mano esantis suns seimininkas, susiskambins su sargu. Jis tikrai nera registruotas, nera skiepijamas, nera vedziojamas. Tai seimininka jis turi nebent isivaizduojama. Manau, jo mielai atsikratytu, kad nebekeltu problemu ir nebereiketu juo rupintis...

Jei atsirastu norintys paimti si narsuoli sarga saugot savo turto, tai tada ji galima butu galutinai isvezt. O dabar as pagalvojau... kiek Doriui butu streso palikti savo taip ilgai ir uoliai saugota teritorija. As bijau kad jis net nenores iseiti, kaip kad buvo su Muse (ji visa gyvenima gyvenusi voljere, bijojo atviru erdviu).

Sunys gi nemoka jausti pagiezos, nemoka atsiminti blogio, nesupranta, kad ju niekam nereikia. Doris kantriai laukia, kada vel jo mylimas "seimininkas" ides i bliuda koses, ipils vandens ir iseis neatsisukes. Ir vel lauks, diena, dvi, savaite, iki kito karto.
Kitaip net nepasakysi: kuo daugiau suzinau apie zmones, tuo labiau myliu sunis.

Pasidomejau dar situo sunim. Jo vardas Doris, jis maisytas vokieciu aviganis. Anksciau gyveno namuciuose, bet seimininkai nebegalejo jo priziuret, lyg ir isvaziavo kazkur. Atidave suni senajam dideles aiksteles sargui Borisui (mano tevo pazistamas), kuris rupinosi Doriu, isleisdavo ji palaikstyt, maitindavo. Doris uzaugo didleis kaip azuolas, draugiskas, bet sargus. Suo pazista mano teva, nes tevas su juo zaisdavo, kai aplankydavo Borisa darbo metu. Jis ima jam is ranku maista (man, kaip rasiau, neeme).
Pasikeite valdzia, pakeite sarga, is didziules aiksteles liko tik garazai ir nedidelis masinoms skirtas plotas. Prasidejo namu statybos. Borisas iseidamas liepe rupintis Doriu, kuri laika taip ir buvo, maisto jis gaudavo, bet kadangi jo niekas nebeisleido is voljero, suo nutuko, nusilpo jo letenos (ypac uzpakalines, jos sunkiai laiko toki dideli suni, linksta, jam reikia vaikscioti!!!) Kadangi masinu neliko, naujasis sargas ten irgi nebepasirodo daznai (anksciau ten viskalaik kazkas buvo), liko tik garazu seimininkai. Prasme tureti suni voljere? Jei kas nors ir bandys isilauzti i aikstele, nors ten ir nera ka vogti, Doris los.... bet gi niekas neateis, o jis pats uzrakintas ankstam voljere.
Issiaiskinau, kad suo yra bendrom pajegom maitinamas, bet nereguliariai, tai batonu, tai kose. Su vandeniu sunkiau. Ypac vasara buvo ziauru, kai stovejo tie karsciai. Dorio kailis kaip meshkos, jis niekaip negalejo atsivesint, o vandens truko kasdien, kartais ir keleta dienu jis gulejo seselyje sunkiai kvepuodamas. Dabar Doriui geriau, nes yra lietaus baluciu, o nuo salcio saugo tankus kailis.
Jo didziausia problema yra tai, kad jis daug metu jau uzrakintas ankstam voljere, del ko atsirado bedu su sveikata. Kazkada didingas ir stiprus suo, net nesulaukes senatves, dabar turi problemu su letenom, nes nagai atauge kilometriniai, raumenys nusilpe, del netinkamo maisto turbut genda dantys, kaulai, sanariai... Priejus voljera jauciamas stiprus dvokas (o dabar net ne vasara!!!), akivaizdziai, kazkam atrodo, kad Doris savo budoj turi klozeta, tad kakuciai patys pradingsta.

Mano ideja butu tokia... Geruoju reikia sutvaryt sita reikala. Be mentu, be grindos, be zurnalistu. Agresija gimdo agresija.
Reiktu kazkaip susitarti, kad Doriu rupinsimes as ir SOSG savanoriai, reikia normaliai gauti ir nusikopijuoti rakta. Tada galima butu jam atnesti maisto, vandens, isvesti pasivaikscioti i netoliese esancia sunu aikstele. Paskelbti cia, kad suo yra dovanojamas.
Kol atsirastu seimininkai, Doris atsigautu, sustipretu jo kojytes, jis atgautu forma.... Jei tik tureciau pinigeliu, as ji ir paskiepyciau ir vitaminu nupirkciau, bet kur juos gaut... Be to, man vienai rupintis tokiu dideliu sunim butu per sunku, tiek maistelio prasme (mano suo irgi nemazai valgo, galiu kazkiek sauso maisto is jo nupilt, bet ilga laika mes taip nepatempsim), tieklaiko prasme - as savo suni vedzioju tris kartus, jei dar reiketu atskirai Dori vest, man niekam laiko neuztektu. Jis gi didziulis kaip tankas, neturiu nei tinkamo antkaklio, nei pavadzio, nei antsnukio. Su mano sunim jie nesutaria, tad negaliu ju vedzioti vienu metu... Todell reikia netoliese gyvenanciu savanoriu pagalbos!

Na ka, trukt uz vadziu ir vel is pradziu....
Buvau ka tik aplankyti meskino vedziodama savo Svepsa. Kaip ir galima buvo tiketis, kai kazkas vel susidomejo sunim, staigiai buvo padarytas rupescio ispudis. Neiziurejau gerai tamsoje, bet atrodo voljeras aptvarkytas, suo pavalgidintas, nes daug zvalesnis nei vakar. Pabijojau list i vidu, nes jau tamsu ir mano berniukas laaaabai pavydi, kai as bandau kalbint kita suni. Anas gi gina savo teritorija, susidaro itampa. Tad reikes rytoj aplankyti be maniskio, geriau viska iziuresiu.
Jis dresuotas, neima maisto is svetimu ranku. Kisau pro tvora desrele, uoste rankas, bet desreles neeme (desrele gera, net saviskiam ne kasdien duodu.) Nors jei butu nepamaitintas, butu paemes turbut, nes zinau kad kai buna visai blogai zmones jam pameta edalo.
Dabar galetu pasirodyt, kad yra ir blogiau gyvenenciu sunu, BET, patikekit, visi kaimynai pritaria kad suni reikia gelbeti. Vienkartinis rupestis yra nieko vertas, kai jis atsiranda tik prievartos ir grasinimu keliu. Liudna man.. nejau teks dabar vel laukti, kol sunukas apsikakos iki lubu, nusilps ir prades kaukti, kad kazkam jpradetu rupeti.
Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS