lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 4988056
Šiandien: + 15169
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

laukinukė namuose

Puslapiai: 1
RSS
laukinukė namuose
 
Prašau praktinių patarimų kaip pripratinti gyventi namuose laukinukę. Nuo praeitos vasaros pradėjau globoti kieme atsirudusią mažą katytę. Buvo labai baili, tikrai laukinė. Dabar ji beveik nenueina nuo manęs, prašosi glostyti, trinasi aplink kojas. Kai nemiega, sėdi ant palangės (gyvenu pirmame aukšte). Nors baisiausius šalčius ištvėrė lauko namelyje, dabar norėčiau paimti ją namo. Pirmiausia dėl to, kad katytė nuolat reikalauja bendravimo. Kita priežastis - kaimynų nepasitenkinimas dėl to, kad kieme pradėjo būriuotis katinai. Mūsų rajone daugiausia privatūs namai, beveik visi turi augintinius. Nors mano katytė sterilizuota, šeriu ją kieme. Ten ir renkasi kiti katuliai. Bet namuose turiu naminę katę, labai nedraugiška kitiems. Nors abi katytės jau pažįstamos per langą, nežinau kaip jos galėtų susidraugauti namuose. Vieno katino namiškė jau yra nepriėmusi, turėjau atiduoti mamai. Kitas klausimas - tualetas. Kaip laukinukę pripratinti naudotis dėžute? Ji gi jau suaugusi. Klausimų daug. Gal kas galėtų pasidalinti patirtimi?
Redaguota: myshkovic - 2013 02 03 11:25:44
 
Jei gyvenate nuosavame name, turėtumėte turėti galimybę atskirti senbuvę katę nuo naujokės. Kieminukei aplinkos pasikeitimas jau didelis stresas, jokiu būdu negalima jos iškart paleisti po visus namus. Geriausia ją apgyvendinti atskirame kambaryje, leisti apsiuostyti su senbuve vien pro uždarytų durų apačią. Ir turėti kantrybės. Daug. Jei jūsiškė katė labai nepakanti kitiems, jos gali ir niekada nesusidraugauti, tokiu atveju reiktų tiesiog sureguliuoti kačių "judėjimą" namuose taip, kad katės nesusitiktų (pati turiu namuose šešias kates, iš kurių viena nekenčia likusių penkių, tad kai penketukas dieną miega savo kambary, piktuolė vaikšto po visus namus, kur panorėjusi, o kai grįžtam po darbo ir penketukas keliasi, tad juos išleidžiam po visą butą, o ana katė keliauja į savo uždarą kambarį miegoti).
Tualetas daugeliui laukinukių nebūna problema - imu PSP laukinukes po sterilizacijų pagloboti, dar nei vienai nereikėjo aiškinti, kam dėžutė su kraiku pastatyta. Suaugusi katė turi instinktą kasti, kai nori į tualetą, užtat svarbiausia tame kambaryje, kur apgyvendinsite katytę, nepalikti jokių vazonų, žaislų dėžių ar pan., kuriuose irgi būtų galima kasti, tik tualeto dėžutę. Laukinė katė gali iš pradžių nepripažinti kraiko, ypač su kokiu levandų kvapu arba silikoninio, tad pradžioj geriau įpilti žemių iš savo kiemo arba rinktis bentonitinį kraiką, kuris artimesnis dirvožemiui nei pjuveninis ar silikoninis.
 
Gyvenu mažame 2-jų kambarių butuke. Namuose nuolat kas nors yra. Atskirti kates sukeltų nepatogumus. Kraiko dėžė stovi vonioje, kraikas silikoninis. Bet turiu rūsyje dar vieną katytę. Pasiskolinsiu iš jos betoninį. O gal silikoninis, turintis kitos katės kvapą, pritrauktų laukinukę? Suprantu, kad reikia eksperimentuoti. O kaip Jūs, Rita, galvojate, dėl nakties miego?
 
Kitos katės kvapas ne pritrauks, o kaip tik atstums naujokę katytę. Pagal nerašytą taisyklę kiekvienai katei turi būti atskira dėžė kraiko, atskiri dubenėliai ir atskira gulėjimo vieta. Geriau, aišku, ne gretimai, bet kaip jau išdėlioti, priklauso nuo buto išplanavimo, apstatymo ir Jūsų fantazijos. O kas dėl nakties miego?
 
mūsų katė naktį miega. o kiek žinau apie kates, laukinės katės naktį gyvena intensyvų gyvenimą. ar laukinukė namuose perpras naktinį miegą? kitaip rizikuoja dar be kaimynų užsitraukti ir namiškių nepasitenkinimą. kelias dienas iš eilės bandau privilioti laukinukę į buta - ir per duris, ir pro langą. neįeina, smalsu, bet bijo.
 
seiki. labia reikia patarimo kaip greiciau prisipratinti laukini kaciuka. Ji is prieglaudos pasiememe tik vakar. Jis laukinukas buvo, ir visko labia bijo.
Puslapiai: 1
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS