lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 3779458
Šiandien: + 72159
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Briuselyje vykusių tarptautinių konferencijų apžvalga. I dalis  661   3

[2010 10 07]

2010 m. spalio 1-5 dienomis VšĮ "SOS Gyvūnų" bei VšĮ "Lesės" atstovai lankėsi Briuselyje vykusiose tartautinėse konferencijose, į kurias susirinko ne tik kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, bet ir viso pasaulio gyvūnų gerovės, globos organizacijų, valstybių bei ES institucijų atstovai, mokslininkai bei veterinarai. Belieka tik apgailestauti, kad Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo priėmimo išvakarėse šiose konferencijose neteko sutikti nei Lietuvos valdžios institucijų, nei veterinarų atstovų, nors į šias konferencijas jie gavo kvietimus iš Tarptautinės gyvūnų globos organizacijos Europos viešosios politikos biuro vadovės Dr. Marlene Wartenberg, kuri lankėsi Vilniuje š.m. rugpjūčio 19 d. (daugiau informacijos čia: http://vmvt.lt/lt/naujienos/1877/).

Konferencijų metu turėjome galimybę ne tik išgirsti kitus, bet ir susipažinti su tarptautinių organizacijų veikla bei patirtimi, pristatyti savo šalį ir išgirsti ne vieną vertingą patarimą:

2010 m. spalio 1-2 dienomis ES surengtos pirmosios tarptautinės konferencijos, skirtos švietimui gyvūnų gerovės srityje (eng. First international Conference on Animal Welfare Education), vienas iš iškeltų tikslų buvo suteikti daugiau informacijos apie švietimo gyvūnų gerovės srityje įrankius bei programas bei atkreipti visų – tiek paprastų gyventojų, tiek profesionalų dėmesį į tai, kaip yra svarbu mokyti tinkamai elgtis su gyvūnais, be to, konferencijos pagalba sukurti vieningą švietimo gyvūnų gerovės srityje koncepciją, kuri būtų prieinama kiekvienam.

Konferencijoje, kuri neatsistiktinai buvo surengta prieš nustatant antrąjį ES gyvūnų gerovės veiksmų planą (2011-2015), į kurį numatoma įtraukti visas gyvūnų rūšis, taigi, ir naminius gyvūnus, visų dalyvių buvo vieningai sutarta dėl daugelio gyvūnų gerovės aspektų, tarp kurių vertėtų paminėti tokius, kaip:

  - gyvūnai nebegali būti laikomi vien tik prekybos objektu, t.y., nuo šiol gyvūnai turi būti suprantami visų pirma kaip jaučiančios būtybės;

  - sutarta dėl gyvūnų gerovės bei švietimo svarbos bei būtinybės; - atkreiptas dėmesys į tai, kad daugelio šalių veterinarai vis dar nesupranta, kad gyvūnų gerovė iš esmės turi būti veterinariojs mokslo sudedamoji dalis;

  - pritarta inovatyvių mokymo programų bei mokslo integracijos svarbai švietime;

  - nuspręsta, kad viso pasaulio žmonės turi suprasti, kas yra gyvūnų gerovė;

  - atkreiptas dėmesys į kultūrinius bei religinius šalių skirtumus;

  - galiausiai, kad visų šalių patirtis turi būti panaudota kaip bendras įrankis bei adresuota ES institucijoms.

2010 m. spalio 4-5 dienomis Four Paws (Vier Pfoten) ir Istituto G.Caporale Teramo surengtoje konferencijoje dėl atsakingo šunų laikymo Europoje (eng. Responsible Dog Ownership in Europe), koncentruotasi į atsakingo naminių gyvūnų auginimo bei laikymo skatinimą, šunų populiacijos perviršio mažinimo strategijas, švietimo bei bendradarbiavimo svarbą. Konferencijos metu savo patirtimi dalijosi ne tik šios srities lyderiai (Austrija, Šveicarija, Vokietija), savo sėkmės istorijas taip pat pristatė ir tokios šalys kaip Indija, Bulgarija, Rumunija. Konferencijos metu taip pat buvo pristatytas CAROdog projektas (www.carodog.eu), kurio tikslas - rinkti, kurti ir skleisti patikimas žinias apie šunis Europoje, pagrindinį dėmesį skiriant jų populiacijos nevaldomam augimui ir visoms iš to kylančioms gyvūnų gerovės problemoms.

Viso keturias dienas trukusių konferencijų metu įgyta gausa informacijos vargiai betilptų į vieną pristatymą, tad pažadame netrukus pristatyti atskiras temas, tokias kaip kas tai yra gyvūnų gerovė; ES požiūris į naminius gyvūnus; metodai reguliuoti gyvūnų populiaciją; kitų šalių patirtis; neatsakingas veisimas bei prekyba, gyvūnų identifikavimas bei registravimas ir kt.

Norėtume nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie prisidėjo įgyvendinant galimybę mums dalyvauti šiose konferencijose: nuolat kovojant su neatsakingo požiūrio į gyvūnus padariniais, galimybė susipažinti ir pažinti kitų šalių patirtį kovojant su priežastimis yra akstinas pradėti veikti ir mums – čia ir dabar.


Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA