lt

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

Apklausa


Iš viso: 3531765
Šiandien: + 39036
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

"SOS gyvūnų" dienoraščiai

 • Archyvas

  «   Rugsėjis 2019   »
  P A T K P Š S
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            

Nerealūs linkėjimai iš namų :)

Štai kokio laiškelio sulaukėme iš buvusios globotinės Princesės šeimininkų. Pasidžiaukime kartu!

"Noriu papasakoti kaip sekasi Jūsų buvusiai globotinei Princesei (dabar Bruknei). Apie dar vieno gyvūno priglaudimą (dar turime prieš aštuonis metus taip pat iš prieglaudos paimtą kalytę Mėtą) pradėjau galvoti prieš metus, tačiau puikiai suvokdama atsakomybę, kurią teks prisiimti už dar vieną gyvybę vis atidėliojau ir palaipsniui tam ruošiausi. Tačiau spalio pabaigoje pamačiusi jos nuotrauką “SOS gyvūnai” facebook puslapyje, iš pirmo žvilgsnio supratau jog tai mano ilgai laukta katė, supažindinau su šiuo faktu savo gyvenimo draugą ir sekančią dieną po darbų nuvažiavome jos pasiimti. Labai jaudinausi kaip Bruknė sutars su Mėta, ar priims mus kaip naujus šeimininkus, kaip adaptuosis naujoje aplinkoje... Bet grįžus namo ir atidarius boksą ji be jokios baimės iškart išlidno, apsižiūrėjo namuose, atėjo pasiglaustyti ir labai ramiai apsiuostė su šuniu. Kitą rytą man ruošiantis į darbą, o Bruknei sekiojant iš paskos ir sukiojantis aplink kojas, jaučiausi lyg ji čia visą gyvenimą ir buvo, visą laiką priklausė mūsų šeimai. Per tuos kelis mėnesiusi mūsų gyvenimo kartu, nė karto nepasigailėjau ją priglaudusi. Mano nė viena baimė nepasitvirtino, o Bruknė puikiai prisitaikė prie mūsų šeimos socialaus ir aktyvaus gyvenimo būdo, atnešdama į namus dar daugiau šilumos ir juoko.
Ačiū Jums, kad padedate gyvūnams ir žmonėms surasti vieniem kitus!"

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Rubuilio Marko vargai ir džiaugsmai (trūksta 200 Eur paramos gydymui)

Ar pamenate mūsų rubuilį globotinį Marką, kurį jo globėja labai taikliai pavadino geriečiu su trupučiu spygliukų? Jau metai kaip Markas gyvena globėjos namuose ir viskas lyg klostėsi sėkmingai iki kol dičkiui nesušlubavo sveikata. O pašlijo ji labai stipriai ir skaudžiai :(

Vieną dieną Markui pasidarė labai blogai, pradėjo vemti, negaluoti, prarado apetitą. Globėja skubiai nuvežė į Tarandės vet. kliniką, o iš ten mus pasiekė liūdnos žinios...

15300551_10210627407257244_606430066_n.jpg

Kraujo tyrimai prasti, pakitę inkstų rodikliai, šlapimo pūslė buvo didelė kaip arbūzas, šlapime aptikta kraujo. Markas turi kačių imunodeficito virusą, tai galėjo įtakoti rimtus pakitimus. Skubiai statytas drenas, kad iš šlapimo pūslės pašalinti susikaupusį šlapimą ir kraują, statytos lašelinės, leisti vaistai.

15239428_10210627412097365_1900799795_n.jpg

15327699_10210627408097265_335438164_n.jpg

Jau beveik mėnuo kaip Markas klinikoje. Tik dabar galime konstatuoti, kad katino būklė stabili. Kraujo rodikliai arčiau normos, susitvarkė šlapimo pūslė. Vis dar skiriami vaistai, bet viskas Markui bus gerai, labai svarbu atidžiai jį stebėti ir apgaubti didelių rūpesčiu.

Džiaugiamės, kad Markas turi kur sugrįžti ir keliaus atgal į globėjos namus, bet klinikai Markutis paliko didžiulę 200 Eur skolą. Tiek prikapsėjo už stacionare praleistas dienas, vaistus, visus tyrimus, lašelines, antibiotikus ir t.t. Labai labai prašome paremti Marko gydymo išlaidas, kam kiek negaila. Būsime dėkingi už kiekvieną centą. Kaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/. Mokėjimo paskirtyje būtinai nurodykite, kad jūsų auka skirta Markui. AČIŪ!!!

Prašome kvarco lempos!

Akropolio namelio savanoriai ir globotiniai labai labai prašo kvarco lempos! Tai UV-C spinduliuotę skleidžianti lempa, skirta dezinfekuoti orui (efektyviai naikinamos bakterijos, virusai, grybelio sporos ir kiti negerumai). Filialo patalpos nedidelės, gyvūnų kaita neįtikėtinai gausi, tad privalome užtikrinti maksimalią apsaugą, kad neplistų ligos. Nauja kvarco lempa kainuoja apie 300 eur. Gal atsiras žmogus, kolektyvas ar įmonė, norinti mums tai padovanoti? Mielai priimsime naudotą, svarbiausia, kad tinkamai veiktų ir užimtų nedaug vietos ir būtų kilnojama (ne stacionari). Neatsiradus geradariui, bandysime prašyti finansinės paramos, kad bendromis jėgomis tai pasiektume. Tel. nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt. AČIŪ!

image.png

Kalėdiniai globotinių norai

Kalėdiniai norai

Kalėdos, Kalėdos... Širdžiai mielas laikas, kuris nejučia nukelia mus į vaikystę, pripildo mielų sentimentų, įkvepia svajoti ir daryti gerus darbus. Kalėdos yra visur, kiekvieno širdyje ir namuose. Šventinė dvasia neaplenkia ir mūsų kiemelio, kuomet norisi, kad būtų šilčiau, gražiau, skaniau ir linksmiau. Mes tvarkomės, puošiamės, kuriame jaukią aplinką mūsų globotiniams. Sulaukiame žmonių, norinčių prisidėti prie prieglaudos Kalėdų dvasios kurstymo, skambučių su klausimais, ko dovanų norėtų mūsų globotiniai. Pagalvojome, kad galime pateikti trumpą sąrašiuką dovanėlių, kurios labai nudžiugintų mūsų globotinius:

Kokybiškas sausas pašaras šunims ir katėms;

Konservai šunims ir katėms;

Šilti paklotėliai, rankšluosčiai, pledai, paklotai (tinka panaudoti, svarbu švarūs);

Palutės, žuvų taukai;

Valymo priemonės, skalbimo milteliai, vienkartinės pirštinės, dideli tvirti šiukšlių maišai (tai dovana savanoriams daugiau, kad tvarkytis būtų lengviau);

Malkos ir pjuvenų briketai kurenimui;

Piniginė auka skiepams ir kitoms vet. išlaidoms. Paaukoti galima į aukų dėžutes Akropolio namelyje ir pagrindinėje prieglaudoje arba pavedimu: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/.

Smulkias dovanėles galite užnešti į SOS gyvūnų namelį už Vilniaus Akropolio, didesnes geriau atgabenti į Minsko pl. 33A, prieš tai susitarus tel.nr. 860039525 arba 868339826.

Būsime dėkingi už jūsų gerumą! Kurkime Kalėdas kartu!


image.jpeg

Apvalažandis Renetukas

Apvalūs žandukai, minkštas kailiukas ir labai mielas snukutis yra vizitinė Reneto kortelė. Prieglaudoje Renetukas užsibuvo per ilgai, jau laikas jam namo.

image.jpeg

Katinas savarankiško būdo ir ramaus charakterio, ant rankų pats nelips, bet juk yra žmonių, kuriems patinka ir tokie katinai. Juk taip?

image.jpeg

Draugiškas, lėtokas, smaližius. Apie 3 metų amžiaus, paskiepytas ir kastruotas. Globojamas Vilniuje Minsko pl. 33A, tel.nr. 860039525.

Mūsų naujokai murkliai. Privaloma paskaityti :)

Šiame dienoraštukyje rasite visus mūsų šviežiausius naujokus katinus, kates ir kačiukus,kuriems labai reikia visų jūsų dėmesio, paramos ir palaikymo.

Ryžulė Sofija iš Grindos. Ši simpatiška katė į Grindą buvo atnešta vienų žmonių tiesiog kartoninėje dėžėje, sakėsi, kad gatvėje rado. Dėl maro pavojaus Grinda katės priimti negalėjo, kitose prieglaudose vietos neatsirado, tad taip ir liko Sofija tupėti toje dėžėje prie Grindos durų. Atvažiavome, paėmėme, įkurdinome ankštame stelaže, bet tai geriau, nei kartoninė dėžė ar ledinė gatvė. Grinda Sofiją paskiepijo pilnu skiepu. Katė buvo peršalusi, tad gydėme antibiotikais. Dabar katulė sveika, tad liko ją sterilizuoti ir suženklinti.

Sofijai reikia 30 Eur paramos.

image.jpeg

Narnija ir Niuksas

Šie du nepaprastai gražūs paaugliukai buvo atvežti tiesiai į prieglaudą. Žmonės gatvėje rado. Kačiukams apie 3,5 mėn., abu be galo žavūs! Niuksas labai draugiškas, žaismingas, sesutė Narnija kol kas atsargi. Abu nukirminti, nublusinti, už skiepus klinikai likome skoloje 16 Eur + 20 Eur suženklinimas.

Paaugliukams reikia 36 Eur paramos.

Niuksas

image.jpeg

Narnija

image.jpeg

Arizona

Ši pūkuota gražuolė buvo gaudyta pagal PSP programą (pagauk- sterilizuok-paleisk). Paleisti atgal į gatvę nebekyla ranka, nes katės jaukumas ir meilumas atima žadą. Gal Arizona ieškoma??? Katė rasta Ateities g. Katulė neseniai sterilizuota, greitu metu bus paskiepyta, suženklinta ir galės ieškoti namų.

Arizonai reikia apie 50 eur paramos.

image.jpeg

Vanila

Vanila taip pat buvo gaudyta pagal PSP programą. Riebi, meili, jauki, nereali katė, TIKRAI NAMINĖ. Sterilizavome, paskiepijome, liko suženklinti ir galės keliauti į namus, o gal atsiras tikrieji katės šeimininkai? Nors abejotina,  kaip nesterilizuota katė gali klaidžioti gatvėmis žiemą? Apie 2 metų amžiaus.

Klinikai už Vanilos sutvarkymą likome skoloje apie 50 Eur.

image.jpeg

Rainiukai kačiukai

Nuostabių rainiukų kačiukų komanda. Apie 2,5 mėn amžiaus, kol kas dar bailiukai. Nuo lapkričio 2 dienos tupi klinikos stacionare. Gavo vaistų nuo kirminų, blusų, paskiepyti. Klinikai už kačiukus tikrai jau prikapsėjo 40-50 Eur, nežinia kiek dar prikapsės, nes tiesiog neturime kur jų dėti. Bet galime juos dovanoti :) Kreipkitės!

image.jpeg

Rainiukas Terliukas

Mažylis buvo atneštas į prieglaudą. Blusuotas, kirminuotas, bet labai meilus ir žaismingas. Gavo vaistukų nuo parazitų, dar teks skiepytis ir ženklintis, tad nusimato apie 20 Eur išlaidų.

image.jpeg

Šalna

Šalna atklydo į Šalčininkų kelių postą, kur įsitaisė kartoninėje dėžėje ir niekur nesitraukė. Ten dirbanti moteris suskubo katei ieškoti pagalbos ir taip Šalna atvyko į mūsų prieglobstį, Ačiū Dovilei, kuri apmokėjo Šalnos visas procedūras -  katė nuoarazitinta, paskiepyta, suženklinta, paaukota pinigėlių būsimai sterilizacijai. Katei apie 4 m., kol kas šiek tiek nusiminusi, bet labai draugiška.

image.jpeg

Visi katuliai ieško namų. Pasirašoma dovanojimo sutartis. Dėl kačiųkreiokitės į Linksminę tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt.

Labai tikimės finansinės jūsų paramos, juk patys matote, kaip brangiai viskas kainuoja, be jūsų mes bejėgiai.
Kaip paaukoti rasite čia - http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/
Mokėjimo paskirtyje būtinai nurodykite kam skirta jūsų auka, ačiū!
Nuotrauka:

Suteikime viltį katinui Vilčiui

Rudens pradžioje sulaukėme žmonių pagalbos šauksmo. Vilniuje vienoje sodų bendrijoje buvo rastas be galo meilus, bet nusigyvenęs katinas. Katino būta išskirtinio jaukumo ir drąsumo – katinėlis lipo jį radusioms mergaitėms ant kelių, glaudėsi ir tyliai murkė tarsi maldelę, kad nebūtų paliktas likimo valioje.

unnamed (9).jpg

Katulis buvo be galo prastos būklės – liesas, ligotas, viena akelė nematanti, kailis pilnas parazitų. Priėmėme katinėlį po savo sparnu ir pavadinome Vilčiumi. Vilčius du ilgus mėnesius išbuvo vet. klinikoje, gydėsi mažesnes ir didesnes ligeles ir galime drąsiai reziumuoti – Vilčiui reikalingi namai, kuriuose nebūtų kitų kačių ar šunų, jam kitų gyvūnų draugija yra nemaloni ir kelianti didelį stresą. Vilčius yra jautruolis. Šiuo metu jam parinktas itin gerai tinkantis pašaras, nuo kurio nekankina alergija. Jam labai svarbus aplinkos „klimatas“ visomis prasmėmis. Tad ieškome Vilčiui namų arba laikinos namų globos, nes klinikoje gyventi jis nebegali. Priegaludoje pilna kitų gyvūnų, o savanorių namai irgi panašūs į mini prieglaudėles nuo globotinių kiekio.

unnamed (10).jpg

Tad kreipiamės į  jus ir prašome SUTEIKTI VILČIUI VILTĮ. Viltį gyventi normalioje namų aplinkoje ir džiaugtis meile, mažais katiniškais malonumais. Vilčius yra tvarkingas ir labai mielas katinas, mokantis meilintis žmogui. Nelikite abejingi, ištieskite Vilčiui pagalbos ranką. Katino globėjus aprūpintume spec. maistu. Vilčius kastruotas, skiepytas. Jei galite suteikti Vilčiui laikiną namų globą (ilgalaikę, kol atsirastų jam namai) arba priimti į savi namus visam laikui, skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt, Vilnius.  

Gražuolė Pūkė ieško namų

Imsiu ir pasakysiu - viskas, Pūkei laikas namo! Kiek ilgai ši nuostabaus grožio murklė savo dienas leis prieglaudoje? Puošnaus kailio, pasidabinusi įspūdingais ūsais ir antakiais, "apsimovusi" baltomis kojinaitėmis.

Pasigrožėkite!

IMG_6473 (2).JPG

IMG_5923 (2).JPG

Pūkės būdo šaunumas nė kiek nenusileidžia grožiui. Be galo meili, draugiška, jauki, dievinanti žmogaus draugiją. Pūkutė meistriškai moka glaustytis, murkti ir subtiliai užsiropšti ant kelių. Pakelta ant rankų ištiesia priekines letenėles ir sugeba meiliai apsikabinti... Širdis sąlsta nuo tokio katės švelnumo.


IMG_5900 (3).JPG

Pūkė sterilizuota, skiepyta, tvarkinga. Sutaria su kitais gentainiais, yra nekonfliktiška ir rami. Dėl Pūkės rašykite linksme@sos-gyvunai.lt, skambinkite tel.nr. 861626728.

Išsikraustė iš buto, o katinus paliko...

Vis dar negalime atsistebėti kai kurių žmonių beširdiškumu... Vieni žmonės pardavė savo butą, o jame "pamiršo" savo augintus katinus. Katuliai Lola ir Jacek liko vieni du egzistuoti nebegyvenamame bute. Ačiūdiev, butą nusipirkusių žmonių širdies būta jautrios ir supratingos. Katuliai nebadauja, apsilankė pas veterinarą, suduota vaistų nuo kirminų ir blusų, bet šie du gražuoliai SKUBIAI IEŠKO NAUJŲ NAMŲ, nes nupirktą butą reikia remontuoti, jiems ten nevieta... Katuliams reikia žmogaus dėmesio ir priežiūros, noriai bendrauja. Abu iki 2 metų amžiaus. Katytė Lola sterilizuota, katinas kastruotas. Vilnius, 867691376, 860012773.

Lola, iki 2m. amžiaus, sterilizuota. Drovoka, bet miela naminukė.

image.jpeg
Jacek, iki 2 m amžiaus, kastruotas. Labai išvaizdus ir bendraujantis :)

image.jpeg

Karklytė ir Pajūris ieško namų

Mažytis pienės pūkelis ir jo ištikima žaidimų draugė traputė ir mažutė sesutė ieško namų. Tai nuostabūs, švelnučiai, meilučiai katučiai. Koks neapsakomas malonumas juos paimti ant rankų ir myluoti, myluoti...per dieną susikaupusio nerimo ir streso kaip nebūta... tai mažučiai depresijų ir blogos nuotaikos daktarėliai...Jei panorėsite patirti tokią terapiją skambinkite 8655 417 87.

Šiek tiek istorijos apie kačiukus iš pajūrio. Mažyliai atkeliavo iš pajūrio kaimo Karklės. Ten jiems grėsė būti nuskandintiems, užkastiems ar išvežtiems į mišką. Taip kaimuose atsikratoma jau paaugusio prieauglio, tada, kai katės juos parodo savo šeimininkams. Taip du mažyliai visą kelią kviesdami mamytę atkeliavo į Vilnių. Pupuliukai  daug valgė, žaidė ir laimingi augo. Juos globojo ir katiniškų dalykėlių mokė globėjos katyte. Šiandien jie pasiruošę ieškoti savo namų.

Prisitato Pajūris

image.jpeg

Tai ne katinėlis, tai pienės pūkelis visą dieną skraidantis po namus ir gainiojantis viską ką pakeliui randa: popieriaus skiautelę, butelio kamštuką, kamuoliuką. Tai romantiškos sielos labai švelnus mažius.

image.jpeg

Dievina būti ant rankų ir savo begaliniai didelėmis akimis žiūrėti ir žiūrėti į globėjos akis. Akys jo ypatingos. Apvestos balta ir juoda linijomis, o tas gamtos sukurtas makiažas padaro akutes labai išraiškingomis.  

Karklytė

image.jpeg

Žaidimų iniciatorė ir brolio globėja. Tyrinėjant aplinką ji visur viską patikrina pirma. Jai vis dar reikia mamytės. Patinka būti ant rankų ir prisispaudus snausti. Rėksniukė. Ryte maisto reikalauja aktyviai rodydama išraiškingą balsiuką. Šiaip švelnutė meili katytė.

image.jpeg

image.jpeg

Kačiukai globojami Vilniuje, dovanojami tik atsakingiems ir rimtai apsisprendusiems žmonėms. Tel.nr. 8655 417 87.

Patarimai, kaip ieškoti pro langą iškritusios ar pabėgusios naminės katės

Katė iškrito pro langą. Ką daryti?

Pastaruoju metu labai padaugėjo atvejų, kuomet žmonės ieško pro langą/balkoną iškritusių ar iššokusių savo kačių. Jei katė naminė ir anksčiau niekada nebuvo leidžiama į lauką, kelio atgal ji neras. Paprasti, bet veiksmingi patarimai, kaip ieškoti pro langą iškritusios katės:
1. Į lauką neleidžiamos katės, iškritusios pro langą, patiria didžiulį stresą. Jas gąsdina viskas - nežinoma aplinka, kvapai, garsai. Pirma, ką padaro iškritusios pro langą katės, tai neria į artimiausius krūmus ar plyšį ir slepiasi. Tad kai pastebėjote, kad jūsų katės nėra namuose ir įtariate, kad ji iškrito pro langą ar balkoną, nedelsiant eikite jos ieškoti ten, kur katė galimai nusileido ant žemės.
2. Ieškokite toje vietoje, kur katė iškrito ir visur aplink netolimu spinduliu. Apieškokite krūmus, rūsius, skyles, plyšius, po automobiliais, griovius, po suoliukais ir t.t. IEŠKODAMI KVIESKITE KATĘ BALSU. Kai kurios katės atsiliepia kviečiamos.
3. Jei yra dienos metas, o aplink daug triukšmo, loja šunys, klega vaikai ar važinėja automobiliai, katė gali bijoti ir nepasirodyti. Beje, taip labai dažnai ir būna... Bet nepraraskite vilties ir ženkite sekantį žingsnį.
4. Palaukite vakaro kol viskas nurims ir sutems. Sutemus eikite ieškoti į tą pačią vietą ir pasiimkite ŽIBINTUVĖLĮ. Kartokite punkte Nr. 2 nurodytus veiksmus, kvieskite katę ir švieskite žibintuvėliu. Turėtumėte pamatyti žalsvai šviečiančias pradingėlės akis!
5. Jei kelias dienas ieškote savo katės ir nepavyksta rasti, plėskite paieškos ribas.Ieškokite aplink kaimyninius namus, kiemus, vaikų žaidimo aikšteles. Gali būti, kad katę toliau nubaidė šunys, vaikai ar kiti dirgikliai. Prietemoje, nepamirškite žibintuvėlio, katės paieškose tai nepakeičiama pagalba, nes tamsoje sunku katę pamatyti.
6. Jei bent porą dienų ieškote savo katės ir toji neatsiranda, atspausdinkite skelbimų su katės nuotrauka ir trumpu aprašymu kada ir kur tiklsiai katė iškrito, savo kontaktais, ir iškabinkite aplink namus, laiptinėse ir kt. vietose. Apklauskite kaimynus gal kas matė ar girdejo katę kniaukiant. Jei katė sužeista, ar einanti prie žmonių, ją galėjo priglausti kiti žmonės. Pradingėlės paieškos skelbimus paplatinkite ir internete įvairiuose gyvūnų gelbėtojų ar myletojų internetiniuose puslapiuose. Bet pirmiau kabinkite vietiškai spausdintus skelbimus, tai gerokai efektyviau.
7. Kai radote katę, nedelsiant vežkite ją į vet. kliniką apžiūrai. Jei yra naktis, padarykite tai ryte. Katėms tokie skrydžiai yra pavojingi, blogai nusileidus ant žemės galimi galūnių lūžiai, vidinių organų plyšimai, labai dažni žandikaulių lūžiai, ypač pavojingi stuburo pažeidimai. Netikėkite, kad katės gali iškristi iš 12 aukšto ir apsieiti be pasekmių. Tai yra įmanoma, bet dažniau vis gi katės susižeidžia, nei lieka visiškai sveikos. Kartais užtenka iškristi ir iš 2-o aukšto, kad katė patirtų rimtas traumas.
8. Nenuleiskite rankų, jei nepavyksta katės rasti. Ieškokite kasdien, imkitės visų įmanomų priemonių, kreipkitės pagalbos į gyvūnų organizacijas, jei reikia patarimų.
9. Nepamirškite saugoti savo augintinių, nepalikite be priežiūros atvirų langų ar balkonų. Katės yra smalsios ir nenuspėjamos, galų gale gali netyčia iškristi nenujausdamos aukščio pavojaus.  

Trys damos ieško namų!

Pristatome tris nuostabias damutes, žavias ir jaukias, kurios labai nori turėti tikrus namus ir rūpestingus šeimininkus.

Šarlotė. Dar jaunutė, be galo draugiška ir jauki. Socializuota, tvarkinga, sterilizuota. Daili damutė!:)

image.jpg

image.jpg

Vanilė. Na, Vanilės istorija išskirtinė. Ši katytė buvo negailestingai išmesta iš mašinos Akropolio aikštelėje prie SOS gyvūnų namelio :( Žmogėnai nepasivargino katės įdėti į boksą ar dėžę... Vanilė patyrė didžiulį stresą, nežinoma aplinka, pilna žmonių, mašinų, triukšmas. Su Vanile pasielgė be galo ciniškai. Šiaip ne taip pavyko katytę pagauti. Vanilė sterilizuota, paskiepyta, labai meili ir tvarkinga. Apie 4 m. amžiaus.

image.jpg

image.jpg

Trečioji damutė Saulytė. Apie 1,5 metų amžiaus, labai draugiška ir miela minkštakailė. Po mylimos šeimininkės senutės mirties Saulytė atsidūrė gatvėje, deja, bet artimųjų namuose vietos katulei neatsirado. Saulytė tvarkinga, mėgsta glostymus ir mylavimus. Sterilizuota, paskiepyta, sučipuota. Su Saulyte susipažinti galite PC "Panoramoje" esančioje Kikoje.

image.jpg

image.jpg

Katulės dovanojamos pasirašius dovanojimo sutartį. Globojamos Vilniuje, dėl damučių skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt.  

Kačiukas Šypsniukas

Kačiukas - Šypsenėlė. Jis ne tik šypsosi pats, bet priverčia šypsotis kitus. Mėgstantis bendrauti, išdykauti, slapstytis ir po visų žaidimų, ilsėtis ant rankų.


IMG_4475.JPG

Šumiui 3 mėnesiai, jis buvo rastas po automobilio kapotu, todėl neaišku iš kur atvyko laimės ieškoti ir kur jo gimtasis kiemas. Nuparazitintas ir paskiepytas mažų kačiukų skiepu.

IMG_4639.JPG

Šypsniukas labai gerai sutaria su šuniu. Nuotraukoje matote su savo globėjos šuniu Foksiuku. Foksas šiek tiek pavargęs nuo Šypsniuko žaidimėlių :)

IMG_4600.JPG

IMG_4616.JPG

Šumis - Šypsenėlė ne tik linksmas kačiukas, bet ir protingas. Kraiko dėžutę randa visada ir supranta, ką reiškia žodis fu. Ateina pasisakyti, jei maisto dubenėlis aptuštėjęs.

IMG_4623.JPG

Taigi, Šypsniukas laukia tikrųjų namų ir pačių geriausių šeimininkų.Globojamas Vilniuje, tel.nr. 861290677.

IMG_4644.JPG

Kas Kikoje namučių dairosi?

Norime priminti, kad PC Panoramoje esančioje "Kikoje" jau beveik metus vyksta bendras "Kikos" ir "SOS gyvūnų" projektas, kurio metu specialiai parduotuvėje įrengtuose laikinuose nameliuose tikrųjų namų dairosi mūsų globotiniai kačiukai. Labai džiugu pranešti, kad projektas ne tik sėkmingai vykdomas, bet ir plečiasi! Nuo šiol ne tik "Panoramoje", bet ir PC "Banginio" Kikoje galite išsirinkti sau miauksintį draugą. Pristatome, kas šiuo metu laukia namučių.

PC PANORAMOS "KIKA"

Dvi sesutės Kumyrą ir Rapyra. Įdomaus kailiuko nuspalvinimo, draugiško ir jaukios. Apie 4 mėn. amžiaus, paskiepytos ir suženklintos.

Štai kokios dailios sesutės!

IMG_5525.JPG

Kačiukas GIO. Linksmuolis, drąsuolis, fainuolis. Apie 3,5 mėn. amžiaus, paskiepytas, suženklintas. Labai mielas, prieraišus ir žaismingas.

IMG_5552.JPG

IMG_5572.JPG

PC BANGINIS "KIKOJE" rasite broliukus Zoro ir Ziru. Kačiukai buvo rasti tupintys medyje, išgelbėti, socializuoti. Kačiukai labai jaukūs, draugiški, žaismingi. Paskiepyti ir suženklinti.

ZORO

IMG_5444.JPG

IMG_5465.JPG

ZIRU

IMG_5419.JPG

IMG_5367.JPG

PC "Panorama" rasite adresu Saltoniškių g. 9, Vilnius.

PC "Banginis" rasite adresu P. Lukšio g. 34, Vilnius.

Jei turite klausimų, skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linskme@sos-gyvunai.lt. Gyvūnai dovanojami užpildžius spec. anketas, pasirašius dovanojimo sutartį. Kačiukai atiduodami tik specialiuose transportavimo krepšiuose. Globotiniai atiduodami tik po išsamaus pokalbio motyvuotiems žmonėms.  
Nuotrauka:

Gražuolė Amada ir du jos vaikeliai

Absoliuti gražuolė katė, kurią pavadinome Amada rasta Fabijoniškėse, buvo su juodomis petnešomis. Vieni žmonės vargšiukę  užmatė, priėmė į namus, o katė paukšt ir po kelių dienelių 5 kačiukus atsivedė. Katė jauna, kokių metų amžiaus, deja, bet niekas jos neieško... Sunku patikėti, kad betoninėse džiunglėse nėščią katę šiaip žmonės išleido pasivaikščioti.

image.jpg

image.jpg

Kačiukai gimė liepos 8 d. Trys jau rado namus, liko du vienodi broliukai Adonis ir Amūras. Meilumo ir grožio įsikūnijimai! Kailiukas minkštas kaip aksomas, truputį poilgis, labai purus. Patys valgo, naudojasi kraiko dėže.

Amūras

image.jpg

image.jpg

Adonis

image.jpg

Broliukai

image.jpg

Bet dar didesnės liaupsės mamai Amaditai. Rami, draugiška, miela ir prieraiši, labai tvarkinga. Graži ir smulki, man panaši į kokią nors veislinę. Dovanosiu sterilizuotą. Globojami Vilniuje, dovanojami su SOS GYVŪNŲ sutartimi. Tel.nr 861626728, linksme@sos-gyvunai.lt

Gražuolės trispalvės sesytės ieško namų!

Dalinamės smagiu katyčių globėjos laišku:

"Ar žinojote, kad trispalvių berniukų nebūna? Mes nežinojom tad kai “gavom” tris merginas kvatojom išsijuosę :) Taigi pristatome namų ieškančias tris sesutes, skirtingas kaip ir jų kailiukų nuspalvinimas:

Pepė: ilgakojė, trumpaplaukė, “ūsuotoji” razbaininkė. Ji tikra aktyvistė, užvedanti kitas sesutes sekti jos nuotykių paieškomis. Smalsi tad tikrai ištyrinės visas namų kerteles, lips, kur galima užlipti ir ridens, kas ridenas :) Ji nors ir aktyviausia, bet pati bailiausia žmogaus rankoms tad reikės šiek tiek kantrybės įgaunant jos pasitikėjimą.


15f1b74a-4b22-4b2d-b61b-7b2c3770e15c.jpg

0189985f-d8e1-4d54-be50-ccc6289bb145.jpg

Mimi: pūkuotoji didžiaakė, lūšiukės ausytėmis. “Švelnumas” – tai žodis apibūdinantis Mimi. Ji lėčiausia, mėgstanti paknapsėti įlindusi į šiltą kamputį ir aplinką tyrinėjanti tuomet, kai jau saugiai ją ištyrinėjo jos sesytės :) ) Kažkodėl ji dažniausiai būna pati sau viena, lyg nepriklausytų šios vados merginoms, o ir žmogaus šilumą bei glostymus priima noriai.

5481e522-741c-42e2-9a0a-a8e0fba52731.jpg

df58f840-9d5c-40db-80bc-2e1e46f512a5.jpg

Kitė: gudruolė, atsarguolė mažylė. Visuomet seks Pepės pėdomis, bet pirma neeksperimentuos; eis prigulti šalia Mimi, jei tik ši bus atradus ramų kampelį. Tai abiejų sesyčių charakterių mišrūniukas ir pažvelgus į ją galite įsivaizduoti jų visų mamytę, nes Kitė į ją panašiausia. Ji atsargi ir pirma į kontaktą neinanti tačiau pajutusi glostymus prisimerkia ir laukia, kas gi čia bus.

80d9f357-dab6-4d1e-ab11-54c957c0708e.jpg

260ea42b-039f-4d27-a6a2-211909bb2a20.jpg

Visos mergytės nublusintos ir nukirmintos, joms atlikti virusinių ligų testai yra neigiami. Visos trys tvarkingai naudojasi kraigo dėžute ir nesiskundžia apetitu. Tad ieškome šeimininkų, kurie prisiims atsakomybę už jų saugų, sotų bei sveiką likimą, žinoma, jas skiepys, čipuos, sterilizuos. Sesutės dovanojamos su “SOS gyvūnai” dovanojimo sutartimis, suteikiančiomis nuolaidas išvardintoms pagrindinėms procedūroms. Lauksime Jūsų skambučių telefonu 861821102."

a3b2ef91-852f-4ae3-9b61-7d6126b793a3.jpg

Dėmesio, rainių gerbėjai, Tulpė ieško namų!

Namų dairosi nepaprastai daili puraus poilgio kailio savininkė Tulpė. Tobulo grožio rainiukė, į prieglaudą patekusi su visa savo gausia šeimynėle. Kačiukai jau savarankiški ir ieško namų, o štai mamulė Tulpė, kad ir kokia daili būtų, yra visiškai netolerantiška kitų kačių ir šunų buvimui šalia.

image.jpg

Namų globoje, kurioje gausu kitų gyvūnų, Tulpė pasilikti nebegali. Kol kas Tulpelė pabus prieglaudos stacionaro narvelyje, kol atsiras namų arba laikinos globos pasiūlymas. Labai laukiam! Katulė sterilizuota, paskiepyta, turi mikroschemą.

image.jpg

Tulpė žmogui be galo meili ir draugiška, noriai priima glostymus ir dėmesį. Jei neturite namuose kitų kačių ar šunų, Tulpelė tiktų  tobulai į poniškas namų katules, vertas vien meilės ir popinimo :)
Dėl Tulpės skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt.

Vet. klinikai už Tulpės sterilizaciją, skiepą ir suženklinimą likome skoloje netoli 40 eur. Būsime dėkingi už jūsų finansinę paramą Tulpės sutvarkymui. Kaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/, mokėjimo paskirtyje nurodykite, kad jūsų auka skirta Tulpei. Ačiū!

Serga mūsų "miau"... Reikia finansinės paramos!

Pastaruoju metu priėmėme nerealų kiekį naujokų - pavienės katės, maži kačiukai našlaičiai ir ištisos kačių šeimynos. Gerai tol, kol gerai. Bet ten, kur didelis kiekis gyvūnų, visada pasalūniškai tyko ligos. Juk gyvūniukai ne nuo pagalvių patenka į prieglaudą. Atvyksta paliegę, pasiligoję, kartais iš pažiūros visai sveiki, bet turintys visokių ligelių, kurios ima ir vieną dieną išlenda visu gražumu :( Tai yra viena iš priežasčių, kodėl negalime padėti visiems, kas kreipiasi pagalbos. Pabandėme ir taip gavome per nagus, kad iš nevilties norisi plaukus nuo galvos rautis.

Klinikos stacionare šiuo metu gydosi:

Katė Gilzė su 4 savo vaikučiais. Šeimynėlė serga grybeliu, kalciviroze, rinotracheitu, mažyliai yra silpnučiai, būklė labai nestabili. Šiai šeimynėlei tikrai prikapsės 150-200 eur, nes šeimynėlė gausi, ligų puokštė didelė ir marga :(

image.jpg

image.jpg

Konstancija su savo mažyliu serga grybeliu. Gydymas užtruks apie 2-3 savaites, reikalinga suma apie 100 eur.

image.jpg

Liepkalnio gatvėje rasti 3 kačiukai - itin sunkios būklės. Mažyliai serga rinotracheitu, sunkiai pažeistos akytės,jų laukia ilgas ir brangus gydymas. Reikalinga suma 100 eur.

image.jpg

image.jpg

Seimo ryžas. Bėdžius kaip reikiant :( Peršalęs, išsekęs, apėjęs blusom ir utėlėm, nuo letenėlės pašalintas didžiulis pratrūkęs augys.
Stacionare dar gydysis apie 2-3 savaites, gydymas kainuos apie 130 eur.

image.jpg

Visų šių kačiukų ir kačių gydymas mums atsieis LABAI LABAI brangiai. Grybelis gydomas gana ilgai, o juk kai kurie turi visą puokštę ligų, Visiems reikalingi vaistai, daugumai paskirti antibiotikai, lašai akims ir t.t. Prašome padėti padengti ligoniukų gydymo išlaidas, mums tai nepakeliama našta. Kaip paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/. Mokėjimo paskirtyje nurodykite, kad jūsų auka skirta "Ligoniukams miau". Širdingai dėkojame!

Skubu! Draugiškajam Rokiui verkiant reikia namų

Nenurimsiu kol buvusiam savo globotiniui Rokiui nerasiu namų... Geriau pagalvojus, juk Rokis net nėra labai senas, kokių 8-9 metų. Patekęs į geras rankas dar tiek pat išgyventų laisvai. Nuostabaus charakterio, duodu ranką nukirst ;)Apie mėnesį, kol gydžiau Rokiui dantenų ir ausų uždegimą pas mane gyveno.
Kasdien žavėjo mane ir Marių savo lipšnumu, romumu, meilumu.Štai koks patenkintas ir laimingas Rokis buvo namų globoje...Pasveikęs Rokis iškeliavo į "SOS gyvūnų" namuką prie Vilniaus Akropolio, kur iki šiol laukia savo žmogaus. Bet už akių užbėga guvesni, jaunesni, spitresni. Jaunimas Rokutį mėgsta ir pastumdyti, ir gardesnį kąsneli atimti :(
Guli Rokutis su prabrėžta nosyte, štai jums ir skirtumas, kai ramus dienas leidi namuose,nors ir laikinuose, ir kai reikia nuolat kovoti už vietą po saule prieglaudėlėje...

Klausimas toks - gal kas turi močiutę, senelį ar abu senelius, o gal brolį ar sesę, tėvus, vienišą kaimyną ar kates mylinčią bendradarbę? Pasiūlykit, pasidalinkit, o gal patys pamatysit ir pamilsit? Rokis yra neapsakomai gero charakterio, kastruotas, sučipuotas, paskiepytas, testuotas. Tinka ir laikina namų globa, kol pavyks Rokiui rasti tikrus namus, o tikiu, kad pavyks. Beje, Rokis turėjo namus ir mylinčią močiutę, bet po senolės mirties katinas atsidūrė gatvėje. Deja, nei senolės vaikų, nei kaimynų ar giminaičių namuose vietos Rokiui neatsirado. Laukiu skambučių!!! 861626728, Vilnius. Galite rašyti linksme@sos-gyvunai.lt.  

Kaip "SOS gyvūnų" komanda bėgo už gyvūnus...

Norime pasidalinti akimirkomis iš gegužės 22-ą dieną vykusio WE RUN VILNIUS bėgime. Renginio organizatoriai pakvietė "SOS gyvūnų" organizaciją dalyvauti renginyje ir visus žmones, neabejingus beglobiams, bėgti už mylimus gyvūnus. Savanorių komanda iš organizatorių gavo net 15 pakvietimų bėgti, tad susibūrė šauni savanorių bėgikų mėgėjų komanda ir prasidėjo šauni diena!

Štai keletas akimirkų už renginio. Viskas atrodė maždaug taip, tik buvo 100 kartų geriau, smagiau ir šauniau :)

13227421_797675097000736_1370162367279212534_o.jpg

O čia "SOS gyvūnų" komanda pramogauja iki bėgimo:

13254667_527238594129050_5729820461065862561_o.jpg

13278109_10209518011972909_469650494_n.jpg

13285864_10209518013292942_1476821687_n.jpg

Bėgom, skandavom "SOS gyvūnų" šūkį ir mėgavomės kiekviena nuostabia dienos akimirka. Finišą kirtome visi susikibę už rankų :) Gaila, kad nuotraukos neturime...

Po finišo savanoriai įraudę pasidžiaugė įveikta distancija:

13275730_10209518021733153_1793038042_n.jpg

13250560_10209518031533398_986950553_n.jpg

Tad norime padėkoti WE RUN VILNIUS bėgimo organizatoriams už pakvietimą ir nuostabų renginį, kuris suvienijo tiek daug sportiškų ir šaunių žmonių!

Dovanojama Žibutė ir jos "žiburiukai"

Po truputį namų dairosi mūsų globotinės Žibutės kačiukai. Mažyliai gimę balandžio 7 d., jau mokosi naudotis kraiko dėže (įlipa į žemą "leliukišką"), visi valgo konservus, net sausiuką pakramsnoja. Kačiukai gimė savanorės namuose, gavę vaistukų nuo kirminų. Dovanojami tik rimtai apsisprendusiems žmonėms, pasirašoma dovanojimo sutartis, su kuria žmogus įsipareigoja sulaukus atitinkamo amžiaus kačiuką kastruoti, katytę sterilizuoti.

Gausioji šeimynėlė :)


1f78edef-35a9-47bc-a12a-0f6cafa4ea3e.jpg

Katytė Rasytė

67b55987-e0ed-4b94-994f-50f85d5e1d50.jpg

Kačiukas Vėjas

e9134c6e-bc31-4b01-8fa4-8aea9bd78f6f.jpg

Dvynukės Uka ir Sniegė

e8e2b0ae-b643-4cee-a1ff-af5e14dc0a17.jpg

ff1a4b27-2f04-4f67-b74e-ce4a303ba1a0.jpg

c7697f34-f469-4165-bb78-6b8d10a4dd72.jpg

Vėtra (rezervuota)

9bd0413b-180a-400d-8b47-8085992d4eb3.jpg

Žaibas (rezervuotas)

26eb3e14-42be-4771-9b7a-4f4c471e66c2.jpg

Nuostabi, jauki, tvarkinga mama katė Žibutė

e81d662d-80bc-48ca-8e0a-ed4ca3602085.jpg

Globojami Vilniuje, tel.nr. 861626728, linksme@sos-gyvunai.lt.

Noriu augintinio. Kokie iššūkiai manęs laukia?

Kuo toliau, tuo dažniau žmonės, norintys auginti keturkojį, priima sprendimą jo ieškoti benamių gyvūnų prieglaudose. Didžiausią įtaką šiam reiškiniui daro tai, kad vis daugiau žmonių renkasi neveislinį keturkojį. Keturkojų mylėtojai buriasi į bendraminčių grupes, aktyviai seka prieglaudų veiklą socialiniuose tinkluose, nemaža dalis savarankiškai gelbsti bėdos ištiktus benamius šunis ir kates, ieško jiems pagalbos.  Visuomenė darosi sąmoningesnė, daugiau dėmesio skiria gyvūnų gerovei ir jos apsaugai.
Žmogus, imantis gyvūną iš prieglaudos, be abejonės, yra vedinas tik gerų motyvų. Nori draugo sau ir šeimai, ieško ištikimo kelionių ir nuotykių bendražygio, jaukaus ir žaismingo išdaigininko. Viskas atrodo gražu, lengva ir teisinga. Bet jei viskas taip paprasta, kodėl  kai kurie žmonės atsisako ir grąžina atgal iš prieglaudos paimtą keturkojį?

1781907_10202365868262388_1371491623_n.jpg

Pagrindinės priežastys, dėl kurių žmonės grąžina iš prieglaudos paimtą keturkojį:
1. Motyvacijos stoka. Kai žmogui trūksta arba neturi tvirto motyvo, kam jam reikalingas gyvūnas, kiekvienas nesklandumas ir iššūkis (o jų atsiras VISADA) prilygsta pasaulio pabaigai.  Pavyzdžiui, 4 mėn. šuniuko išmatose aptiktos askaridės – pasaulio pabaiga. Katė galanda nagus į sofą – pasaulio pabaiga. Šunelis nemoka eiti greta vedinas pavadžiu – pasaulio pabaiga. Senbuvis katinas nemėgsta naujoko katino – pasaulio pabaiga. Žmogus, kuris neturi motyvacijos auginti keturkojo, nenori dėti jokių PASTANGŲ, kad situacija pasikeistų ir eina lengviausiu keliu – kažkas nepavyko ir gyvūnas labai greitai (kartais net kitą dieną) grąžinamas į prieglaudą.

2. Lūkesčiai, lūkesčiai… Labai svarbi priežastis, kuri glaudžiai koreliuoja su žmogaus motyvacija. Prieš paimdami auginti keturkojį įvertinkite savo lūkesčius. Ko jūs tikitės iš gyvūno? Ko jūs tikitės iš savęs ir kitų šeimos narių? Ar galvojate, kad atsiradus gyvūnui namuose jūsų gyvenimas nepasikeis? Pasverkite savo lūkesčius, kad jie būtų realūs. Šunys loja, katės kniaukia, visiems reikalinga drausmė, disciplina, dresūra. Žodžiais juk nepaaiškinsi, teks įdėti ir laiko, ir kantrybės, ir išmonės. Jei tikėsitės, kad gyvenimas tekės sava vaga – klystate. Vieniems daugiau, kitiems mažiau, bet visiems keičiasi namų tvarka ir taisyklės, atsiranda naujos pareigos, tenka pasukti galvą norint išvykti atostogų, tampame tam tikra prasme priklausomi nuo augintinio.

3. Supratimo stoka. Supratimo stoka labai koreliuoja tiek su motyvacija, tiek su lūkesčiais. Paprastas pavyzdys – rodos normalūs žmonės pasiima iš prieglaudos katę. Ją išsirenka iš daugybės kitų, atvažiuoja  pabendrauti, išklauso prieglaudos savanorio litaniją apie tos katės temperamentą, charakterį ir įpročius. Rodos, viskas tinka, viskas gerai. Bet po kelių dienų katė grąžinama, nes pasislėpė po vonia ir neišlenda, arba nenori gulėti ant kelių. Čia trūksta tiek motyvacijos,  tiek supratimo, o lūkesčiai akivaizdžiai nepamatuoti. Katei neduodama laiko apsiprasti (katės  labai jautrios aplinkos pokyčiams), iš jos per daug reikalaujama (tik atvyko, o jau turi murkti gulėdama ant kelių). Beje, toks gyvūno „ norėtojas“, kuris neturi nei motyvacijos, nei supratimo yra pats negeidžiamiausias prieglaudos lankytojas. Deja, bet net per išsamų kontrolinį pokalbį su žmogumi ne  visada pavyksta identifikuoti tokį tipažą.

4. Emigracija. Bene dažniausia priežastis, dėl kurios į prieglaudą ne tik grąžinami jau paimti keturkojai, bet ir patenka. Žmogus, auginantis gyvūną ir ketinantis emigruoti, pirmiausia turi pasirūpinti savo keturkojo draugo likimu. Prieglauda turėtų būti ne pirma, o paskutinė “instancija”. Juk yra šeimos nariai, draugai, giminės ir kaimynai. Paprašykite artimųjų, kad augintų jūsų šunį ar katę kol būsite išvykę, pasiūlykite prisidėti prie jūsų keturkojo laikymo išlaidų (būtų labai sąžininga). Nevalia palikti augintinio likimo sprendimo paskutinei minutei, kai ryt jau turite išvykti.  Net artimiausias žmogus nesutiks auginti jūsų šunio, jei kelionės išvakarėse ateisite į svečius ir atvesite palikti šunį ar katę su visa jo manta. Žmonės turi pagalvoti, apsiprasti su tokia mintimi, pasiruošti tam. Tad būsimi emigrantai, būkite atsakingi. Tada nereikės šantažuoti prieglaudų, kad nepaėmus jūsų augintinio išmesite jį į gatvę arba išvešite į mišką.

5. Sveikatos problemos, nelaimės šeimoje. Kartais į prieglaudą grįžta keturkojai, kurių šeimininkai dėl sveikatos problemų nebegali jų toliau laikyti. Tai įvairios ligos, negalia, alergijos ar mirtys. Neatsiradus iš artimųjų rato žmogaus, galinčio perimti gyvūno priežiūrą, gyvūnėlis grįžta į prieglaudą.

Namų darbai žmogui, norinčiam pasiimti iš prieglaudos gyvūną.

KODĖL?
Prieš nuspręsdami paimti gyvūną iš prieglaudos pradėkite nuo rimto pokalbio šeimoje (nesvarbu ar šeimą sudaro 2 ar 10 narių, visi turi pasikalbėti ir vieningai pritarti sprendimui).  Kodėl mes norime gyvūno? Kokie mūsų motyvai? Ar šis noras nėra laikinas kaprizas (pavyzdžiui, vaikų)?

KAS?
Kai įvertinsite priežastis, kodėl jūs iš viso norite keturkojo, aptarkite kas bus atsakingas už gyvūnėlį. Jei visi šeimos nariai, tai taip ir apsibrėžkite – gyvūno nori ir juo rūpinsis visi šeimos nariai. Jei nuspręsite, kad atsakingas už gyvūną bus vienas šeimos narys – įvardinkite jį. Tikslus įvardijimas duoda daugiau konkretumo ir sustiprina atsakomybės jausmą, nes tiesiogiai įpareigoja.

KAS BUS, JEI…?
Visus galimus “JEI” vargu ar įmanoma įvardinti, bet privalomi yra šie.

Kas bus, jei (kai):
1. … mano senbuvis šuo/katinas nepriims naujojo gyventojo? Ar dėsiu pakankamai pastangų situacijai pakeisti? O jei prireiks mėnesio arba dviejų, ar turėsiu kantrybės?
2. … teks pakeisti gyvenamą vietą/darbą. Ką darysiu, jei naujo būsto šeimininkai neleis laikyti augintinio? O jei darbas bus kitame miesto gale, ir kelionė į ir iš darbo užims daugiau nei įprastai laiko? Ar sugebėsiu persiorientuoti prie pokyčių ir sudėlioti naują rutiną savo keturkojui?
3. … išvyksiu atostogų. Kas prižiūrės mano augintinį? Ar atsiras galinčių  ir norinčių artimųjų pasirūpinti mano keturkoju?
4. … mano gyvenime atsiras žmogus (antroji pusė), kuri(s) nemėgsta gyvūnų? Ar sugebėsiu rasti kompromisą?
5. … sulauksiu šeimos pagausėjimo? Ar sugebėsiu ramiai priimti gyvūnėlio buvimą šalia, juk jis gali domėtis, smalsauti, norėti bendrauti, palaižyti mažylį, katinas gali norėti miegoti šalia lovytėje, lipti į vežimą. Ar sugebėsiu adekvačiai reaguoti, jei mažylio seneliai pradės replikuoti, kad šalia kūdikio keturkojo nereikia ir t.t.
6. … naujasis keturkojis  nepriims /nemylės kito šeimos nario? Ar galėsiu susigyventi su tuo, kad tarkime, iš prieglaudos paimtas katinas labai mylės mane, bet šalinsis mano vyro/žmonos arba vaikų? Ar man tai bus svari priežastis grąžinti keturkojį į prieglaudą?

Prieš nuspręsdami auginti keturkojį draugą visada prisiminkite, kad gyvenimas yra margas ir įvairus. Gali nutikti labai daug visko, arba nenutikti nieko tokio išskirtinio.  Bet nepaisant kas atsitiktų ar kokie neramūs vėjai papūstų,  gyvenime visada atraskite vietos savo augintiniui.

2014 – 2015 metų “SOS gyvūnų” veiklos apžvalga

Jau beveik dešimtmetį nepailsdami dirbame beglobių gyvūnų labui ir gerovei. Per ilgus veiklos metus išgelbėjome  ir naujus namus radome tūkstančiams keturkojų. Nuo įsikūrimo dienos iš mažų ir trapių išaugome į didelius ir pakankamai tvirtus, kad galėtume atsakingai ir efektyviai vykdyti savo misiją.  Visada kartojame, kad darbai yra iškalbingesni už žodžius. Kad matytume bendrą vaizdą ir įvertumtėme veiklos rezultatus, paruošėme trumpą 2014 – 2015 metų prieglaudos veikos apžvalgą.

“SOS gyvūnai” 2014 m.:
 •         Pabaigtas „SOS gyvūnų“ namelio prie Vilniaus Akropolio įrengimas;
 •         Prieglaudoje įrengtas vandens gręžinys;
 •         Prieglaudoje pastatyta elektros pastotė;
 •         Prieglaudoje pastatyta didelė medinė terasa su integruotomis apšiltintomis būdomis;
 •         Voljeruose pastatyti 3 apšiltinti erdvūs mediniai nameliai lauko šunims;
 •         Dalyvavome įvairiuose renginiuose (Ogmios miestelio šventė, Pasaulinė gyvūnų globos dienos šventė, Kaziuko mugė ir kt.), vedėme Gerumo pamokėles vaikams, rengėme fotosesijas su prieglaudos globotiniais;
 •         Vilniaus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu „SOS gyvūnai“ gavo oficialų gyvūnų prieglaudos statusą.

„SOS gyvūnai“ 2015 m.:
 •          Pradėtas bendras „SOS gyvūnų“ ir gyvūnams skirtų prekių tinklo „KIKA“ projektas. Parduotuvėje KIKA, Vilniuje      Saltoniškių g. 9, specialiuose įrengtuose namukuose namų ieško prieglaudos globojamos katės;
 •          Kartu su šunų dresūros mokykla „Urban Dog“ įgyvendintas unikalus „Gyvenimo mokykla prieglaudinukams“ projektas.    Jo metu visi projekte dalyvavę senbuviai prieglaudos globojami šunys rado naujus namus;
 •          Dalyvavome įvairiuos renginiuose (Šnipiškių šventė, Pasaulinė gyvūnų globos diena, Kaziuko mugė, Užupio menų inkubatoriuje vykusi kalėdinė mugė ir t.t.), vedėme Gerumo pamokėles vaikams, rengėme fotosesijas su prieglaudos globotiniais;
 •          Pastatytas papildomas voljeras;
 •          Įrengta lauko veranda katėms;
 •          Prasidėjo „SOS vilties apartamentų“ statybos. Šiandien jau iškilęs naujos prieglaudos pamatas, sienos, uždengtas stogas.
 • 2014 - 2015 m. gyvūnų priėmimų ir dovanojimų lentelė:
c01bf3e8-11e3-48df-9f4a-033846e544cb.jpg

2014 - 2015 m. pajamų lentelė:

4ed3a1fa-bc9a-4476-87f8-3777830290e6.jpg

2014 - 2015 m. išlaidų lentelė:

Islaidos sutrauktas (2).jpg

2015 m. finansinis likutis tirpte tirpsta "SOS vilties apartamentų" statybų darbams, prieglaudos teritorijoje aptvėrėme kelis naujus voljerus mažaūgiams šuniukams, bei šunims, kuriems dėl socializacijos trūkumo reikalingas atskiras plotas pasivaikščiojimams. Prieglaudoje darbai niekada nesustoja. Visus, neabejingus beglobiams gyvūnams skatiname skirti savo 2% nuo GPM "SOS gyvūnų" prieglaudai, kad pradėti darbai tęstųsi ir niekada nesustotų. Kaip paskirti 2% nuo GPM rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/naujienos/24082. Padėkite mums padėti jiems!
Nuotrauka:

Įstabi katino Pirato istorija

Norime papasakoti Jums įstabią katino Pirato istoriją, kuri dar kartą visiems įrodo, kad stebuklai išties vyksta. Istorija skirta visiems, kas mėgsta laimingas pabaigas :) Bet pradėkime nuo pradžių...

Ilgus metus Piratas valkatavo gatvėje niekam nereikalingas ir vienišas. Spėjo rimtai apsirgti ir netekti regėjimo viena akele. Nežinia, koks likimas jo laukė už dar vieno beviltiško gatvės kampo, bet  pagaliau nelaimėlis buvo pastebėtas vienos moters ir iš gatvės Piratas pateko į veterinarinę kliniką.

IMG_0985 (3).JPG

Slinko dienos ir savaitės, Piratas pasveiko, "apturėjo" visas būtinas veterinarines procedūras. Bet atėjo diena, kai meilusis katinėlis turėjo arba keliauti kitur, arba grįžti į iš kur atėjęs. Taip Piratukas atkeliavo į mūsų prieglaudą.
Katino būta labai meilaus, draugiško ir komunikabilaus. Nespėjo Piratas nė kojų apšilti, kai vieną dieną per apmaudų atsitiktinumą į patalpas įbėgo mūsų nenuorama globotinis šuo Cezarijus... Jų akistata truko tik akimirką, nes šalia buvo savanorė ir labai greitai Piratą ištraukė iš neagresyvių, bet perdėtai žaismingų ir entuziastingų Cezarijaus gniaužtų. Na, kas turi šunį, žino, kad kartais šuniški  žaidimai gali būti per ne lyg grubūs, ypač viena akele nematančiam katinui. Pradžioje didelių sužalojimų net nesimatė, bet nuvykus į kliniką prasidėjo dar liūdnesnė Pirato istorijos dalis...

Pirato kūne buvo dvi kastinės žaizdos, labai greitai įsimetė kraujo užkrėtimas. Taip prasidėjo beveik mėnesį trukusi kova už Pirato gyvybę. Prireikė operacijos, po kurios Piratuko būklė buvo labai nestabili - tai pagerėdavo, tai pablogėdavo. Katinui buvo reikalinga labai kruopšti priežiūra, žaizdų plovimas, gydymas vaistais. Klinikos gydytojos davė labai mažai vilties, kad Piratas išsikapstys.

12650755_10207968840954748_439293845_n.jpg

Bet ėjo laikas ir šiaip ne tai Piratas atsistojo ant kojų. Per tą laiką, kol katulis gydėsi klinikoje, visos daktarytės spėjo pamilti šį neįtikėtinai mielą ir draugišką katiną. Iš klinikos Piratas iškeliavo į rūpestingą Irmos ir Adamo namų globą, kur buvo kruopščiai prižiūrimas ir be galo mylimas. Ilgą laiką bėduliui buvo dedamas apsauginis gaubtas, valomos ir tepamos vaistais žaizdos. Globėjai kantriai laukė, kol po traumos susitvarkys Pirato tuštinimosi reikalai, nes kurį laiką šlapinosi visur, išskyrus į kraiko dėžę. Tokiems globėjams reikia rankas išbučiuoti už jų kantrybę ir atsidavimą :)

Ir tada įvyko dar vienas stebuklas - sulaukėme skambučio iš žmonių, kurie pamatė Pirato skelbimą ir tą pačią akimirką pamilo jį. Viskas vyko pamažu, bet užtikrintai. Pirmiausia, šeima nuvyko pas globėjus susipažinti su Piratu. Po to susipirko visus reikalingus daiktus katino atvykimui į namus. O galiausia, atvyko ir pats Piratas ir tai buvo laimingiausia diena jo gyvenime.

adebc865-6870-4aa0-9d0e-64442a714452.jpg

Susitiko štai naujoji šeimininkė Sandra ir Piratas... Jokio streso, tik džiaugsmas ir meilė, kurią galėjai jausti, rodos, ore. Naujoji šeima Piratą pavadino Leo. Dėl to, kad jis išdidus kaip liūtas, su ilgais prašmatniais ūsais ir dėl to, kad visas negandas pakėlė didvyriškai ir labai drąsiai.

Neilgai trukus sulaukėme ir pirmųjų naujienų iš namų:

"Leo yra patenkintas, tiek dūkstam kartu, net namai kilnojasi :) Šitas jo namukas per butą keliauja, jis ten
siaučia, spardosi, draskosi, o po to užmiega :) Žaisliukai jau faktiškai sukramtyti, reikės naujų. Ką mano buvęs katinas nepadarė per 15 metu, Leo sutvarkė per savaite:) Žvėriukas, labai žvitrus, smalsus, daug šneka, į viską atsiliepia, žiūri per langą intensyviai - vėliau atsiųsiu foto, kaip tai atrodo".

12992986_1339409669407740_21259584_n.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

LAIMINGA ISTORIJOS PABAIGA!!!

Dovanojamos siamo katytės

Dar visai jaunutės, švarutės ir gražutės siamo katytės sesutės Saulė ir Pepė buvo rastos paliktos prie šiukšlių konteinerio. Vargo nespėjo paragauti, nes skubiai atvyko po "SOS gyvūnų" sparneliu. Katytės be galo meilios, draugiškos, jaukios, tvarkingos ir švarios.

Pepė - meili, draugiška, jauki, mėgstanti pasiglaustyti.

12932927_10154045216323767_1052215598672884729_n.jpg

12924553_10154045216428767_7303394812808114891_n.jpg

Čia sesutė Saulytė. Tikra aktyvistė, vis bando išsivaduoti iš narvelio, tikra padūkėlė. Labai miela katytė. Saulytės viena akelė stipriai pažeista. Kol kas taikomas gydymas (apie 1,5-2 sav.), bet jei gydymas nepasiteisins akytę reikės šalinti. Tad tas, kas norės suteikti Saulytei namučius būtinai įsivertinkite savo finansinę pusę, ar pajėgsite skirti pakankamai pinigėlių Saulytės akies gydymui arba galimai operacijai.

12924457_10154045216348767_5289399438727268065_n.jpg

12670492_10154045216333767_6879333579403817809_n.jpg

Katytės sterilizuotos, paskiepytos, padaryti kraujo testai, sučipuotos. Sesyčių sutvarkymas mums kainavo šiek tiek daugiau nei 100 eur. Nesupykit, bet ieškome katytėms šeimininkų, kurie ne ik būtų rūpestingi ir atsakingi, bet galėtų "įsikatinę" kurią nors katytę bent iš dalies padengti jos veterinarines išlaidas. Siamukės veterinarinės klinikos stacionare Vilniuje. Dėl jų skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt

Katuliai, kurie ieško sodybos neterminuotai sutarčiai

Gal galite patarti, ką mums daryti su tais katuliais, kurie yra labai brangūs, mieli širdžiai, bet nelinkę į artimą ryšį su žmogumi? Jie dienas leidžia prieglaudoje, yra sotūs, saugūs, vaikšto paskui savanorius, kartais leidžiasi paglostomi, bet laikosi atokiau. Visada šalia, visada kartu, bet nenori būti nei imami ant rankų, nei daug glostomi. Tiesiog jie tokie yra, toks jų būdas ir prigimimas.

Bet ar jie dėl to mažiau nusipelno turėti tikrus namus, rūpestingus šeimininkus? Juk toks katulis puikiausia gali gyventi namuose, turėti savo kiemą ar pasitarnauti kaip peliautojas. Tik svarbu, kad ne vienam sezonui, o visam jo gyvenimui. Kad visada namų ar sodybos durys būtų atviros katuliui grįžti, kad dubeniukas būtų pilnas maisto, kad niekas nevytų ir neskriaustų. O žiū, gal per laiką baikštesnis imtų ir sujaukėtų?

Pristatome baikštulių globotinių komandą, kuriuos mielai padovanotume į namą ar sodybą geriems žmonėms, turintiems atitinkamus lūkesčius į baikštesnį katulį. Pradėkime nuo charizmatiškojo Juodojo Pito :)

Juodasis Pitas galima sakyti užaugo prieglaudoje. Atvyko dar visai jaunutis kartu su visa brolių ir sesučių komanda, bet dėl baikštesnio būdo liko nepastebėtas. Smalsumas Pito neišpasakytas! Visur lenda, domisi, leidžiasi į bendravimą su žmogumi, bet imamas ant rankų ar daug glostomas nesiduoda. Toks katulis puikiai tiktų namui su kiemu, sodyba, kur galėtų apeiti ūkį, pagainioti peles, o po dienos darbų grįžti į šiltą kambarį, nes labai mėgsta savo minkštą guoliuką ir palaimingus popiečio miegelius :)

image.jpg

image.jpg

Sesulė

Sesulė iš baikštukų komandos bene pati drąsiausia. Didelė, išvaizdi katulė, maždaug 6 m. amžiaus, leidžiasi glostoma, bet užniurkoma nesileis. Kaip ir visi kiti, puikiai jaustųsi name ar sodyboj, su išėjimu į lauką, gerai sutaria su kitais katinais , yra nekonfliktiška. Kažkodėl mėgsta pažymėti savo valdas, bet turint nuosavą kiemą tai neproblema :)

image.jpgNarcizas Renetas

Tokio gražuolio dar reikia paieškoti. Didelis, apvalažandis, įspūdingom akim. Labai ramus katulis, kuris papuoš kiekvieno namus. Pripratęs gal net toks sujaukėtų, nes žmogaus beviltiškai nesišalina, galima ir paglostyti, ir pakalbinti.

image.jpg

image.jpg

Naktelė

Apie poros metų amžiaus nepaprastai graži katelė, bilzgančiu juoda it naktis kailiu. Baltos kojinytės, ilgi ūsai - tikra damutė! Ši panelė turi daug šansų namų aplinkoje sujaukėti. Labai verta dėmesio!

image.jpg

Ryžasis Krisas

Apvalažandis, plačiasprandis katins :) Baikštulys kaip reta, bet kam nereikia prielipos, Krisas tiktų idealiai! Papeliaut, ant saulutės pagulinėt, riebius šonus pašildyt tikrai neatsisakytų. Su laiku turėtų išdrąsėti.

image.jpg

Laiboji Saulytė

Smulkutė Saulytė yra kaip saulės zuikutis. Lengvai nepagausi :) Nelinkusi į jokį kontaktą su žmogumi, bet tokio šanso ji ir neturėjo.

image.jpg

Čipolinas

Čipolinas turi potencialo sujaukėti. Na, rankiniu katinu kažin ar taps, bet šiokiu tokiu kompanjonu gali pabūti. Rodo didelį susidomėjimą žmogumi (tai demonstruojama "lendu- atsitraukiu" prie žmogaus), jam smalsu ką veikia svanoriai, bet į jį tiesiamas rankas žiūri kol kas atsargiai. Nori, bet bijo :)

image.jpg

Tai štai tokia yra dalis mūsų baikštulių komandos. Visi nuostabūs ir verti turėti namus. Katuliai skiepyti ir sterilizuoti/kastruoti. Jei turite vietos savo sodyboje ar namuose ir esate rimtai apsisprendę suteikti namus baikštesniam katuliui visam jo gyvenimui, kreipkitės tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt. Iš anksto susitarę galite atvykti susipažinti su katuliais, savo akimis įsitikinti, kad net ir drovuoliai yra be galo mieli ir verti dėmesio.  
Nuotrauka:

Geroji kalytė Safyra ieško namų

Dovanojama apie 1 m. amžiaus kalytė vardu Safyra. Imli dresūrai, energinga, smalsi, bet jos aktyvumas yra lengvai sutramdomas. Protingas rudų akučių žvilgsnis tarsi užburia. Visur ir visada nori būti šalia, bet nėra įkyruolė. Gavusi progą išsilakstyti ir išsidūkti, Safyra nurimsta, eina pagulėti, pasnausti, pažaisti su žaisliuku.

safyra.jpg

Šiuo metu Safyra globojama namuose, tad galima tvirtai pasakyti, kad kalytė puikiai tinka gyvenimui namuose, labai mėgsta šilumą, myli savo guoliuką ir žaislus. Gražiai vaikšto vedina pavadėliu, pakviesta atbėga, bet tai nereiškia, kad nereikės mokyti elementarių komandų. Kad išsiauginti tobulą keturkojį draugą teks įdėti ir pastangų, ir laiko, ir kantrybės. Visa laimė, kad Safyriukas išties labai protinga ir gero būdo kalytė, labai nuolanki, tad su teigiamu paskatinimu ir pagyrimu ją galima labai daug ko išmokyti.

Paskiepyta, gavusi vaistų nuo parazitų, greitu metu bus sterilizuojama. Jei norite gauti daugiau informacijos, skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt, Vilnius.

Normalus bachūras Rokis

Iš anksto atsiprašau kalbininkų už lietuvių kalbos kultūros klaidas ir svetimybes. Tiesiog be spalvingų žodelių sunku man nutapyti tikrąjį Rokio Balboa veidą. Jame gausu visko – ir gyvenimo gatvėje paliktų randų, begalinio prieraišumo, meilės  ir mokėjimo džiaugtis žmogaus dėmesiu. Visiškas gerietis, patyręs aukščiausią katinišką palaimą savo mylimos močiutės namuose ir žemiausią nuopuolį, kuomet po šeimininkės mirties atsidūrė nesvetingoje gatvėje.

Rokis visiškai normalus bičas. Tarp kitų prieglaudos katinų iš karto tapo autoritetu. Gal kiti išsigando jo randų ant snukučio, ar neįprastai didelės ir apvalios galvos J Pats nėra itin masyvus, bet jau galvos didumas! Glaustosi Rokis iš visų jėgų – trinasi, griūna ant žemės, neretai trinktelėdamas tą savo galvą tai į grindis, tai į radiatorių. Jei jau yra proga pasiglaustyti, tai pasinaudos ja visu 100%.

0e9f281a-3616-4bd4-a1ea-6bf52d6978d2.jpg

Paskutiniu metu Rokutis apsirgo. Vargina mūsų kovotoją stiprus ausų ir dantenų uždegimas. Dantukai nuvalgyti, daug apnašų. Rokiui reikalingas ir specialus maistas, ir intensyvesnė priežiūra. Sunku jam prieglaudoje be individualaus dėmesio. Žiūrėjau aš į Rokutį, žiūrėjau, galvoju, et, pasiimsiu aš Rokį į namus paslaugyti.

3c41d308-bc1f-4931-8989-08adf841dfe8.jpg

Atvyko Rokis į namus ir nustebino mane net daug mačiusią. Lyg čia buvęs. Apėjo kambarius, susipažino su kraiko dėže (su kuria labai tvarkingai draugauja), akimirksniu ištuštino maisto dubenėlį, susirado laisvą lovą ir labanakt, vaikučiai! J

5e244322-9ba3-47aa-88e8-8fe2441fca58.jpg

Rokis puikiai tiktų tiek gausesnei šeimai, tiek vienišai močiutei. Adekvatus, tvarkingas, nesibraižo, nesidrasko, nešėlioja po namus. Na, Rokutis jau nebe piemuo, o subrendęs katinas. Bet ir ne koks „lūzeris“ – drąsus, ramus, draugiškas, bendraujantis. Į akis labai nelenda, bet jam rodomą domesį visada priima su didžiausiu entuziazmu.

9810a89f-ced7-4803-9473-57b488a6cf5e.jpg

Spėjame, kad Rokiui apie 7 metai, kastruotas ir paskiepytas. Tvarkingai naudojasi kraiko dėže, noriai vaišinasi sausu pašaru, dėl dantukų būklės konservai tinka tik kokybiški ir tik su žuvimi. Jei norite susipažinti su Rokiu, o gal net padovanoti jam antrą šansą turėti tikrus namus, skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt. Gerai sutaria tiek su kitais katinais, visiškai nesibaido šunų.

Rokio kova su skausmu (prašome paramos gydymui)

ROKIO KOVA SU SKAUSMU
(Reikia finansinės paramos ausyčių ir dantukų gydymui)

Sunku išlikti sveikam ir žvaliam, kai meteliai nenumaldomai kapsi, o dar kai namų neturi, savo žmogaus... Apsirgo mūsų Rokutis. Ausys skaudžios, uždegimas neleidžia nei atsiplaiduoti, nei padūkti, vis ausytes niežti, skauda, maudžia. Apžiūrėjus Rokį atidžiau aptikom, kad ne tik ausys, bet ir burna pilna "nemalonumų". Stiprus dantenų uždegimas, burna paburkus ir skausminga.

image.jpg

Gydysim Rokutį, nepaliksi juk katinėlio skausmuose. Pradžiai prireiks apie 30 Eur antibiotikų nuo dantenų uždegimo kursui, ausyčių vaistams. Tad prašome padėti padengti Rokio gydymo išlaidas. Kaip galite paaukoti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/rekvizitai/. Mokėjimo paskirtyje nurodykite, kad jūsų auka skirta Rokio gydymui. Būsime be galo dėkingi už bet kokią paramą!

O čia keletas nuotraukų su mūsų dičkiu Rokučiu. Valomės ausytes:

image.jpg

Rokis tupi ir stebi:

image.jpg

O čia romantiškai svajoja...

image.jpg

O gal Rokis įkrito jums į širdį? Jei taip, skambinkite tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt. Rokis yra geras, ramus, meilus subrendęs katinas. Kastruotas, paskiepytas.  

Kodėl verta skirti 2% nuo GPM "SOS gyvūnų" prieglaudai. Veiklos atsakaita ir perspektyvos.

Nepastebimai pralėkė dar vieni produktyvūs "SOS gyvūnų" metai. Kaip visada būta visko. Ir sunkumų, ir pergalingų akimirkų.
Savo veikloje ne tik gelbėjome benamius gyvūnus, bet sutikome daug puikių žmonių, kurie mus palaikė, padėjo, kai kurie iš jų papildė mūsų savanorių gretas.

image.jpg


Visada ateina akimirka, kai reikia apžvelgti nuveiktus darbus ir užsibrėžti naujus tikslus. Tai padeda įsivertinti savo veiklos rezultatus ir tobulėti. O tobulėti visada yra kur!

Kviečiame susipažinti su 2015 m. priimtų/padovanotų globotinių statistika:

PRIĖMIMAI. Priėmėme 206 šunis (iš jų net 41 buvo perimta iš kitų prieglaudų, daugiausia iš Vilniaus sanitarinės tarnybos), 264 kates, 1 triušį ir 2 graužikus. Iš viso priėmėme 473 beglobius gyvūnus.

PADOVANOJIMAI. Padovanojome 243 šunis, 265 kates, 2 graužikus ir 1 triušį. Iš viso padovanojome 511 globotinius.

Rastų gyvūnų savininkams buvo grąžinti 6 gyvūnai. Prieglaudoje nuo senatvės ar mirtinų ligų nugaišo 3 katės ir 13 šunų. Deja, bet per 2015 m. dėl nepagydomų sunkių ligų, kurios kėlė kančias, teko užmigdyti 2 kates ir 1 šunį.

Ką dar nuveikėme per 2015 m.?

1. 2015 m. rudenį pradėjome "SOS vilties apartamentų" statybas. Tai didžiulis projektas, tikras iššūkis mūsų organizacijai. Ne tik iššūkis, bet ir svajonė. Naujas statinys bus skirtas silpniausiems prieglaudos globotiniams - luošiukams, senukams, ligoniukams, kalytėms su šuniukų, katėms su kačiukų vadomis. Daugiau apie "SOS vilties apartamentų" projektą ir statybas skaitykite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apartamentai/apie/.

image.jpg

2. Sėkmingai startavo bendras "SOS gyvūnų" ir didžiausio gyvūnams skirtų prekių tinklo "KIKA" projektas. Nuo šiol Vilniuje PC "Panorama" esančioje parduotuvėje "KIKA" namų laukia 2-3 mūsų globotinės katės specialiuose joms sukurtuose laikinuose nameliuose. Daugiau apie šį projektą skaitykite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/naujienos/23670.

image.jpg

3. Kartu su šunų dresūros mokykla "Urban Dog" įgyvendinome dar Lietuvoje neregėtą projektą "Gyvenimo mokykla prieglaudinukams". Jo metu 6 prieglaudos senbuviai šuneliai 6 savaites gyveno namų globoje ir intensyviai lankė "Urban dog" mokyklos pamokas. Per šį laikotarpį šuneliai  buvo profesionaliai socializuoti, išmokyti pagrindinių komandų, kitaip tariant pilnai paruošti pilnaverčiam gyvenimui namuose. Daugiau skaitykite čia: https://www.facebook.com/Gyvenimo-mokykla-prieglaudinukams-1132813876746944/?ref=ts&fref=ts.

image.jpg

4. 2015 m. pavasario pabaigoje įsirengėme vasaros lauko verandą mūsų mylimoms katulėms (saugią, jaukią, su gėlėmis, tujomis, krėsliukais poilsio minutėms). Šiek tiek susiremontavome sugriuvusius senuosius lauko voljerus, pasistatėme puikią lauko terasą su specialiai įrengtomis būdomis, pro kurių angas šuneliai per lietų gali sugūžėti į seną, bet vis dar nekiaurą žaliąjį vagonėlį.

image.jpg

„SOS gyvūnų“ veiklos planai 2016-2017 m.

1. Svarbiausias tikslas - pabaigti „SOS vilties apartamentų“ statybas. Statybos jau prasidėjo, bet liko dar daug sunkaus ir juodo darbo (kol kas stovi pamatas, sienos, šiuo metu vyksta stogo dengimo darbai).
2. Grindinukų gelbėjimas. Pritaikyti turimas patalpas arba statyti naujas (priklausomai nuo būsimos paramos dydžio) skirtas gyvūnų iš “Grindos” gelbėjimui. Pagrindinis tikslas – perimti daugiau gyvūnų iš sanitarinės tarnybos.
3. Suremontuoti 2010m. pastatytus vagonėlius – apšiltinti, suremontuoti fasadą, pakeisti grindis.
4. Drenažo prieglaudos teritorijoje įrengimas. Apšiltinti voljerai, būdos ir visi kiti pagerinimai neduos 100% naudos ir efektyvumo, kol prieglaudos teritorija lietingu laikotarpiu skendės balose ir purvuose. Tad labai reikalingas drenažo įrengimas, kad 30 arų teritorijoje nesikauptų didžiulės balos, o šunys bei savanoriai nebraidytų po purvynus. Drenažo pagalba teritorija išliks sausesnė ir švaresnė, bus lengvesnė ir efektyvesnė teritorijos priežiūra.
5. Gerinti sąlygas prieglaudos gyventojams: įbetonuoti tvoros pamatus, įrengti šliuzinius įėjimus (kad šuneliaineišbėgtų į gatvę), renovuoti voljerus.
6. Kaip ir 2014-2015 m., taip ir šiais metais sieksime toliau išlaikyti „SOS gyvūnų“ Akropolio namelį, kurio dėka naujus namus surado apie 450 benamių gyvūnų.

Visi žinome, kad be žmonių ir įmonių paramos mūsų rankos būtų surištos. Tad kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet, visų žmonių, neabejingų beglobių gyvūnų likimams, prašome paremti "SOS gyvūnų" veiklą paskiriant savo 2% nuo GPM. Kaip tai padaryti rasite čia: http://www.sos-gyvunai.lt/lt/apie/naujienos/24005. Jei turite klausimų, kaip užpildyti paramos skyrimo formą, rasykite linksme@sos-gyvunai.lt, skambinkite tel.nr. 861626728 arba užsukite į SOS gyvūnų namelį prie Vilniaus Akropolio.image.jpg

PADĖKITE MUMS PADĖTI JIEMS!

Linkėjimai iš namų!

Dalinamės mūsų buvusių globotinių linkėjimais iš namų namučių. Visada kartojame ir kartosime, kad tai yra geriausia mūsų sunkaus darbo dalis :)

Linkėjimai nuo gražuolės Monos. Kalytė ne tik graži, bet ir protinga - lanko dresūros pamokas, net turi neblogų pasiekimų. Karts nuo karto Mona su šeimininke ne tik mus aplanko renginiuose, bet ir pagelbsti savanorišku darbu.

Mona prieglaudoje (pirmam plane):

image.jpg

Mona dabar:

image.jpg

Linkėjimai nuo katiniuko Gufio. Į prieglaudos savanorės namus atvyko dar visai mažutėlis, bet netruko rasti gerus namus, kur yra be galo mylimas ir popinamas.

Gufis su broliukais tik išgelbėti iš rūsio:

image.jpg

Gufis namuose:

image.jpg

Linkėjimai nuo legendinio buvusio globotinio Marijono. Šiurkščiakailis Mariukas buvo tapęs net savotišku prieglaudos simboliu, bet... Bet jį pamatė ir pamilo Marija... Taip Marijonas atkeliavo į Marijos šeimą ir tapo neatsiejama jos dalis :)

image.jpg

O čia linkėjimus siunčia net dvi buvusios Akropolio namuko gyventojos kalytė Nika ir katytė Dilaila, kurios savo laimę atrado vienuose puikiuose namuose. Argi ne žavi merginų trijulė?

image.jpg

Štai kaip Dilaila atrodė patekus į prieglaudą:

image.jpg

Ar galite patikėti, kad ši nuostabiai simpatiška apvalažandė katė buvo negailestingai išmesta į gatvę? Ačiūdiev Pupą pamatė ir pamilo puiki šeima ir pasiėmė ją į svetingus savo namus, kur Pupa tapo Muse.

Pupa/Musė prieglaudoje:

image.jpg

Pupa/Musė namuose su savo drauge kalyte taip pat vardu Pupa :)

image.jpg

O šis prašmatnus fotomodelis yra buvęs Karveliškių kapinių varguolis. Dar vienas įrodymas, kad namų šiluma daro stebuklus.

Liudvikas kapinėse:

image.jpg

Liudvikas namuose:

image.jpg

Nuotraukoje matome ex Vilkutę, dabar jau Pupą, kuri karaliauja šeimininkų namuose ir mėgaujasi nuostabiu katinišku gyvenimu.

Pupa laikinoje namų globoje pas savanorę:

image.jpg

Pupa namuose:

image.jpg

Žavusis kavalierius Čilis taip pat visiems moja ausytėmis ir perduoda šiltų linkėjimų!

Štai koks Čiliukas pateko į prieglaudą:

image.jpg

Čilis dabar!

image.jpg

Čia matome liūdną Saulytės žvilgsnį pro prieglaudos narvelio grotas.

image.jpg

Bet netrukus Saulytė atvyko į laikinus namus, kuriuose galų gale pasiliko visam likusiam savo gyvenimui... :)

image.jpg

Visada labai laukiame žinių iš buvusių mūsų globotinių naujų namų! Mieli šeimininkai, nepasididžiuokite, atraskite minutę laiko ir atsiųskite mums kad ir trumpą laiškelį su nuotraukyte kaip gyvena mūsų buvę rūpestėliai. Būsime labai dėkingi :) Siųskite el. paštu info@sos-gyvunai.lt.  
Nuotrauka:

Svajonių Bosas ieško namų

Ar žinote, kur Vilniuje derėte dera šuneliai?  Ogi Vilniaus pakrašty, prie oro uosto yra tokia gyvenvietė, pamėgta „gyvūnų išmetikų“ dėl to, kad „vietiniai“ juos turbūt priima. Na, taip tik visiems atrodo. O realybėje, išmestieji šuneliai glaudžiasi kur papuola, minta tuom, ką randa, o kenčia tai turbūt vos ne kasdien nuo kitų piktavalių. Vat ir šiandien, saulėtą dieną kaip peiliu perskrodė neramus sanitarinės tarnybos skambutis apie tame rajone prie parduotuvės rastą sušalusį, kruviną šunį, galimai sužeistą, galimai sumuštą, ausys pasruvusios kraujais.

Na ką gi, negi paliksi kenčiantį gyvūną bėdoje? Nuvykome, radome, apžiūrėjome. Iki atvykimo šuo jau buvo patalpintas šiltoje patalpoje geraširdės pardavėjos Dovilės, atitirpęs, sočiai primaitintas, pagirdytas, atkutęs. Pamatės ėmė vizginti uodegą, pasirodo visiškas gerietis, ausis matomai pataršyta kito šuns arba kažkur užkliuvo, kailis kraujuotas, šuo murzinas ir segėjo medžiaginį antkaklį, kuris jau taip buvo užveržtas, kad nė piršto nepavyko įkišti – teko atsegti bei atlaisvinti, ausytę pavadyti dezinfekuojančiu skysčiu ir krautis „laimikį“ į mašiną bei vežtis į prieglaudą, nes lauke ir vėl šalčiai, speigas, o šuo trumpakailis.

Važiavo puikiai, į mašiną pats įlipo, eijo ir su pavadžiu, žodžiu, visiškai neproblematiškas šunelis, draugiškas su kitais šunimis bei žmonėmis.

image.jpg

Pavadinome jį Bosu, jam ~ 5 metus duotume. Žodžiu, vyrukas pačiame žydėjime.
Štai kaip Bosas atrodo dabar, štai kaip džiaugiasi gyvenimu:

image.jpg

Norėtume Bosui rasti namus, kur jis būtų mylimas, reikalingas, bei vertinamas ne kaip lojantis „daiktas“, o kaip šeimos narys, draujas bei gyvenimo bendražygis.

image.jpg

image.jpg

Bus dovanojamas tik labai atsakingiems žmonėms, turintiems sąlygas laikyti bei auginti šunelį, juo rūpintis bei mylėti, niekada neišmesti ir neišduoti. Susidomėję pilnamečiai bei atsakingi žmonės gali skambinti tel.: 8 683 39826 arba 8 606 16255 arba rašyti el.paštu: info@sos-gyvunai.lt
Dėl vizito būtina tartis iš anksto.  
Rišimui prie būdos ar voljerui dovanojamas nebus.  
Nuotrauka:

Du švelnūs pūkeliai

Namų ieško du švelnūs pūkeliai Boni ir Klaidas. Baltučiai, švaručiai, kiekvienas atskirai savaip nuostabus ir nepakartojamas, o kai jiedu kartu - tampa idealiu duetu.

image.jpg

Trumpai apie katytę Boni. Boni smulki, grakšti, subtili katytė, mėgstanti glaustytis ir meilintis.

Daugiau...

Nuotrauka:

Dovanojama gražuolė Džera

Neįmanoma misija nufotografuoti Džerą sėdinčią ar stovinčią. Žinote kodėl? Todėl, kad pamačiusi žmogų, Džera gulasi ir meilinasi, rodydama švelnų savo pilvuką, demonstruodama visišką pasitikėjimą. Atvykusi į laikiną namų globą Džera nebuvo tokia drąsuolė, bet kam gi drąsu naujoje aplinkoje, juk reikia kojytes apšilti, apsiuostinėti.

4f869d36-dca8-4445-a821-94088d5a1255.jpg

Džera apie 2 m. sterilizuota katė, įmantraus kailiuko išmarginimo, charizmatiška, smalsi, mėgsta glaustytis ir meilintis. Labai žavi, tvarkinga.

2b0c9b11-9942-4ea8-91ba-4ac708a32e9f.jpg

53a82438-08d5-4060-8fd7-d6697d4a3e16.jpg

Globojama laikinoje namų globoje Vilniuje, jei norite sužinoti daugiau apie Džerą, skambinkite tel.nr. 861602230.

4ecce822-3bda-4bef-8ed8-9c06257fe16c.jpg

Super meilybė, vardu Rojus Lapius

Jau kurį laiką gerų namų ieško "nerealus" katinas Rojus Lapius. Simpatiškas ryžiukas, žavintis savo begaliniu meilumu.

Prašome paskaityti, ką apie Rojų pasakoja katino laikina globėja Lina:

"Štai ką aš galiu pasakyti apie Rojų. Tai jaunas, mielas, žaismingas katinas, kuris labai greitai prisitaiko prie naujų sąlygų. Nebijo nei šunų, nei kitų kačių - su visais puikiai sutaria.

21c5315c-9e3d-4bee-b237-4128c7b15517.jpg

Rojus - skiepytas, kastruotas, testuotas gražuolis katinas, neturi vienos akytės, o kita padengta debesėliu. Jis su ja mato. Maždaug 1,5 2 metų amžiaus. Labai mėgsta švelnumą. Kai guli lovoje, tyliai atsėlina ir prisiglaudžia prie nugaros. Neįsivaizduoju kodėl būtent prie nugaros?! Bet, patikėkit, kaip tai yra malonu kai priglunda šiltas-minkštas ir murkiantis padarėlis!

2b7aa31b-2e5a-47f6-9123-7de4f00bf00d.jpg

Jis didelis ir puošnus katinas. Ne per daug įkyrus, nebent alkanas. O pavalgyti mėgsta daug, labai daug ir kuo skaniau :) Labai mėgsta namuose virtą žuvytę, mėsytės kažkodėl nemėgsta ir dar jam patinka labai kokybiški sausiukai.  Tai tiek apie šį didingą, mielą ir gerą galiūną. Jam reikia ištikimo žmogaus su kuriuo galėtų dalintis lova ir šildyti nugarą."

fd2b7489-3b69-4fc3-934e-53fe6e06a3a1.jpg
Suskubkite atkreipti dėmesį į šį simpatuką, Rojukas yra vertas visko, kas geriausia. Jei norite pasiteirauti daugiau informacijos apie Rojų ar pasiprašyti į svečius susipažinto su katuku, skambinkite tel.nr. 860767695, Vilnius.  

Arabeskos magija

Ar žinote žodžio "arabeska" reikšmę? Jei ne, galime supažindinti. Arabeska - tai sudėtingo piešinio ornamentas iš susipynusių augalinių arba geometrinių motyvų. Arabeska susiformavo islamo šalių mene, ja dekoruojamos mečetės, mauzoliejai ar rūmai. Tikrai esate matę šią, galima sakyti, meno rūšį, kuri dvelkia rytais, paslaptimi, žavi raštų vingrybėmis ir kruopštumu.

Tai tiek apie arabeską, dabar pakalbėkim apie Arabeską...

Beveik prieš metus ši nepaprasto grožio ir kuklumo katė (numirus šeimininkei) kartu su senbuviu šuneliu Žirniu pateko į sanitarinę tarnybą "Grinda". Šuns būta visiško senuko, tad suskubome jo iš Grindos pasiimti. Sužinoję, kad šunelis atvyko su katule, priglaudėme ir ją.

image.jpg

Kelis mėnesius katulė, kurią pakrikštijome Arabeskos vardu, slėpėsi kur tik galėjo - po baldais, už dėžių, neišlįsdavo pabendrauti, paėsti. Buvo labai gaila jos, bet tokia yra realybė - drovesniems gyvūnams gyventi prieglaudoje būna sunku, ypač pradžioje, kuomet patenkama į visiškai svetimą aplinką. O kai aplink zuja kiti katuliai, kai kurie iš jų itin drąsūs, kai kurie išdykę, tada dar sunkiau, trūksta ramaus kampo, trūksta to vienintelio žmogaus rankų...

Laikas bėgo, Arabeska šiek tiek nurimo, apsiprato. Kailiukas vėlėsi, kontakto prieglaudos aplinkoje taip ir nepavyko užmegzti... Arabeskai apsirgus kaip tik atsirado pas mane laisva vieta namų globos kampelyje. Nieko nelaukus čiupau Arabeską ir parsivežiau namo. O tada prasidėjo didžioji magija. Ši nuotrauka padaryta paskutinę gyvenimo prieglaudoje dieną:

image.jpg

Atvyko Arabeska į mano globą ir vėl tas pats - slėpėsi kur galėjo, bet po kelių dienų neapsikentus tų slėpynių iš kambariuko išnešiau visus daiktus, kuriuose ji gali pasislėpti. Pradėjom daug ir intensyviai bendrauti. Pradžioje Arabeska nepaliaujamai ėdė, o ko neėsti, kai niekas netrukdo, kai nereikia brautis prie dubeniuko? Vėliau pradėjom šukuotis, gražintis, valytis ausytes, karpytis nagučius. Katulė darėsi vis meilesnė ir gražesnė kas dieną, kas valandą.

image.jpg

Dabar Arabeska nei kiek nepanaši į tą kuklią bailiukę. Drąsiai šmirinėja po savo "apartamentus", pati pasiprašo būti glostoma, ropščiasi ant kelių, niurkoma murkia, ritinėjasi. Priaugo šiek tiek svorio, šoniukai dailiai suapvalėjo. Be galo graži ir tvarkinga. Kasdien šukuojama ir rezultatas pranoksta visus lūkesčius.

image.jpg

Arabeska yra rami katė, jai nereikia daug veiksmo ir šėlionių. Mėgsta ramiai pasnausti, pasnaudus mielai bendrauja su manimi, sekioja, murkia, smalsauja. Katytė yra sterilizuota, paskiepyta. Idealiai tiktų ramiems žmonėms, arba tokiems, kurie ištroškę ramybės. Arabeska yra magiška katė, ji turi išskirtinę energetiką.

image.jpg

Globojama Vilniuje, kreipkitės tel.nr. 861626728, rašykite linksme@sos-gyvunai.lt.
Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | Next

 


Sprendimas: The site runs on the 1C-Bitrix       Dizainas: DESS