lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 4967467
Šiandien: + 36041
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Kate nakti nemiega

Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
RSS
Kate nakti nemiega

Sveiki gyvunu myletojai, o ypac kaciu augintojai. As jau susitaikiau su tuo, kad mano 6 mėn. skaičiuojanti Sagutė taško vandenį ir barsto sausą maistą iš indelių, kad kapsto vazonus, drasko koridoriuje kabančius paltus, nutempia nuo gyvatuko rankšluosčius, nagais naikina sofa ir nugriaužė mano batraiščius.... Bet ką daryti, kad ji naktį miegotų??? Suprantu, kai šeimininkai visą dieną darbuose, tai katė išsimiegą per dieną, tačiau vakare mes ją bandom pavaikyt, padūkti su ja, kad ji energiją išlietų ir pan. Tačiau Sagutė sąžiningai kasnakt 4 val. atsibunda ir ima siausti po namus, šokinėti ant lovos, dūkti su žaislais, o prie uždarytų durų garsiai kniaukti ir braižytis nagais... Galvojom, gal nusibos ir nustos, bet ji ištvermingai iki 6 val. ryto kniaukia ir braižosi kai jau mums keltis reikia į darbus. Tačiau dėl to mes nemiegam nuo 4 ryto... Nebepailsim visiškai... :( Ką daryti? Gal yra kokių migdomųjų katei...? Nes jau galvoju uždaryt ją į vonią nakčiai (kas šiaip būtų labai skaudu)... Gal iš ten mažiau kniaukimas girdėsis.... :(((
Gelbėkit... :(((

Ech... katė naktinis gyvūnas - teks pakentėt kol prisitaikys prie jūsų režimo  ;) mano caraitis irgi gyveno savo ritmu - užtat dabar spėkit kas pirmas eina miegot ir kas didžiausias pretenzijas reiškia jei sutrukdai naktinį miegą? :]

Tiesiog is vakaro pratinkit miegoti kitoj patalpoj, kad ir koridoriuje. Nuneskite ten tuo metu megstamiausius jos zaislus, siek tiek uzkasti, o diena leiskite buti visur. Man tai padejo.

Deja, deja jokiu priemoniu nera. Mano panele, kuriai jau 10 m. elgiasi taip pat. Dabar stengiuosi visuose kambariuose palikti atviras duris ir uztraukti pilnai uzuolaidas, tai ji ne 4 val. mus budina, bet 5 val. Kate ar katinas prades kerstauti jei imsities kokiu nors drausminiu priemoniu. Kerstas paprastas - pasiusens ant kilimo, todel su uzdarymu lb atsargiai. Geriau visas duris atidaryti arba pradaryti, kad ji galetu eiti kur nori. Daznai ji ateina i mano kambari anksti ryte ir salia lovos atsitupia ir murkdama uzsnusta. Paltai pas men kabinami tik spintoje, nes po keliu dienu is ju nieko neliktu. Apie baldus patylesiu. Aciu Dievui geliu nekapsto, bet sausa maista taip pat isbarsto, bet vis vien as ja labai, labai myliu ir be jos negaleciau nei vienos dienos isbuti.

Šiaip kai suauga gyvūnas, aprimsta, kol jauni, tai energijos perteklius. Mūsų ir šunys ir katės paryčiais mums "bušido" rengdavo, o kai suaugo, aptingo, ir baigėsi. Reikia kantrybės, suprantu, kad rytais erzina tokie dalykai, bet tai netruks amžinai.

Ar kartais Sagutei jau neprasidės morčius? Juk jau šeštas mėnuo. Hormonų audros supainioja paros metą labai dažnai. Gal laikas sterilizuoti?
   Vienas iš mano senųjų katinų, Mikis, taip darydavo. Kastravau jau virš dviejų metų amžiaus, nes kačių morčiaus metu naktimis verždavosi į lauką, žadindavo mus paryčiais. Tas įprotis išliko ir po kastracijos. Pasiknisus i-nete radau nuomonę, kad per vėlai kastravom. Nesu 100% tikra, bet įtariu, kad Sagutei artėja morčius, ją kankina naktinis nerimas - gamta šaukia. Ji nelabai dar supranta kas su ja darosi. Jei morčiaus dar nebuvo - gal dumkit sterilizuotis, nes privargsit visi.
Žmogus, priklausantis katei :-)

Turiu ir aš panašią problemą. Kažkur skaičiau, kad rusų melsvieji labai mažai kniaukia. Kurgi ne... Tokius koncertus rengia, kad laikykis. Ir ne tik paryčiais, bet ir - ypač - vakarais. Jam dabar penktas mėnuo. Anksčiau taip nebūdavo. Buvo geras, labai švarus ir drausmingas kačiukas. Prieš keletą dienų pradėjo siautėt kaip viesulas. Gal kas jam negerai? Gal kokių raminamųjų reikia? (Mano vyrui tai tuoj reikės...)

Pritariu Odetai, gali būti, kad Sagutei (labai labai gražus vardas  ;) ) prasideda morčius. Bet sterilizuoti galima tik pasibaigus pirmąjam morčiavimui. Bent jau man taip sakė veterinarė. Mūsų Pienei irgi taip buvo. Taip kad teks pakentėti. O paltai, sofos tai jau auklėjimo reikalas. O gal draskyt neturi ko? Pienei atidaviau koridoriuje pintą pufiką, tai ji kaskart nueina ten išsikrauti (vargšui pufikui galas ateina).

Ojoj, labai pazistama situacija. Musu Laumei buvo lygiai taip pat kai morciai prasidedavo. Uz keliu dieneliu turetu pradet riesti uodega ir visaip kaip kitaip "gundyti" :). Siaip, deja, bet teks taip kenteti kokia savaitele, kol pilnai ismorciuos (jaunos katytes ir katinukai morciuoja tik po savaite) ir tada jau bus galima nest kastruoti/sterelizuoti. Tik negaiskit su tuo reikalu, nes uz menesio ar dvieju vel prasides :). Be to, saugokit kaciuka, nes labai stengsis i lauka prasmukt.

Citata
Giedre parašė:
Jam dabar penktas mėnuo. Anksčiau taip nebūdavo.

stebėkite katuko šlapimą ir kakos konsistenciją. Penktas mėnuo, man atrodo, kiek per anksti siautėti dėl lytinės brandos problemų. Panašiau, kad katuliui kas negerai. Per mažai simptomų aprašėt, kad galima būtų mąstyti apie problemą - reikia smulkiai ir nuosekliai.

Ačiū, Odeta, už  komentarą. Mes buvome pas gydytoją maždaug prieš savaitę. Nustatė, kad esame truputį peršalę, skauda nugarytę, todėl suleido vaistų ir davė porą tablečių išgerti per 8 dienas. Rytoj gersim paskutinį kartą. Katulis valgo normaliai, neviduriuoja, bet vis tiek kažkoks neramus. Anksčiau tiek daug nekniaukdavo. Paryčiais lakstydavo, žaisdavo, bet tyliai. Dabar pasirodymą pradeda  apie šeštą valandą, t.y. visai padoriu laiku, bet labai garsiai. Ir vakarais kniaukia, dažniausiai prie lauko durų. Aišku, kvailai skamba klausimas: kodėl katinai kniaukia? Bet vis dėlto... Čia mano pirmas kačiukas, visos skaitytos teorijos griūva dėl vienintelio MIAAUUUUU. Kaip mažiukui padėti?

Maniškis kniaukė prie durų dienom-naktim iki kastracijos. Dabar kniaukia, kai nori pas kaimynų katiną į svečius arba ko nors supyksta (čia gal reiškia, kad išeis iš namų, nes nevykdomi jo norai  :=] ),

Citata
Giedre parašė:
Čia mano pirmas kačiukas, visos skaitytos teorijos griūva dėl vienintelio MIAAUUUUU. Kaip mažiukui padėti?

Giedre, visada būna pirmas kartas kažkam: pirmas gyvūnas, pirmas vaikas ir t.t. :) Smagu, kad rūpinatės, kad atkreipiate dėmesį į katinėlio elgesio pasikeitimus. Jūsų rūpestis ir klausimai rodo, kad esate tikra šeimininkė - jautri, mylinti; taip pat matyti, kad katinėlis pas jus aprūpintas ne tik stogu ir maistu, bet apsuptas meile ir dėmesiu. Pirmas visų negalių ženklas dažniausiai būna katino elgesio pasikeitimas. Katinai yra nepaprastai atsparūs skausmui, dažnai, net kentėdami lėtines ligas sunkiai išsiduoda negaluojantys. Tą turite pastebėti jūs ir laiku kreiptis pagalbos.

Labai norėčiau padėti jums, bet man trūksta daugelio smulkmenų, kurias bandysiu išdėstyti:
1. kur įsigijot katinėlį - iš draugų, veislyno, prieglaudos?
2. ar tikri dėl katinėlio amžiaus? Koks jo TIKSLUS amžius?
3. ar turite galimybę stebėti katinėlį šlapinantis? Kaip jis tai daro?
4. ar katinėlis skiepytas, kada? Ar suduota nuo kirminų. Kada?
5. kokį maistą katinėliui duodate?

Kaip veterinaras nustatė, kad truputį peršalęs? Sloguoja, čiaudi, turi temperatūros? O kodėl kačiukui skauda nugarytę, kokie gi čia požymiai?

Aprašykite smulkiau.

1. Kačiuką nusipirkome pagal skelbimą, jis grynaveislis (bent jau taip atrodo), tik be dokumentų.
2. Tikslaus amžiaus (dienos) buvusi šeimininkė nepasakė (šiaip jau keista, aš tai prisiminčiau). Gimęs gegužės mėnesį (manyčiau, pradžioje)
3. Šlapinasi visada į kraiką, atsitūpęs, turbūt kaip ir visi katinai... Nesiblaško, nekniaukia tuo metu.
4. Skiepytas per du kartus (taip "Vetoje" nurodė), antrą kartą rugpjūčio 26 d. Vaistus nuo kirmėlių gėrėme prieš skiepus
5. Noriai valgo "Wiskas Junior" guliašą ir sausą maistą, neatsisako virtos vištienos, daktariškos dešros ir šiaip žmonių maisto. Pieno neduodu, nors ir nežinau, kodėl negalima...

Veterinaras pamatavo temperatūrą (buvo 39 ir 6 dalys), apčiupinėjo stuburą, ir bečiupinėjant vieną vietą kačiukas labai gailiai suriko. Šiaip nesloguoja, kartais, bet labai retai, čiaudi - gali būt ir nuo dulkių, landžioja visur.

del naktinio siautejimo... mano katyte, tai daznokai uzmigti neleidzia, nors ir sterilizuota (po pirmo morciaus), tai kol dar silta - suslapinu jos kaili ir tada ji jau turi ka veikti, per ta laika speju uzmigti, tik nezinau ka reikes daryti atsalus orams  :]

Giedre, ačiū už patikslinimus. Gal dar turite buvusių šeimininkų koordinates ir galite paprašyti jų šiokios tokios informacijos. Man keistai nuskambėjo tai, kad kačiukui skaudėjo nugarytę. Kodėl? Kas per liga gali iššaukti nugaros skausmus? Gal kas paveldima? Aš čia tik garsiai mąstau, neišsigąskit, nes jei ne liga, tai 5 mėnesių kaciui dar per anksti jausti hormonų audras ir veržtis į lauką. Jei veislinis, tai tuo labiau - veisliniai vėliau bręsta. Gal katulis yra buvęs lauke prieš tai? Dažnai katės ir katinai, pajutę kas yra laukas, jau niekaip neišbūna namuose - vis veržiasi ir veržiasi... Maitinasi irgi lyg normaliai ir siūsinimo "būdas" normalus - nepanašu, kad skaudėtų. Pieno negalima todėl, kad tik apie 30% kačių jį toleruoja. Jų organizmas neskaido laktozės ir kačiukai dažniausiai viduriuoja (su retom išimtim). Rūgštūs pieno produktai - labai prašom! :) Gal visgi apribokit jam žmonių maistą? Ten yra druskos ir prieskonių, kurie katėms visai nereikalingi. Kačiukai, misdami žmonių maistu, su laiku susirenka ir visas žmonių ligas. Ypatingai veisliniai, nes yra mažiau atsparūs nei mišrūnai. Vištiena - labai gerai. Ir daržovės gerai, išskyrus bulves, kukurūzus, pupeles...
    Na, net nežinau ką čia sugalvoti. Kažkas kaciui netvarkoj, kad taip pasikeitė elgesys - rado veterinaras ligutę ne veltui. Stebėkite ir sveikite. Ir rašykite toliau.
   P.S. keista, kad šeimininkai neprisimena gimimo datos. Matyt tik veisimu ir rūpinasi :(

Ačiū, Odeta, už atsakymą. (pirma bandžiau parašyt, bet kažkodėl nenusisiuntė - mėginu iš naujo) Marsiukas jau aprimo. Kniaukia, aišku, bet jau mažiau ir nebe taip isteriškai. Tikriausiai reikalauja dėmesio - vienam žaisti jam nuobodu... Šiaip nesvietiškai miela būtybė - linksmas, protingas, jokių šunybių nekrečia, gėlių negraužia, beveik nieko nedrasko, jokių "reikalų" ne vietoj nėra padaręs. Kai paskaičiau, ką kiti išdarinėja... Veterinaras sakė, kad nugarytę (stuburą) gali skaudėti nuo skersvėjo, matyt, balkone perpūtė. Mes dar pas jį nuvažiuosim, kad vėl apžiūrėtų O į lauką buvome išėję su pavadėliu. Vieno neišleisiu niekada gyvenime - pasiklys garantuotai arba pasiims kas nors. Pas mus, beje, buvo priklydusi rusų melsvųjų katytė. Mano sūnus labai apsidžiaugė, įkalbėjo tėvą, kad leistų ją pasilikti, pasigyrė draugams kieme. Bet atsirado jos šeimininkė. Vaikui buvo tikra tragedija. Tad teko prižadėt, kad susirasim tokį pat kačiuką - mažą, patys užsiauginsim. Taip ir atsirado Marsas pas mus. Beje, maisto su prieskoniais aš jam neduodu. Apverdu jautienos arba vištienos atskirai, kai šeimai ruošiu. O gal geriau žalią duoti?

Citata
Giedre parašė:
Apverdu jautienos arba vištienos atskirai, kai šeimai ruošiu. O gal geriau žalią duoti?

Apvirta mėsa labai gerai. Dar žalią mėsą galima užšaldyti ir atšildyti tik prieš duodant - tinka bet koks būdas, kad sunaikintų kokius gyvus "kvarabus" mėsoje (šaldymas arba termiškas apdorojimas). Rašykit ir toliau, Giedre. Informuokit kaip sekasi.

Sveiki, buvau susidures su tokia pat problemą kad katė neduodavo naktimis miegot,vis bludyjo rėkė ir pan,gal but aš pasirinkau biški žiauru metoda bet tikrai tai padėjo,kai turėjau laisva dieną tai aš jai dienos metu neduodavau miegoti nei minutes,ji tik atsigula o aš ja biški pakratau kad miega permušt, ir taip visą dieną, tai ryte ji negi pramiegojo pusryčius, ir nuo to laiko pas ją su miegu viskas gerai.

Oj, perskaičiau visus jūsų komentarus ir atsakymus, panašu, kad iki sterilizacijos niekas nepaaiškės. Sagutei 6 mėn. apytiksliai sueis spalio pradžioj, o veterinarė sakė kad sterilizuoti reikėtų 6-7 mėn., tai planuojam spalio antroj pusėj pasirodyt. Į morčių tai nepanašu (arba jis labai nestandartinis). Sagutė neriečia uodegos ir nekniaukia kaip išprotėjus. Tačiau kartais būna kad pamurkia su kniauktelėjimais. Ir pasitaikius progai veržiasi į laiptinę, bet čia spėju daugiau iš smalsumo, o ne dėl gamtos. Nes taip pat ji veržiasi ir į tualetą bei balkoną, kurie šiaip jau visad uždaryti :) Paskutinėmis dienomis ji keliasi nebe 4, o 5 ryto (pažanga!). Vieną dieną netgi sąžiningai iki 6,30 išmiegojo! Labai gyrėm tada ją :) Na, bus matyt, jei po sterilizacijos nepasikeis jos biologinio laikrodžio tiksėjimas, reikės galvot kitų būdų kaip katę migdyt. Beje, Svečiui, esu bandžiusi neleist jai miegot visą vakarą (kai grįžau po darbo), tai maždaug nuo 18 val., bet matyt per trumpas laikas - nepadėjo, nors smiginėjo vargšiukė jau akivaizdžiai prieš naktį :)

Dėl draskymo, tai į jai skirtą drąskyklę Saga net nežiūri. Nežinau... gal pernelyg atokus kambario kampas jai? Esu apsukusi stalo koją natūralia virve, o stalas tai kampe stovi... Kai buvo maža, tai dar kažkiek žaisdavo (viršuj tokį kailiuką pririšau, tai jį bandydavo nutraukt), o dabar visai susidomėjimą prarado. Giriam kai drasko kilimą koridoriuje, baram kai drasko sofą - rezultatas nulinis, ji vis tiek drasko tai, ka nori tuo metu draskyt. Beje, Odeta, jūsų patarimu išpurškiau baldus mėtų ekstraktu, tačiau maniškės tai visai neatgrasė  :-{ Niekaip neprisiruošiu į Filaretų kliniką nuvažiuoti tos katžolės įsigyt. Dar pagalvojau - gal valerijonas padėtų žmonių vaistinėj pirktas? Bet nesinori iš katės "narkomanės" padaryt, kad vaikščiotų paskui apdujus :) Tačiau kiek skaičiau internete, tai valerijono ir katžolės poveikis panašus, tiesa?
Puslapiai: 1 2 3 Pirmyn
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS