lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 4967467
Šiandien: + 36041
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

"SOS gyvūnų" dienoraščiai

 • Archyvas

  «   Spalis 2019   »
  P A T K P Š S
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

Dažniausiai užduodami klausimai Akropolio namelyje

Jūsų dėmesiui - DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI "SOS gyvūnų" Akropolio namelyje, ir, žinoma, atsakymai :)

13432170_10154244581068767_285302392876542646_n.jpg

Kas čia per namelis?

 Tai prieglaudos „SOS gyvūnai“ nedidelis filialas, kuris įsikūręs Vilniuje, antroje PC "Akropolis" pusėje, lauke, greta autoplovyklos. Čia gyvena ir laukia  namų neturintys šeimininkų naminiai gyvūnai. Pagrindinėje prieglaudoje  gyvena dar virš šimto, ir dar turime globotinių pas globėjus-savanorius.

Ar jūs dirbat kasdien?

 Gyvūnams priežiūros, maisto reikia kasdien, taigi, ir mes kasdien čia  būname, 7 dienas per savaitę. Veikia 10-21 val., bet dėl ilgesnių  pokalbių apie gyvūnus kviečiame geriau apsilankyti 11-20 val., nes  dovanojimas – netrumpas procesas. Galite pasiskambinti 868369502, pasiteirauti, ar jus dominantis gyvūnas nerezervuotas. Dėl apsilankymo darbo dienomis Minsko  33a esančioje prieglaudoje reikia tartis tel. 8 683 39826 arba  telefonais, nurodytais prie skelbimų.

Ar čia gyvūnus kas nors ima?

 Taip, gyvūnai randa namus, nors dažniausiai ne taip greitai, kaip  norėtųsi. Eilė į prieglaudą visada ilgesnė nei yra galimybių –  finansinių, vietos, savanorių rankų. Nors yra ir labai užsibuvusių:(

Kaip jie čia atsiranda?

 Į prieglaudą gyvūnai patenka įvairiais keliais: paliekami miške,  pririšami prie medžių, išmetami į kiemą, priduodami iš namų, atsikratoma  nereikalingomis vadomis, kartais gyvūnai pasiklysta ir jų nieks  neieško, o kai kurie jau ir atvedami gatvėje. Apie kiekvieną esantį  namelyje globotinį galite rasti aprašymą, priklijuotą ant sienos.  Namelyje NEGALIME iškart priimti atnešto gyvūno, tik susitarus iš  anksto, atlikus procedūras.

O kas būna, jei neranda namų?

Ieško, kol randa, kartais keliauja į pagrindinę prieglaudą ar į namų globą. Nemigdome gyvūnų, kad atlaisvintų vietą.

Aš noriu savanoriauti, galima?

 Parašykite laišką adresu rasa@sos-gyvunai.lt savanorei, kuruojančiai  savanoriavimą. Prieš tai apsispręskite, ką jūs galite daryti ir kokiu  dažnumu. „Viską“ netinka:) Jei patiks, lankysitės reguliariai,  pareigingai žiūrėsite į užduotis, tada į savanorių būrį įsiliesite  natūraliai. Reikalavimai: 18 ir daugiau metų, savarankiškumas,  sugebėjimas klausytis ir mokytis, kantrybė, noras padėti gyvūnams  nepaisant neigiamų emocijų, kurių irgi pakanka.
 
Kaip čia galima paimti gyvūną? Ar jie už pinigus?

 Gyvūnai dovanojami po išsamaus pokalbio su savanoriu. Savanoris turi  teisę ir nedovanoti gyvūno. Pasirašome dovanojimo sutartis, su jomis  keliose Vilniaus veterinarijose nuolaidos daliai paslaugų.
Į rankas kačių neštis neduodame (turi būti transportavimo krepšys).
Jauni gyvūnai turės būti vėliau sterilizuoti/kastruoti šeimininko lėšomis, kasmet skiepijami.

 Mokesčio nėra, bet džiugu, jei kas nori paaukoti bent už atliktus  skiepus ar pan., juk visos procedūros, atliktos jūsų naujam augintiniui,  kainavo, kažkas joms aukojo... Kartais ne vieną dešimtį eurų;)

Prieglauda negauna jokio finansavimo iš valstybės ar savivaldybės, išsilaikome tik iš 2 proc. nuo GPM ir žmonių aukų.

5 juoduliai, pilkutė ir persikas

Šį vakarą mes norime truputį praskleisti mūsų  kasdienybės uždangą: kaip į globas ar Akropolio „SOS gyvūnų“ namelį  patenka katės. Ir kiek tai kainuoja. Ne, čia ne apie sužalotus,  partrenktus, čia tie paprasti kiekvienos dienos bėduliai, kurie nedaug  visuomenės dėmesio sulaukia, bet jų prieglaudose daugiausia.  

Dažniausiai jie atvyksta iš lauko, blusuoti, pilvuose krūvos kirminų,  ausyse - erkučių, jie neretai peršalę, viduriuoja. Viskam reikia vaistų  ir vienos, dviejų, trijų savaičių... Kartais ir ilgiau varguoliai tupi  narvukuose ir gydosi. Už kiekvieną dieną reikia mokėti. Kai jie jaučiasi  geriau, reikia kastruoti ar sterilizuoti, paskui paskiepyti, čipuoti.  

Katino pilnas paruošimas kainuoja vidutiniškai 37 eurus, katės - apie 45  eurus. Ir taip kiekvienas, kiekvieniausias mūsų suaugęs globotinis...  Ir tik retas iš jų atsineša su savim finansinį kraitį, todėl jų skolos  apmokamos iš kiauros mūsų sąskaitos.

Esame be galo dėkingi tiems, kas  supranta šį kasdieninį prieglaudos triūsą. Aišku, galėtume nepriimti,  sakyti ne, ne ir ne, nes kainuoja, nes netelpa, o patys sėdėtume ir  nosis krapštytume, kas mėnesį priimdami keletą sunkiausių atvejų ir  garsiai skalambydami... Bet kaip tada su tais, kurie tiesiog nepataikė  vietos, kur teisingai gimti?..

Jei galite paremti mūsų globotinius, žiūrėkite čia:  http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/ - nebūtinai po visą sumą,  tinka ir po kelis eurus, tikrai būsim dėkingi:)  Prašome paremti Garį iš Gariūnų (17), Garitą iš Gariūnų (25) - jiems  abiems paaukojo pagavėjai 40 eurų, Pilkę (45), rastinukę Vingą (45,  rasta prie Vingio kino teatro), Pelenių (37), Tukas (37).   Ačiū.

DSCF3857.JPG
Tukas

DSCF3844.JPG
Garita

DSCF3843.JPG
Jos brolis Garis

DSCF3860.JPG
Jaunuolis Pelenius

DSCF3845.JPG

DSCF3847.JPG
Pilkė gražuolė.

DSCF3855.JPG
Naujoke rastinukė Vinga

Statybos tęsiasi! Prašome padėti įsigyti duris

Mes stumiamės į priekį, bet... Padėkite mums!

"SOS vilties apartamentų" statybos sėkmingai  tęsiasi ir jeigu viskas klostysis palankiai, sausio viduryje dalinai  pabaigsime (be išorinės apdailos) naujos prieglaudėlės statybas. Čia  bus šilta ir jauku. Patalpose bus 10 kambariukų su atskirais išėjimais į  lauką. "SOS vilties apartamentai" bus skirti mūsų senukams, luošiukams,  gausioms šuniukų ir kačiukų šeimynoms.

Šią  savaitę išbetonuotos grindys, kasdien verda darbai.

statybios.jpg

Naujam pastatui užsakėme duris (iš viso 20 durų: 10 vnt įprastų ir 10 vnt su  mažyčiu langeliui į lauką) sąmata siekia 5600 Eur.

Vidutiniškai vienos durys kainuoja 280 eurų. Tokios dabar kainos:( Taip, tai mums didžiuliai pinigai, bet be durų juk negyvensime!

1660 Eur jau  sumokėjome avansu, liko 3940 Eur.  

Raginame visus žmones, kurie rūpinasi beglobiais gyvūnais ir prijaučia  "SOS gyvūnų" vykdomai veiklai prisidėti finansiškai. Vieni tokių sumų  mes neįveiksime, o labai norisi pabaigti pradėtus darbus. Juk ne dėl  mūsų, savanorių, o dėl gyvūnų, kurie kasdien traukia į mūsų kiemelį kaip  į kokį Nojaus laivą. Ir kiekvienam sutvarkyti ir parengti dovanojimui reikia dar po 50-100 eurų... Deja, gelbėjimas - tai ne vien meilės suteikimas.

Todėl prašome neabejingus žmones prisidėti prie mūsų statybų! Tai taip pat svarbu, kaip skiepas, kaip vaistai: juk naujos patalpos tai dar daugiau išgelbėtų gyvybių, saugesnė priežiūra.

Prisidėti raginame ne tik fizinius asmenis,  bet ir įmones bei kolektyvus. Jei norite aplankyti prieglaudą ir savo  akimis pamatyti kaip atrodo "SOS vilties apartamentų" statybos,  skambinkite Ilonai 860039525, arba užsukite šeštadienį-sekmadienį nuo  11h iki 15h į Minsko pl. 33A. Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą  kartą išgirsti :)

Kaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/. MOKĖJIMO PASKIRTYJE BŪTINAI NURODYKITE, KAD JŪSŲ AUKA SKIRTA "DURIMS".

Daugiau apie "SOS vilties apartamentus" skaitykite čia:
http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apartamentai/apie/

staty.jpg

Visada  atsiranda skeptikų, kurie į finansinius prašymus žiūri su  nepasitikėjimu, tad norime užbėgti tam už akių. Neseniai gavome 2%  paramą, jūsų dėka surinkome 82 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus prieglauda  turės verstis visus metus (atlyginimai darbuotojams,  mokesčiai, komunaliniai mokesčiai, milžiniškos išlaidos vet. klinikoms,  maistas, vaistai, buitinės ir ūkinės išlaidos ir t.t.). Didžioji dalis  gautų pajamų jau pravesta vet. klinikoms padengti per metus  susidariusias skolas ir už kitas skolas. Taigi, neturime jau net pusės to, kas buvo, ir kiekvieną mėnesį pinigai tirpsta kosminiu greičiu.

Statybas po truputį vykdėme visus metus. Dalį  sumos suaukojo žmonės ir įmonės, bet didelę dalį pinigų skyrėme mes  patys iš savo turimo fondo. Jei kas statėtės bent nedidelį statinuką,  turbūt žinote kokios šiandien yra kainos. Bet nepaisant visko, "SOS  vilties apartamentai" yra skirti BEGLOBIAMS GYVŪNAMS. Kasdien sulaukiame daugybės skambučių ir laiškų su prašymais priimti, priglausti, padėti. Kasdien  tenka atlaikyti lavinas priekaištų, kad ne visiems galime pagelbėti, nes trūksta vietos karantinavimui, ir apskritai - trūksta vietos ir pajėgumų. Stengiamės kiek  galime, bet jūs irgi galite mums padėti. LABAI TIKIMĖS, KAD NELIKSITE  ABEJINGI.

Jei savo šventės proga norite dovanų... mums

Džiugina, jog visuomenė vis palankiau žiūri į nevyriausybines, nesiekiančias pelno organizacijas, kurios padeda nuskriaustiesiems. Be įprastų aukų ir lauktuvių, be kurių prieglauda neišsilaikytų, po truputį gausėja atvejų, kai kas nors vietoj dovanų savo šventei paprašo draugus paaukoti prieglaudai. Ir dovanojantiems, ir šventės kaltininkams, ir mums bei mūsų globotiniams tada gera nuotaika garantuota!

Kad galima būtų dailiau pranešti apie tai, sumanėme tarsi dovanų čekį atvirkščiai - „dokumentą“, kuriuo dovanotojai pasveikina sukaktuvininką ar jaunavedžius ir praneša, kad paaukojo „SOS gyvūnų“ prieglaudai jo šventės proga. Galima įrašyti, ką ir kiek, o galima ir nerašyti, kaip jau susitarsite.

2016-12-06 18_07_18-SOS_gyvunai_padeka_mazhas_PINK(2).pdf - Adobe Reader.png

Čia galite parsisiųsti du variantus:

Jei galite atsispausdinti ant dviejų pusių (ant A4 - ir tada iškirpti)

Jei jums patogiau atspausdinti ant vienos pusės ir tiesiog perlenkti kaip atviruką:

Naudokitės į sveikatą!

Labai dėkui Aušrai Dobiliauskaitei, kurios pastangų dėka mūsų abstrakčios idėjos buvo  įgyvendintos:)

Triušiokai ieško namų

Gražuoliukai mūsų globotiniai triušiai vis dar  neranda namų...Labai juokingi, mieli, baltasai - dar ir su melsvomis  akimis, kaip koks triušių haskis:))15300599_1719344518091818_851105599_n.jpg

Triušiokai labai norėtų gyventi erdvesniuose apartamentuose, bet mes  negalime jiems to pasiūlyti - tikimės, kad atsiras žmonės, kurie jais  susižavės:) Dovanojami kartu arba po vieną. Ne į rankas, gali išsprūsti  nešami, reikia turėti spec. krepšiuką.   Vilniuje esantis "SOS gyvūnų" Akropolio namelis dirba kasdien 10-21  val., dėl dovanojimų geriausia užsukti 11-20 al. (nes tai ne 5 minučių  veiksmas). Tel. (dienos metu) 868369502.

Saulytė - oranžinė grožybė

Subtilus grožis ir švelnus būdas - Saulytės  koziriai. Ji ieško namų, kur bus rūpestingai prižiūrima ir mylima bet  kuriose situacijose:)  

DSCF3428.JPG

Ji gimusi šių metų balandį, tad jau yra pusmetinukė, sveria 3 kg ir yra  skiepyta, sterilizuota, su mikroschema.

Globojama namų globoje Vilniuje  pas mūsų savanorę kartu su dar trim šios vados katinėliais - visi  oranžiniai, bet visi skirtingi.

DSCF3417.JPG  

Saulytė yra draugiška, nešiojama (ne kaip žaislas, bet prireikus)  katytė, murkianti glostant ir mielai įsitaisanti lovoje nakčiai. Ir dar  mėgsta žiūrėti laidas apie gyvūnus per TV:) O kad labai graži, ir patys  matote. Beje, šukuoti jos nereikia.  

DSCF3425.JPG

DSCF3424.JPG

DSCF3418.JPG


Vilnius, 865074841, skruzdelynas@gmail.com. Pasirašoma dovanojimo  sutartis.

Saulytė bus dovanojama rimtai  apsisprendusiems žmonėms. Jei tik kokiai kliūtelei iškilus katė taps  nepageidaujama, nes „čia tik katė, mano komfortas svarbiau", tiesiog  neskambinkite:)

DAR SVARBU. Saulytė bus dovanojama tik tam, kas nepabijos baigti gydymo -  kol katinėliai visi krūvoje, labai sunku jiems iš naujo vėl vienas nuo  kito neapsikrėsti. Gydymas nesudėtingas.

Jos istorija prasidėjo kažkur Lazdynėliuose - oranžinė katė mama  atsivedė visą komandą oranžinių kačiukų. Po kurio laiko priklydo pas  vienus žmones į kiemą su visa šeimyna, bet vietiniai katinai ją  išvijo... Liko keturi jos vaikeliai, tuo metu 3 mėn. kačiukai. Žmonės  baikštuolius-smalsuolius  įsiviliojo į vidų ir leido pagyventi ant  aukšto. Na, o paskui jie atvyko į mūsų globą.

Reikia turėti omeny, kad iki trijų mėnesių ryžiukai nedraugavo  su  žmonėmis, tad nors Saulytė pati drąsiausia iš jų, ji  netikėtai   ištiesus ranką gali ir išsigąsti, pakvietus nebūtinai prieis, o vaikai   klykaudami jos tikrai neturi vaikyti. Tačiau protingam šeimininkui tai   ne kliūtis.

DSCF3426.JPG

Ačiū už 2 proc. paramą!

Brangūs mūsų draugai, rėmėjai ir pagalbininkai. Širdingai džiaugiamės, kad pelnėme jūsų pasitikėjimą savo darbais ir nenutrūkstančia veikla: šiemet gavome 82 000 eurų paramą iš 2 proc. nuo GPM:) Tai beveik 15 tūkst. daugiau nei pernai. Oi, kaip neramu būna kasmet, ar mūsų drąsūs planai galės išsipildyti, ar turėsim iš ko gyventi – juk iš valstybės ar savivaldybės, tuo labiau ES fondų finansinio palaikymo neturime. Ir pagaliau – gera žinia, lengviau atsikvėpėme: jūsų dėka, mielieji, nelikom pliki basi:)

Tada atsisėdome, paskaičiavome ir iškart pervedėme susikaupusias skolas:
veterinarijoms – 24 123,
mokesčiai ir įmokos – 1297,
statybos, remontai (taip pat avansai už būsimus darbus) 13 482,
kuras, buitinės išlaidos, kompiuterinė įranga – 975,
maistas gyvūnams – 4773.

Suma sumarum, daugiau kaip pusės pervestų lėšų jau nebeturime... O likusią stengiamės išdalinti ateinantiems 12 mėnesių... Ir išeina ne taip jau ir daug, ypač žinant atvykstančių gyvūnų kiekius ir tai, kad norime užbaigti „SOS apartamentus“, o kur dar mokesčiai ir buitinės išlaidos. Todėl jūsų parama konkretiems gyvūnams ir toliau bus gyvybiškai svarbi, kad gelbėjimo procesas nesustotų.

O dabar paskaičiuokime dar vieną dalyką, jau ne pinigus. Paskaičiuokime išgelbėtas gyvybes:)

Iki lapkričio per šiuos metus padovanojome 417 kačių ir 310 šunų, du graužikus ir vieną triušį, šeimininkams grąžinta viena katė ir 9 šunys. Tai iš viso 743 laimingos istorijos, tai vidutiniškai po 2 istorijas kasdienJ Kai kurie pas mus pagyveno trumpai, kai kurie ilgiau, sulaukė namų šilumos ir senukai, ir visai mažyliukai.

Ačiū visiems, kas padeda kurti stebuklus! Žmonėms, kurie priima į šeimą prieglaudinuką, savanoriams ir globėjams, kurie jais rūpinasi, socializuoja, rėmėjams, kurie padeda juos paskiepyti ar pamaitinti, talkininkams, kurie atvyksta tvarkyti mūsų kiemelio, veterinarams, kurie taiko mūsų globotiniams nuolaidas, taip pat „Kikos“ ir Vilniaus Akropolio vadovams, kurių dėka per bendrus projektus namus rado daugybė mūsų globotinių.

Kol bus pagalbos reikalingų beglobių naminių gyvūnų – tikime, kad bus ir žmonių, kurie siekia padėti jiems. Būkime kartu, nes kartu mes galime paversti problemas sprendimais!

DSCF3407.JPG

Prieglaudos šunelių paradas

Trumpai pristatome keletą mūsų naujokų, na ir truputis senbuvių pateko į kadrą:) Nepaisant to, kad gyvūnų oi kiek daug prieglaudoje, pas mus niekados nėra štilio - skambučiai su prašymais priimti pasiekia kasdien, ir jei jau situacija visai bloga, bandome rasti išeitį. Visados būsime dėkingi už paramą (http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/), nes ne už visus spėjame paprašyti - o juk atnaujinti skiepus senbuviams, nukirminti juos reikia kasmet. Taip pat ir geras žodis nepakenks:)
Jei norėtumėte paremti maistu, stengiamės duoti premium klasės sausą maistą, kad nuo prasto netuktų ir negestų šunims inkstai, o konservai gali būti ir paprastesni. Kadangi šunų per visas globas, prieglaudą, "Akropolio namelį" arti šimto, tai tikrai pravers ir maišas, ir du, ir dešimt:) Dėl atvežimo tarkitės tel. 860039525,

Taigi, pradėkim nuo Kaukės. Kaukutė atvyko iš "Grindos", nes buvo konfiskuota iš nesirūpinančios šeimininkės. Tiesa, pastaroji teigia, kad šunį iš jos pavogė, bet tiek jau to, sutarėme, kad dovanosime kalytę patys ir surasime jai gerus namus. Iš kurių nereikės konfiskuoti:)

DSCF3278.JPG

Kalytė draugiška ir jauki, nors drovoka, bet nėra baikšti - tikime, kad nebuvo skriausta.

DSCF3371.JPG

Dėl jos skambinkite 860039525.

Garbanius Čiapis - šuo, kurį labai sunku nufotografuoti: išeina tik kudlotas kleckas:)

DSCF3279.JPG

O šiaip sutvarkius, apkirpus, sušukavus jis puikiai sueitų už pagalvinį šunelį;)

DSCF3360.JPG

Tel. dėl Čiapio 860039525.

Nemėžiukas, ramus, gražiai vaikštantis su pavadžiu šuva. Ne jauniklis, bet dar ir ne senjoras. 8 683 39826

DSCF3270.JPG


Iš tamsių tvartukų atvykę Sidas (rudai baltas) ir Tigrė (tigrinė):

DSCF3326.JPG

DSCF3329.JPG

Labai mieli, mažaūgiai suaugę šuneliai, smalsūs, truputį atsargūs, bet labai trokštantys švelnumo ir dėmesio. Dėl jų tel. 860039525.

Peta atvyko iš dar blogesnių sąlygų - praktiškai nuo sniego. Ši nedidukė, labai jauki ir patikli kalytė laukia naujos laimės, naujo šanso. Tel. 860039525.

DSCF3396-001.JPG

Mūsų "smėlinukų voljeras":) Kairėje - gerulis Plutas, greta jo - savarankiškoji Gerda, o antram plane - ramuolė Dalytė. Šitie šunys tam, kas jaučia šuns širdį... Tel. 860039525.

DSCF3402.JPG

Didžioji meilioji Žučka:) Tikra rubensiška dama :D

DSCF3389.JPG

DSCF3387.JPG

Žučka ir Petrovičius rado kažką įdomaus... Tel. 8 683 39826

Akras - tam, kas ieško labai aktyvaus, padūkusio šuns. Vidutinio ūgio. Labai meilus, mėgsta pasistiebti ir apsikabinti, o liežuvis taip ir kadaruoja :D Toks jis pas mus atviraširdis stačiokas:)  

Rastas partrenktas mašinos, todėl truputį šlubuoja, bet jam tai netrukdo. Tel. 860039525.

DSCF3288-001.JPG

Mami - kalytė mažo ūgio, bet didelio vikrumo. Labai simpatiška, paprasta lietuviškoji kieminukė. 8 683 39826

DSCF3368.JPG

Akita Hačis. Šuo tik rimtam žmogui, kuris įsigilins į jo psichiką, kuris nesitikės, kad šuo iš pirmo karto jį pripažins, supras, kad tai ne žaislas vaikams ir negalima jo numesti seniems tėvams (jau taip ir buvo kartą - šeimininkė jo neišauklėjo, šuo pasidarė pavojingas, tada nutrenkė į voljerą). Pas mus Hačis pamažu atgauna pasitikėjimą žmonėmis ir savimi. Jis vedžiojamas, pasitinka pažįstamas savanores džiaugsmingai. jam ~2,5 metų.
Tai jokiu būdu negali būti pirmas jūsų šuo.

DSCF3292-001.JPG

Tina-Iriska. Atsirado Tina Iriska prieglaudoje iš Paribio gatvės,  kur tiesiog atklydo į žmonių kiemą ir pamaitinta liko. Tačiau žmonės  nebuvo pasiruošę auginti dar vieno augintinio, tad kreipėsi pagalbos  ieškant Tinai Iriskai naujų namų. Ji nedidukė ūgiu, taksiško sudėjimo, trumpų kojyčių, apie 2  metų mergytė.  Meili ir draugiška, gal kiek drovoka, nejauku jai tarp daugybės didesnio  ūgio prieglaudos globotinių. Tel.: 8 655 14802 arba 8 683 39826.

DSCF3322.JPG

Na, ir mūsų Rudis... Tai šuo, kuriam labai reikia žmogaus. Jis didelis ūgiu, bet nėra koks piktas sargas; tačiau su kitais šunimis nelabai draugauja, ypač patinais. Galėtų gyventi voljere, aišku, normaliai įrengtame ir kad būtų mylintis, vedžiojantis, bendraujantis žmogus. Ne teritorijų saugojimui. Tel. 860039525.

DSCF3310.JPG

Iš purvo - į šviesesnį gyvenimą

RYTAS... Arbata, Facebook...ir vėl tas pats...kažkas prašo pagalbos labai gražiam šokoladiniam jaunam šuneliui, nes nėra sąlygų laikyti.

Mūsų savanorės susimąstė, paskaičiavo, kiek ir kur dar galima sukaišioti naujokus, pasiraitojo rankoves ir prasidėjo gelbėjimo operacija.

Pasirodo, pagalbos reikėjo ne vienam šuneliui...

Už 100 km nuo Vilniaus, kaime prie Ukmergės vargsta 7 šuneliai. Priveisti, nereikalingi, vados tiesiog užkasamos, nes gi taip priimta, taip daugelis daro. Bet ar tai normalu? Ar taip daroma šiuolaikiniame technologijų ir progreso amžiuje? Ar šunys gali gyventi tamsoje, prirakinti 1 metro grandine? Geriausias žmogaus draugas?..

Taigi, norėtume pristatyti 7 varguolius, iš kurių jau penki, kuriuos atidavė šeimininkai, atvyko pas mus.

1. Šokoladinis Čikis (padovanotas);

soko.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Per akciją nemokamai sterilizuota virš 200 gyvūnų

Keletą rugsėjo ir spalio mėnesių dienų vykusioje „SOS gyvūnų“ inicijuotoje nemokamų sterilizacijų akcijoje sterilizuota ir kastruota 203 gyvūnai. Iš viso sterilizuota 8 dienas.

Akcijos tikslas – humanišku būdu mažinti beglobių gyvūnų populiaciją. Nemokamų sterilizacijų vietos buvo skirtos beglobių gyvūnų globėjams, šėrėjams, žmonėms, kurie neturi finansinių išgalių pasirūpinti savo augintinio sterilizacija, buvusių prieglaudos globotinių šeimininkams. Iš viso sterilizuota 113 kačių, 31 kalytė, kastruoti 45 katinai ir 14 šunys.

unnamed.jpg

„Sterilizacija – tai humaniškas būdas siekti, kad beglobių populiacija mažėtų. Kaip žinia, nesterilizuotos katės, ypač gerai šeriamos, per metus gali atsivesti po dvi vadas, o jose būna net iki septynių kačiukų. Jokia prieglauda nepajėgs priimti visų didmiestyje atsivedamų kačiukų, visų šunelių, kuriuos išmeta juos priveisę šeimininkai arba atsiveda pabėgusios kalytės. Todėl mūsų prieglaudos tikslas – ne vien suteikti laikiną prieglobstį ir ieškoti namų naminiams gyvūnams, bet ir padėti tiems, kas prižiūri sulaukėjusias kates, globėjams, nepasiturintiems gyvūnų šeimininkams“, - sako VšĮ „SOS gyvūnai“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva.


Dėkojame Tarandės veterinarijos klinikai, suteikusiai nuolaidas paslaugoms ir privačiai parėmusiems šią akciją Kęstučiui Daukšiui ir Gailei Dagilienei (likusi dalis apmokama prieglaudos lėšomis).


Kviečiame tiek įmones, tiek pavienius asmenis prisidėti prie būsimų akcijų finansiškai ar kitais būdais. Tik intensyvinant sterilizacijas galime išvengti geometrine progresija augančio beglobių skaičiaus. Daugiau informacijos info@sos-gyvunai.lt, ilona@sos-gyvunai.lt. Rekvizitai: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/

Češkė - meilūnė su „kabliuku“

Globojant neturinčius šeimininkų gyvūnus savanorių namuose nuolat vyksta rotacija - kažkas atvyksta, kažkas išvyksta. O kažkas užsilieka... Tam būna įvairios priežastys, dažniausios - charakteris arba specialūs poreikiai. Češkės atvejis - antras. Nes ji labai meili, draugiška katė, nešiojama, snausti mėgstanti ir ant kojų, ir lovytėje, drąsi, jauki, smalsutė, smaližė, žodžiu, rainiukė, kurią norėtų laikyti kiekvienas drąsių kačių gerbėjas.

DSCF7585.JPG

Bet! Češkė turi chronišką slogą. Ji pačiaudo - kaip iš patrankos, pasisnargliuoja, šnarpščia, įsitaisiusi prie jūsų naktį, kol įminga. Jūs manote, kad tai baisu? O tai dar ne viskas.

Daugiau...

Nuotrauka:

Trys varguoliukai prašo pagalbos

Padėkime mums padėti jiems... Šis "SOS gyvūnų" šūkis tiksliai atspindi dabartinę susidariusią padėtį ir poreikį mūsų prieglaudoje. Kreipiamės į visus visus, neabejingus, nuskriaustiems gyvūnėliams. Dabartinė situacija veda į neviltį: gyvūnų skaičius niekaip nemažėja, o tik daugėja ir tikrai norisi pagelbėti visiems išduotiems gyvūnams.

Norime pristatyti šeimynėlę, kuriai labai reikia Jūsų palaikymo: turim tris mažus gumulėlius iš vieno Vilniaus Žirmūnų rajone esančių kiemų.

111.jpg

Gyventojai kreipėsi tikėdamiesi pagalbos šiems kačiukams, kurie gyveno tiesiog po balkonu. Suskubome padėti kuo galime. Kačiukai iškart pateko į veterinarių rankas ir, deja, pasirodė turį visą puokštę ligų.

11.jpg

1.jpg

Nematę gero gyvenimo, jie turi silpną imunitetą. Tačiau, mes žmonės, kačiukams galime padėti.

Kačiukams pagalba jau teikiama, tačiau labai nedžiugina besikaupianti suma. Šiai dienai jau turime 150 eur.skolos. Labai prašome paaukoti, paskirtimi - "Žirmūniukams", sveikatos labui http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/
Ačiū labai visiems palaikantiems!!!

Kai į prieglaudą grįžtama sirgti...

 Daili šnypštukė pilkanosė, pūkuotu švelniu kailiuku - tai Maira.

maira.jpg

 Ir išsekusi, dehidratavusi, nusividuriavusi, nelaikanti išmatų ir  šlapimo, iššutusia oda, išsigandusi ir nelaiminga - tai irgi Maira.  Tiesa, trumpą laiką ji pabuvo Grėja... Bet tas laikas jau, atrodo,  baigėsi.
Papasakosime neilgą istoriją apie tai, kaip svarbu laiku pastebėti blogus simptomus ir paprašysime trupučio pagalbos.
 Maira pateko pas mus su broliuku, kuris greitai rado namus, nes buvo  drąsesnis. O ši gražuolė, ~7 mėn. katytė žmogaus prisibijo, nors nemuša,  bet apšnypšti nevengia:) Tačiau visgi ji sužavėjo vieną mūsų lankytoją  ir iškeliavo Maira į namus... Ir sustresavo. Ir susirgo. Nes jei katė  nelaiko šlapimo ir išmatų, mieli žmonės, mieli potencialūs kačių  turėtojai - tai ne „gal praeis" - tai „skambinu į veterinariją ir  užrašau tyrimams"! Po pirminės apžiūros tyrimai nebuvo užsakyti, tad  paskirtas tik simptominis gydymas, kuris reikalų smarkiai pagerinti  negalėjo. Na, ir po neilgo svarstymo Maira grįžo į mūsų globą...
 Mes turime daugybę gyvūnų ir nykstamai mažai laiko, krūvas skolų, bet  mums rūpi globotiniai, net šnypštukai. Maira nuvežta į veterinariją,  paskirti antibiotikai, bet tai tik pradžia. Kad sužinotume, kas jai yra,  reikia padaryti koprologinį tyrimą, kraujo tyrimą. Tikimės, kad jie  atsakys į klausimą, kas šiai jaunai katytei atsitiko ir kaip su tuo  tvarkytis. Nes atvejis tai tikrai nedažnas, mūsų praktikoje pirmas.  Padėkite sužinoti, kaip pagelbėti vargšei Mairai!
Koprologinis  tyrimas kainuos apie 11 eurų, kraujo tyrimai apie 50. Tai nemažai. Už  tiek galime paskiepyti visą vadą naujokų kačiukų... Bet to juk  nepasakysi Mairai, tiesa? Jei galite pagelbėti, http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/ rasite mūsų rekvizitus. Nepamirškite parašyti, kad skiriate Mairai. Ačiū!

Kokių šeimininkų nelinkime globotiniams?

Neseniai  teko skaityti viename portale tekstą apie autorės vis  prarandamus šunis. Nuosavus, priveistus namie, kažkodėl paleidžiamus  lakstyti be priežiūros, žūstančius naktį savo kieme ir t.t., ir pan. Ne  pirmus metus savanoriaujant gyvūnų globos srityje tokios istorijos  turėtų nestebinti, nes iš tiesų į mus kreipiasi daugiau žmonių,  nemokančių rūpintis augintiniais, negu kad mokančių. Nesenas pavyzdys, žmogus kreipiasi dėl kačiuko, kurį laikytų bute: „O jūs, kai užaugs, skiepysit, kastruosite?" „Nee, na kaip, mes tik auginsim".

DSCF2195.JPG

Tai  va, tokių augintojų dėka vis dar pilni kiemai beglobių, nes nutikus  kokiam netikėtumui gyvenime augintinis neatsakingų žmonių be didelių skrupulų išmetamas  arba neprižiūrimas pabėga (nors taip, žinome, kad yra net kenčiančių mylimo nekastruoto katino žymėjimus ir maurojimus bute, nes „tai įprasta" - nors tai jau seniai nebe įprasta).

Todėl visi atsakingi gyvūnų  globėjai ne perša savo globotinius, ne turguj ar šventėse dalina į rankas, o žiūri į  norėtojus įtariai ir atidžiai. Kartais mes ir patys sau jau panašūs į  paranojikus, bet tai dėl patirties. Skaudžios patirties. Dėl apgavysčių,  melų, abejingumo. Dėl to, kad tau į akis sakoma viena, o paskui per  aplink sužinoma kita. Dėl atvejų, kai pabėgusio šuns ar katės net  neieškoma - ai, prieglaudinis, neįvertino savo laimės. Dėl ramia širdim nešamų eutanazuoti, nes „nusibodo gydyti"  arba „iškeliauju į užsienį".

Paprastai gyvūnų globėjų  straipsniuose rasite prieglaudinukų pristatymus, raginimą nebijoti imti  šunį ar katę ne iš veislyno, o paprastą, „lietuviškąjį". Bet šiuo  tekstu norime atvirkščiai, paraginti neimti gyvūno, neprašyti jo šeimos  narių, jeigu:

neturite kantrybės ir nuosavas komfortas jums svarbiau už viską;
jei dėl gyvūno reikmių nenorėsite nieko keisti savo gyvenime - pvz., skirti laiko ir lėšų dresūrai, žaidimams, mokymui, specialiam mitybos režimui ar vaistams, jei gyvūnas susirgs ir pan.;
jei esat linkęs neklausyti jokių patarimų, nes „visi tie veterinarai sukčiai, o tik aš vienas viską žinau";
jei manote, kad gyvūnas - patogus daiktas, kol jis sveikas ir jaunas, o jei kas nutinka, tai migdyt ir viskas;
jei  esat „natūralas" - norite, kad katė ar kalė vestų jauniklius, nes juos  išdalinsite (aha, kurgi ne, tik iš kur tos dėžutės prie prieglaudų  vartų - ar tik ne iš tų, kurie „išdalino");
jei gailite pinigų augintinio sveikatai ar normaliam maistui, nes „taigi čia tik gyvūnas";
jei  imate gyvūną kaip treniruoklį prie vaikų turėjimą, jį planuojate  išlepinti, užsileisti ant galvos, o paskui, kai jo vietą užims vaikas - su ašara balse sakyti,  kad tenka atsisveikinti, nes ak, šuo/katė pavydi;
jei imate augintinį „vaikams", o pats jo nemėgstate, nesuprantate ir neketinate rūpintis;
jei imate augintinį seneliams, visiškai neplanuodami pagelbėti, jei jiems bus per sunku;
jei  esate iš tų keistuolių, kurie apskritai nemyli gyvūnų, bet jo nori kaip  statuso patvirtinimo, ypač kalbant apie veislinius šunis.

Na neimkite  gyvūno, jei jūs toks žmogus! Nei iš veislyno, nei iš nelegalios  tvartinės daugintojų peryklos, nei iš prieglaudos. Jam bus geriau be  jūsų, o jums - be jo. Nes galbūt bus gerai ir gražu viskas, kol nėra jokių  kliūčių ir sunkumų, o paskui - kantrybė greit išseks. Žinot, kuo tai dažnai baigiasi? Pabėgimais, išmetimais, nugrūdimais į kaimą seneliams ant lenciūgo, ligomis, navikais (kiek esam gelbėję nesterilizuotų kačių ir kalių su pieno liaukų auglių arba gimdos uždegimais).

Arba štai mylimas augintinis atsiveda tuntą jauniklių. Tikrai visi jie laukiami? Mes dažniau susiduriame su atvejais, kai iškaišiojami giminėms ar kaimynams iš bėdos - nes „kitaip seneliai užkas". Per nenoriu paimti gyvūnai anaiptol ne visi gyvena ilgai ir laimingai savo namuose, dalis jų tampa beglobiais ir atsiveda naujų beglobių kartą...

O kiek šunų randama pastaruoju metu  pasiklydusių, kad ir su antkakliais, bet neieškomų, be jokių kontaktų,  nekalbant apie čipavimą! Tai ar tikrai reikia gyvūno, jei jam pabėgus  numojama ranka ir nepasikrutinama, kad surastum?

Todėl dar kartą  pasikartosim - gyvūną turi imti tik tas, kas ne vien myli juos, bet ir  apskritai gyvenime yra pareigingas ir mąstantis žmogus, planuojantis  ateitį. Nes mes už juos juk atsakingi. Jie - visada silpnoji pusė. Ir  atiduoda šeimininkams visą savo šilumą nesverdami, neskirstydami. Labai  liūdna, kai už draugystę jiems atitenka tik beglobio dalia...

Mūsų šuneliai - dideli ir maži

Ieškote keturkojo (jei ką, turim ir trikojų) draugo ištikimomis akimis? Mūsų kiemelyje, voljeruose ir nameliuose jų tikrai daug. Kai kurių tiesiog nesuvokiame, kodėl niekas neįsimylėjo, pvz., mažutės gerutės Lėjos, linksmuolio Cezarijaus... Na, kiek gi jie gali leisti laiką pas mus, sotūs ir prižiūrėti, bet neturėdami savo guoliuko, savo kampo ir savo žmogaus?

Jei kas krito į akį, paskambinkite prie skelbimo nurodytu numeriu ir susitarkite dėl laiko. Pasirašome dovanojimo sutartis. Jei ieškote gyvūno savo tėvams, pasistenkite ir juos atsivežti:)

Ačiū Daumantei Akstinavičiūtei už nuotraukas

Bulvita, jauna kalytė, rasta bulvių maiše užrišta. 8 606 16255

DSC_1741.jpg

Daugiau...

Nuotrauka:

Nykštukai, kurie ne nykštukai

i buvo du maži nykštukai, rasti prie  šiukšlių konteinerių, jie voliojosi kaip du murzini pūkų kamuoliukai ir  gailiai verkė, laukdami savo mamos... Ne, čia ne pasaka, čia realybė,  tad ten buvo ne nykštukai, o du maži kačiukai. Vienas oranžinis ir viena  trispalvė. Ir jie cypė plonais kačiukiškais balseliais, nesvarstydami,  ar aplink yra kas nors, kas gali išgirsti...

Jiems pasisekė.  Juos radusi moteris susisiekė su mūsų prieglaudos vadove Ilona, ir  nykštukai jau po pusvalandžio buvo jos mašinoje.

IMG_8316.JPG

„Su vėjeliu lėkėm pas  mūsų gerulę Dainą, kuri jau laukė mažylių ir buvo pasiruošusi tapti  jiems mamyte. Mūsų broliukas ir sesytė buvo silpnučiai ir dar patys  nemokėjo valgyti. Todėl ir išties ant Dainos pečių uždėjom didelę  atsakomybę ir mamos dalią.
Po kelių dienų jau buvo aišku, kad  broliukas (Jacekas) labai labai silpnutis ir išgyventi vilties lieka vis  mažiau. Žinau, kad dieną naktį Dainą jį nešiojo prisiglaudusi prie  širdies, šildė, kalbėjo maldelę, leido palaikančius organizmą  tirpaliukus, masažavo kūnelį.
Sunku, išties sunku, supranti, kad  daug ką galėtum atiduoti, kad tik mažylis išsikovotų ir liktų gyvent,  bet vieną rytą jis paskutinį kartą pasakė nebylų sudie. Iškeliavo  mažylis, bet bent jau ant mylinčio žmogaus rankų, sušildytas ir  išbučiuotas...

Liko pas Dainutę sesytė Karolinka, kuri  kabinosi į gyvenimą ir šiai dienai jau paruošta keliauti į naujus  namučius. Jei norite susipažinti su ja, skambinkite 867311030, arba  rašykite dainuzhe@inbox.lt.

IMG_8543.JPG

IMG_8550.JPG

IMG_8544.JPG


Tik su sąlyga – šią mažą margutę turėsite mylėti dvigubai. Ir už broliuką."

Dovanojama su „SOS gvūnų” sutartimi. Vilnius. Namų globa.

Švelnioji Pūkienė - jaunam ir senam

Kam vieta po lentynomis parduotuvėje? Prekėms, dulkėms, šešėliams... Bet tik jau ne katėms. Po lentynomis nei paėsti ką gero rasi, nei palakti, nei ant kelių kam užsiropši. Bet jei netyčia įbėgi arba kas nors atneša į didžiulę parduotuvę, ne taip lengva kelią atgal rasti! Teko mums įsikišti ir padėti jaunutei, dailutei katei išsivaduoti iš "Ermitažo" sodo skyriaus labirintų. Ačiū užsukusiai moteriai už pranešimą apie varguolę, nes pati kažin ar būtų išsprukusi, ir paliktą fin. paramą sterilizacijai bei vaistams nuo parazitų.

13775870_1238576199515950_817203669152742998_n.jpg

Pūkienė pagavimo dieną.

Bet kita bėda - prieglaudoje ir Akropolio namelyje perpildymas, savanorių namuose perpildymas... Teko Pūkienei apsigyventi globoje su savanorės šunimi, o kadangi jis nemėgsta kačių, tai nemažai ir uždarytais tenka sėdėti.  O jai tai ne prie širdies, nes prie širdies šiai katei - glaustytis, murkti, grūstis prie žmogaus:))) Net veterinarijoje imant kraują testams murkė!

Gaila, katulė taip siekia pabendrauti, kad nuotraukos nekokios išeina...

13835984_1554214564604815_703481849_o.jpg

13833566_1554214574604814_1421952271_o.jpg

13835902_1554214537938151_807940033_o.jpg

13838589_1554214527938152_4627392_o.jpg

13838295_1554214557938149_152222625_o.jpg

Pūkienė įdomios spalvos, balta su keliom rusvom ir rainom dėmelėm, ryškiai oranžinėmis akimis, liauna kaip smilga. Jai apie metus. Kačių imundeficito ir virusinės leukemijos testai neigiami. Pūkienės nereikia gydyti, ji neašaroja, neturi ausų erkučių, kaip dažnai būna lauko katėms. Spėjame, kad ji tikrai ne visą gyvenimą gyveno lauko sąlygomis, o kas išmetė ar pametė - nežinome. Kad ir kas ja rūpinosi, nepasirūpino iki galo, tad mes ją ir sterilizavome.

O dabar - kam tinka Pūkienė? Tam, kas dievina meilias kates! Ji visada nori būti prie žmogaus, glaustis šalia, beveik nuolat dėkinga ir patenkinta murkia. Net žaisti nori, tik jei žmogus kartu žaidžia arba bent žiūri:) Mėgsta apsižioti ranką iš švelnumo ir pagraužti, bet jokių rimtų nuostolių nepadaro:)

Žodžiu, tiktų tiek pagyvenusiems, ramiems žmonėms, kuriems taptų "anūkėle", tiek šeimai su vaikais, su kuriais žaistų ir leistųsi glostoma.

Globoje pas mūsų savanorę Vilniuje. Skambinkite 868315948, jei norite susipažinti. Dovanojama su dovanojimo sutartimi.

13833117_1554214534604818_1935108426_o.jpg
:)

Kalytė Bella - už ką mane norėjote užkasti?

Atrodo, matėme jau viską, visokių nužmogėjimo atvejų, atsigriebiant dėl sunkaus gyvenimo, blogos nuotaikos ar šiaip necivilizuotumo ant gyvūnų, kurie negali atsiginti.

Bet Bellos atvejis pasiekė naujas baisumo ribas.

Silpnų nervų arba skrupulingai tausojantiems savo ramybę siūlom neskaityt ir apsimest, kad nieko nematėt ir negirdėjot. Tada širdies  neskauda. O tie, kas žino, jog ant šio svieto ne tik gėris, bet ir  blogis vaikšto, paskaitykit... Nuotraukose matote kalytę,  kuri buvo rasta vidury pievų užkasta žemėje, išorėje kyšojo tik jos  galva, šalia buvo padėta plyta. Greičiausia plyta liko nepanaudota, nes  Bella laigytų amžinuosiuose medžioklės  plotuose.

Geri žmonės užmatė, iškasė ją, iškvietė Grindą, o iš Grindos  nelaimėlė pateko į "SOS gyvūnus". Po žeme kalytė prabuvo kokias 3-4  dienas. Dehidratavusi, nusilpusi, sunkiai paeinanti. Kūnelis pradėjęs  pūti, šiandien merginos iš odos saujom traukė musių lervas... Kalytė neseniai  susilaukusi šuniukų. Kur jie, vienas dievas težino...

bella.jpg


Šitaip išniekinto  šuns seniai nematėme. Visa "SOS gyvūnų" savanorių komanda šoke. Turime siūlo galą ir ieškosime  žmogaus, šitaip pasielgusio su Bella. Dėkui visiems, kas prisidėjo prie veterinarinių paslaugų apmokėjimo.

bella2.jpg

bella3.jpg


Apsilankėme pas medikus. Bella net 4 valandas kantriai ir nuolankiai pragulėjo ant procedūrinio  stalo veterinarinėje klinikoje. Buvo nuskusti plaukai, išvalytos  žaizdos, pašalinta mirusi oda, galutinai pašalintos kirmėlės. Kalytės  makštis labai ištinusi ir paraudonavusi, labai baiminomės didesnių  sužalojimų, bet buvo padaryta echoskopija, nustatytas stiprus makšties  ir aplinkinių audinių uždegimas, paskirtas gydymas dviejų rūšių  antibiotikais. Sulašinta lašelinė. Suleisti  vaistai nuo skausmo. Viso kūno oda raudona, sunku nustatyti priežastis -  ar oda sušutusi, ar alergija, ar sumušimai. Ant nugaros žioji kirstinė  žaizda, kuri jau pradėjusi gyti. Taip pat nustatytas stiprus kairės  ausies uždegimas. Žodžiu, kantri, nedidukė kalytė buvo ir sužalota, ir apleista, ir išvis norėta ją sunaikinti visiškai barbarišku būdu.

Sekite jos naujienas mūsų Facebook. Kol kas ji laikinoje globoje, vėliau ieškosime tikrų namų.


Akita Hačis - tik stipriems žmonėms

Akita – didingas ir karališkas šuo, kuris savo visa esybe parodo, kad gali būti ištikimas draugas, puikus sargas ir šuo, su kuriuo negalima eksperimentuoti ir neatsakingai elgtis.

Akita Hačis į mūsų „SOS gyvūnų“ kiemą atvyko iš didelės bėdos ir vargo ir kažin ar dar būtų gyvas šiai dienai, jei nebūtume ištiesę pagalbos rankos. Nieko nenorėtume pasmerkti, įžeisti, tiesiog padarėm tai, kas mūsų protu buvo reikalinga ir įmanoma.

Ačiū Ievai ir Skaidrei, kurios pačios pirmos atsišaukė į pagalbos prašymą, skubiai sureagavo ir atgabeno akitą į mūsų kiemelį, kur šuneliui paruošėm viltį gyventi kitaip.

hachis.jpg

Negalim pasakyti, kad neišsigandom, kai sužinojom, su kokiom bėdom yra susijęs akitos likimas, kokių bėdų padaręs (liūdna, kai žmonės, besišaukiantys pagalbos, nutyli tokius dalykus, manipuliuodami kitais). Bet supratom, kad gyvūno kančia ir psichologinės problemos kilo dėl žmogaus, kuris jį dar mažytį nusipirko iš veislyno, neauklėjo, vėliau prasidėjus asmeninėms problemoms šeimoje išdavė ir nuvežė ten, iš kur vėliau atėjo pagalbos prašymas.

Kaimynės, negalėdamos klausyti alkano, be būdos gyvenančio, nevedžiojamo akitos Hačiko staugimo, kreipėsi į „SOS gyvūnus“.

Kiemelis pilnas, tad reikėjo daug pastangų, kad surastume, kur jam saugiai gyventi. Juk pagal Holivudo filmo madą pirkto ir tapusio nereikalingu šuns likimas tapo tik nuo mūsų priklausomas...
 
Taigi, ypatingas šuo ieško neeilinių šeimininkų. Kažkada jis buvo mielutis  gražutis akitukas, kurį paėmęs žmogus visgi nesugebėjo suteikti viso  reikiamo mokslo, išauklėti, o kai šuo pradėjo rodyti ragus, tiesiog  paliko voljere senyvam giminaičiui.

Dabar jis - prieglaudos gyventojas. Jis laukia šanso tapti namų gyventoju, bet tik labai atsakingoje šeimoje.

Dosje: Akitų veislės šuo Hačiko - labai gražiai nuaugęs 2 metų patinas.  Mielai bendrauja su keletu juo besirūpinančių žmonių. Eina  pasivaikščioti, rodo džiaugsmą pasitikdamas ir dėkoja už šansą gyventi.  Kadangi šuo porą mėnesių praleido nenormaliomis sąlygomis, tai negalėjo  neatsiliepti jo elgesiui. Reikia paminėti, kad šuo niekada nebuvo  dresuotas. Pastebimas šuns perdėtas atsargumas, nepasitikėjimas vyriškos  lyties atstovais. Kol kas nemėgsta jokios iniciatyvos iš žmonių pusės,  labai atsargiai mezga kontaktus.

hachis3.jpg

hachis2.jpg


Bus dovanojamas: žmogui, turinčiam patirties auginant panašių veislių  šunis (pvz.Azijos aviganių), turinčiam kantrybės ir noro prisijaukinti  ir bendradarbiauti su šiuo karališku galiūnu (dresūra iš jėgos pozicijos  jokių rezultatų neduos), atsakingai įvertinančiu šeimynines ir kitas  aplinkybes, nes šio šuns daugiau išduoti negalima. Rekomenduojama -  voljeras, kitų šunų nebuvimas. Nuo pirmos dienos jis bus fantastiškas  sargas, o po įdėto triūso ir meilės – geriausias draugas. Kreiptis  telefonu +37065972353.

Apie beširdžius

Pradėti norime nuo paveikslėlio...

Cats-breeding-chart-diagram.jpg

Turbūt aišku, apie ką bus straipsnis, dar ir dar kartą apie tą patį.

Kasdien gauname pranešimus apie tai, kad kažkur katė atsivedė  kačiukų arba kačiukai be mamų, arba vienas kačiukas laiptinėje...  Sukamės kaip galime, bet... jau nebegalime. Galit pykti, galit sakyti,  kad mes beširdžiai ir tinginiai (o taip tikrai kai kas pasako ir  iškeikia telefonu), bet fiziškai nėra vietos, nebent sumesti šimtą  neskiepytų kačiukų į vieną kambarį ir... kas dieną išnešti lavonėlius.  Sutikite, kad prieglauda negali taip daryti.

Todėl dar ir dar  kartą primename, pagrindinis priešnuodis perteklinėms vadoms - kačių  sterilizacija. Ir lauko kačių, ir sodybos, ir naminių kačių. Neaprėps  jokios organizacijos visų Vilniaus kiemų ar net ir mažo miestelio. Tik  kai bus perlipta per "čia ne mano katė, aš ją tik matau/pašeriu", tik  kai bus įveikta "aš nusaugosiu savo katę, duosiu jai hormonų", kažkas  pajudės. Taip, teisingai suprantate, mes apeliuojame į visuomenę.  Kiekvienos seniūnijos gyventojai, jei nusiteikę ryžtingai ir turi  palaikymą, gali daugiau negu visa prieglauda. Tik klausimas, kas turi  žmones suburti...

Ogi tas,  kas neabejingas. Jei jums rūpi, jei neramu, kalbinkite seniūnaičius,  kaimynus, susidėkite, gaudykite, nuvežkite į veterinariją operacijai (ji  tikrai trumputė, ir katei nėra itin varginanti). Na bet čia NE MANO  katė - girdime balsą. Taip, ne jūsų. Ir ne mūsų. Ir tie kačiukai, kurie  netelpa į prieglaudas, niekieno. Lengviau viską nematyti ir pamiršti...  Bet viskas judės tik tada, kai kiekvienas po lašelį prisidės. Nors kuo.  Nors šviečiamąja veikla, nors PSP* palaikymu, nors gyvūnų trumpalaikiu  perlaikymu. O jei pasiūlyti kiemo šėrėjai sterilizuoti jos kates? Ne  visos sutiks, bet kai kurios labai apsidžiaugs.

Tikrai žinom,  kad yra žmonių, kurie kiemas po kiemo tyliai, be didelių reklamavimųsi  PATYS rūpinasi savo rajono kačių sterilizavimu. Ir jie - ne  milijonieriai. ir katės - ne jų, ne jie jas išmetė, ne jie priveisė...  Bet jiems rūpi.

Mielieji, pasidalinkite šiuo postingu,  panaudokite savo bloguose. Gal jis padės kažkam susiburti, pakrutins  seniūnus ir seniūnaičius. O gal ir tie, kas veisia kačiukus namie, nes  "jie gražūs ir išsidovanoja", susimąstys. Ir pagalvos, ar jie tikri, jog  visi tie išdovanoti kačiukai dabar negausina laukinukų populiacijos po  svetimais balkonais...

Kol bus tokie beglobiukų kiekiai  miestuose - tol mes kelis kartus per metus būsime beširdžiais ir  sakysime: atsiprašome, ne, šiuo metu jau viskas, nebetelpa... Ir tik  tyliai pasvajosime, kad ateitų toks laikas, kai galėsime priimti visus,  kam reikia pagalbos, ne dėl to, kad vietų atsiras šimtą kartų daugiau, o  dėl to, kad benamių bus tūkstančius kartų mažiau. Ar sulauksim?  Priklauso nuo mūsų visų...

*PSP - Pagauk-Sterilizuok-Paleisk  programa, kurią pagal galimybes vykdo dauguma organizacijų, kai kurios  būtent šioje srityje ir specializuojasi.

Naujokai šuneliai: visokie iš visur...

Keli mūsų kiemelio naujokai šunys, atkeliavę pastarosiomis dienomis. Visos istorijos skirtingos ir kartu panašios - jie tapo nereikalingi, bet turi naują viltį.

Mėnuliukas, išgelbėtas iš "Grindos" pagal mūsų "senjorų  programą". Geras, nedidelio ūgio šunelis pas mus lauks savo šanso, gal kam nors reikės  ir jo, kam nors, kas siekia suteikti pagalbą nepretenzingam beglobiui, o ne ieško aktyvumo, jaunystės ir išlakaus stoto.  Tel. 8 683 39826 arba 8 600 39525.

menuliukas.jpg

Baltazaras atvyko iš Vilniaus rajone esančių sodų bendrijos. Atsirado jis ten iš niekur. Aplinkinių kaimų gyventojai niekad tokio anksčiau nematę, sodininkai taip pat. Vis prašėsi žmonių dėmesio, globos, bent jau kokio kąsnelio. Bet kaip dažnai būna, įtariai žmonės žiūrėjo į atsiradėlį. Vieni piktai iš kiemo vijo, kiti žadėjo į miškus išvežti, kad čia nesivaidentų, treti šautuvais grasino. Taip ir blaškėsi nelaimėlis - nuo vartų prie vartų. Kol nepastebėjo jo geri jautrūs žmonės ir nutarė ieškoti visokeriopos pagalbos.

Taip atsirado šviesiaplaukis gražuolis pas mus. Pasirodo, tai jaunutis, gal kokių metelių, dar vaikiškų manierų šunelis.

baltazas.jpg

Nepaprasto draugoviškumo žmogui. Tik ateik - jis regis ir transformuojasi į pusiau žmogų, nes tuoj pat atsistoja ant dviejų kojelių, apsikabina ir saldžiai minkštai prisiglaudžia. Ar čia iš dėkingumo, ar čia iš didelės mylinčios širdutės, nesuprasi. Aišku tik, kad tai tikrų tikriausias bet kurio žmogaus draugas.

O išvaizda kažkuo primena ir akitą inu, ir kažkiek labradoro lyg esama... Ech, koks gi skirtumas, svarbu gražus, gintarinių akių, nuostabaus charakterio šuneliukas, kuris labai ieško naujų nuostabių namų. Nuobodžiauti su Baltazaru neteks, nes jis tikras energijos pliūpsnis.

Tad jei esate aktyvūs, ieškote nuostabaus mylinčio keturkojo draugo ilgiems metams, galite 100 proc. užtikrinti, kad jis daugiau niekada niekada dėl kokių nors aplinkybių nebeatsiras kur nors ''iš niekur'', atvažiuokite aplankyti Baltazaro. Grandinės vergu Baltazaras nebus, tad gyvenimui prie būdos nedovanojamas. 860039525.

Trumpas filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=kVtnNGSsEWc

Kita istorija...

Lietus pliaupia, turbūt ruduo, bulviakasis. Turbūt, nes prie prieglaudos tvoros, bėgant su Nemiu netikėtai pastebėjome bulvių maišą, mirkstantį lietuje. O maišas, pasirodo, dar ir GYVAS, jis juda nedrąsiai.

Kažkas nedidelis tyliai krebžda aklinai užrišto maišo viduje. Kas? Šuo? Katė? Daug šuniukų ar kačiukų?

Svyra rankos. Kiaurai permirkę savanoriai bėga gelbėt to, ką kažkas paliko kaip nereikalingą daiktą prie prieglaudos neklausdamas, ar turime vietų ir sąlygų priimti dar vieną, ir dar vieną, ir dar vieną globotinį.

Taigi, ilgai nevynioję žodžių į vatą, pristatome jums Bulvitą :).

bulve.jpg


Jai jau pradėjo keistis pieniniai dantukai, tai spėjame, kad jai apie 5 mėnesiai, jaunutė, žaisminga, judri šiurkštukė kalytė, pliku pilvuku ir pilnomis meilės žmogui akytėmis :).

Bulvita ieško gerų namučių arba bent laikinos globos, nes prieglaudoje tokiems jauniems šuniukams tikrai ne pati geriausia vieta, o ir dėmesio jai reikia tikrai daug, kaip ir meilės bei rūpesčio :).

Tad jei norite priimti mažylę Bulvitą į savo šeimą jau visam laikui arba bent laikinai, skambinkite tel.: 8 683 39826 arba rašykite el.p.: info@sos-gyvunai.lt

Pipiriukas.

pipriukas.jpg


Štai toks leliukas atvyko vakar rastas Graičiūno gatvėje patvory. Taip, ne tik šiukšlių galima patvoriuose, bet ir štai tokį leliuką, apie 2 mėn. mažiuką patinuką.

Kol kas jis prisiglaudė prieglaudoje, tačiau jam reikia skubiai GLOBOS ir nuolatinio stebėjimo, NES atvežtas į prieglaudą mažulis atrodė ne visai sveikas, jam pasireiškė epilepsijos priepuoliai...

Kol kas neaišku, kas vyksta, kas jam yra, ar tai įgimta, ar įgyta, todėl norėtume, kad jis būtų nuolat stebimas bent kurį laiką, vartotų vaistus.

Tačiau globėjas ar būsimas savininkas neturėtų turėti kitų šunų ar šuniukų.

Labai prašome padėti mums su mažiuko globa.

Galintys padėti skambinkite tel.: 8 606 16255 arba rašykite mums el. paštu info@sos-gyvunai.lt

Dar viena išdavystės istorija.

Kažkieno išvaryta ar pamesta smarkiai šuninga kalytė blaškėsi Lentvaryje. Kur ji galėjo atsivesti mažylių? Po krūmu? Po balkonu? Visiška naminukė, ar ji būtų išgyvenusi, ar išmaitintų šuniukus?..

Dabar Žozefina vartosi sau laikinoje globoje "SOS gyvūnų" prieglaudos vadovės Ilonos namuose ir laukia šeimos pagausėjimo:) Tai tikra gerietė, jauki, maloni kalytė. Apsiuostė su visa komanda vietinių globotinių ir augintinių ir pamažu apsipranta.

zozi.jpg

zozi2.jpg

Garbanukė Žozefina kol kas tik pasirodo ir pažada pasipasakoti, kaip jai seksis toliau. Na, ir, aišku, mielai priims iš gerbėjų lauktuves skaniais konservais bei sausu kokybišku maistu maitinančioms kalytėms (galite palikti Akropolio "SOS gyvūnų" namelyje Vilniuje arba susisiekti ilona@sos-gyvunai.lt).
Apie skaičius, kurie gąsdina

Nors dar neįrengėme "SOS apartamentų", bet stengiamės priimti pagal galimybes kuo daugiau beglobių gyvūnų. Ne, mes neliūdėtume, jei jų būtų mažiau! Tai reikštų, kad mažiau išduotų širdžių, mažiau nelaimėlių, šąlančių ir mirštančių gatvėse, nes ne visus kas nors randa, ne visus prieglaudos pajėgia priimti... O kol kas trumpai skaičiai:

Pernai per visus metus buvo priimta 473 gyvūnų, iš jų 264 katės, 206 šunys, 2 graužikai, 1 triušis. Padovanota  265 katės, 243 šunys, 2 graužikai, 1 triušis;

O kokie skaičiai šiemet? Jie tikrai gąsdina. Nuo 2016 m. sausio 1 d. priimta 440 gyvūnų. Padovanota 374. Vien birželio skaičiai palyginus su pernai - beveik dvigubai didesni: pernai per birželį priėmėme 33, padovanojom 36, o šiemet priimta vien per birželį 84, padovanota 79.

Iš viso mūsų organizacija (namų globose, prieglaudoje,  Akropolio namelyje, Panoramos Kikoje) vienu metu globoja apie 180 gyvūnų, ir tai labai dideli skaičiai, tai nuolatinė rizika, kad gyvūnai pradės nesutarti, sirgti, kad savanoriai persitemps, kad visko nesužiūrėsi, nes kiekvienam reikia dėmesio, o juk nei vienas nuo pagalvėlių neatvyksta. Bet... Yra kaip yra.
Mes net nebeturime laiko šviečiamajai veiklai, o juk be to dar sunkiau veikti visuomenės požiūrį - dėl priežiūros, dėl sterilizacijų, dėl atsakomybės...

DSCF0065.JPG

Į savo komandą visada kviečiame kantrius, atkaklius, mylinčius gyvūnus ir mokančius bendrauti žmones, kurie nelaukia skubaus rezultato, moka nenusivilti dar ir dar kartą nepasisekus, kurie nebijo juodo darbo. Humoro jausmas ir šalti nervai - didelis privalumas.

Jei esi RIMTAI nusiteikęs padėti, nori būti savanoriu, dirbančiu prieglaudoje, gali įsipareigoti ne vienam mėnesiui (nebūtinai kiekvienai dienai), parašyk laišką su išsamiu savo galimybių ir patirties aprašymu rasa@sos-gyvunai.lt

Jei gali padėti skalbdamas paklotukus (paimti iš Akropolio "SOS gyvūnų"  namelio, jis prie Vilniaus Akropolio), arba pasiūlydamas meistro (šaltkalvio, staliaus) paslaugas,  rašyk info@sos-gyvunai.lt.

Jei nori paremti mūsų veiklą, mūsų sąskaitos čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/

Jei nori suteikti laikiną globą, terminuotą arba neterminuotą, rašyk linksme@sos-gyvunai.lt su aprašymu, kokiam laikui, kokiu metu, kokius gyvūnus galėtumėte priimti.

Jei nori priimti į namus prieglaudinuką, skelbimus rasi čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/skelbimai/index.php?sect=304&org=10832

Jei esi veterinaras ar felčeris ir nori skirti pusdienį pvz., per mėnesį labdaringai veiklai prieglaudoje pagal profesiją, rašyk lina@sos-gyvunai.lt

Jei esi įmonės atstovas ir nori pastoviai mus remti kokiomis nors paslaugomis ar daiktais, rašyk ilona@sos-gyvunai.lt. Pasirašome rėmimo sutartis.

Ačiū už paramą ir pagalbą mūsų draugams, tik jūs mus ir gelbėjate, nes jei su tokiais kiekiais naujokų liktume vieni, būtų visai blogai...

Nauja pagalbos maistu akcija pasiteisino!

Dalinamės spaudos pranešimu ir džiaugiamės pagalba:)

"Socialinė iniciatyva „Padėkime gyvūnams“ įgavo pagreitį – per pirmąsias akcijos savaites beglobiams gyvūnams jau paaukota per 5 tonas ėdalo. Akcijos iniciatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir RIMI bei gyvūnų priežiūros organizacijos neslepia džiaugsmo – kiekvieną savaitę prekybos centruose – tikras beglobiams jautrių žmonių antplūdis. Jų paaukoto ėdalo ir priežiūros priemonių užtenka išdalinti visoje Lietuvoje esančioms gyvūnų prieglaudoms.

„Esame maloniai nustebinti, kad yra tiek daug neabejingų gyvūnams žmonių, kurie taip noriai ir gausiai aukoja. Vien sostinėje jau pirmąją akcijos savaitę vilniečiai paaukojo 2279 kg ėdalo šunims, katėms – 833 kg. Negana to, beglobių gyvūnų laikymo sąlygas neabejotinai pagerins ir paaukotas kraikas, nameliai katėms bei įvairūs žaisliukai. Visa tai parodo, kad geros valios žmonėms noras padėti gyvūnams tikrai nėra svetimas. Jei anksčiau apie aukojimo gyvūnams procesą trūko informacijos arba nebuvo galimybės atvykti ir paremti prieglaudų, dabar tai padaryti labai lengva“, – apie pirmuosius projekto rezultatus pasakojo „Purina“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė.

Nuo šiol visi, norintys paremti gyvūnų prieglaudas, tai padaryti gali paprastai ir patogiai, įmesdami ėdalo ir gyvūnų priežiūros priemonių į RIMI prekybos centruose esančias specialias akcijos dėžes. Kiekvieną savaitę surinkta parama išdalinama gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms.

DSCF0365.JPG

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie tokios gražios akcijos ir jaučiu didelį dėkingumą visiems, kurie taip dosniai aukojo. Pirmą kartą lankiausi gyvūnų prieglaudose ir man tai paliko dviprasmiškus jausmus. Iš vienos pusės – gera matyti, kad gyvūnais deramai rūpinamasi, prižiūrima jų sveikata, gydomi sužalotieji. Tačiau liūdina tai, kad beglobių ir pamestų gyvūnų, kurie neturi šeimininkų yra tiek daug. Po šių apsilankymų svarstau apie galimybę priimti į savo namus beglobį katiną, nuoširdžiai tikiu, kad „Padėkime gyvūnams‘‘ iniciatyva pasibels ir į kitų žmonių širdis“, – sakė prie iniciatyvos aktyviai prisijungusi DJ Samanta Savickytė.

Per 2015 m. į Lietuvoje veikiančias gyvūnų prieglaudas pateko beveik 45 000 gyvūnų, 70% jų surado namus. Privačioms gyvūnų prieglaudoms gyvuoti padeda paaukotos lėšos, gyventojų skiriama 2% parama, ėdalas ir kiti gyvūnų priežiūrai reikalingi daiktai. „Padėkime gyvūnams“ surinktas ėdalas ir gyvūnų priežiūros priemonės keliauja į šešių didžiųjų Lietuvos miestų gyvūnų prieglaudas ir organizacijas: „Lesė“, „SOS Gyvūnai“, „Rainiukas“, „Tautmilės globa“, „Naminukai“, „Mažoji Liza“, „Beglobis“, „Makatukai“ – Vilniuje, „Penkta koja“, „Katino svajonė“, „Lesė“, „Gyvūnų gerovės tarnyba PIFAS“, „Nuaras“ – Kaune,  „Būk mano draugas“, „Nuaras“ – Klaipėdoje, „Šiaulių gyvūnų globos namai“, „Binada“, „Šiaulių letenėlė“ – Šiauliuose, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“ Panevėžyje ir „Nuaras“ Alytuje.

„Akcijos metu paaukotas ėdalas ir kiti gyvūnams reikalingi daiktai mums be galo praverčia, dabar net palepiname šunis ir kates paįvairindami jų mitybą užkandžiais ir skanėstais. Negana to, džiaugiamės padidėjusiu susidomėjimu prieglaudų gyventojais – „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo šventėje dalyvavusi kalytė Runa, netrukus po renginio rado nuostabius namus“, – pasakojo gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai” savanorė Linksminė Daugnoraitė.

Prisidėti prie „Padėkime gyvūnams“ akcijos galite aukodami gyvūnams RIMI prekybos centruose esančiose dėžėse:
Vilniuje: Žirmūnų g. 64, Kedrų g. 4, Linkmenų g. 22, Vikingų g. 3 (prekybos centre „Nordika“), Saltoniškių g. 9 (prekybos centre „Panorama“), Ateities g. 91 (prekybos centre „Mandarinas“), Bieliūnų g. 1 (prekybos centre „Domus Pro“).
Kaune: Islandijos pr. 32 (prekybos centre „Mega“), Savanorių pr. 346 (prekybos centre „Savas“).
Klaipėdoje: Taikos pr. 64 (prekybos centre „Arena“), Taikos pr. 139 (prekybos centre BIG).
Šiauliuose: Tilžės g. 109 (prekybos centre „Saulės miestas“), Gegužių g. 30 (prekybos centre „Arena“).
Panevėžyje: Savitiškio g. 61 (prekybos centre RYO).
Alytuje: Naujoji g. 7E/1

Socialinę gyvūnų paramos iniciatyvą „Padėkime gyvūnams“ organizuoja gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ kartu su mažmeninės prekybos tinklu RIMI. Visoje Lietuvoje RIMI parduotuvėse įrengta 15 akcijos dėžių, iš kurių surinkta parama kas savaitę išdalinama registruotoms gyvūnų prieglaudoms. „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo renginyje dalyvavo būrys garsių Lietuvos žmonių, atvykusių į renginį kartu su savo augintiniais. Prie iniciatyvos prisijungė aktorė Beata Tiškevič su katinu Xavieru, Liveta ir Petras Kazlauskai su Bella, dizaineris Robertas Kalinkinas su Broku ir Gile, Aušra Štukytė su augintine iš prieglaudos Eureka, verslininkas Justas Pikelis su Harliu, „X Faktoriaus“ žvaigždė Jonatanas Kazlauskas su Čipu, Liepa Norkevičienė su Riku,  dainininkė Ingrida Martinkėnaitė, DJ Samanta Savickytė, Rūta Lukoševičiūtė, verslininkė Alvyda Eigminienė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė, dainininkė Monika Liu ir kiti.

Šumis Jaunesnysis ieško namų

Mažylis Šumis buvo išvaduotas iš  po automobilio kapoto. Nežinia, ką jis ten veikė, bet rėkė taip, kad  skambėjo visa Akropolio automobilių aikštelė. Mažajam mechanikui labai  pasisekė, kad į pagalbą atskubėjo gerosios "SOS gyvūnų" fėjos iš  Akropolio namuko. Šiuo metu Šumis savanorės namų globoje. Skirtumą  matote? :)

rekia.jpg

rekia2.jpg

Šumis gavo vaistų nuo parazitų, išsimaudė ir pradėjo savo globėjai  demonstruoti viską, ką tik moka. O labiausiai moka "šuminti" - kiaukti,  miaukti ir visaip kaip reikalauti dėmesio :) Ieškom Šumiui namų! Tel.nr. 861290677, Vilnius.

Dovanojamas su prieglaudos sutartimi, kaip ir visi mūsų gyvūnai. Jei nemokate auginti katės, bet labai norite, patarsime, pakonsultuosime - norėsit - pavyks:)


Trys kojos - ne kliūtis draugystei

Grikis - iš tų šunų, kuriems tinka antraštės „Pamatę sužalotą šunį, apstulbo net patyrę savanoriai", „Šeimininkai paliko sužalotą šunį pūti gyvą" ar „Iš skausmo šuo bandė nusigraužti leteną - štai kaip jis atrodo dabar"... Bet mes norėtume pasirinkti pozityvią, nes Grikis juk tikrai nusipelnė rasti naujus, gerus namus.

DSCF0368.JPG


Jo patekimo į „SOS gyvūnus"istorija paini. Sulaukėme skambučio, kad priemiestyje kamuojasi partrenktas šuo, savanorės kelionė į kažkokius užkaborius, kur jos laukė ne itin blaivus žmogus su ryšuliu skudurų. Iš jų kyšojo nedidelio barzdoto šuns galva. Kol skudurai nebuvo praskleisti, viskas atrodė pusėtinai, o tada... Šuo buvo jau tikrai ne pirma diena kaip sužalotas, atviri lūžiai, mėsos, puvimo tvaikas...

Drebančiom rankom ir kojom savanorė važiavo į kliniką, ypač to po, kai pamatė, jog šuo bando nusigraužti beveik nulūžusią koją. Buvo aišku, kad visų galūnių išsaugoti nepavyks. Trikojai paprastai gerai prisitaiko, bet jei teks amputuoti dvi?? Kaip prieglaudoje šuo gyvens tada, kas jam pajėgs skirti individualų dėmesį, kai aplink dar vos ne šimtas šunų?..

Laimė, veterinarų pastangomis Grikiui pavyko išsaugoti tris letenas. Šios sunkios dienos jau praeityje, Grikis jau laksto su kitais po mūsų kiemelį. Nustebsite, bet pasirodė, kad jis nebuvo partrenktas, jis nebuvo rastas atsitiktinio žmogaus... Pagal traumas veterinarai pasakė, kad tai kito, stambaus šuns padaryti sužalojimai. Na, ir pabaigai - paskambino į prieglaudą ir sukūrė istoriją, pasirodo, patys šeimininkai, kurie kelias dienas turbūt laukė, kad šuo savaime užsigydys atvirus lūžius... Grikis pas juos negrįžo. Meilė (?) meile, o atsakomybė turint gyvūną privalo būti.

DSCF0373.JPG

DSCF0365.JPG


Grikis, nors daug patyręs, nėra priešiškas žmonėms, jis santūrus mažaūgis barzdotukas, kuris mielai ateina pasiglaustyti, džiaugiasi kalbinamas, kasomas ir mataruoja uodegyte. Pats laikas jam rasti gerus namus, kur nesigėdys, kas jis trikojis, kad jis neveislinis, prieglaudinis... Jis toks vienintelis, unikalus! Jei norėtumėte tapti šeimininku šio draugiško ir kompaktiško šunelio, kreipkitės tel. 8 683 39826.

O taip pat galite pamatyti trumpą video (prisegtas).

Stafis ieško ramaus uosto

Esi senas ir nebežvalus, tavimi jau negalima girtis ir demonstruoti tavo muskulų? Keliauk į sanitarinę tarnybą... Gal buvo būtent taip, gal ir ne, bet Stafis rastas prie „Grindos". Tai pagyvenęs šuo, smarkiai pagyvenęs, apie 15 metų. Išgelbėjome jį pagal "senjorų programą":)


DSCF0381.JPG

Gal ir nebuvo jo gyvenimas blogas, nes šuo neblogos būklės, tik sulysęs. O ir charakteris jo minkštas, net drovus. Kaip ten būtų, vilties surasti senuosius šeimininkus (gal jis tiesiog pasimetė?) truputį yra, bet nedaug, todėl ieškome Stafiui ramaus uosto, kur jis galėtų saugiai ir šiltai pagyventi. Jis to vertas, jis gerietis, jis protingas šuo. Net katės ant jo šnypšti gali, o jis nei neurzgia. Tikras auksas!:)


DSCF0409.JPG

Mūsų prieglaudėlėje tikrai ne vienas senjoras - gyvena jie šiltai ir sočiai, tačiau jei tik atsiranda geri namai, kad ir ašarą braukdami, bet su džiugesiu išleidžiame, nes nieko šuniui nėra svarbiau, kaip galimybė prisirišti prie savo žmogaus, savo namų ir šeimos.

DSCF0382.JPG

Stafiui tereikia sotaus kąsnelio ir ramaus kampelio, jis nereiklus, į ilgus pasivaikščiojimus jūsų netemps, bet neilguose mielai dalyvaus. Jis labai norėtų sulaukti savo žmogaus ir tapti tikru šeimos nariu :).

DSCF0388.JPG

Žinoma, rišimui prie būdos ar voljerui dovanojamas nebus. Skambinkite tel. 8 683 39826 arba 8 606 16255 dėl susipažinimo.

P.S. Vyresnio amžiaus šunų žmonės nenori imti dažnai ne vien todėl, kad su jais daugiau rūpesčio (nors čia kaip pažiūrėsi), o todėl, kad reikės greitai išsiskirti. Tačiau juk visada skirtis sunku, ar po daugelio metų, ar po keleto! O suteikti namus tokiam šuniui -

Alyta ir Sidra - mažaūgių unikalių šuniukų gerbėjams

Ši istorija prasidėjo nuo laiško, kai mūsų paprašė pasidalinti pagalbos prašymu: viename Alytaus rajono mieste badu marinamos, neprižiūrimos dvi kalytės ir mažas šuniukas, nes šeimininkė, pati turinti problemų, kurių mes neišspręsime, mano, jog šunims viso to nereikia. Gerti nereikia, ėsti irgi nelabai. Na tikrai, negi šunys ne oru gyvi?

Šia trijule rūpinosi vietos merginos, tad kalytėms pasisekė - išgyveno. O pasitarę ką daryti, pasispaudėme ir radome vietą prieglaudoje dar ir šiems nelaimėliams, kurių pilasi kaip iš gausybės rago. (Gaila, dar ne visuose miestuose yra stacionarios prieglaudos, o ne vien komunaliniai ūkiai ar karantino tarnybos, į kurias patys nedrįstame kreipti žmonių, nes žinome, kuo tai gali baigtis gyvūnui...) Mūsų savanorė, vykusi į tuos kraštus, atgabeno amsintį krovinuką ir štai galime jį jums pristatyti:)

Paprastai stengiamės atrinkti vieną kitą gražiausią nuotrauką, kad nenuvargintume skaitytojų, bet... Šios kalytės tokios mielos, kad laabai sunku atsisakyti parodyti ir vieną, ir kitą, ir penktą foto ;) (Mažylis šuniukas jau padovanotas.)

Jos ne vien dailios, jos dar ir tobulo būdo, mielos, draugiškos, linksmutės. Žodžiu, mažų kambarinių šunelių gerbėjų svajonė. Taip taip, jos visai nedidukės, katino ūgio. Labai tikimės, kad pas mus neužsibus! Jos ne jorkai, ne bišonai, jos visiškai unikalios;) Nesupainiosite!

Juodoji kalytė vardu Sidra, jai apie 10 mėn., visai jaunutė, o kita, ruda kudliukė, gavo Alytos vardą. Jai, spėjame, apie 2 metus.

Sidra.

13428431_10209124824533615_2676383846072019849_n.jpg

13465948_10209124824093604_1083453701112398095_n.jpg

13479520_10209740613457807_916266854_n.jpg

13473717_10209740602537534_42528799_n.jpg

Alyta.

13479524_10209740605737614_895648937_n.jpg

13445434_10209124847694194_1181298642506186045_n.jpg

13423924_10209124824853623_7804765373622974520_n.jpg

Štai kaip jos atrodo greta žmogaus.

13487698_10209740600897493_448118618_n.jpg

Kalytės dovanojamos ne sargavimui ir ne būdoms. Jos skirtos gyventi viduje, žinoma, su normaliu vedžiojimų grafiku:) Tik pilnamečiams asmenims, kurie apgalvojo, ar turi lėšų šerti šunį ne pigiausiais spalvotais sausiukais, o kokybišku maistu, jam susirgus gydyti, persikraustant - nesugalvos palikti kieme kaip seno kuntaplio.

Mes jau paskiepijome abi mažes, kad saugiai galėtų laukti naujų namų, jei norite šią skolelę padengti, po 9 eurus kiekvienai galite pervesti: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/parama/saskaitos/ Saugumo dėlei reiktų ir sterilizuoti, kadangi jos mažytės, kiekvienai tai kainuos po 29 eurus. Mikroschemos - dar po 10 eurų. Taigi, 9-9+29+29+10+10=net 76... Turint virš 150 gyvūnų tai nemaža suma.

Žinoma, būsimi šeimininkai galėtų viską padaryti savo lėšomis, bet kas žino, kada jie atsiras... Todėl būsime labai dėkingi jums už pagalbą.  

Jei norite susipažinti, skambinkite mūsų savanorei tel. 8 683 39826. Kalytės prieglaudoje (Minsko pl 33a, Vilnius), bet dėl laiko reikia susitarti, kitaip galit ir nepatekti pas mus.

Kačiukų bumas

Laukėte visą žiemą, kol ateis kačiukų sezonas? Ogi jis jau čia! iš namų, iš po laiptų, iš gatvės, iš dėžutės, kokiais tik keliais neatkeliauja į mūsų prieglaudą mažyliai. Stengiamės jiems rasti tinkamus namus ir gerus šeimininkus. Gal tai jūs? Pasiryžę mylėti, atleisti už išdaigas ir krebždesius, skiepyti, laiku kastruoti/sterilizuoti, prireikus gydytumėte, o ne grąžintumėt kaip sugedusį daiktą, kraustydamiesi nepaliksite užrakintame bute?

Užsukite į antroje Vilniaus Akropolio pusėje lauke stovintį mūsų prieglaudos filialą, greta autoplovyklos, ir gal čia jūsų laukia pats mieliausias jūsų būsimas katinėlis:) Dirbame kasdien, dėl dovanojimų laukiame svečių 11-20 val. Katinėliai dovanojami tik jei turite įsigiję boksiuką/krepšį, jei reikia, patarsime, kur gauti pigiau. Pasirašome dovanojimo sutartis, su jomis nuolaidos kai kuriose Vilniaus veterinarijose.

Yra ir katyčių, ir kačiukų. Apsilankę sužinosite daugiau, o taip pat gausite ir plačią informaciją apie kačių auginimą, mitybą, elgseną ir sveikatą.

Mūsų globotiniai:

Begutė, mažytė katytė, bus pūkuota, spalva kaip kokio Meino meškėno:)

DSCF0535.JPG

Daugiau...

Nuotrauka:

Trys iš po laiptų

Dažnai atvykę traukti kokio nors gyvūno iš bėdos, sulaukiame nepasitikėjimo, pašaipų, pykčio ir net keiksmų. Taip, savanorių veikla nėra lengva ir ji ne silpniems... Bet būna ir malonių išimčių.

Viename Ratnyčios gatvės kieme Vilniuje po laiptais laukinė katė atsivedė mažylių. Kol jie buvo visai mažučiai, mama juos saugodavo, o paskui trijulė pradėjo lįsti lauk. Kaip žinia, kiemuose daugybė pavojų, ir mašinos, ir palaidi šunys, ir negeri žmonės, beje, suaugę nekastruoti katinai irgi gali sudraskyti mažylius. Bet juos užmatė kiemo mergaitės, globojo juos, socializavo, pranešė pažįstamai globėjai, o ji pasidalino pagalbos šauksmu su mumis. Gražučiai kačiukai jau pradėjo sirgti...
Ką gi, pasispaudėme ir radome jiems vietą.  

Trijulė buvo palydėta visu būriu:)

DSCF0297.JPG

DSCF0303.JPG


Pilkasis mažylis (Aironas-Meškius) jau rezervuotas, o pilkabalčiai brolis ir sesuo Veliūras ir Tafta dar laukia gerbėjų. Kačiukams lašinami vaistukai į akis, išvalytos ausytės, jie nublusinti ir nukirminti. Vaistukus reikės lašinti dar apie savaitę (jei veterinaras neprirašys dar ko nors), bet kačiukai nėra dideli pikčiurnos, taigi, tai įveikiama užduotis.
Mažyliai minkštučiai, šiltučiai, gana stiprūs ir drūti, margieji - papūkuoti.

Dovanojami bus su dovanojimo sutartimi, įsipareigojant skiepyti, kastruoti/sterilizuoti ir rūpintis, kaip sakoma, ir džiaugsme, ir varge. Vilnius. 865074841, skruzdelynas@gmail.com. Vėliau laukite geresnių nuotraukų:)

Gama - kalytė, kurią dovanosime tik kantriems

gama2.jpg  

Ausys stačios, akys plačios - tikra gražuolė! Tai mūsų globotinė, ~5 mėn. kalytė Gama. Ji ieško šeimininkų, kurie, kai jau matėte iš pavadinimo, turi būti tikrai kantrūs. Gama tiesiog yra didelė drovuolė ir atsarguolė, - ji ne iš tų, kurie pirmi pribėga ir bando lyžtelt nosį.Tačiau ji nemėgsta ir likti viena ilgam. Žodžiu, Gama - toks šunelis, kuriam reikia daug meilės ir atlaidumo, bet reikia ir valios, ir kantrybės, kad pripratintumėte nebijoti nepažįstamų vietų, daiktų, kad įtvirtintumėte įprotį reikaliukus daryti tik lauke.

Daugiau...

Nuotrauka:

Ar yra šioje šalyje vietos senukams?

Norime tikėti, kad taip!  Nors šeimininkai pasenusį, pasiligojusį spanielio mišrūną Harį-Dipsį  atidavė į sanitarinę tarnybą, galbūt kažkur yra žmogus, kuris norėtų  suteikti jam namus, ramų užutėkį?

Dabar Hariui padaryta daug švarinimo,  gydymo procedūrų rūpestingoje mūsų savanorės globoje, ir jis jau  stabiliai jaučiasi. Mes nežadame, kad su juo nebus rūpesčių, - vaistukai  bent kažkiek laiko, priežiūra būtini, jam sunku lipti per slenkstį (laiptais  bent jau žemyn lipa), jis beveik negirdi ir prastai mato. Bet mūsų  senučiukas turi ir daugybę pliusų: negriauna namų; neloja, nestaugia,  na, bent jau dar negirdėjome; visai neagresyvus; nedominuojantis; ramus;  reikalus linkęs daryti lauke, kad ir nelengva senoliui ištverti, bet  tai tvarkingas naminis šuva; nereikalauja didelio krūvio, nereikalauja  daug dėmesio, tik norėtų gulėti šalia; nesitampo vedžiojamas:)

DSCF9969.JPG

Mielas, geras, supratingas.

 Aplankyti galima Akropolio "SOS gyvūnų" namelyje (Vilnius). Padėkite  rasti žmones, kurie, kaip ir mes, tiki, kad Lietuvoje yra vietos  senukams!

Kas pririšo ir paliko "komisarą Reksą"?

Beveik tarnybinis šuo, komisaras Reksas įriedėjo pas mus į kiemelį policijos automobiliu 2016-05-28 dieną :).

Šunelis buvo rastas pririštas prie Maxima parduotuvės Gabijos g. 30, Vilniuje. Jį aptiko ir policijai apie radinį pranešė parduotuvės apsaugos darbuotojas.

Šunelis visiškas gerietis, patinas, žaismingas, gan jaunas, tik augintas, matyt, lauke. Labai noriai bendrauja su žmonėmis, neagresyvus kitiems šunims, gražiai važiuoja automobilyje.

gabis2.jpg

Pavadinome jį Gabiu, bet gal atsiras jo tikrieji šeimininkai? Mikroschemos lyg neturi.

gabis.jpg

Apgyvendintas iš bėdos kambarėlyje (bus vedžiojamas, nebijokite:)), labai tikimės, kad ras globą arba namus, kur bus jam erdviau.

Dėl Gabio skambinkite mums tel.: 8 600 39525 arba 8 606 16255 arba rašykite mums į info@sos-gyvunai.lt

Globojamas Vilniuje. Ieškoma ir globa šiam dičkiui :).

P.S. nuotraukos tik tokios, nes šuo nenustygsta vietoje
Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... 25 Next

 


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS