lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 1645577
Šiandien: + 14281
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

SURINK 2011  6433   7

[2011 05 05]

Šių metų gegužės 14-21 d. VšĮ "SOS gyvūnai" rengia informacinę akciją "SURINK 2011", kurios metu šunis auginantys Lietuvos miestų gyventojai būtų skatinami surinkti savo augintinių išmatas.

Pasak VšĮ "SOS gyvūnai" vadovės Ilonos Reklaitytės-Mezencevos, savaitę truksiančios informacinės akcijos tikslas yra priminti šunų šeimininkams, jog ekskrementų rinkimas yra normalus ir būtinas veiksmas, su laiku virstantis geru įpročiu, o nenorintys to daryti akcijos metu sužinos apie paliktų ekskrementų žalą – pavojingas ligas ne tik sveikiems gyvūnams, bet ir žmonėms, o ypač vaikams.

"Lietuvoje dėl pievose stūksančių "pyragėlių", ypatingai daugiabučių rajonuose, vis dar įprasta kaltinti šunis ar jų perteklių, tačiau retas pagalvoja, kad atsakomybė turi gulti ant šuns šeimininko pečių. Meilė savo augintiniui nesibaigia paglostymu, pasivaikščiojimu ar dubenėlio papildymu – savo augintiniu būtina rūpintis iki galo," – sako I. Reklaitytė-Mezenceva.

Dažnai žmonės gėdijasi rinkti savo šuns išmatas arba jiems tai nemalonu, tačiau tai yra neatsiejama atsakingo auginimo dalis. Jei užsuksite į gyvūnų prekių parduotuves, pamatysite, jog yra įvairių kastuvėlių, semtuvėlių, specialių maišelių, skirtų ekskrementų surinkimui, tad procesas netampa toks jau atgrasus. O gėda turėtų būti tik tam, kuris nerenka savo augintinio išmatų. Išmatos prilygsta numestam plastikiniui buteliui – jos ne tik gadina estetinį vaizdą, bet pūdamos teršia gamtą ir atmosferą". Nesurinktos išmatos sveikus gyvūnus gali užkrėsti infekciniu hepatitu bei parvovirusu, kuris daugeliu atveju baigiasi mirtimi, o žmonės gali užsikrėsti inkstus bei kepenis pažeidžiančia liga leptospiroze bei regėjimą pažeidžiančia liga toksokaroze.

Savaitę truksiančią akciją "SURINK 2011" planuojama kartoti kasmet, kad šunų išmatų rinkimas taptų įpročiu. Akcijos metu neplanuojami specialūs renginiai – akcijos organizatoriai, VšĮ "SOS gyvūnai" tiesiog kviečia atkreipti dėmesį į šią miestuose aktualią problemą ir imtis priemonių jai spręsti.

Platinat reklaminius akcijos plakatus bei informacinius lankstinukus apie nesurinktų ekskrementų žalą prie akcijos kviečiamos prisijungti visas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybes bei norinčios organizacijos.

Akcijos "SURINK 2011" rėmėjai:

reklamos agentūra "Augitec Ad group"    reklamos agentūra "Big City"

Akcijos informaciniai rėmėjai:  Klaipėdos savivaldybė, Jonavos rajono savivaldybė, Neringos savivaldybė.

Vilniaus savivaldybėinformacinis portalas 15min.lt  informacinis portalas GRYNAS.lt  

Diena.lt, Kaunodiena.lt Klaipeda.diena.lt informacinis portalas Ozonas.lt

Akcijos draugai: AB "City Service", Lietuvos kinologų draugija, Lietuvos buldogų mylėtojų klubas, "Doggy Days", "Pet Style", ekovisiems.lt. 

Darom 2011   Pet24.lt   Ukmergės Zoocentras  Bafo veterinarijos gydykla Vilniuje  profesionalaus maisto gyvūnams parduotuvė FOODIE   šunų ir kačių kirpyklos "PetGroomer"Atsisiųsti A3 akcijos plakatą
Atsisiųsti A4 akcijos plakatą
Atsisiųsti A6 akcijos informacinę skrajutę: 1 pusė, 2 pusė

VšĮ  "SOS gyvūnai" yra savanoriška, nepelno siekianti, neturinti pastovaus finansavimo gyvūnų globos organizacija, išsilaikanti iš pavienių žmonių/organizacijų paaukotų lėšų bei 2% GPM paramos, savo veiklą vykdanti nuo 2006 m. Per 2010 metus organizacijos pagalba naujus namus atrado 1912 beglobiai gyvūnai (1118 katės, 794 šunys ir kiti gyvūnai).

Kontaktinis asmuo:

Viktorija Murauskienė
Viešųjų ryšių koordinatorė
Tel. 8 650 11470
El. p. rsv@sos-gyvunai.lt


Susiję straipsniai: 

Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA
Ilo.  [2011-05-16 18:40]

Kol laikiau priglaustuką jokios problemos tuo klausimu nemačiau: paprastas maišelis ir į konteinerį. O kalbos, kad nėra spec.konteinerių ar spec.maišelių- atkalbos. Juk dezodorantų butelius, buitinės chemijos talpas, net ir baterijas, senus mobil.tel., padangas, televizorius ir t.t. metam ir nedejuojam, kad nėra spec.konteinerių, nors ir žinom, kad negalima.

Juste  [2011-05-11 16:07]

As visada surenku savo suns ismatas, tik dar viena didele beda, kad nera kur ju ismesti. Juk i buitinius siuksliu konteinerius negalima. O nestis per puse miesto iki pirmos siuksliu dezes skirtos suns ismatoms ne visada turi laiko. Ir tiesa pasakius ne visada yra vietos jose, nes nezinau ar kas jas istustina. Nors moku savivaldybei suns mokesti. Juolab nestis namo ir ismesti i klozeta tikrai manau yra ne iseitis.

Viktorija  [2011-05-10 15:46]

Ačiū Aktyviai Pilietei, kad platina informaciją apie mus :)

Aktyvi Pilietė  [2011-05-06 22:05]

Sveiki,
kaip džiugu, kad kažkas didesnis nei aš, kukli kūdikio mama, ėmėsi šviečiamosios veiklos ir pastebėjo, kad dėl priterštų vejų kalti ne šunys, o jų savininkai.
Šį ankstyvą pavasarį, vos nutirpus sniegui, didelė dalis Vilniaus pasmirdo per žiemą susikaupusiu "turtu". Supykau, kad kitą pavasarį tokiu metu negalėsiu vaiko į lauką išvesti. Taip gimė "Aktyvios pilietės blogas" ir "Pradedam. 1d." Facebook soc. tinkle. Dar tik pradžia, bet gal įsibėgėsim?
Vienykim pajėgas ir nuveiksim daugiau. :)

Viktorija  [2011-05-06 11:30]

Dėkui už nuomonę. Skirtingai nei daugelis mano, "SOS gyvūnų" veikla neapsiriboja tik gyvūnų gelbėjimu ir 2 % rinkimu. Aktyviai dalyvaujame šviečiamojoje veikloje apie gyvūnų gerovę ir tai nėra mūsų pirmas projektas.

Kaip šis konkretus projektas prisideda prie gyvūnų gerovės? Atsakomybė už pievose stūksančius ekskrementus perkeliama ne šuniui, o žmogui, kuris turėtų atsakingai rūpintis savo augintiniu. Nustebtumėte, kiek daug žmonių galvoja, kad dėl nesurinktų ekskrementų siūloma naikinti šunų populiaciją, o ne šviesti šunis auginančius žmones.

Algita  [2011-05-05 23:57]

nepritarciau svecio nuomonei. Be gyvunu globos, kas is esmes yra visuomenes neatsakingumo padariniu likvidavimas, organizacija paraleliai koncentruojasi ir i tokias sritis kaip svietimas, kas yra pagrindas samoningai ateities bendruomenei, taip pat beglobiu gyvunu populiacijos reguliavimas humaniskais metodais. Kalbant apie gyvunu gerove apskritai, neatsiejama dalis, kaip bebutu, yra ir visuomenes gerove, o kaip rodo dabartine situacija, visuomene yra susiskaldziusi, del ko pirmiausiai nukencia tie patys gyvunai. Ir toliau dirbant tik su padariniais, geras rezultatas mazai tiketinas - turime ismokti buti atsakingi ir pries save, ir pries savo augintini, ir, galiausiai, pries savo kaimyna.

Gyvūnas  [2011-05-05 17:09]

Sveiki, akcijos argumentai tiesiog juokingi, viskas pradėta ne nuo to galo. Gal nereikia to populizmo. Jūs užsiimate labai gerbtina veikla, nenukreipinėkite savo darbų į šonus dėl reklamos žiniasklaidoje, nes blogi žmonės nepasikeis, neskirs tų 2% jums, jei ir toliau galės juos skirti medžioklės būreliams ar kita destuktyvia veikla užsiimančioms organizacijoms.