lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa

Iš viso: 2533717
Šiandien: + 1629
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:

Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Katyte Indija2

Puslapiai: Atgal 1 2 3 Pirmyn
RSS
Katyte Indija, dabar jau Tundra

Citata
asta riabcoviene wrote:
Tundra pas mus jau visai sava.
Labai megsta plakta zalia kiausini, tik isgirsta musamo kiausinio garsa - jau trinasi aplink kojas ir rekia: duok, duok :-)
Asta, nuotraukyčių įkelkit, norim pažiūrėti, kaip atrodo gražuolė :)

Aha, labai norisi pamatyti Tundros (Indijos- Vodkos  (w) ) nuotraukėlių  [:) Kaip sveikatėlė? Kokių niekšybių iškrėtė? O kokių džiaugsmų suteikė?  [}

Gražuolė išgražėjo, kaili pakeitė.
Sveikatele nesiskundziam. Pas veterinara uztenka karta per metus apsilankyti?
O del maitinimo gal ir jus galit patart. pas ja dubenėlis su sausiaku visada pilnas, valgo arba uzkandžiauja kada tik užsimano, bet Marius sako, kad reikia maitint tik ryte ir vakare. Kaip iš tikro?
Didžiausia niekšybė - nesupranta kam skirta draskyklė :-( Drasko koridoriuj tapetus, suoliuko atlošą arba kilimą... bet dar turiu vilties, kad išsiaiškinsim, tokia gudri katė turėtų susiprasti.
O džiaugsmų tai visų ir neaprašysiu: ir pasitinka pareinančius, ir pamurkia ant krūtinės prieš miegą, muses medžioja :-)
kate.JPG (47.84 Kb)

Ujei, ujei koks GROŽIS  [}
O dėl draskymo net nežinau ką patarti  :-{  Maniškis nuo pat kūdikystės toj pačioj vietoj drasko. T.y., pradėjo sienos kampą draskyti, tai mes toje vietoje prie kampo prikalėm minkšto medžio lentutes (gavosi toks medinis kampas  :-[ ). O jei ražydamasis atsiremia į lovos kampą ar tapetus, tiesiog sakau, kad negalima, paimu už priekinių letenų ir nuleidžiu ant grindų  ;)
Maitinimui bandėme daryti režimą, bet beviltiškas reikalas  [=  Sausiuko dabar irgi visada yra pripilta, nors veterinaro nuomone- turime "antikrizinį katiną" (cepelino formos figūra  :-[ ).
Redaguota: Ilo. Kol. - 2010 09 25 09:08:07

Citata
asta riabcoviene wrote:
Pas veterinara uztenka karta per metus apsilankyti?
O del maitinimo gal ir jus galit patart. pas ja dubenėlis su sausiaku visada pilnas, valgo arba uzkandžiauja kada tik užsimano, bet Marius sako, kad reikia maitint tik ryte ir vakare. Kaip iš tikro?

Jei katytė sveika, gerai maitinasi ir tuštinasi, tai veterinaro duok dieve ir neprireiks. Niekas kitas, tik jūs, galite pastebėti elgesio ar mitybos pasikeitimus, kas dažnai yra kokios nors ligos simptomai. Visko būna, bet katinėliai-mišrūnėliai dažniausiai būna sveiki ir atsparūs ligoms.

Aš maisto nenormuočiau, kaip ir saviškiams niekada nenormuodavau. Katės mėgsta užgraužti iki 12 kartų per parą, nes jos dažniau užkandžiauja nei ryja didelėmis porcijomis. Būna, aišku išimčių, bet vėl gi - jūs turite stebėti. Jei katytė ims nenormaliai ir nesaikingai valgyti, tai jau irgi gali būti ligos simptomai. Paprastai katės nepersivalgo, o jei taip atsitinka (naujas skanus maistas ar pan.), tai jos tiesiog vimteli perteklių ir tiek. Jei imsite normuoti maistą, tai katė, žinodama, kad jo negalės gauti kada panorėjus, ims šlemšti viską, ką jai padėsite. Leiskite jai suprasti, kad jūsų namuose ji niekad nebus alkana ir ji pati susitvarkys su savo mityba.

Dar: jei matote, kad katytė apvalėja - nieko baisaus, katės ir katinai turi turėti riebalinę "rinkę" po pilveliu - tai yra tarsi atsargos, kurios palaiko stiprų imunitetą. Neduokdie, ligos atveju, jei katytė negalės ėsti ar pan., ta riebalinė raukšlė bus maisto medžiagų šaltinis. Tiesiog dažniau su katyte energingai pažaiskite, kad ji nuolat išeikvotų energijos ir kalorijų perteklių. Žinau, kad tam reikia laiko, bet išsiugdykite šį įprotį ir katytė niekad nekentės nuo viršsvorio, o ir taps socialiai artima jums. Juk su vaikais taip pat reikia bendrauti nuolat: skaityti knygeles, kalbėtis, atlikti tam tikrus darbelius kartu. Lygiai taip pat ir su gyvūnėliais - žaidimas kartu, bendravimas gaminant maistą ar tvarkant namus - tai ir yra nuolatinis socializavimas gyvūnėlio ir jūsų. Leiskite jai viską stebėti, būti šalia, sekioti visur. Taip ji jausis pilnateise šeimos nare, labiau jumis pasitikės, o tai nepaprastai didelė nauda ne tik gyvenant su gyvūnų, bet ir ištikus ekstremalioms situacijoms, kai reikalinga jūsų pagalba, įsikišimas, nuraminimas traumos ar ligos atveju ir t.t.

Jeigu norite, kad katytė naudotųsi savo draskykle, tai kantriai ją auklėkite. Kai tik ima draskyti baldus ar sienas, švelniai, bet griežtai sudrauskite ir nuneškite katytę ten, kur jai reikia draskyti. Net parodykite tai patys. Katės yra mėgdžiotojos, greit supras kas ir kaip. O gal draskyklė nauja? Tada ji gali atsiduoti sintetika, kurią mes tik vos vos užuodžiame, o katytei tai baisi smarvė. Tas kvapas juk laikysis po jos nagučiais. Tada draskyklę reikia gerai išvėdinti, galima įtrinti virvę katžole - paprastai katytės katžolę mėgsta. O tas vietas, kur nenorite, kad ji draskytų, patrinkite stipriu mėtų arbatos nuoviru arba apelsinų ar citrinų žievele (galima ir nusipirkti ir specialius kvapus aroma parduotuvėse, tik nenaudokite jų grynų - katytė paklaiks nuo nemalonaus kvapo kambario erdvėj; šią klaidą dariau aš ir gavau baisų rezultatą). Ištirkite kokio kvapo ji labiau nemėgsta - citrusų ar mėtų. Vienas iš šių turėtų suveikti. Aš tai pasidarau stiprios mėtų arbatos, arba mėtų aliejaus lašiuką į šiltą vandenį, suvilgau švarią šluostę ir ištrinu baldų paviršius. Taip pavargus dvi-tris savaites katytė nustos ten draskyti, nes ta vieta jau asocijuosis su nemaloniu kvapu. Prie sienos, kurią drasko, dar galite užstumti kokį baldelį, nes tapetų negalėsite drėkinti - nebent atsargiai užspausti ant jų citrinos su žievele. O gal draskyklė per aukštai/per žemai? Stebėkite ir aiškinkitės, kodėl ji jai nepatinka.

Šitą kartoju visiems, pasakysiu ir jums: katės niekada nieko nedaro tyčia, kad nuliūdintų šeimininkus ar juos įskaudintų. Kartais "blogai" elgiasi iš nežinojimo, kartais neatsargiai žaizdamos, bet niekada NIEKO nedaro tyčia. Gudriai nukreipkite jos dėmesį reikiama linkme ir viskas bus gerai. Truputį kantrybės, daug meilės ir turėsite nuostabią katelę ir draugę ilgiems ilgiems metams.

Geriausios jums sėkmės, mieli žmonės  [}
Žmogus, priklausantis katei :-)

Aciu uz tiek daug patarimu.
Dar dėl maistelio: jis yra tokiais trikampiukais, ir kandant kartais sutrupa i smulkesnius trupinukus, nu ne miltelius o mazus gabaliukus, ir jau Tundra ju nei už ką nevalgys... O aš matau, kad dubenėlis netuščias, ir neskubu papildyt...

Citata
asta riabcoviene wrote:
Aciu uz tiek daug patarimu.
Dar dėl maistelio: jis yra tokiais trikampiukais, ir kandant kartais sutrupa i smulkesnius trupinukus, nu ne miltelius o mazus gabaliukus, ir jau Tundra ju nei už ką nevalgys... O aš matau, kad dubenėlis netuščias, ir neskubu papildyt...
mano katė irgi tų trupiniukų valgyt nenori :)

Citata
asta riabcoviene wrote:
Dar dėl maistelio: jis yra tokiais trikampiukais, ir kandant kartais sutrupa i smulkesnius trupinukus, nu ne miltelius o mazus gabaliukus, ir jau Tundra ju nei už ką nevalgys...

Citata
asta riabcoviene wrote:
Dar dėl maistelio: jis yra tokiais trikampiukais, ir kandant kartais sutrupa i smulkesnius trupinukus, nu ne miltelius o mazus gabaliukus, ir jau Tundra ju nei už ką nevalgys...

Pas mane situacija panaši, bet aš nesuku galvos - išmetu tuos trupinukus ir papildau šviežiais. Nesuku galvos dar ir dėl to, kad sausiukas pas mus užima tik apie 30% viso raciono. Aš irgi nesuprasdavau kodėl katinėliai nebenori tų trupinukų, naršiau, ieškojau visagaliame internete ir štai ką atradau kažkada. Pabandysiu kiek įmanoma trumpiau nupasakoti, nesileisdama į sauso maisto pliusus ir minusus.

Taigi, sausas maistas buvo išrastas ne katinėlių sveikatai, o šeimininkų patogumui - pabėrei ir nei rankų plaut nereikia, nei indelių ir t.t. Reikalas tas, kad tada, kai tas maistas buvo pradėtas gaminti, jis buvo labai pigus, nes mėsos ten nebūdavo (ir dabar retas kurio sudėtyje yra tikros mėsos), tik galvijų kaulų miltai, visokie sintetiniai vitaminai, priedai, o visa kita - augalinės kilmės balastas. Katinų prigimtis ir organizmo metabolinė sistema absoliučiai nepritaikyta augalinės kilmės angliavandeniams virškinti (ilga istorija). Na, kad būtų paprasčiau: paberkite katinui grūdų, - ar jis juos ės? Žinoma, kad ne! Tada sausiukus pradėjo glazūruoti riebalais, sumaišytais su skonio stiprikliais. Viso sausiuko sudėtis yra beveik vienoda, tad kodėl gi rašo "su vištiena, su kalakutiena, su žuvimi"... O todėl, kad dirbtinių skonio stipriklių pagalba tą skonį ir išgauna. Taip kaip ir žmonėms gaminami bulviniai čipsai: su sūriu ir grietine, su krapais, barbekju skonio ir t.t. O džiovintų krapų ten tik dėl vaizdo pabarstyta, nes skonis ir kvapas išgaunamas, krapų esencijos pagalba (mano mama visą gyvenimą išdirbusi restoranuose, tad visokius tokius pokštus žinau mintinai), kuri, kad išlaikytų kvapą, pripumpuota konservantų...

Tai va, protingi veterinarai rašo - o aš jais tikiu - kad tuose trupinukuose nebėra tos išorinės "skanios" glazūros, kurios kvapas taip vilioja katinėlius, o trupinukai nebekvepia ir tampa nebepatrauklūs. Plius, jie nori nenori susitepa katinėlio seilėmis, kurios vėliau pradeda smirdėti. O turint galvoje, kad gyvūnų uoslė yra šimtus kartų jautresnė nei žmonių, viskas labai logiškai susidėlioja.

Gal kam ir nepatiks mano "opusas", bet su sauso maisto blogu poveikiu katinėlių sveikatai aš jau esu susidūrus ir stengiuosi jį riboti arba maitinu tokiu, kuriuose yra didžiausias procentas dehidruotos mėsos, o ne kaulų miltų. Vengiu ir kviečių. Ryžiai katinėlių metabolizmui neutralūs. Sunku keisti racioną, kai katinėliai jau įpratę prie "čipsų". Kas turi vaikų, žino, kokia tai kova su vėjo malūnais, jei jie dievina coca-colą ir čipsus.
Redaguota: Odeta Motiek - 2010 09 26 20:36:19

Labai ačiū tau Odeta už tokius išsamius atsakymus :-)
Šiandien valgėm krevetes, Tundrai jos irgi labai patiko.
Kai užeina "medžiojimo sezonas" tai gaudo viską kas juda, o kartais net ir nejuda, pvz tašką ant sienos :-D

Citata
asta riabcoviene wrote:
Labai ačiū tau Odeta už tokius išsamius atsakymus :-)

Šiandien valgėm krevetes, Tundrai jos irgi labai patiko.

Kai užeina "medžiojimo sezonas" tai gaudo viską kas juda, o kartais net ir nejuda, pvz tašką ant sienos  

Asta, kuo daugiau natūralaus maisto (krevetės čia irgi gerai)! Čia būtų mano patarimas. Kai katukai neišnaudoja pono Dievo jiems skirtų dantukų mėsos plėšymui, tai kraujo kapiliarai nebeaprūpina dantukų ir prasideda visokios parodontozės, akmenų kaupimasis ant dantenų ir t.t. Gali būti ir GERAS sausiukas kažkiek - tai be abejo patogu šeimininkams, o ir užkandžiauti mėgstančioms katėms tai labai naudinga, bet stenkitės, kad jis būtų aukščiausios kokybės kokia tik gali būti. Aš katinus auginu ir "popinu" taip, kaip kad auginčiau savo vaiką (vaikas, deja jau vyriškėja, tad popinti kaip ir nebeišeina :)) Daugiau vadovaujuosi širdimi, kitų žmonių patirtimi ir faktais, bet ne veterinarų rekomendacijomis (aišku tiek, kiek tai neprieštarauja sveikatai). Kaip išsiauklėsite nuo mažumės, kokius pamatus pastatysite, - taip ir bus visą gyvenimą. O gyvenimas su katinais tikrai malonus, na - net fantastiškas, jei atsiduosite jiems visa širdimi. Jie niekada neliks jums skolingi  [}

Rašykit, mieloji.

Odetos patirtis tiesiog gelbėjanti iš visų bėdų  ;)
Pernai turėjau rastinukę katytę Cypalą. Ji taip pritrupindavo gal pusę duotų sausiukų- pritarkuodavo, kaip mano tėvukas sakydavo  :-[  Tai aš į tuos trupinukus įkrėsdavau maždaug šaukštelį grietinės (pagal trupinukų kiekį). Tai ji su apetitu sučiaumodavo tą grietinę su visais trupinukais  (s)

Citata
Ilo. Kol. wrote:
Tai aš į tuos trupinukus įkrėsdavau maždaug šaukštelį grietinės (pagal trupinukų kiekį). Tai ji su apetitu sučiaumodavo tą grietinę su visais trupinukais

Nu va - irgi išeitis  :D  O katukus popinu aš ne šiaip sau: jei nebūčiau susidūrusi su jų ligomis, tai gal po šiai dienai maitinčiau pusbrangiais sausiukais ir tiek. Kai bėda prispaudžia ir pradedi daugiau domėtis sveikata, va tada ir akys atsiveria. O gyvūnų gydymo kainos tai tikrai pasiekę visas įmanomas aukštumas, tad aš geriau investuoju (kaip tik galiu, aišku) į mitybą, kad nereiktų vėliau kišenių tuštinti, kad susimokėti veterinarams. Va tiek tos išminties  [.|.|.|.]

;)
Redaguota: asta riabcoviene - 2010 10 23 09:06:08

Kartais Tundra bėga tyliai kaip šesėlis, o kartais skrenda kaip uraganas: ant stalo, nuo jo ant teliko, tada ant baro ir tada ant sekcijos. Tik kol išsitraukiu telefoną, ji jau varosi žemyn :-)))

Tam ir katytė gi  [}

Šaunuolė Tundra, reikia parodyti, kas namuose KATĖ, tai yra, CARAS  :D

Vakar Tundra pabėgo iš namų... aš grįžau su nauja šukuosena, dukra atidarė duris, aišku visas dėmesys į mane, ir net nepastebėjom kaip ji prasmuko į laiptinę. Tik po valandos pasigedau, sakau, vaikai, Tudra pas jus miega? sako, ne  :-{  o jetaus, reik eit ieškot. Radau laiptinėj, vienu aukštu aukščiau, visa išsigandus, paėmiau ant rankų, nagus tik išleido, ir kad miaukia- pasakoja savo nuotykius. Gerai kad neteko sutikti vilkšunio, kuris tam aukšte gyvena...
Taip šįkart viskas baigėsi laimingai. Tikiuosi, Tundra daugiau nebenorės eiti laimės ieškoti.

Vaje, kokia bėdelė buvo. Sugokite Tundrytę, kad nepasprūktų, o dar ir šunelis kaimynystėje  :-(

Seniai berasiau...
Nesusidraugavo Tundra su draskykle... kentejo ir baldai, ir tapetai, ir kantrybe :-) Radau sprendima: softclaws, minksti klijuojami antnagiai, nuauga per pora menesiu, ir katytei nekenksmingi.

mačiau tokius antnagius vienoj zooparduotuvėlėj, labai keistas daiktas pasirodė:) pardavėja sakė, pati savo katėms pritaiko, ir viskas normaliai.

mūsų viena katė na taip jau išgudrėjo, - priklijavau draskyklių, kur tik jie pradeda galąstis (kai buvo mažiukų globotinių namie, tie naujų vietų rado, šmikiai:D), tai ji vieną leteną ant draskyklės laiko, o kita atseit jau netelpa, ta ant tapetų - po truputį drikst, drikst...:D ir dairosi didelėm akim, ar ne per įžūliai čia.
sakiau, kokį gobeleną ar ką panašaus Humanoj nusipirksiu ir priklijuosiu aplink. gal laimėsiu:) tapetų nebaisiai gaila, bet paskui šiukšlytės visur mėtosi...
Puslapiai: Atgal 1 2 3 Pirmyn
Skaito temas (1 svečių)
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS