lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 3729520
Šiandien: + 22221
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Komandiruotė į Londoną - "Wood green animal shelters" prieglaudos aplankymas  4044 

[2009 11 20]

2009 lapkričio 14-19 dienomis vykome į Londoną pasisemti patirties, pamatyti gilesnes šaknis beglobių gyvūnų gelbėjimo atžvilgiu turinčio miesto situaciją, aplankyti vieną didžiausią Anglijoje „Wood Green animal shelters“ prieglaudą, susipažinti su jos darbo principais bei pasisemti patirties iš organizacijos, kuri pirmuosius beglobių gyvūnų gelbėjimo darbus pradėjo vykdyti dar prieš kelis dešimtmečius.

Trumpa „Wood Green animal shelters“ istorija

Viena didžiausių prieglaudų „Wood Green animal shelters“ įsikūre dar 1924m, idėjos pradininkės, Miss Louisa Snow dėka, stengiantis padėt daugybei po Pirmojo pasaulinio karo beglobiais likusių ir sužeistų gyvūnų.

1933m prie šios veiklos prisijungus Dr. Margaret Young, veikla pakeitė darbo principus, pirmiesiems mažoje prieglaudėlėje gyvenantiems beglobiams pradedant ieškot naujų namų.

Dėl sunkios, nesikeičiančios begloblių gyvūnų padėties 1954m įsigijo kiaulių fermą, kurią plūste užplūdo daugybe benamių kačių ir šunų. To pasekoje 1854m atidarė prieglaudos padalinį Godmanchester, vėliau Londone ir Hertfordshire, kurie sėkmingai dirba ik šiol.
„Wood Green animal shelters“ išsilaiko iš fizinių ir juridinių asmenų finansinės paramos (30%) bei palikimų (70%). 

Per metus „Wood Green animal shelters“ dėka, naujus namus suranda apie apie 5000 benamių gyvūnų.

Iš anksto sutartu laiku atvykus į prieglaudą, buvome tikrai maloniai priimti „Wood green animal shelter“ komandos, kuri noriai pasakojo prieglaudos atsiradimo istoriją ir pirmuosius savanorių darbus keičiant po I PK atrodžiusią beviltišką šalies beglobių gyvūnų padėtį. Kartu išgirdome nuomonę, kodėl Londono gatvėse šiuo metu nepamatysi valkataujančių beglobių gyvūnų ir neišgirsi po namo balkonu prieglobsčio prašančios kačių šeimynos miaukimo.

Apžiūrėjome prieglaudos pastatus, joje įsikūrusią veterinarijos gydyklą, kurioje yra gydomi bei karantinuojami prieglaudėlėje gyvenantys gyvūnai ir suteikiama būtina medicininė pagalba gyvūnams, kurių šeimininkai neišgali susimokėti už savo keturkojo gydymą. 

Prie arbatos puodelio pasidalinome abiejų šalių patirtimi, papasakojome apie vis dar sunkią beglobių gyvūnų situaciją Lietuvoje, savo prieglaudos globotinius, kurių skaičius juos šokiravo, negalint suprast kaip mes tokį gyvūnų skaičių talpiname tokiame mažame pastate. 

Taip pat išklausėme jų nuomone ir patarimus mums labai aktualiais klausimais, kaip ligos bei jų pernešimas, gyvūnų karantinavimas/apgyvendinimas, naujų namų paieška, finansavimo šaltiniai bei bendradarbiavimo galimybės.


Trumpa santrauka:

Gyvūnų priėmimas 

Anglijoje yra labai gerai išvystyta beglobių gyvūnų organizacijų/prieglaudų sistema, tad dauguma gyvūnų į prieglaudas atvyksta tiesiai iš namų, nepatyrę benamio gyvenimo dalios. Kiekvienam šeimininkui suteikiamas 7 dienų terminas persigalvoti, t.y. per tą laiką gyvūnas karantinuojamas, šeimininkui nepakeitus nuomonės-dovanojamas, kituose organizacijose dažnai užmigdomas, eutanazijos pirmenybę teikiant luošiems, seniems ir agresyvių veislių gyvūnams.

Naujų namų paieška

Kiekvienas žmogus, pareiškęs norą įsigyti augintinį iš prieglaudos, iš anksto užpildo anketą, kurioje nurodo išsamią informaciją apie šeimos narius, jų amžių, gyvenamąją vietą, gyvūno charakterio/ išvaizdos reikalavimus. Turint reikalavimus atitinkantį gyvūną, susisiekiama su potencialiais šeimininkais. Atvažiavus susipažinti ir nusprendus jam suteikti namus, naujieji šeimininkai gyvūną gali pasiimti po 3 dienų, taip bandant išvengti pirmųjų žmogų užplūdusių emocijų ir stengiantis, kad sprendimas būtų racionalus ir apgalvotas.

Dažnas gyvūnas aujus namus suranda ne daugiau kaip per dvi savaites. Jei gyvūnas per dvi savaites nepasidovanoja, jis siunčiamas į kito rajono prieglaudas, apie jį skelbiame laikraščiuose, taip stengiantis kuo labiau sutrumpinti gyvenimo terminą prieglaudoje.

Ligos bei jų pernešimas

Nors prieglauda turi tikrai didelę teritoriją, su išvystyta karantinavimo/gydymo sistema, operacinėmis, budinčia sesele, vienu metu kačių prieglauda glaudžia ne daugiau 15 kačių. Kiekvienas naujas atvežtas keturkojis apgyvendinamas atskirai, po vieną patalpoje, jei iš tų pačių namų buvo atvežti du ir daugiau gyvūnų, jie apgyvendinami grupėmis.

Įsitikinus, kad gyvūnas visiškai sveikas, ji perkeliamas į dovanojamųjų sąrašą, tačiau iki pat dovanojimo dienos gyvena atskirai, neturėdama jokio kontakto su aplinka, stengiantis bet kokiu atveju apsaugoti nuo šalutinio kontakto ir kitų pavojų.

Ligos atveju, prieglauda turi savo veterinarijos gydyklą, tad bet kokia liga gydoma vietoj.

Kaip teigė „Wood Green animal shelters“ komanda, jų prieglaudoje migdoma tik ekstra atveju ir tik esant beviltiškai situacijai.

Apgyvendinimas ir patalpų dezinfekavimas

Gyvūnai gyvena po vieną arba jei atvyko iš tos pačios šeimos – grupėmis. Kad nejaustų didelio skirtumo tarp prieglaudos ir namų, kiekvienam gyvūnui suteikiamos visos įmanomos patogaus gyvenimo sąlygos: didelė teritorija, būdelės, žaislai, gėlės (kad jiems atradus namus, nedraskytų augalų) nuolat su jais bendraujantys savanoriai ir t.t.

Problematiški gyvūnai apgyvendinami savanorių namuose, taip bandant pagreitinti adaptacijos ir socializacijos periodą. Jei socializacijos problemų turintis gyvūnas gyvena prieglaudoje, jam paskiriamas atskiras savanoris darbui tik su juo.

Prieglaudoje patalpos išsamiai dezinfekuojamos 3 kartus per savaitę, nuodugniai vykdant kiekvieną instrukcijoje nurodytą punktą, nuo tinkamo dezinfektorių sumaišymo iki išsamaus išvalymo.


Džiaugiamės turėję galimybę aplankyti „Wood Green animal shelters“ organizaciją, pasišnekėti su žmonėmis, beglobių gyvūnų labui atsidavusius jau dešimtmečius.

Parsivežėme tikrai daug naujų idėjų kaip pagerinti savo augintinių gyvenimo sąlygas, informacinės medžiagos ir leidinių, kurie tikrai pravers mūsų ateities darbuose.


Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA