lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 3684870
Šiandien: + 4038
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Kačių stomatitas/gingivitas. Prašau pagalbos patarimais.2

Puslapiai: Atgal 1 2 3 4 Pirmyn
RSS
Kačių stomatitas/gingivitas. Prašau pagalbos patarimais., Kačių stomatitas/ligos

Citata
Odeta Motiek parašė:
Ką aš žinau... vakciną nuo pasiutligės sumaišė kartu   Dar paklausiau prieš leidžiant, gal nuo pasiutligės suskiepyti vėliau? Ne ne, sako, viskas gerai - visada taip darom...

Truputį nekaip suformulavau klausimą, bet ar priekaištus dėl "pašalinio poveikio" veterinarams išsakėt? Apskritai, ar jiems už "nugydimą" bent kokia atsakomybė yra? Baisu, kad net ir žinodami pasekmes jie nepadarys išvadų (bent dėl šeimininko įspėjimo, kas po tokios vakcinos gali nutikt) ir toliau kaip niekur nieko skiepys.

Citata
Milda M. parašė:
ar priekaištus dėl "pašalinio poveikio" veterinarams išsakėt?

Dar neišsakiau ir, jei tai daryčiau, nežinau kaip tinkamai suformuluoti. Tuo metu aš neturėjau pinigėlių ir vakciną gavau kaip labdarą klinikoje, kurioje mes niekad nesame buvę. Man labai skaudu dėl tokios klaidos, bet nežinau kaip įspėti, kaip pranešti apie tai. Juolab, kad mano žiniomis, daug katukų buvo skiepyta ta vakcina (nežinau tik, ar su pasiutligės vakcina kartu), bet nusiskundimų lyg tai nėra. Kaip jau minėjau, mano Pukis-Baisulis/Baikeris/Mažius taip pat gavo tą vakciną, tik BE pasiutligės vakcinos, nes buvo skiepytas pirmą kartą. Jam jokių reakcijų kol kas nėra. Niekaip kitaip neišneša galva, kad kokteilis buvo per stiprus Micei. Reikėjo bent jau nuo pasiutligės vakcinos nemaišyti. Tai nebyliai pripažįsta ir mūsų nuolatiniai veterinarai, bet garsiai to neįvardija - juk nepatogu kritikuoti kitus veterinarus. Gal ir jie nebūtų to išsiaiškinę, jei aš nebūčiau pati parodžiusi aprašymo juodu ant balto. Tai va, tokios tokelės.
Žmogus, priklausantis katei :-)

Citata
Odeta Motiek parašė:
Prisipažinsiu, kad labai nemėgstu atsakinėti anoniminiams "svečiams". Kažkaip automatiškai atrodo, kad nepasirašęs žmogus turi kažką slėpti...

Odeta, tas svecias buvau as. Tikrai neketinu kazko slepti, tiesiog, vasario 6 d. mano maziausio katinelio laukia antras skiepas (keturvalente vakcina), todel ir paklausiau. Esu ipratusi, kad namuose sos'ai priregistruoja automatiskai, o darbe ne.

Dedu viską, ką randu. Kas skaito angliškai, tam bus įdomu:

Effect of Octenisept antiseptic on bioburden of neoplastic ulcers in patients with advanced cancer.
M Sopata, M Ciupińska, A Głowacka, Z Muszyński, E Tomaszewska
Department of Palliative Medicine, University of Medical Sciences, Poznań, Poland. maciej.sopata@oncology.am.poznan.pl

OBJECTIVE: To assess the effect of octenidine dihydrochloride (Octenisept, Schülke & Mayr) on the clinical condition and bacterial flora in neoplastic ulcers. METHOD: Twenty-one patients with advanced cancer and neoplastic ulcers were included in the study. Octenisept-moistened gauze dressings were applied to the ulcers three times daily.The clinical and bacteriological status of the wounds were assessed at baseline and after three weeks of treatment. RESULTS: Thirty-three bacterial strains were cultured at baseline.After three weeks of treatment, the tests were repeated on 16 patients. Clinical observations confirmed an improvement in the clinical condition of the ulcers, characterised by a reduction in necrosis, exudate levels, erythema and oedema. According to the bacteriological assessment, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis and Proteus mirabilis were eradicated from the wounds. Enterococcus faecalis persisted in two patients, Escherichia coli in one patient and Pseudomonas aeruginosa in another patient.

CONCLUSION: Octenispet was an effective antimicrobial: Staphylococcus aureus and Proteus mirabilis were eradicated in all ulcers.After three weeks of treatment, none of the ulcers developed an infection and there was an improvement in their clinical condition.

Keywords: ulcer; bioburden; advanc cancer; antiseptic; neoplastic; patient; cancer; mirabily; wound; staphylococcu; advanc; proteu; three week; aureu; clinical condition;

Citata
Edita parašė:
tas svecias buvau as.

Ačiū, Edita. Taip geriau  [}

Odeta, radau gan daug informacijos, bet tikriausiai jau pati esi interneta tuo klausimu isnarsiusi. Stai (viskas anglu kalba):
http://www.sniksnak.com/cathealth/stomatitis.html
http://www.veterinarydental.com/veterinarians/flps.php
http://www.vin.com/proceedings/Proceedings.plx?CID=WSAVA2009&Category=&PID=53594&O=Generic
http://www.manhattancats.com/Articles/Severe%20Gingivitis-Stomatitis.html

Pasiulymas - jei rasi kokiu vaistuku, ar noretum kad as juos is UK uzsakyciau, prasau kreipkis, kuo galesiu padesiu. Beda ta, kad UK receptiniu vaistu man lengvai neparduos, bet gal kokios specialios anti-bakterines pastos ar vitaminu nusilpusiems katukams galeciau atsiusti. Parasyk asmeniskai jei viesai nesinori.

Mano katinui greitai bus metai, bet jis neskiepytas. Pasiskaičius šią temą, spėju, kad ir neskiepysiu.

Citata
Lina Klimaite parašė:
adau gan daug informacijos, bet tikriausiai jau pati esi interneta tuo klausimu isnarsiusi.

Ačiū, Lina. Informacijos niekada nebūna per daug. Nors daug kas būna girdėta, tačiau dažnai kokią naują žinių kruopelytę randu, kad nuveda į naujas idėjas ar pamąstymus. Ačiū ačiū labai! Pabandysiu parašyti asmeniškai.

Citata
Rytka parašė:
Mano katinui greitai bus metai, bet jis neskiepytas. Pasiskaičius šią temą, spėju, kad ir neskiepysiu.

Aš kategoriškai UŽ skiepus prieš kastraciją. Negali žinoti ar operacijos metu ko nors nepasigaus. O dėl vėlesnių skiepų aš jau seniai dvejojau. Bet įsiskaitykite gerai apie skiepus. Kuo daugiau žinosite jūs, tuo saugesnė būsit. Kartais mes turim žinoti daugiau už veterinarą, kad apsaugotume savo augintinius. Deja, taip yra.

Citata
Odeta Motiek parašė:
Aš kategoriškai UŽ skiepus prieš kastraciją.
Katinas kastruotas jau prieš kokius 4 mėnesius. Sveikas kaip ridikas. Dėl ti ir abejoju, ar reikia jam dar skiepų. Ypač, kai galimos tokios komplikacijos.

Citata
Rytka parašė:
Katinas kastruotas jau prieš kokius 4 mėnesius. Sveikas kaip ridikas. Dėl ti ir abejoju, ar reikia jam dar skiepų. Ypač, kai galimos tokios komplikacijos.

Jei neina į lauką, jei nėra arti miško ir laukinių gyvūnų, tai neskiepykite. Aš tikrai neskiepyčiau. Nebetikiu skiepais. Ačiū. Gana :(

Odeta, gerai būtų sutepti burnytę Cristal violeto skysčiu, kuris parduodamas Universitetinėje vaistinėje prie prezidentūros. Jis mėlynas, tai burna bus mėlyna, bet negraužia ir gerai dezinfekuoja. Geriausias dezinfektantas yra kalio permanganatas, kurio galima ir į geriamą vandenį truputį įpilt.Aišku
, spalvytė turi būti labai švelniai violetinė ir kad jokiu būdu nepatektų nei vienas grūdelis, nes išgraužtų .Gal  teko jį naudot, tai žinot, kaip paruošt. O dar papurkšt galima Oxycort aerozoliu. Tai antibiotikas su hormonu. Arba sutept Fucicort tepalu.Tai irgi antibiotikas su hormonu.

Citata
Svečias parašė:
Arba sutept Fucicort tepalu.

Ačiū už patarimus labai. Bet jei galėčiau jai SUTEPTI, tai būtų fantastika - sutepčiau bet ką, kiek tik reikėtų, dieną naktį tepčiau. Bėda ta, kad jai siaubingai skauda, ji yra nepaprastai įsigąsdinus ir ne tik kad sutepti - prisikišti prie burnos neįmanoma. Vienintelė išeitis greitai purkštelėti vos vos pražiodžius, ir tai be kraujų neapsieinam. Sakau, neįsivaizduojamas jėgų antplūdis pas ją atsiranda, tiesiog nenupasakojama. Bandžiau visaip "monydama" supurkšti jai viena, atsisėdus ant žemės, įsispraudus Micę tarp kojų. Lyg pavyko, nors nebuvau tikra (vėliau pakartojau su sūnaus pagalba - ar taip ar taip abu liekam kruvini), bet kai atsistojau, pajutau kažkokius vabaliukus-ne-vabaliukus per šlaunis žemyn lipant. Ogi kraujo čiurkšlės iš šlaunų ir blauzdų teka, net per kelnes kiaurai prasigėrę! Va taip va mes gydomės...  :-(  Bet šie menki nesusipratimai netrukdo miegoti kartu: išmyli, išbučiuoja mane, išglamonėja ir parpia su manim iki ryto. Va, kokią katelę turiu  :$

Tą violeto skystį žinau, tėvelis naudodavo. Viskas aplink buvo violetiška. Įsivaizduoju kaip Micė purkštelėtų tą violetą atgal... :=]  Oxycort - mano gyvenimo purškalas, prisimenu jį puikiai, bet jis labai kartus - abejoju ar Micė ištvertų. Bet kokiu atveju, ačiū už atminties atgaivinimą. Turėsiu viską galvoje, o jei prireiks - tikrai panaudosiu. Kol kas žaidžiame su tuo Octenisept - šiuo metu lyg mažiausia blogybė atrodo. Labai knieti jos burnytę pažiūrėti, ar veikia tas purškalas, ar tik skausmą nuima. Bet kol kas tai neįmanoma. Gal kiek apgis, ji pati kiek atsipalaiduos, užsimirš ir normaliai leis apžiūrėti.

Ačiū jums visiems už patarimus! Rašykite ir toliau, siūlykite. Visiems drauge daugiau minčių ateina, o aš pasiruošus viską išbandyti.

Odeta, bandykit Mice isukti i stora ranksluosti pries tepant/purskiant vaistus. Vis nagais ne i jusu kojas kabinsis. Dviese po to kaip nors susitvarkysit. Sekmes!

Citata
Lina Klimaite parašė:
Odeta, bandykit Mice isukti i stora ranksluosti pries tepant/purskiant vaistus. Vis nagais ne i jusu kojas kabinsis. Dviese po to kaip nors susitvarkysit. Sekmes!

Lina, parasiau jums zinute is sos i jusu pasta. Ar gavote? Parasykit men i odetamot@gmail.com. Busiu dekinga.

Dar laukiu, negavau e-mailo  8[  mano: lincius1@yahoo.co.uk

ODETA, kaip jaučiasi Jūsų Miciukė?

Ilona, aš jau ir meldžiuosi, ir spjaudausi pro kairę petį... Miciukė valgo pati, lyg neblogėja. Tiksliau, nuo gydymo pradžios (du mėnesius) taip gerai dar nebuvo: linksma, žvali, nors apetitas šiaip sau. Purškau į burnytę penkias dienas. Penktą dieną nuvažiavau pas veterinarus parodyti to purškalo, pasiimti gydymo išrašo ir pasitarti. Į mano purškalą pažiūrėjo jei ne skeptiškai, tai su atlaidžia šypsena. Nusivežiau visą vaisto aprašymą, išdėsčiau savo pastebėjimus, teorijas, perskaitytus gydymo būdus. Nežinau, nepasirodė, kad labai sužavėjau. Nebent tuo, kad kaip išprotėjus rūpinuosi paprastute, niekuo neišsiskiriančia raina katele. Kai pasakiau, kad Micė valgo, tai sako, kad hormonai jau pradėjo veikti. O hormonai, jų manymu, turėjo pradėti veikti tik po keturių dienų. Aš pasakiau, kad Miciukė valgė pati jau tą pačią dieną, kai suleido hormonus, tad hormonai dar neturėjo jokio poveikio. Kad ji nubėgo valgyti po 5 minučių nuo papurškimo ir situacija kasdien gerėja. Tada sako: "nustosi purškus, nustos ir valgyti"... Visgi sutarėm, kad purkšiu tik penkias dienas ir nustosiu. Jų manymu, kitaip nesuprasiu, koks vaistas padėjo... Žinau tik tiek, kad jei blogės, tai vėl purkšiu.

Rytoj važiuojam pasirodyti. Lai pasižiūrės jai burnytę, nes Micė man nesiduoda, o aš ir nebenoriu jos nervinti. Lai būna apdraskyti kiti - nors ir už pinigus. Ką aš čia viena kruvina vaikštau  :=]

Na, iškvočiau bent vieno gydančio veterinaro (kitas atostogauja) nuomonę ir požiūrį į šią ligą. Taigi, nenuostabu, kad Micė neturi apetito, nes paskutinį kartą jai suleido hormonų, kurie numuša imunitetą. Daktaro nuomone, tokiu būdu katytė kažkaip stebuklingai turi priešintis ligai, hormonai kažkaip suaktyvina organizmo kovojimą su liga. Ir dabar tris savaites jai nieko nebegalima leisti. O aš atvirkščiai maniau, kad reikia visokiais būdais stiprinti imunitetą, skatinti apetitą, o tas purškalas lai toliau naikina bakterijas, kad pagaliau sugytų dantenos ir burnytė.

Kiek mačiau, kai Micelė žiovauja (iki šiol bijodavo nusižiovauti, nes skaudėjo), tai burnytė gražiai rožinės spalvos - nebe purpurinė kaip buvo. Kažkaip širdis man sako, kad tų hormonų jai nereikia - nebeleisiu kad juos toliau jai leistų, nes ilgainiui jie sukelia kitas ligas - inkstų, kepenų pažeidimus. Prašysiu vitaminų, stiprinančių ir toliau purkšimės. Jei nepadės, važiuosime į Kauno vet. akademijos klinikas. Kiek skaičiau apie stomatito gydymą, tai susidariau kitokią nuomonę, nei mūsų veterinarų. Na, pažiūrėsim. Tik nesinori uždelsti ligos iki tokio laipsnio, kad tik dantų traukimas būtų paskutinė išeitis. Jau sakiau, kad tai padeda tik 60% kačių.

Žodžiu, dar gyvenam. Kritiška bus kita savaitė, nes aš išvažiuoju. Kad bent niekas nepasikeistų per tą laiką, tai grįžus griebsiu jautį už ragų.
Redaguota: Odeta Motiek - 2011 01 31 01:25:49

sveiki:)

siandien buvom pas daktarus kastruotis su kicium,kaip atnese jy man po visko,issigandau 8)
visas kaip guminis 8)  vaiksto namie is kampo y kampa,jau du kartus po savim padare :O
suprantu kad jam negerai dar kolkas,bet kaip reikes iki rytojaus isgyvent su juo 8)  
nakty turbut nemiegosiu,o tik prie jo sedesiu,kad tik nenukristu nuo kurnors 8[
Puslapiai: Atgal 1 2 3 4 Pirmyn
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS