lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 1689497
Šiandien: + 11715
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Austrų pagalbos atsisakiusi Vilniaus valdžia toliau laimina beglobių gyvūnų marinimą  3061   7

[2011 02 02]

Šaltinis: "15 min" (http://www.15min.lt/naujiena/augintiniai/ivykiai/austru-pagalbos-atsisakiusi-vilniaus-valdzia-toliau-laimina-beglobiu-gyvunu-marinima-172-135766)

Vilniečiai ir toliau iš savo kišenės mokės beveik milijoną litų per metus už beglobių gyvūnų marinimą. Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė Austrijos fondo „Vier Pfoten“ siūlomos idėjos humaniškais būdais mažinti tokių gyvūnų populiaciją mieste.

Austrai siūlė beglobius gaudyti, juos paskiepyti, esant būtinybei išgydyti, ženklinti, sterilizuoti ir vėl paleisti į laisvę. Tokie gyvūnai negalėtų daugintis. Šia sėkminga praktika naudojasi kelios Europos šalys. Tačiau miesto savivaldybė mano, kad jos įmonė „Grinda“ su tuo puikiai susitvarko pati.

Sostinės valdžia kurčia pasipiktinusių gyventojų ir nevyriausybinių organizacijų priekaištams dėl nuolat žiniasklaidoje mirgančių pranešimų apie žiaurų elgesį su gyvūnais, savanorių vagonėlių, kuriuose priglaudžiami gyvūnai ir ieškoma jiems naujų šeimininkų, vijimo iš „Grindos“ teritorijos.

Beje, dėl žiauraus elgesio su gyvūnais prokuratūra pradėjo tyrimą. Šiuo metu bandoma išsiaiškinti, ar žiniasklaidoje pasirodę pranešimai yra pagrįsti. Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat ragina miesto valdžią keisti beglobių gyvūnų priežiūros būdą, kuris dabar yra „Grindoje“.

Tačiau Vilniaus savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio vyriausioji specialistė Eglė Skeiverytė cituoja mero pavaduotojo Romo Adomavičiaus pasirašytą atsakymą dėl fondo „Vier Pfoten“ pasiryžimo gelbėti gyvybes: „Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu neturi galimybių įvykdyti siūlomos sutarties 4.2 punkto, kuriame numatomi Gavėjo įsipareigojimai („Vier Pfoten“ komandai veiklos Vilniuje metu nemokamai skirti patalpas, apmokėti komunalines paslaugas, apgyvendinimą, maitinimą, kurą transportui). Jei Sutartis būtų siūloma be finansinių įsipareigojimų Gavėjui, ji Vilniaus miesto savivaldybei būtų priimtina.“

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus pirmininkė Danutė Navickienė piktinasi priimtu sprendimu: „Vilniaus savivaldybę gąsdina punktas, kad porai žmonių, kurie nemokamai užsiimtų šiuo reikalu, savaitę reikės duoti maisto talonų. Tačiau jei savivaldybė gaili tų kuponų, tai Austrijos ambasada žadėjo pavalgydinti pati, galų gale, savanoriai atneš maisto. Dar savivaldybei nepatinka, kad projekto įgyvendinimo metu reikės suteikti patalpas, sumokėti už komunalines paslaugas. Matyt, duoti milijoną „Grindai“ yra pigiau.“

Austrų projektas nėra vienkartinis. Po metų jie buvo pasiryžę vėl atvykti ir tęsti pradėtą darbą. Gyvūnų globos organizacijos tuo metu ieškotų beglobiams gyvūnams naujų šeimininkų, visi jie nebūtų paleidžiami į laisvę.

„Grindos“ vadovas Algimantas Vilūnas, kuris neseniai vienoje televizijos laidoje nepaneigė pats šaudęs beglobius šunis prie savo namų, tvirtina netikintis austrų projektu. Jis teigia: „Nemokami gali būti tik lašiniai spąstuose. Kodėl turime eiti aborigenų pavyzdžiu? Gyvybes reikia saugoti su protu. Ši tema jau man nusibodo. Turiu ir turėsiu tą milijoną! Tai savanoriai nori prieiti prie valdiškų pinigų.“

Šaltinių teigimu, Vilniui atsisakius „Vier Pfoten“ nemokamų paslaugų, sutartį su austrais bandys pasirašyti Klaipėdos ir Kauno miestų įmonės, atsakingos už beglobių šunų ir kačių priežiūrą.

Iki šių dienų nebuvo priimti jokie sistemingi ar efektyvūs sprendimai, ženkliai mažinantys benamių gyvūnų populiaciją Vilniaus mieste ir duodantys ilgalaikius rezultatus. Šiuo metu taikomais savivaldybės metodais – valkataujančių gyvūnų gaudymu ir naikinimu, pasiekiami simboliniai rezultatai – laikinas benamių skaičiaus sumažėjimas tam tikroje teritorijoje, nežymiai arba visiškai nesprendžiantis pačios problemos iš esmės.

Užsienio šalių patirtis rodo, kad gyvūnų gaudymas ir tolimesnis migdymas ne tik etiniu, bet ir ekonominiu požiūriu yra visiškai neveiksmingas metodas.

Tarp kitko, dėl žiauraus elgesio su gyvūnais Vilniaus miesto savivaldybės įmonėje dabar ruošiami dokumentai atitinkamoms Europos Sąjungos institucijoms. Taip pat apie veiksmus „Grindoje“ bus informuota didžiausia pasaulyje už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija PETA. Žadama rengti protestus ir Lietuvoje.

Susiję straipsniai: 

Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA
Milo  [2011-03-26 20:32]

patį "Grindos" direktorių su visais savivaldybininkais, tam pritariančiais, reikėtų mažų mažiausiai sterilizuoti. Dėl visa ko.

deedee  [2011-03-14 12:32]

ar sitiem nusipenejusiems kiaulem rupi gyvunai.juk geriau juos nuzudyt nmei padet jiem gyvent,isgamos sedi valdzioj o ne normalus zmones

Marija  [2011-02-24 11:45]

Mano akimis žiūrint reikėtu daryti Lietuvoje gyvunų globos įstaigų asociacija, kuri atstovautu kiekvienos ir visų tokių organizacijų, o tuo pačių ir gyvūnų interesus. Kiekviena organizacija turi savo šalininkų būrelį, bet apjungus pajegas tai jau butų visiškai kiti svertai, bendraujant su tą pačia savivaldybe, ar teikiant įstatymų projektus.  Be to ir su tarptautinėmis organizacijomis būtų lengviau bendrauti. Iš esmės tai visų gyvūnų globos organizacijų tikslas -  padėti gyvūnams, bet kiekviena savaip įsivaizduoja, kaip tai turėtų atrodyti, turi skirtingas bazes, savanorių skaičių, finansines galimybes. Bet, pvz, gaunant konkrečia pagalbą iš užsienio, kaip aprašytų atveju, visiems būtų geriau, nes dabar yra situacija begalines istorijos. O kas liečia pono iš Grindos pasysakymą, tai manau, kad mokesčių mokėtojų finansuojamos įstaigos direktorius neturi teisės į tokio pobūdžio pasisakymus. Taip pat galima būtų per visas organizacija surinkti parašus po peticija visoms politinėms partijoms,dalyvaujančioms rinkimuose bei merui ir savivaldybės tarybai,  reikalaujančia, kad savivaldybė, priimdama sprendimus dėl paramos gavimo gyvunų gerovės srityje, derintu privalomai savo poziciją su gyvunų globos organizacijomis, veikiančiomis jos teritorijioje (vat čia ir geriai būtų turėti asociaciją, apie kuria aš kalbėjau). Be to, būtent ji galėtu užsiimti lobbizmu, kad už gyvūnus surenkamos savivaldybėse lėšos ne pradingtu neaišku kur, o būtų naudojamos tikslingai, populiacijos kontrolei, sterilizacijai, prieglaudoms, iš kurių gyvunai keliautų į namus.  Labai norėtusi, kad mūsų šalis pirmautu ne tik savižudybių, smurto tarp nepilnamečių merginų, emigracijos, žemiausių pensijų srityse, bet kad kur nors pirmautu teigiamame aspekte, pvz. humaišku požiūriu į gyvūnus. Yra tos meilės žmonių širdyse, tik labai jau šalta pas mus šalyje, labai jau stipriai kartais pučia tas beviltiškumo vėjas.Būtent dėl to ir reikia būrtis, nes dar nuo senų laikų žinoma, kad geriausias būdas valdyti yra suskaidytą visuomene. Skaidyk ir valdyk - kieno tai buvo šukys?)) Nes šiuo metu, koncentruojantis ties taktikos, strategijos klausimai lieka nuošali.    Gyvunų mylėtojų bendruomenė yra pakankamai aktyvi, su aiškia pozicija, manau, kad gerai susiorganizavus tai galetu būti rimta jiega, su kuria būtų priversti skaitytis. O dabar ir turim situaciją, kai už mūsų, gyvunų mylėtojų pinigus, surinktus mokesčių pavidalu gyvūnai yra žudomi, o mes renkame pinigus, kad išgenbeti nors kelis nelaimėlius iš už mūsų pinigus organizuotų žudynių.            

Zivile  [2011-02-14 12:17]

Jei Ilonos pasiulyma pavyktu igyvendinti manau butu puiku, zinau, kad prie sios akcijos prisidetu ir ja paremtu daug norinciuju, juk vien tai, kad sos-gyvunai buvo antroje vietoje (po bedu turgaus)gavusi 2 proc gyventoju pajamu irodo, kad gyvunu myletoju yra isties daug, o kartu mes galime nuversti kalnus!

Goda  [2011-02-03 16:10]

Pritariu Ilonos mintims, bet kaip suprantu is sio str, sis sprendimas savivaldybes rankose, ne musu visu kitu pavienu gyvunu myletoju.

Ilona  [2011-02-02 22:18]

Kitas dalykas, gal nereik laukti kol valdžia sutiks. O padaryti ir parodyti rezultatus. Savaite laiko apgyvendinti ir pamaitinti kelis žmones tikrai misija įmanoma. Patalpas surasti ir bendrai susiburti irgi įmanoma. Jei rašoma straipsnije, kad organizacijos pasirūpins gyvūnais ir nepaleis jų atgal į gatve, reiškia mūsų valdžiai is vis nėra ko pergyventi.

Butų šaunu, kad kas prisidėtų prie šios diskusijos, kai daugiau nuomoniu, tai ir išeitis atsiranda.
Si galimybe butų fantastiškai. Tapkime daugiau nepriklausomais ir patis padėkime, nelaukime, kad mums viską atneš ant lekstutes. Vietoj mitingu, alternatyva gy unams ir nereiks juos vežti į " Grinda". kiekvienuose prieglaudose po 60 šunelių, apie 100 katinuku ir globojam be zudymo.

Ilona  [2011-02-02 21:55]

Kad visa tai būtu įgyvendinama ir atsirastų prosvaistes. Turim visi drauge pasiulyti alternatyva. Bet kol kas niekas neisreiske noro perimti "Grindos" funkcijas. Tai didele atsakomybe ir statusas kai atsakai uz visus ir kiekviena.

Visos globos organizacijos turi gražiai susivieniti ir bendrai aptarti kokiu būdu padeti valdžiai priimti tinkamus sprendimus.

Kaip galėsim bendrauti su Petos atstovais, kai savo kieme ( Lietuvoje) nerandam bendros kalbos. Visi kas mylim gyvunus, nenorime, kad juos zudytu, bet ir pastoveti siena vienas uz kita irgi negalim. Pirmoje vietoje susivienikime stipria siena, o tada ir gyvunus apginti galėsim tvirčiau.