lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 2570629
Šiandien: + 19842
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Pasiteisino nauja prieglaudos gyvūnų vakcinavimo tvarka  1353 

[2010 02 11]

2009 metų pabaigoje mes įdiegėm naujovę, kuri mūsų darbą padarys kokybiškesnį ir saugesnį.

Ilona

Norėčiau priminti, kas yra prieglauda ir su kokiais sunkumais kiekvieną dieną mes susiduriame. Prieglauda - tai laikini globos namai beglobiams gyvūnams, kurie atvyksta čia pailsėti nuo išgyventų negandų ir patirti rūpinimąsi, kurį gali suteikti žmogaus protas, rankos ir širdis. Sąlygos prieglaudoje turėtų būti tinkamos , nekalbant jau apie kitus svarbius dalykus.

Mes esame savanoriška organizacija ir jau ketvirti metai stengiamės dirbti pagal savo viziją, kiek leidžia mūsų jėgos ir galimybės. Neturėdamas pakankamai lėšų, negali išgelbėti pasaulio, bet didelis noras ir darbščios rankos gali padėti įveikti neįmanomas kliūtis ir padėti daugybei gyvūnų, kuriuos dėl labai įvairių priežasčių išdavė žmonės.

Patirtis dar tik ateina, tenka patirti ir pakilimų, ir kritimų. Skaudžiausia, kai užpuola epideminės ligos, tada mums belieka skaičiuoti minutes ir neišgelbėtas gyvybes.

Esu dėkinga savo vyrui Andriui, kuris, kasdien stebėdamas sunkų mūsų darbą, padėjo ieškoti realių išeičių, kad ir dirbti galėtume, ir darbo našumas būtų didesnis

Gyvūnai, patenkantys į prieglaudas, nebūtinai yra visi negaluojantys ar sunkūs ligoniai, dažniausiai tai būna visai sveiki padarėliai, kuriems tereikia šilumos ir gero maisto.

Prieglaudoje, kurioje nėra pakankamai patalpų, vietos ir elementarių sąlygų, sunku tai suteikti.Visiškai nerealu, kad savanoriška ir niekieno nefinansuojama organizacija galėtų įsirengti tinkamas gyvūnams globoti patalpas.

Galite paklausti, tai kaipgi mes veikiame ir dirbame. Ogi vaikštome ant peilio ašmenų, tikėdamiesi, kad viskas bus gerai. Atsisakome atostogų, poilsio dienų ir viso kito, kad tik darbas nesustotu ir galėtume realiai pagelbėti tiems, kuriems labiausiai reikia.

Mano vyras, stebėdamas visą vargą ir žinodamas, kad vis tiek irsimės į priekį ir nepasmerksime gyvūnų mirčiai, pradėjo domėtis užsienio prieglaudų darbu, semtis iš jų patirties ir ieškoti informacijos, kaip apsisaugoti nuo epideminių ligų ir dirbti toliau, net ir neturint sąlygų.

Mano dideliam džiaugsmui, tokia išeitis atsirado -Andrius ją atrado. Vieną rytą, skubėdama į prieglaudėlę, gavau iš Andriaus spausdintą medžiagą apie tai, kaip užsienyje į prieglaudas priimami nauji beglobiai ir kokia pirmoji procedūra  jų laukia - tai atvykusių gyvūnų vakcinacija nuo pagrindinių virusinių ligų. Gyvūnas į narvelį patalpinamas tik paskiepytas.

Iš pradžių pradėjau su vyru ginčytis, kad negalėsime to daryti, nes labai daug gyvūnų po tokios vakcinacijos gali neišgyventi, o to mes kaip tik norime išvengti. Visą dieną buvom apsipykę ir tik vakarop nutarėm, kad reikia paklausti gydytojo Jakovo nuomonės, ar verta mums pasinaudoti tokia patirtim.

Andrius parašė Jakovui labai išsamų laišką, kuriame išdėstė visą  informaciją apie prieglaudines vakcinas ir kodėl jos turėtu pagerinti mūsų darbo našumą bei sumažinti gyvūnų mirtingumą. Juk pats svarbiausias dalykas yra tai, kad gyvūnas, patekęs į mūsų namus, būtų globojamas, o ne susirgtų liga, kurios užuomazgų savyje net neturėjo.

Po kelių dienų susitikom su gydytoju Jakovu, rimtai bei išsamiai pasikalbėjome ir gavome atsakymą, iš kurio buvo aišku, kad Andrius eina teisinga linkme ir kad mes galėtume tokias naujoves pradėti įdiegti savo veikloje bei prieglaudoje. Sužinojom, kad daktaras Jakovas konsultavosi su geriausiais Lietuvos virusologais. Labai smagu, kad turime tokį gerą žmogų, kurio patarimai atvers beglobiams naujus tolius.

Simona ir Konstantinas

Buvo nuspręsta pradėti naują etapą. Lauksime informacijos iš Jakovo klinikos apie tai, kokiomis vakcinomis geriausia skiepyti naujai atvykstančius gyvūnus. Jau po kelių dienų gausim naujas vakcinas, kurios suteiks naują impulsą mūsų gyvūnų gelbėjimo veikloje - pas mus jie bus apsaugoti nuo užkrato.

Norėčiau pasidžiaugti, kad naujovės rezultatas yra stulbinantis, sumažėjo ligų, naujai atvykę gyvūnai nesuserga naujomis ligomis ir turi galimybę greičiau rasti naujus namus ir šeimininkus. Nereikia tiek daug lėšų  gydymui. Tai stulbinantis žingsnis naujos ateities link, o jei ir toliau seksis taip dirbti, pas mus atvykstantys gyvūnai bus žymiai saugesni.

Irena

Gyvūnus skiepijame vakcina nuo trijų pagrindinių virusinių ligų: kalicivirozės, panleukopenijos ir virusinio rinotracheito. Nuo jų labiausiai kenčia gyvūnai, dažniausiai atsineša jas į prieglaudas arba užkrečia dar visiškai sveikus likimo brolius.

Be abejo, po vakcinacijos gyvūnas ir toliau karantinuojamas, tačiau apsaugos lygis žymiai didesnis.Kelių mėnesių patirtis parodė, kad tokia praktika yra veiksminga.

Ilona Mezenceva
(gyvūnų gelbėjimo koordinatorė,
"SOS gyvūnai" vadovė)

Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA