lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 2605778
Šiandien: + 14857
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

„Gyvūnų globos tarnyba Pifas“ bando įteisinti gyvūnų globą kaip komercinę veiklą  855 

[2009 10 30]

Vilniaus apygardos teismas 2009 m. spalio 14 d. priėmė sprendimą byloje pagal viešosios įstaigos „Gyvūnų globos tarnyba Pifas“(toliau – „GGT Pifas“) ieškinį viešosioms įstaigoms „SOS gyvūnai“ bei „Lesė“, kuriuo įpareigojo „SOS gyvūnus“ bei „Lesę“ perleisti „GGT Pifas“ teises į interneto adresų srities simbolinį pavadinimą www.pifas.lt bei www.pifo.lt.

„GGT Pifo“ kreipimasis į teismą bei teismo sprendime išdėstytos išvados sukelia tik vieną jausmą – pasibjaurėjimą. Palaikydamas „GGT Pifas“ argumentus, kad gyvūnų globos veikla turi būti vykdoma pagal komercinės veiklos taisykles, Vilniaus apygardos teismas pritaikė komercinę veiklą reguliuojančių įstatymų normas visuomenei naudingai ne pelno siekiančiai veiklai – gyvūnų globai. Teismas grindžia savo sprendimą Prekių ženklų įstatymu, kurio 38 straipsnis draudžia komercinėje veikloje kitiems asmenims naudoti bet kokį žymenį, kuris yra klaidinamai panašus į prekės ženklą. Viešoji įstaiga „SOS gyvūnai“ buvo įtraukta į ilgą teismų maratoną ir buvo priversta įrodinėti, kad komercinė veikla reguliuojama pagal skirtingus negu ne pelno siekianti veikla principus.

Primename, kad būtent „GGT Pifas“, kuri propaguoja save kaip gyvūnų globą vykdanti įstaiga, 2008 m. liepos 22 d. įregistravo žymenį „Pifas Gyvūnų Globos Tarnyba“ kaip prekės ženklą ir kreipėsi į teismą, kad atimtų iš visų „pifas“ žymens turėtojų teisę jį naudoti. Sutinkamai su Prekių ženklų įstatymo 2 straipsnio 1 dalimi prekės ženklas yra „bet koks žymuo, kurio paskirtis – atskirti vieno asmens prekes ir paslaugas nuo kito asmens prekių ir paslaugų, bei kurį galima pavaizduoti grafiškai.“ „GGT Pifas“ prekės ženklo registravimo pažymėjime nurodytos tokios prekės bei paslaugos kaip gyvūnų priežiūra, veterinarijos pagalba, švietimo paslaugos, švietimo informacija, seminarų rengimas, gyvūnų dresavimas ir kitos. Tuo tarpu VšĮ "SOS gyvūnai" tokių paslaugų neteikia ir su niekuo nesudaro šių paslaugų teikimo sandorių, todėl jų veikla negali būti traktuojama kaip konkuruojanti. "SOS gyvūnų" vykdoma gyvūnų globa - tai ne paslauga, teikiama žmonėms pagal sandorį! Tai "žmogaus veikla, kuri tiesiogiai teigiamai veikia gyvūnų fizinę ir emocinę būseną" (Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas), o žmonių aukojami pinigai - tai ne užmokestis už atliekamas paslaugas, bet savanoriškai atliekamas veiksmas mūsų veiklai palaikyti. Todėl šiuo atveju nesikerta „GGT Pifo" prekių ženklų apsaugos sferos ir "SOS gyvūnų" vykdoma veikla, o taikyti konkurencinius santykius reguliuojančias teisės normas yra visiškai netinkama.

Vis dėlto, vadovaujantis „GGT Pifas“ bei teismo sprendime išdėstyta logika, gyvūnų globą vykdančios įstaigos vykdo komercinę veiklą, konkuruoja tarpusavyje, kad gautų daugiau klientų ir parduotų daugiau prekių ir paslaugų. O žmonės, kurie aukoja savo pinigines lėšas gyvūnų globai, remia ne visuomenei naudingą veiklą, bet yra prekių ir paslaugų vartotojai!

Jei šis Vilniaus apygardos teismo sprendimas įsigalios, Lietuvoje visuomenei naudinga ne pelno siekianti veikla bus paversta absurdu. Tuomet tokios organizacijos kaip „SOS vaikai“ ir „SOS vaikų kaimai“ turėtų paduoti vienos kitas į teismus, nes „SOS vaikai“ žymens vartojimas jų tinklapyje ir pavadinime trukdys joms vykdyti vienodą veiklą ir klaidins visuomenę, kuri susipainios nebegalėdama atskirti, kuriai iš organizacijų geriau pervesti pinigus už tokią „prekę“ kaip vaikų gelbėjimas...

Tačiau tai dar ne viskas. 2009 m. spalio 19 d. „GGT Pifas“ atstovaujanti advokato Irmanto Balsio kontora išplatino pranešimą spaudai ("Iš trijų Pifų teismas paliko vieną"), kuriame triumfuodama pareiškė, kad teismas patenkino visus „GGT Pifas“ reikalavimus. Atėmusi iš „SOS gyvūnų“ (buvusios VšĮ "Pifas.lt") ne tik Pifo vardą (Pifas buvo Ilonos Mezencevos mylimas šuniukas, kurio atminimui ir buvo pradėta gyvūnų globos veikla), bet ir www.pifas.lt tinklapio internetinį adresą, „GGT Pifas“ dabar netrukdomai galės vykdyti gyvūnų globos paslaugas, nes konkurentai yra pašalinti iš rinkos!

Priešingai negu skelbiama advokato pranešime, teismas nepatenkino „GGT Pifas“ reikalavimų, kad visi „GGT Pifas“ „konkurentai komercinėje gyvūnų gelbėjimo srityje“ pakeistų organizacijų pavadinimus. „Pifas.lt“ savo sprendimu perregistravo pavadinimą į "SOS gyvūnai", kad atsiribotų nuo gėdingos „GGT Pifas“ reputacijos. Be to, norime pasakyti, kad triumfuoti dėl gyvūnų globos transformavimo į komerciją yra per anksti. Vilniaus apygardos teismo sprendimas dar neįsigaliojo, ir „SOS gyvūnai“ apskųs jį Apeliaciniam teismui. Mes privalome daryti viską, kad gyvūnų, vaikų, silpnesnių visuomenės narių gelbėjimas ir globa netaptų pelno gavimo įrankiu komersantų rankose.

Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA