lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 3535094
Šiandien: + 42365
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Kaip padaryti namelį katėms, gyvenančioms lauke

Puslapiai: 1
RSS
Kaip padaryti namelį katėms, gyvenančioms lauke
 
Naudinga informacija iš VšĮ "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" ir VšĮ "Rainiukas".

Artėjant tokiems šalčiams lauke gyvenančių katinėlių laukia ne Kalėdos, o gyvenimo ir mirties klausimas. Nebūkime abejingi, padėkime jiems peržiemoti. Namelius galima padaryti patiems savomis rankomis pakankamai paprastu būdu. Žemiau nurodyta instrukcija, kaip paprasčiausiai padaryti pigiausią-patvariausią namelį.

Pabrėžiame, kad nameliams yra skirtos specialios teisėtos šėryklos, patvirtintos Savivaldybės tvarka ir statomos seniūnų nustatytose vietose. Šios katytės ir katinukai yra paskiepyti ir nenešioja ligų, sterilizuotos/kastruoti, ramiai nugyvena savo gyvenimą ir veisimosi „ratas“ užsidaro.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į „Gyvūnų gerovės iniciatyvas“ el. paštu info@ggi.lt arba tel. 8 616 03366.

Namelis katytėms žiemoti

Stiprus namelis:

Karkasą darome iš medinių lentelių, geriausia jas pirkti lentpjūvėje, nes jos būna sausos. Į karkaso vidų iš visų keturių pusių dedame putplasčio plokštes, tada jas išdengiame storo kartono sluoksniu ir vėl padengiame vidinį paviršių putoplastu, ant kurio tiesiogiai katytės guli. Putoplastas atspindi šilumą, taigi katytės šildosi iš savo pačių skleidžiamos kūno šilumos. Jei putoplasto plokštės storos, nereikia dvigubo sluoksnio su kartonu jų tarpe, tiesiog karkaso vidų dengiame storomis putoplasto plokštėmis, ant jų tiesiogiai žiemoja katytės. Stogeliui naudojame drėgmei atsparias medžiagas – skardą, bitumines plokšteles ir t.t., priklauso nuo to, ką turime ir ką perkame. Karkaso medžio plokšteles dažome dažais, kad namelis kuo ilgiau tarnautų – kuo ilgiau būtų atsparus drėgmei. Stengiamės daryti dvi angas, vieną šalia kitos, kad iškilus grėsmei, katytės turėtų du pabėgimo variantus. Šalia ir virš angų kalame lentutę, kuri apsaugotų nuo vėjo, tiesiogiai pučiančio į vidų.

Greitas namelis:

Savanorės Gitanos išbandytas lengvas ir greitas namelis: storo kartono karkasą iš vidaus dengiame putoplasto plokštėmis, o visą kartoninį nameliį aptraukiame storu ir patvariu polietileninės plėvelės sluoksniu. Trūkumas – namelis turi būti įstatytas tvirtai, kad jo nenupūstų stiprus žiemos vėjas.

paveiksliukas bus čia:
http://gyvunugloba.lt/lt/help/news.31621
Redaguota: iks - 2012 12 20 09:34:19
Puslapiai: 1
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS