lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 4988056
Šiandien: + 15169
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

WC problemos su kate/katinu3

Puslapiai: Atgal 1 2 3 4 5 ... 8 Pirmyn
RSS
WC problemos su kate/katinu, Prasau pagalbos savo katinui!

INGA, toks elgesys yra visiškai normalus nesterilizuotiems ir nekastruotiems gyvūnams. Šiuo atveju jokie auklėjimai nepadės. Ir netgi atvirščiai. Jeigu katelę bausite, ji pradė taip daryti ne tik dėl morčiaus, bet ir iš keršto. Taip, sterilizacija šias problemas panaikina, kadangi gyvūnui nebėra poreikio ieškotis poros, skleidžiant savo kvapą ir žymint teritorją, kurioje ją galėtų rasti kavalieriai.
AUSRA, vadinasi katelė jums už kažką kerštauja. Gal kada sudavėt, nors ir nestipriai. O kai kurios katės net į piktą pabarimą labai reaguoja.

Citata
Ilo. Kol. parašė:
AUSRA, vadinasi katelė jums už kažką kerštauja. Gal kada sudavėt, nors ir nestipriai. O kai kurios katės net į piktą pabarimą labai reaguoja.

Ne, katė yra išskirtinai mylima, niekas nėra jos subaręs. Atlikome tyrimus, katė sveika. Veterinarė aiškina tuo, kad jaučia kaimynų katiną už sienos ir dėl to gali žymėti teritoriją.

Aciu uz atsakymus.
Apsisprendem kate sterilizuoti per mano atostogas, kad galeciau tvarkingai skirti jai laiko po operacijos.

Sveiki, iškilo baisi dilema - arba švarūs namai - arba katinas. Mūsų katinui jau daugiau nei pusantrų metų. Kai buvo mažas sąžiningai darydavo į dėžutę. Nuo pusės metų laisvai ėjo į lauką ir viską darė ten. Kai jam buvo metai ir du mėnesiai palindo po mašina. Smūgį gavo į užpakalinę dalį, uodegos nevaldo. Ilgai sveiko, bet išsveiko, atsigavo. Po avarijos savo didelius reikalus daro namie. Tuštinasi 5-6 kartus į dieną, bet 1 iš jų butinai kur nors ne savo WC, o ant laiptų, kolidoriuj, kambary. Šlapintis eina į lauką dažniausiai, bet nepraleidžia progos padaryti ant batų, naujų baldų, padarė ant klaviatūros, ir visur kitur kur tik įmanoma. Blogiausia, kad dažnai randu "balą" tik po kelių dienų, kai jau baisiausiai smirda.
Keičiau kraiką, valau WC po kelis kartus dienoj, vaikštau paskui katiną į WC. Jis gi suaugęs, jis puikiai suprantą ką daro. Jokių stresų namie, niekas jo neskriaudžia. Gyvena kaip karalius.
O aš jau tkioj nevilty, kad pradedu sutikti su vyru, kad reikia jį užmigdyti. Aš labai myliu savo katiną, bet namie du vaikai, jie gi negali gyventi dvokiančiuose namuose, ir vaikščioti bijodami į lipti į katino "turtą".

Gal kas ką gali patarti? Aš jau nebežinau ką daryti  :-(

Tiesiog dievinu tokius žmones, kurie bet kokią gyvūno problemą sprendžia vieninteliu būdu - užmigdyti. Katinas ne ten daro reikaliukus - užmigdyti, katinas pasidarė agresyvus su svetimais - užmigdyti, katinas nevaikšto kaip šuo pririštas už pavadėlio - užmigdyti... Tai kokio velnio jūs apskritai imat gyvūną į namus, jei atsitikus bent mažiausiam incidentui vienintele išeitimi jūs matot užmigdymą?
Yra daug išeičių - galima pridėti daugiau dėžučių su kraiku, galima paprašyti vaikų, kad pamatę katino padarytą netvarką ją sutvarkytų, o ne baugščiai apeitų aplink (kas čia pas jus per vaikai, jei bijo katino šūduko?), galima nuvežti pas veterinarą, gal jūsų katinui bėdos su tuštinimusi.

Oho, problema žinoma nemaloni, bet jau netokia, kad migdyti katiną. Gal čia daugiau pakomentuos Odeta ar Ilona. Aš manau, kad Jūsų katinas žymi teritoriją ir taip jau jie, katinai, o kartais ir katės daro. Jei Jūsų katinas nekastruotas, tuomet žymėjimo poreikis didesnis ir kvapas stiprus (dėl hormonų). Gal jam kraiką reikėtų pakeisti, pradėti naudoti kitokį? Galbūt 2 tualetines dėžutes padaryti, kad į vieną darytų "mažą"reikaliuką, o į kitą "didelį"? Įsivaizduoju, kad Jūsų nekastruotas katinas lauke sutinka kitų katinų ir kaip patinas žymi teritoriją lauke ir namuose. Tai daro, tik svelniau, kai kurie ir kastruoti katinai, tik kvapas nebūna toks stiprus. Jei katinas kastruotas, tai gal po traumos kokie pakitimai su šlapimo sistema? reiktų tada pas veterinarą.
Katinams nepatinka actas, tai pavalykite tas vietas su actu, be to jis ir kvapus pašalina.
Rašykite tiksliau apie savo katiną, lauksime naujienų

Visų pirma tai ačiū už norą padėti...
Rytka, aš tikrai nenoriu užmigdyti savo katinėlio, bet kaip paaiškinti metukų dukrytei, kad katino kakučio negalima valgyti - nežinau, o ji to gero jau prisivalgė ne kartą. Daug dėžučių irgi nepridėsim, nes dukrytė viską iškapstys. Aš puikiai suprantu, kad iš esmės katinas nekaltas. Aš suprasčiau jei mažas katinėlis taip darytų, bet mažas jis buv labai tvarkingas. Ir tai nėra mažas incidentas, tai tęsiasi jau tris mėnesius. Man atrodo, kad aš jau viską išbandžiau, kiek leido mano protas. Ir deja, bet tenka pripažinti, kad šitos situacijos aš negaliu suvaldyti, išspręsti ar kaip kitaip sudėliti viską į vietas.

Irena mūsų katinas kastruotas kai jam buvo pusę metų, beto, jam buvo išvarža prie bambos, tai kartu kai kastravo operavo ir išvaržą. Kraiką naudojau natūralų ir silikoninį įvairių firmų ir paprastą smėlį. Jis mielai eina į savo WC, jis turi didelę dėžę su gaubtu, puikiai į ją telpa. Nors kartais gaubtą nuimu, galvoju, gal jam nepatinka, bet skirtumo jokio. Su actu valau, jis šlapinasi vis kitoje vietoje. Turiu ir purškalų, naikinančių kvapą. Blogiausia, kad jis prasmunka į kitą aukštą, pas močiutę ir privaro ten.

Esu mačiusi kaip katinai žymi teritoriją, tai jie tiesig išpurškia, o mano katinas daro balutes ir čia sekundžių reikalas, guli sau ramus ant kedės, palikau minutėlei stalčių atidarytą, o jis į stalčių ir apsisiojo visus makaronus, kruopas, miltus ir visą kitą. Nubego sekundei į kambarį, ir jau radau balą ant naujų baldų.

Na dėl traumos aš galvoju, kad gali būti, jis po avarijos ilgai gulėjo ir šlapinosi nevalingai, bet tai praėjo ir jis sąmoningai viską daro. Veterinarui vežiau katiną, jis man sakė, kad nieko padėti negali. Katinas mūsųs mišrūnas, matyt veterinarui neatrdė svarbu gerai apžiūrėti ne veislinį katinėlį. Bet, jis ne kasdieną prišlapina, kai nori prašosi į lauką. Bet kartais ima ir pridaro. Be to, problemos prasidėjo ne iš karto po traumos. Na kol sveiko, tai gyvenom nuolatinėje smarvėje, bet kai pasveiko, išvaliau namus, neliko kvapo dar kurį laiką jis visus reikalus darė lauke. Kai jis pridaro, aš jam rodau ir baru, jis supranta, kad padarė blogai. Kai kitą kartą pridaro, aš jau matau, nes tupi ausis suglaudęs.

Gal jam trūksta dėmesio. Jis labai meilus ir labai daug murkia, nemėgsta būti vienas. Bet gi mes visą laiką namie, kai tik prieina visad paglostau. Jis labai puikiai žaidžia su vaikais.
Redaguota: Tekilute - 2010 12 21 13:56:19

tada manau, kad jam sveikatos problemos. Kai katinai pavyzdžiui viduriuoja, tai irgi daro ne tik į dėžutę, bet ir kitur, nes nespeja ir nori parodyti, kad kažkas jiems netaip... Gal ir čia panašiai... Jei vienas gydytojas nelabai apžiūrėjo, tai yra kitų ir gerų gydytojų. Pasitarkite, gal paimsite iš balutės šlapimo ir atliksite tyrimą. Pasitarsite dėl maistuko.
Lauksime Odetos nuomonės, ji turėjo problemėlių tokių ir ilgai su savo vargšu katinuku.

Na galbut Jums vertetu ji parodyti kitam veterinarui? Galbut padarys tyrimus ar apziures ji. Galbūt išties yra kokia nors liga ar kažkas panašaus?

Aš kai turėjau katiną, kuris nuo senatvės daugiau nei prieš keturis metus mus paliko, jis visada palikdavo balas kampuose iš keršto, kad jį palikdavome vieną namuose, visada keršijo keršijo ir keršijo. Su juo gyvenau nuo gimimo, jis buvo LABAI nervuotas, vos tik jei aš mažytė cypdavau žaisdama  ar laksčiau, jis iš karto kaip šuo puldavo ir kibdavo nagais į kojas man, mamai arba sesei. Mane stengėsi nuo katino apsaugoti. Na bet niekam nebuvo kilusi mintis katiną migdyti. Aš dar iki šiolei kartais jo ilgiuosi, net ilgiuosi ir jo bjauraus charakterio, nes namie visada buvo tvarka  (x)   :D

Manau, jog jam vien paglostymo kai jis prieina neužtenka. Bent pora valandų su juo pažaiskite, virvutę po butą patampykite, paridenkite kamuoliuką ir kita. Pavaišinkite skanukais...Parodykite daugiau jam dėmėsio, juk jis ne tik namų vaikščiojanti puošmena, bet ir draugas, šeimos narys, kuris taip pat nori gauti daugiau meilės, dėmėsio, žaidimų. Su gyvūnais reikia elgtis kaip su savo vaikais  :$

keiskite veterinara, tai pirmiausia. nes tie, kurie skirsto katinus i "veislinius" ir ne,
kitas dalykas, cia kazkas daugiau . gal jam su sveikata tikrai kazkas yra? padarytu echoskopija , persviestu. nes musiskis irgi toks panasus buvo. tik jam tai morcius pasirodo buvo (pasiemem suaugusi).pilnai sutinku, kad sunku su mazu vaiku ir dar su katinu, kuriam nezinai, kas yra.. o siaip katinai yra auklejami, ir net labai. musiskiai nei vienas jokiu kersto akciju nesigriebe. nei kai vaikas namie atsirado, nei kai kita katina parsinesem, nei kai nuo pagalves nukeli  (s)

Na bandysim eit pas kitą veterinarą, menkas pasirinkimas pas mus, bet trys yra. Gal tikrai jam kas su sveikata, nors man taip neatrodo. Nes mano katinas gražus, didelis, gražiai nuaugęs (atletiškas  :-[ ), linksmas, padūkęs. Juk kai serga katinai sublogsta, nusiminę būna. Ech... Na, bet man tai tikrai palengvėj viską čia surašius  :$

Citata
Tekilute parašė:
Kai jam buvo metai ir du mėnesiai palindo po mašina. Smūgį gavo į užpakalinę dalį, uodegos nevaldo. Ilgai sveiko, bet išsveiko, atsigavo. Po avarijos savo didelius reikalus daro namie. Tuštinasi 5-6 kartus į dieną, bet 1 iš jų butinai kur nors ne savo WC, o ant laiptų, kolidoriuj, kambary. Šlapintis eina į lauką dažniausiai, bet nepraleidžia progos padaryti ant batų, naujų baldų,

Tekilute, komentarus dėl katinuko elgesio gavote puikiausius - lieka tik atsirinkti.  Bet man vis kažko trūko (net Irenutė asmeniškai prašė jūsų bėdas paskaityti), todėl skaičiau jūsų laiškelius daug kartų, kol radau štai ką: "tuštinasi 5-6 kartus į dieną"... Tai nėra įprasta. Aš nuolat gyvenu su dviem-trim katinais ir tiek kartų tuštinasi jie tik iki metų, kai ir valgo daug ir dažnai, kai žarnyno apykaita greita. Vėliau kakutį padaro 1-2 kartus per dieną. Pirmą kartą ryte, o paskui prieš vakarą. Valgio aš nenormuoju, šlemšti gali kada tik jiems norisi. Tad peršasi mintis, kad jūsų katinėliui kažkas yra ir jis nori jums tai parodyti. Būtų žmogus - padejuotų, pasibartų, pasiskųstų, o štai katinėlis savo negalavimus ir stresą (dažniausiai tik tai, nes katinai NIEKO nemalonaus mums nedaro tyčia) parodo būtent taip.

Turiu jums klausimą: kuo ir kaip dažnai šeriate katinėlį? Ar jis KADA NORS, kai vyksta tokie nemalonumai, yra pasiūsinęs į tualetą, ar išimtinai tik lauke ir ten kur nedera? Ar matėte jį siusiojantį? Ar matėte kakojantį į dėžutę? Ar kai jis tuštinasi, tai daro tai kažkaip kitaip nei anksčiau?

Katino dergimą veterinarai sieja su urinarinėm problemom. Jei jis vengia dėžutės siūsinti, tai gali būti, kad sieja ją su skausmu šlapinantis. Mano a/a katinėlis Ususkėlis gal pusę metų dergė visur kur papuola, ir atrodė, kad taiko ten, kur labiausiai negalima: vidury kambario palikdavo krūvą, prisiusiodavo į lovos vidurį ir t.t. Va tada ir radau jo siūsyje kraujo, pradėjom gydyti. Tada kakoti pradėjo į dėžutę arba vonią, bet siusioti į ją niekados nebandė. Jei katinėliui pradeda skaudėti šlapinantis, tai būtent tą pirmąją vietą - dažniausiai dėžutę - jis sieja su skausmu ir jokiu būdu ten nebeina. Tuo tarpu kakoti gali ir dėžutėje, nors, kaip jūs sakote, kartais kur nors palieka krūvą.

Pavardinsiu dar keletą simptomų, kurie gali būti susiję su inkstų/pūslės/šlapimtakių ligomis:
         Nustoja naudotis tualetu; verkia tuštinantis/šlapinantis; verkia ar neramus tarsi iš niekur nieko; elgesyje atsiranda staigumas, nervingumas; kraujas šlapime; šlapinasi/tuštinasi ant grindų; dažnai ir intensyviai laižosi lytinius organus.

Iš šių simptomų gali būti tik vienas, keli, arba visi iš karto.

Sakote, tai vyksta apie tris mėnesius? Tad negalėčiau to sieti su naujo vaiko atsiradimu šeimoje (dėmesio trūkumas, stresas dėl naujo "augintinio" - konkurento; baimė, kad juo atsikratysite, nes yra "naujas augintinis"...), nes mažiausiam vaikučiui apie metukus laiko. Tai neturėtų būti elgesio problema, nors dažniausiai šundaktariai taip ir įvardija: KERŠIJA. Jeigu tas dergimas nėra nukreiptas konkrečiai į vieną šeimos asmenį, tai labiausiai patarčiau ieškoti ligos. Tokiu elgesiu katinėlis tik išreiškia savo negalavimus. O katinėliai niekada nekeršija,- bent jau ne tokiu būdu. Žinau katiną, kuris prisiusioja ant šeimininkės drabužių tada, kai ji išvyksta porai dienų. Tai jis daro iš didelės meilės, tiksliau - ilgesio jai ir baimės būti paliktam. Juk ir tarp mažų vaikų pasitaiko tokių nutikimų, jei jiems tenka būti su svetimais žmonėmis, be mamos, be tėčio. Juk vaikai svetimoj vietoj net neužmiega, arba į kelnytes pasišlapina, nors būdami saugūs tarp artimųjų niekada to nedaro. Jeigu pritariate teiginiui, kad suaugusio katino intelektas prilygsta 3-4 vaiko intelektui (aš tuo neabejoju), tai savo baimes jis panašiai ir išreiškia. Taip pat ir negalavimus.

Taigi, viską sudėjus - ieškokit ligos. Labiau tikėtina, kad urinarinės (jei papasakosit kuo ir kaip dažnai jį šeriat), o gal net kartu su žarnynu (kokia kakos konsistencija, kvapas?)

Labos naktelės. Rašykite.
Žmogus, priklausantis katei :-)

Citata
Tekilute parašė:
Na bandysim eit pas kitą veterinarą, menkas pasirinkimas pas mus, bet trys yra.

Kur gyvenate? Gal tuose kraštuose kas nors ką nors žino, arba gali pasitikėti?

Citata
Tekilute parašė:
Gal tikrai jam kas su sveikata, nors man taip neatrodo. Nes mano katinas gražus, didelis, gražiai nuaugęs (atletiškas), linksmas, padūkęs. Juk kai serga katinai sublogsta, nusiminę būna. Ech.

Dar: katinai ir katės yra nepaprastai kantrūs ir ištvermingi skausmui. Jūs galite nepastebėti ir neįtarti rimtos ligos, kol jau bus per vėlu. Jei urinarinės problemos, tai apetitas tikrai nuo to nenukenčia. O jei jau pradės blogti, tai garantuotai liga uždelsta. Taip taip, ir dūksta jie, ir žaidžia, nes jiems gera su mumis, jie nori mus pralinksminti, o savo skausmą ir negalias ne tik kad ištveria, bet dažnai dar ir slepia. Taigi, šie jūsų kontraargumentai dar nieko neįrodo :)

Ačiū labai Odeta, aš tiek visur esu rašius ir jieškojus patarimų ir niekada nieko nesulaukiau, o čia, tiek gerų žmonių.

Citata
Odeta Motiek parašė:
     Turiu jums klausimą: kuo ir kaip dažnai šeriate katinėlį? Ar jis KADA NORS, kai vyksta tokie nemalonumai, yra pasiūsinęs į tualetą, ar išimtinai tik lauke ir ten kur nedera? Ar matėte jį siusiojantį? Ar matėte kakojantį į dėžutę? Ar kai jis tuštinasi, tai daro tai kažkaip kitaip nei anksčiau?

Katinas valgo sausiukus, perku ne pačius brangiausius, bet ir ne pigiausius, kokie jie tiksliai nepasakysiu, perku sveriamus turguje, buvau nupirkus specialiai šlapimo sistemai stiprinti, bet jis jų nenorėjo valgyt. Katino bliudelis visada pilnas, jis valgo kiek nori ir kada nori, bet tai dažniausiai būna ryte ir vakare, per dieną jis tik geria vandenį kelis kartus. Koncervų neduodu jokių,duodu žalios mėsos, dažniausiai vištų skrandukų, širdelių, labai mėgsta žuvį, tik retai gauna, kai tėtis pagauna.  

Jis tuštinasi dažniausiai į WC, esu mačiusi, kad ir lauke daro. Labai retai pridaro kambariuose, bet labai dažnai daro ant laiptų į pirmą aukštą. paprastai ten daro ryte, kai mes dar miegam, arba, kai aš būnu pirmam aukšte (ten gyvena mano mama, ir jo ten niekas neleidžia, o mes gyvenam antram aukšte). Jis ne kasdiena daro po penkis šešis kartus, gal dažniau kokius tris - keturis. Į lauką jis vaikšto pro langą, jam padarytos kopečios iš antro aukšto į kiemą. Tuštinasi jis kartaisi mažais gabalėliais, tai man kelia nerimą, nubėga į WC, padar mažą mažą kakiuką ir viskas. Bet buna ir normaliai padaro... Na kai daro ant laiptų, tai dažniausiai palieka dešrelę.

O va šlapintis į dėžutę jis nenori, per tuos tris mėnesius jis ten sisijo gal kokius keturis kartus. Vienas tų kartų buvo vakar. Jis kai nori sisioti visada ateina prie durų, kurios veda į remontuojamą kambarį, ir jame yra smėlio krūva, kai neleidžiam jo ten, išeina į lauką. Į tą kambarį jis buvo prasmukęs kelis kartus ir prisisiojęs smėlyje.

[/QUOTE]
    Pavardinsiu dar keletą simptomų, kurie gali būti susiję su inkstų/pūslės/šlapimtakių ligomis:

Nustoja naudotis tualetu; verkia tuštinantis/šlapinantis; verkia ar neramus tarsi iš niekur nieko; elgesyje atsiranda staigumas, nervingumas; kraujas šlapime; šlapinasi/tuštinasi ant grindų; dažnai ir intensyviai laižosi lytinius organus.

[/QUOTE]

Na iš šių simptomų tinka tik vienas - tuštinasi ant grindų.

[/QUOTE]
   Sakote, tai vyksta apie tris mėnesius? Tad negalėčiau to sieti su naujo vaiko atsiradimu šeimoje (dėmesio trūkumas, stresas dėl naujo "augintinio" - konkurento; baimė, kad juo atsikratysite, nes yra "naujas augintinis"...), nes mažiausiam vaikučiui apie metukus laiko.
[/QUOTE]

Katinėlis labai stresavo atsiradus leliukui, geras tris savaites į mane jokio dėmesi nekreipė, ignoravo. Bet paskui susitaikė ir dabar puikiai sutaria su mažaja.

gal jam smelio rūšis netinka. pakaitaliokit, paziurekit. Mano sesers katinukas kamavosi su  WC, o pas mane kai budavo, viskas tvarkoj. Gal mano smeliukas ir vieta tualetui tiko?

siaip tai patarimas, gal tikrai netinka kazkas toje dezeje? arba ji ne toje vietoje stovi? as tai , kai katinui uzejo noras daryti prie duru, ten indelius su maistu padejau. baigesi sposai greitai. taip pat panardini nosi i jo gera, ir nesi i kraiko deze ir kelis kart taip. jei pamatai, kad daro kraiko dezeje, pagiri ir duodi skanesta.. pabandykit, gal suveiks?

Sveiki, gal galit duoti patarimų, dėl mano katino. Tiksliai kiek jam laiko nežinau, bet manau apie 6men. Anksciau, slapindavosi i dezute, bet kartais ir ant kilimuko prie duru.Yra ir kambari i kampa prislapines ir vis i ta pacia vieta, kai ateidavo. Taciau dabar pradejo visur tupti , kur uzsimano. Ir i dezute nebeeina, tik tustintis eina, o slapintis einam i lauka su juo, o jei neiseini, tai tupia  kur nori. Katiniukas nekastruotas, teritorijos nezymi. Padekit, nes negalesim visada eiti i lauka su juo , ir daboti ji kada jis uzsimanys slapintis.

Aiste, tai vat tame ir esme, kad katinas yra NEKASTRUOTAS ir teritorija tikriausiai ir ŽYMI. Šiek tiek panašios čia istorijos, todėl tikriausiai manau gali skaityti visus komentarus esančius aukščiau (bet aišku ne dėl ligos). Kačiukui jau pusė metų maždaug, jis subrendo ir pradėjo žymėt kampus :-{

Citata
aiste parašė:
Taciau dabar pradejo visur tupti , kur uzsimano. Ir i dezute nebeeina, tik tustintis eina,

Panašu, kad katukui laikas kastruotis ir nieko čia baisaus. Pas mane kaip tik du kastracijai tinkamo amžiaus, bet laukiau vis laukiau, gailėjau per anksti iškastruoti, tempiau laiką, kol labiau subręs. Kastraciją buvau užregistravus sausio mėnesiui, bet teko skubiai paankstinti datą, nes vienas iš jų baigia užsiūsinti/užžymėti visus namus  :=]  Taip kaip Aistė ir rašo: tupia kur papuola, tik sutirtina uodega ir driokst! Aiste, katukai subręsta apie 7-11 mėnesį ir pradeda žymėti kampus arba tiesiog dergti visur. Dėl saviškių tai aš garantuota, kad kastracijai laikas, nes ne tik siūsina, bet ir neramūs, rėkia, kniaukia, vinguriuoja visokias melodijas - Adamsų šeimynėlė dabar.

Jei ne lytinis brendimas, tai perskaitykit šitą forumą, - gal prisitaikysit simptomus sau.
Puslapiai: Atgal 1 2 3 4 5 ... 8 Pirmyn
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS