lt

Naujienlaiškis

Naujausia prekė paramos krautuvėlėje
Pereiti į paramos krautuvėlę >

SOS akimirkos

SOS akimirkos
Daugiau nuotraukų

Paaukoti per

Kiti būdai paremti

   

Facebook

 
Iš viso: 2605643
Šiandien: + 14722
Naudotojo vardas:

Slaptažodis:


Prisijungti

Pamiršote slaptažodį?
Registruotis

Naujienos

Prieglaudos statybos: svarbūs sprendimai  1714 

[2009 10 13]

Sveiki visi,

Kadangi sulaukiame daug besidominčių mūsų naująja prieglauda žmonių, tiesiog negalime nepasidalinti viskuo, kas šiai dienai yra jau nuveikta ir parengta. Prieglaudą statome Jūsų visų pagalbos ir paramos dėka, todėl siekiame, kad žinotumėte kuo daugiau apie statybų procesą. Galbūt detalės bus ir ne visiems įdomios, todėl ši naujiena tarsi padalinta į dvi dalis – bendresnę ir specifinę.

Taigi pastarųjų savaičių bėgyje buvo susisteminti visi patarimai, kuriais pasidalino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ir mus konsultuojantis veterinarijos gydytojas Jakovas Šengautas, taip pat rėmėmės JAV specialistų pateiktomis rekomendacijomis mūsų konkrečiam atvejui bei inžinerijos įmonių, kuriose bus užsakyti prieglaudos įrengimo darbai, pasiūlytais sprendimais.

Remdamiesi sukaupta informacija, mes parengėme galutinį prieglaudos patalpų išplanavimą, apsisprendėme, kokio tipo narveliuose bus laikomos katės (žiūrėti nuotrauką), galutinai sutarėme dėl ventiliacijos ir šildymo sistemos bei nemažą nuolaidą, atsižvelgdami į mūsų nekomercinį projektą, suteikė įrangos, kontroliuojančios visų svarbiausių sistemų darbą, pardavėjai. Trumpai apie kiekvieną iš šių sričių:

1. Naujosios prieglaudos patalpų ir narvų gyvūnams išdėstymas suplanuotas, prisilaikant žymiai aukštesnių standartų, nei reikalaujama Lietuvoje. Svarbiausias aspektas mums buvo apsaugoti globotinius nuo galimo užsikrėtimo ligomis, kurių gali su savimi turėti bet kuris iš gatvės patekęs gyvūnas. Taip pat siekiame sudaryti gyvūnams tokias sąlygas, kurios minimaliai sąlygotų jų stresą (dėl streso labai stipriai sumažėja organizmo atsparumas ligoms). Kiti svarbūs aspektai buvo patalpų išlaikymo ekonomija, ekologija bei prieglaudos savanorių patogumas.

Prieglaudos planas

2. Katėms bus gaminami nuotraukoje pavaizduoto tipo „apartamentai“. Kadangi jau pagamintų tokių spintelių pirkimas ir siuntimas iš JAV kainuotų labai brangiai, ieškome baldų gamintojų Lietuvoje, kurie nebrangiai (kalbant tik apie darbų kainą, ne apie medžiagų) ir kokybiškai galėtų pagaminti tokius narvelius. Jeigu patys dirbate šioje sferoje ar pažįstate ką nors, kas sutiktų prisidėti prie prieglaudos statybos, neprašydami didelio darbo užmokesčio, labai prašome pranešti Andrejui el. paštu mezencev(eta)gmail.com arba tel. 8-675 42646. Prašome siųsti tik nestandartinius pasiūlymus, pritaikytus konkrečiai mūsų ne pelno siekiančiai organizacijai ir mūsų projektui. Sprendimas bus priimtas pagal pasiūlytą mažiausią darbų kainą.

CatCondos.jpg

3. Ventiliacijos ir šildymo sistemų įranga visur nurodoma kaip brangiausia investicija statant prieglaudą. Ir tai yra tiesa – pateikiame specialistų paruoštą sąmatą, kiek ji mums kainuos... Į šią sistemą būtina investuoti jau dabar, nes jos perdarymas ateityje kainuotų kur kas daugiau. Suma yra tikrai milžiniška, tačiau ji užtikrins, kad į patalpas ir kačių narvelius pateks tik šviežias oras, nebus nemalonaus kvapo, o šaltuoju sezonu patalpos bus šildomos ekonomiškai. Vis dėlto dabar tai tikrai atsilieps mūsų pajėgumams ir tampa aišku, kad norint pilnai įrengti prieglaudą, mums dar labai prireiks jūsų finansinės paramos.

SamataTitulinis.jpg

Samata.jpg

4. Siekiant apsisaugoti nuo netikėtų avarijų bei gedimų, bus įrengta kompleksinė sistema, leisianti visiškai kontroliuoti prieglaudos saugumą santechnikos, ventiliacijos ir šildymo sistemų gedimo atvejais, taip pat automatiškai kontroliuos apšvietimą ir kitas svarbias funkcijas. Įrengę šią sistemą, būsime garantuoti, kad įvykus bet kokios sistemos gedimams, nenukentės mūsų globotiniai – nesušals, neuždus ir nepaskęs. Taip pat bus ekonomiškai eikvojama elektros energija apšvietimui, kas mums leis taupyti kaštus, o taip pat tausoti gamtą.

Na, o toliau informacija tiems, ką domina mūsų pasirinkimų pagal kiekvieną iš punktų argumentai ir detalės.

Laikydamiesi aukščiau nurodytų principų, mes nusprendėme:

a) visų gyvūnų narvų nugarėlės ir šonai bus iš vientiso plastiko, kad gyvūnai negalėtų tiesiogiai kontaktuoti (liestis) bei nematytų vieni kitų (jaučiasi saugesni ir mažiau stresuoja); plastikas bus atsparus fiziniam ir cheminiam poveikiui, todėl bus ilgaamžis ir lengvai dezinfekuojamas;

b) kačių narvai iš priekio bus grūdinto stiklo, kad čiaudėdamos ar kosėdamos katės negalėtų užkrėsti kitų, priešais stovinčiuose narvuose esančių kačių (prevencinė priemonė prieš ypač dažnai pasitaikantį rinotracheitą ir kitas oru plintančias infekcines ligas);

c) kiekvienas kačių narvas bus atskirai ventiliuojamas, kad nesklistų nemalonus katės tualeto kvapas bei būtų užtikrintas šviežias oras kiekvienai globotinei; kraiko dėžutės bus atskirose „kamerose“, į kurias katės pateks per landą;

d) ką tik pasveikusios po gydymo katės prieš perkeliant jas į dovanojimui skirtas patalpas, kelias dienas bus laikomos ir stebimos atskirose patalpose nuo sergančių ir sveikų kačių;

e) šunų laikymo patalpose šunys nebus laikomi priešais, kad nematytų vieni kitų – tai sumažina tikimybę, kad jie bus neramūs, stresuos ir los, taip pat tokiu būdu jie bus labiau apsaugoti nuo oru plintančių infekcinių ligų sukėlėjų;

f) sergantiems ir karantinuojamiems gyvūnams bus skirtos atskiros uždaros specialia danga padengtos žaidimų ir pasivaikščiojimo aikštelės, kurios po kiekvieno gyvūno apsilankymo bus dezinfekuojamos;

g) siekiant išsaugoti karantinuojamų bei sergančių gyvūnų ramybę, o taip pat tikimybę pernešti infekcinių ligų sukėlėjus, bus ribojamas žmonių judėjimas prieglaudoje; pašaliniai asmenys galės apžiūrėti tik dovanojamus šunis, o į kitas patalpas galės patekti tik atsakingi už jose esančių gyvūnų priežiūrą prieglaudos savanoriai;

h) pagal paruoštą ventiliacijos ir šildymo sistemos sąmatą maždaug trečdalį kainos sudaro galingas plokštelinis rekuperatorius (radiatorius, panaudojantis išeinančio oro šilumą įeinančiam orui šildyti), kitą trečdalį – kiti ventiliacijos sistemos įrengimai, ir dar trečdalį – įrengimo darbai.

Vis dėlto statant prieglaudą svarbiau ne pigiausi variantai, bet ilgalaikis ir patikimas sistemos veikimas, šildymo kaštų ateityje taupymas, tinkamumas prieglaudos gyvūnų sveikatai palaikyti, o taip pat ekologiškumas. Būtent todėl mes pasirinkome gana brangų plokštelinį rekuperatorių. Jo privalumai:

1) Užtikrinamas visiškas ištraukiamo bei paduodamo oro srautų atskyrimas;

2) Panaudodamas išmetamo oro šilumą, rekuperatorius pašildys tiekiamą lauko orą iki 55%, ir tik likusi reikalinga šiluma bus tiekiama elektros pagalba; t.y. jei oro temperatūra lauke bus 0 laipsnių, įeinantis oras automatiškai sušils iki +10 laipsnių be jokių papildomų sąnaudų!

3) Pigesnis už rotorinį rekuperatorių.

Plokštelinio rekuperatoriaus trūkumas:

1) Naudos nemažai elektros energijos esant žemesnei kaip -10 laipsnių temperatūrai. Visgi manome, kad tai yra geriau nei statyti rotorinį rekuperatorių, kuris su šia problema nesusiduria, bet jame paduodamas oras tiesiogiai susimaišo su išeinančiu oru, ko pasekoje į patalpas būtų grąžinamas ne idealiai šviežias oras, bet turintis ligų sukėlėjų bei nemalonių kvapų priemaišų.

(Daugiau apie rekuperatorių tipus ir jų savybes galite skaityti čia: http://www.orocentras.lt/silumos-taupymas-rekuperatorius.html)

Rekuperatoriai taip pat labai skiriasi pagal savo galingumą, ir, žinoma, priklausomai nuo to – kainą. Mes pasirinkome tokį rekuperatoriaus galingumą, kuris atitiks JAV rekomenduojamą oro cirkuliaciją gyvūnų prieglaudose (oras turi būti visiškai pakeistas 8-12 kartų per valandą). Dėkojame mūsų forume nuorodą į šias rekomendacijas davusiai Dovilei J. Pastatytoje prieglaudoje mūsų pasirinkto galingumo rekuperatorius užtikrins 13 kartų per valandą oro cirkuliaciją, tačiau jo galingumo užteks ir ateityje plečiant prieglaudą (ko negalėtume tikėtis, pasirinkę mažesnio galingumo rekuperatorių – tuomet ateityje vėl reiktų pirkti dar vieną, ir sumoje išeitų viskas brangiau).

Labai prašome paremti prieglaudos statybas ir paaukoti pinigų į specialiai atidarytą banko sąskaitą:
 
Mūsų pavadinimas:VšĮ “SOS gyvūnai”
Įmonės kodas:301536872
Sąskaitos numeris:LT450075800006120753
Banko pavadinimas:AB bankas “Snoras”

Be to, yra galimybė atlikti pavedimus PayPal sistemos pagalba –

Statykime prieglaudą kartu! Įgyvendinkime mūsų visų svajonę ir suteikime tinkamą prieglobstį dar daugiau gyvūnų!


Komentarai

Komentaras sėkmingai pridėtas
CAPTCHA