lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 3779458
Šiandien: + 72159
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Istorinis posūkis šunų ir kačių gerove Europoje: Europos ministrų tarybos darbo grupė pritaria ES teisės aktų parengimui  1282   3

[2010 10 28]

logotipai

Briuselis, 2010 m. spalio 27 d.: Praėjus vos keletui dienų po tarptautinės konferencijos "Atsakingas šunų laikymas Europoje", kurioje Europos Sąjunga buvo paprašyta perimti gyvūnų gerovės klausimą, istorinį sprendimą dėl naminių gyvūnų gerovės Europos Sąjungoje priėmė Europos Ministrų Tarybos Veterinarijos ekspertų darbo grupė. Šis sprendimas, kuris gali būti priimtas Europos Ministrų Tarybos, gali inicijuoti didžiausius pokyčius naminių gyvūnų gerovės srityje Europos istorijoje. 

Šiandien Tarybos darbo grupė pripažino, kad šunų ir kačių gerovė yra sritis, kurioje skirtingų ES valstybių narių teisinis reguliavimas ženkliai skiriasi ir todėl valstybių narių teisės aktai privalo būti suderinti tarpusavyje. Iki šiol naminių gyvūnų gerovė sutinkamai su subsidiarumo principu buvo laikoma ne Europos Sąjungos, bet išskirtinai valstybių narių kompetencijos dalimi.

Šis naujas sprendimas kaip daugelį metų augančių ES įsipareigojimų gyvūnų gerovės srityje pasekmė, yra priimtas vadovaujantis nauju Lisabonos sutarties 13 straipsniu, kai kuriais teisęs aktais, Pirmu Bendrijos gyvūnų apsaugos ir gerovės 2006-2010 veiksmų planu, kurio antroji dalis gali būti priimta artimiausiu metu.

Tarptautinės konferencijos "Atsakingas šunų laikymas Europoje"1, organizuotos VIER PFOTEN / FOUR PAWS ir Istituto G. Caporale ir įvykusios Briuselyje 2010 m. spalio 4-5 d., kurioje dalyvavo virš 100 dalyvių iš daugiau nei 25 šalių, metu, išsiaiškinta, kad dauguma ES valstybių narių nesugeba tinkamai valdyti šunų populiacijos ir benamių gyvūnų skaičiaus augimą ir reaguoti į ES piliečių susirūpinimą dėl šunų - ir kitų naminių gyvūnų – gerovės.

Helmut Dungler, VIER PFOTEN / FOUR PAWS International vadovas sakė: "Mes nuoširdžiai pritariame darbo grupės sprendimui, kuris pataria Tarybai suteikti Europos Komisijai įgaliojimus pradėti Europos Sąjungoje teisės aktų harmonizavimo procesą, paremtą atsakingo naminių gyvūnų laikymo principais. Mes tikimės, kad netrukus Tarybos suteikti įgaliojimai leis mums bendradarbiauti su Europos Komisija dėl konkrečių veiksmų nukreiptų į šunų skaičiaus augimo valdymą, į žiaurų elgesį su gyvūnais, į nelegalią prekybą šuniukas ir į benamių gyvūnų kančias Europoje. Jau vykstantis bendradarbiavimas su Komisija per CAROdog svetainę gali tokiu būdu rasti naują ir platesnį praktinį pritaikymą”.

“Naminių gyvūnų sveikata ir gerovė, - sakė Vincenzo Caporale, Istituto G. Caporale direktorius - yra veterinarinė visuomenės sveikatos problema, ir suderintos strategijos, skatinančios atsakingą laikymą, taip pat kaip ir kovą su gyvūnų pertekliumi turi būti skubiai priimtos vardan geresnio žmonių ir gyvūnų sambūvio, ypač miestų teritorijose. Esame pasirengę pasidalinti savo ekspertinėmis išvadomis su Komisija, kad numatyti moksliškai pagrįstus galimus sprendimus. “

Pirmininkaujant Belgijai, VIER PFOTEN / FOUR PAWS ir Istituto G. Caporale sukūrė svetainę www.carodog.eu tikslu teikti, rengti ir skleisti patikimą informaciją apie šunų sveikatą ir gerovę Europoje. Ši svetainė, palaikoma Europos Veterinarų federacijos (FVE) ir Europos Komisijos (SANCO GD) - tai prieinama Europos piliečiams ir institucijoms priemonė, kurios dėka jie gali padėti žmonių geriausiems draugams.

Šį pranešimą spaudai anglų kalba galite skaityti čia


Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA