lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 4987944
Šiandien: + 15057
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Kaip padėti gyvūnams?

Puslapiai: 1
Atsakyti
RSS
Kaip padėti gyvūnams?
 
Laba diena,
mano vardas
Evelina. Gyvenu Vilniaus rajone,Lazdynuose, pas mus,kaip ir
visur yra benamių kačių. Niekas nenori rūpintis dėl jų populiacijos,
seniūnija nenori nieko tvarkyti, o kad sterilizuoti reikia patiems
žmonėms vežti į sterilizacijos punktą ir po to dar imti pas save namo
kastruotus kačiukus ir laikyt pas save savaite ar daugiau.
Klaipėdoje
yra organizacija kuri PATI atvažiuoja,gaudo kačiukus,veža sterilizuoti
ir laiko pas save,kol jie nepasveiks ir tik tada atveža atgal į kiemą.
Dar
yra bėdos su kaimynais,kurie kovoja su žmonėmis kurie prižiūri šituos
kačiukus, maitina, ir kaip galima padeda rasti kačiukams namą.
Savo
rajone,Lazdynuose, Architektų gatvėje, mes norim sukurti mažą draugija,
kuri tvarkytu reikalus su benamiais kačiukais mūsų kieme. Norim būti
apdrausti,kad kažkas padėtu kastruoti mažylius. Pavyzdžiui prieš mėnesį
katė pagimdė kačiukus,ji dabar gyvena po laiptinės grindimi, vienas
kaimynas kiekviena diena blokuoja įėjimą,katė arba negali užeiti pas
kačiukus arba atvirkščiai. Kaip galima kovoti su tokiais dalykais? Ką
daryti? Labai prašom iš Jūsų pagalbos ir laukiam atsakymo.
Su pagarba Evelina.
 
Vilniuje irgi yra nedidelių specializuotų organizacijų, kurie padeda sterilizuoti lauko kates, bet padeda, kai gauna signalą, o ne viską visuose kiemuose padaro, nes nėra tiek nei lėšų, nei savanorių. Pvz., Lūša, Rainiukas. Jei kalbate apie sanitarinės tarnybos tipo organizaciją Klaipėdoje ("Nuaras"?), tai ir Vilniuje tokia yra - "Grinda", apmokama iš valstybės lėšų, kuri kai kuriuose kiemuose padaro PSP akciją, bet tikrai irgi nepajėgia visko.

Labai gerai, kad gyventojai nori kažką daryti. Deja, realybė tokia, kad praktiškai kiekvienas šėrėjas daugiabučių rajonuose susiduria su piktais ir nepakančiais kaimynais, kuriems rūpi tik kad "nebūtų čia tų kačių". Stebuklingų receptų nėra. Katės kiemuose gyvena kaip įkaitai: užklius ar neužklius, net jei punktas bus įteisintas oficialiai. Kur saugiai perkelti šeimą, kur pastatyti namelius - visada problema. Jei norite oficialaus kelio, reikia kreiptis į savivaldybę, tvirtinti maitinimo programą, įsipareigoti, kad neliktų maisto likučių, kad katės būtų sterilizuojamos ir t.t., tada formaliai niekas negalės kabinėtis, JEI nebus bent kokio mažo pažeidimo. Bet jei bus skundų, tarnybos važiuos, tikrins ir aiškins, kodėl pusę metro per arti/per toli namelį pastatėte. Jei viskas tvarkoj, o kaimynai nuodija, gąsdina ar pan., galima tokiu atveju juos apskųsti. Ar padės? Kaip kada... Nenorime suteikti vien optimistinių vilčių, šioje srityje dar labai atsiliekam nuo civilizuoto požiūrio.

Kai kur padeda neoficialūs pokalbiai. Jei kas nors nori kalbėtis. Kaimynai turėtų žinoti, kad nei mašinų galima statyti ant vejos, nei šiukšlių mėtyti, ir net darželiai po langais yra neįteisinti (jei kitas paskųstų, pvz., kad tulpės smirda, jų prisodinusį žmogų irgi patampytų, bet tikrai nenubaustų)... Bet kai ant vienos svarstyklių pusės yra tavo globojamos katės, o ant kitos - barnis su kaimynu, bartis paprastai nenorima, nes kam blogiau bus?..

Šiuo metu vyksta nemokamos sterilizacijos akcija (viršutinis straipsnis šioje svetainėje). Galima bent jau tuo pasinaudoti. Kol punktas neįteisintas, iš esmės teisinių priemonių nėra kaip imtis.

Katę su kačiukais, jei jie ne visai laukiniai, būtų geriausia iš ten paimti ir perkelti į laikiną globą. Katę paskui sterilizuoti, jei laukinukė, ir paleisti, kačiukus dovanoti. Jei norite kreiptis į prieglaudas, kad paimtų, reikia tartis telefonais. Tačiau iš esmės visur yra kelios - keliolika - keliasdešimt šeimų, kurios gyvena pavojingom sąlygom ir laukia eilės ten patekti.

Patarimų galite gauti puslapyje gyvunugloba.lt, tik ten lankosi daugiausia būtent globėjai, šėrėjai, savanoriai, kurių namuose po kelis gyvūnus, ir savo, ir laikinai globojamus, ir perlaikomus po sterilizacijų, tad į tai reikia atsižvelgti - kad dažnai padėti gali tik patarimais...
 
http://www.purinaoneissukis.lt/index.php/main/share/4985
gal galite prabalsuot
? :)
Puslapiai: 1
Atsakyti
Skaito temas (1 svečių)
Atsakymų forma
 
Pranešimo tekstas*
Įkelti bylas ir vaizdusVilkite bylas įkėlimui čia
Vilkite bylas čia
Įrašų nerasta.
Įkelti nuotraukas
 
Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS